Gönderen Konu: [MOD] A Game of Thrones - v1.5 çıktı  (Okunma sayısı 12210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
Ynt: [MOD] A Game of Thrones
« Yanıtla #20 : 21 Kasım 2014, 10:07:46 »
Dany'ye eventlar gelecek onunla devam et.Bir süre sonra Yunkai'yi sana geçecek.Sonrasında Astapor ve Meereen de senin olacak savaşları kazanırsan.Daha sonra Essos'un devletlerinin köle yasalarını değiştirmek için onlarla savaşıyprsun.Bunların sonunda istediğin zaman Westerosa çıkabilirsin.Tabi Yunkaiye gitmeden westerosa çıkma şansın var ama güçsüz şekilde çıkarsın.

Çevrimdışı cennaro

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Kasım 2014, 12:06:47 »
0.9'un linki paylaşman mümkün mü? Hmm kitaptaki gibi yapmışlar, teşekkürler.  tbrk* Bu 0.9 standalone versiyon mu yoksa 0.8 üzerine mi kuruluyor dostlar?

Düzeltme:

Buldum linki yükledim, çalıştı. Eventler ile Astapor'da 13000 kişilik ordu verdi. Pentos'u fethetmeye yeter mi o ordu, çok mu uzak olur, siz olsanız ne yapardınız?
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2014, 12:39:16 Gönderen: cennaro »
"Power resides where men believe it resides."

Çevrimdışı ahmetkck

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Kasım 2014, 09:34:38 »
link vericektim ama belki ysaktır diye vermedim bilmiyorum
agot ck2 yazınca geliyo direk zaten
dany ile çok oynamadım ama o orduyu verdiyse yeter muhtemelen ayrıca ejderaların var ve bunlar çok büyük fark yaratıyor

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Kasım 2014, 10:53:54 »
Güncellendi. Oyundaki bazı buglar giderilmiş. Ayrıca vassal limiti eklenmiş. Saklanma gibi vanillaya eklenen durumlar eklenmiş.

Benim oyunumdan:

İlk karakterimin piç kardeşini meşrulaştırıp Fırtına topraklarının varisi olan hanımla evlendirdim. Ve oğlu oldu. Yeğenimin hem Fırtına'da hem de Kuzey'de iddiası vardı. Ben iki oğul bırakarak öldüm. Daha sonra iki oğlum da genç yaşta ölünce. Hem Fırtına topraklarına hem de Kuzey'e sahip oldum.

Karakterim büyümeden Dorne prensesi ile evlendim. Fakat bir çeşit böcektir ,sanırım, evlendikten bir gün sonra boşandı kadın sphle* .  Ben de Lannisterlar'dan Shierle ile evlendim. Batu topraklarında ise eşimin erkek kardeşi vardı ve daha çocuktu. Bu fırsatı değerlendirip Batı'ya saldırdım.

Unutmadık.

Son durum. Batı, Fırtına ve Kuzey toprakları benim varisimde. Bir krallık daha kazandıktan sonra Demir Taht'a otururum.

Yorumsuz
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2014, 17:21:15 Gönderen: Darknight250 »

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Kasım 2014, 11:51:31 »
Aegon'un fethinden önceki senaryodan mı başladın?

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Kasım 2014, 12:59:07 »
 :yes:
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2014, 12:59:16 Gönderen: Darknight250 »

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Kasım 2014, 15:45:02 »
Bende bir süre sonra oyundan atıyor  ???
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 22 Kasım 2014, 17:00:14 »

Oyunun açılışında atıyorsa versiyon uyumsuzluğu olabilir. Eğer oyun açıldıktan sonra kapanıyorsa, üstteki kısayollara basmayın. Bende onlara basınca atıyor.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2014, 17:00:23 Gönderen: Darknight250 »

Çevrimdışı cennaro

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 24 Kasım 2014, 18:29:35 »
Derebeyliği rütbeleri nasıldı bu oyunda, Kont/Dük/Kral vs vs. Lord-high lord-paramount lord şeklinde miydi?

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 26 Kasım 2014, 01:47:37 »
2.2.0.1 sürümüne uymuyor sanıyorum. Çünkü ordu çıkarıp lideri değiştirdiğimde sürekli posta kutusuna iletiler geliyor (4 günde 1500 tane falan) ne yapmam gerekiyor?
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 26 Kasım 2014, 19:29:43 »
Derebeyliği rütbeleri nasıldı bu oyunda, Kont/Dük/Kral vs vs. Lord-high lord-paramount lord şeklinde miydi?
Evet, birkaç eksik haricinde aynen şekilde.
2.2.0.1 sürümüne uymuyor sanıyorum. Çünkü ordu çıkarıp lideri değiştirdiğimde sürekli posta kutusuna iletiler geliyor (4 günde 1500 tane falan) ne yapmam gerekiyor?
2.2.1 sürümüne uyumlu (Denemedim ama eminim).2.2.0.1 sürümünde çalışması ilginç ve sorunu tam olarak anlamadım. Eğer oyun içindeki posta kutusundan bahsediyorsan, bende de yoğun olarak mesaj geliyor. Çözümü konusunda maalesef bilgim yok.

Kendi oyunumdan:

Jon Kar ile Kargaların Ziyafeti senaryosunda başladım. Stannis'ten bilinen Kuzey teklifi geldi. Onurumu hiçe sayıp kabul ettim. Kuzey'i Stannis yardımı ile kazandım. Ordumu toplayıp ,aşağıya, Kral Toprakları'na  indim. Ve kralı esir aldım. Doğal olarak savaş bitti. Ve Stannis kral oldu. Bu sırada Daenerys Targaryen ile evlendim.

Jon I'de meşrulaştırılmış bir piçmiş. Karakterim Jon II ve keza o da meşru bir piç.

Daenerys'in ejderhalarından birinin binicisi oldum. Ve sanırım sadece diziyi izleyen çoğu ergenin ütopik isteklerini de yerine getirdim. :D

Lannisterlar veya başka bir haneyle hikaye gelebilir. Yüksek ihtimalle de RP olur.

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 26 Kasım 2014, 19:36:23 »
Evet, birkaç eksik haricinde aynen şekilde.2.2.1 sürümüne uyumlu (Denemedim ama eminim).2.2.0.1 sürümünde çalışması ilginç ve sorunu tam olarak anlamadım. Eğer oyun içindeki posta kutusundan bahsediyorsan, bende de yoğun olarak mesaj geliyor. Çözümü konusunda maalesef bilgim yok.

Örneğin Khalesi bacımızı aldım oynuyorum sıfır sorun. Yunkai'de lekesiz ordusunu ele geçirip  diğer köle devletlerine savaş açtığımda  bu lider orduya bonus vermeyi bıraktı yeteneği az gibi mesajlar geliyor. Oyun kapanmıyor sanıyorum fazla bellek var diye. Örneğin  oyun günüyle 4 gün o sağdaki postalar 1500-2000 tane bu mesajdan geliyor haliyle oyun donuyor. Oyunu durdurup bu mesajları siliyorum başlatınca yine 2000 tane geliyor çok salakça :D
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2014, 19:37:57 Gönderen: Franz »
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Uchiha

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 26 Kasım 2014, 22:00:39 »
Ya beyler modu olması gerektiği gibi Belgelerim/Paradox I./CK2/mod klasörüne attım, launcherda aktif ettim ancak oyuna girdiğinde her şey vanilla'da nasılsa öyle. Modu bir türlü açamıyorum. :S Bunu nasıl çözeceğim?

Çevrimdışı cennaro

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Kasım 2014, 04:05:11 »
Harbi sıktı artık. Şanssızlık mı, bana mı denk geliyor nedir, ne zaman bir savaşı kazanacak olsam pat lord savaş açıyor, iç savaş çıkıyor benim emeklerim boşa gidsiyor. Oyun sanki genişlemeyeyim diye uğraşıyor.  :wall:

Çevrimdışı Uchiha

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Aralık 2014, 23:45:05 »
Sorunlar beni mi buluyor anlamadım ya. Belli bir süre oynadıktan sonra belli bir tarihi geçemiyorum, oyundan atıyor direk "CK II çalışmayı durdurdu.".

Bu arada dikkat ettim de hep crash verdiği zaman 8305 tarihine denk geliyor.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2014, 17:22:28 Gönderen: Uchiha »

Çevrimdışı ahmetkck

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 06 Aralık 2014, 20:43:34 »
Sorunlar beni mi buluyor anlamadım ya. Belli bir süre oynadıktan sonra belli bir tarihi geçemiyorum, oyundan atıyor direk "CK II çalışmayı durdurdu.".

Bu arada dikkat ettim de hep crash verdiği zaman 8305 tarihine denk geliyor.
Bir önceki senenin kaydını aç ve devam et düzeliyor

Çevrimdışı ahmetkck

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 15 Aralık 2014, 12:15:21 »
yeni güncelleme geldi fakat kullanabilmek için 2.2.1.3 betasına katılmanız gerek

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 16 Aralık 2014, 19:52:22 »
9.1 Betası :
Way of Life eklenti paketi ve 2.3 sürümü ile uyumludur.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2014, 16:09:27 Gönderen: Darknight250 »

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Ocak 2015, 13:34:40 »
0.9.2 versiyonu 27 Ocak'da yayınlandı. Yeni versiyon ilk mesaja eklendi.

Çevrimdışı maruftinaz

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 14 Mart 2015, 16:30:47 »
Biraz hortlatmak gibi olucak ama multisi güzel olur bence.