Gönderen Konu: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 22649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emresen99

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Ynt: CK2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #40 : 17 Ağustos 2015, 21:00:52 »
Hostile towards bilidğim kadarıyla yağma yaptıklarını göstermek için kullanılan bişey yani toprak falan kazanma yok sadece yağmalıyorlar

Çevrimdışı Semavi7

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Ağustos 2015, 21:33:11 »
İktayla feodalitenin farkı ne? Birde ben nomandlarla oynarken nasıl iktaya gecebilirim?

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İnsan mutlu olduğu kadar yaşar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 17 Ağustos 2015, 22:51:19 »
İktayla feodalitenin farkı ne? Birde ben nomandlarla oynarken nasıl iktaya gecebilirim?
[/quote

İkta da daha fazla asker alıyorsun galiba bilmiyorum. Bir de şehir yönetiminde çok büyük eksileri var, o yüzden iktadayken şehir yönetme.

İkta olmak için dininin müslüman din grubunda olması lazım.
Fantezi istiyorum  :D Not: Bu mesajı alıp imzasına koyanın taa.. yapmayın lütfen.
Eşcinsellik deme bana :) . Herşeyi anlarım da bir insan niye dedesiyle aşk yaşar :D

Çevrimdışı Semavi7

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 19 Ağustos 2015, 21:43:00 »
Nomandlarla oynarken müslüman oldum. Ama varisim olan kardeşim ve sonraki varis oğlum paralı asker onlar başa geçince müslümanmı olacaklar yoksa tengirist olarak mı gelicekler? Birde varisim olan kardeşim hindistanda bir yerde hapis o nolucak? Nasıl ondan sonraki varis olan oğlumu ilk varis yapabilirim?

Çevrimdışı emresen99

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 19 Ağustos 2015, 22:29:44 »
Nomandlarla oynarken müslüman oldum. Ama varisim olan kardeşim ve sonraki varis oğlum paralı asker onlar başa geçince müslümanmı olacaklar yoksa tengirist olarak mı gelicekler? Birde varisim olan kardeşim hindistanda bir yerde hapis o nolucak? Nasıl ondan sonraki varis olan oğlumu ilk varis yapabilirim?

Hatırladığım kadarıyla sadece kendi ailendekilere suikast düzenleyemiyorsun . Hapisteki kardeşini suikast yoluyla öldürebilirsin veya yaşın daha genç ise hapiste ölmesini bekleyebilirsin bu sayede kinslayer özelliği kazanmamış olursun .

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 20 Ağustos 2015, 00:42:40 »

Onların dini de müslümansa müslüman olurlar ama yok onlar tengrist ise tengrist olurlar. Normalde ikta da istediğin oğluna tımar verip onu varis yapabiliyordun ama göçebelerde ben de bilmiyorum.
Fantezi istiyorum  :D Not: Bu mesajı alıp imzasına koyanın taa.. yapmayın lütfen.
Eşcinsellik deme bana :) . Herşeyi anlarım da bir insan niye dedesiyle aşk yaşar :D

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 20 Ağustos 2015, 01:52:34 »
Pillage holding derken sadece tek holdingden 2 kademe indiriyor. Ardından işin yoksa sonraki yıkıma kadar aylarca bekle. 3-4 holdingi olan bir bölgeyi temizlemek işkenceye dönüşüyor. Pillage derken daha fazla binanın yıkılmasını sağlayan birşey var mı?

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 20 Ağustos 2015, 04:19:58 »
Defines.lua dan modifier ini bulup ayarlamak ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı Semavi7

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 22 Ağustos 2015, 19:42:50 »
Arkadaşlar bu nomandların subjugation, invasion, subordination cbleri açıklıyacak olan var mı? İnvasion ile bir devlete savaş açtım pers diyarı için skor yüzde yüz oldu barış yaptık. Bazı topraklar şahsıma geçti bazıları eski vassallarda kaldı. Neye göre oluyor bu? Ben nasıl bütün toprakları şahsıma geçirecek bir antlaşma yaparım?

Çevrimdışı Azarrath

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 23 Ağustos 2015, 00:41:22 »
Arkadaşlar bu nomandların subjugation, invasion, subordination cbleri açıklıyacak olan var mı? İnvasion ile bir devlete savaş açtım pers diyarı için skor yüzde yüz oldu barış yaptık. Bazı topraklar şahsıma geçti bazıları eski vassallarda kaldı. Neye göre oluyor bu? Ben nasıl bütün toprakları şahsıma geçirecek bir antlaşma yaparım?
İşgal ettiğin toprakları sen alıyorsun diğerleri vasallarda kalıyor sanırım. Mesela Persia için invasion açınca %50 sini işgal ettin de jure toprakları skor %100 oldu barış yaptın o işgal ettiğin %50 lik kısım sana gelir kalanları sana bağlanır vassal olarak. Ben böyle biliyorum eğer invasion açarken çıkan ekrandaki yazıyı atarsan daha net yorum yaparız. Subjugationı herhangi bir hükümdar ile ömründe 1 kere yapabiliyorsun o yüzden ufak devletlere yapmanı önermem. Subordination ile de 300 prestij kaybederek claimin ya da invasiondaki şartlar olmaksızın belli bir bölgeyi ele geçirmek için savaş açabiliyorsun.

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Moderatör
  • *
  • سوز اولا كسه صاواشى, سوز اولا كستيره باشى
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 24 Ağustos 2015, 12:23:46 »
İşgal ettiğiniz yerler sizde kalır, kalanı eski sahiplerinde.

Çevrimdışı Semavi7

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 24 Ağustos 2015, 18:59:01 »
Şimdi olay şöyle arkadaşlar. Diyelim ki bir hanedana pers krallığı için savaş ilan ettiniz. Savaş skoru yüzde yüz olduğu zaman savaşı bitirirseniz işgal ettiğiniz topraklar sizde kalır. O hanedana ait De jure pers topraklarıdaki düklükler ve düklere ait olan topraklar size geçer, vasallarıda size bağlanır. Yani düklerin vasallarının topraları size geçmiyor. Ama siz yüzde yüz olmasına rağmen işgale devam ederseniz işgal ettiğiniz bütün topraklar size geçiyor. Pers de jure dışındaki topraklarda dahil. tbrk*

Çevrimdışı human

• Sekban
  • *
  • koyaanisqatsi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 27 Ağustos 2015, 23:16:22 »
İngiltere'de bir düküm. Kral seçimle geliyor, diğer adamların benim için oy vermesi nelere bağlı? Şuan için ilişkinin fark ettiğini anladım, fakat sadece o etkilemiyor gibi.
All day and all of the night!

Çevrimdışı Independent

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 30 Ağustos 2015, 05:49:17 »
İngilizce ama burada aradığın şey mevcut.

Çevrimdışı Karahamo

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 30 Ağustos 2015, 21:54:11 »
SVIŞJOD la başladım nasıl asker ve gemi üretebilirim
Bir Sabah Tan Atarken Yüce Tanrı Dağından,
Kürşad'ın Gür Sesi Duyulacak:
Atlar Vey Irmağında Sulansın,
Güneş Doğduğu Yerde Karşılansın.
Emri Tekrar Edecek
...Gök, Toprak, Deniz,
Bozkurtlar Uluyacak Bütün Anadolu'dan:
Biz de sizdeniz, Biz de Sizdeniz.

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 01 Eylül 2015, 00:43:12 »
CKII Wiki'de bazı haçlı seferi çeşitleri verilmiş. Ancak yukarıdaki resimde de Endülüs için bir haçlı seferi var ve o çeşitler içinde değil. Bunlar sadece özel haçlı seferleri mi, burada yazmayan sebepler için (başka bir bölge gibi) de haçlı seferi yapılabilir mi ?

Çevrimdışı Keyser

• Sipahi
  • *
  • So it begins.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 01 Eylül 2015, 11:06:16 »
CKII Wiki'de bazı haçlı seferi çeşitleri verilmiş. Ancak yukarıdaki resimde de Endülüs için bir haçlı seferi var ve o çeşitler içinde değil. Bunlar sadece özel haçlı seferleri mi, burada yazmayan sebepler için (başka bir bölge gibi) de haçlı seferi yapılabilir mi ?
İstediğin her bölgeye haçlı seferi düzenleyebiliyorsun

SVIŞJOD la başladım nasıl asker ve gemi üretebilirim
Teknoloji geliştirerek ve bina yaparak

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 01 Eylül 2015, 12:08:09 »
Bir yere yağma yapınca düşman ordusu neden gelmiyor ?

Çevrimdışı Sky

• Sipahi
  • *
  • Yeni bir üye değilim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 01 Eylül 2015, 13:04:59 »
Belki düşman ordusu seninkinden güçsüzdür

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 01 Eylül 2015, 16:54:00 »
Ordusu seninkinden kalabalıksa zaten holdingi yağmalayamazsın, ancak fortun korumadığı altını alıp gidersin. Orduyu ilk çıkarttığında moral durumu riskli olacak ve savunma olarak yağmacı görünecek. Yani tepelik nehir geçişi gibi bonuslar yağmacının lehine olacak.

İrlanda'da cumhuriyet kurduğum bir oyun oynuyorum şu anda. Vikingler rahat bırakmıyor haliyle, ben de sürekli asker çıkartıyorum mecburen. Çünkü önce şehire geliyorlar ve şehirden çok sağlam altın almaları bir kenara vergilerimi de baltalıyorlar. Ticaret limanım da cabası. Ancak feodal olsam, yani ilk kaleye gelseler; askerim bol olup yağmalatmasa ve fortum iyi korusa ben de salabilirim.