Gönderen Konu: [EDT] Runemaster Geliştirici Günlükleri Bölüm 24 Dünya: Svartalfheim  (Okunma sayısı 801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle

Yeni ırk yeni dünya Svartalfheim
Svartalfheim Irkı
Dünyalda isimleri "Darkelf"(Karanlık elfler/cinler) olarak geçer. Bu dünyayı cüceler ile isteksizce paylaşırlar.Cüceler ile Kara elfler birbirini sevmez aralarında savaşlar yaygındır.Cüceler demirciliği,Eşssiz silah ve zırhları ile bilinirler.Silah ticareti gibi şeyler ile zengin bir büyüme göstermişlerdir. Svartalfheim'in kıt kaynakları arasında böyle bir gelişme inanılmazdır.Cüceler genellikle katı kaya içine oyulmuş güzel odaları ve koridorları olan evlerde yaşarlar.Ortalama cüce ömrü çok kısadır.Cüceler için hayat yorucu ve tehlikelidir. Madencilik ve demircilikle çok uzun süre yaşamayı başaran cücelerden bazıları bu sayede çok uzun zaman yaşayabilir.Cüceler madencilikte çok yeteneklidirler.Onların kendi araçları,silahları,zırhları ve kaynak toplamak için dağları bile vardır.Karaelfler ise onları düzenbazlıkları ile komploları ile dolambaçlı yollar ile yozlaşmış bir yaşam tarzı olarak bilir.Karaelfler'in zevkleri sürekli daha uzun olmaları ile cücelere alay etmelerinden gelir. Karaelfler'in derin toprağın altında yatan gönüllü tanrılarına saygısı bulunur. Karaelfler'in kompak kaleleri kayaların içine oyulmuş bir şekildedir.Pencerelerini kapılarını kalelerini görseniz sanki bir dağ tarafından yutuldu sanırsınız.sanırsınız. KaraElfler'in kaleleri içerisinde bir kaç yüz kara elf vardır.Bu nüfus zamanla yükselirse yeni kale daha yapılır.Kara elflerde en alt tabakada rütbesi en az olan elfler bulunur.Kara elf yöneticisinin yaşamı kölelerine bağlıdır.Çoğu karaelf kale den çıkıp savaşmaz.

Dünayın oluşumu 
Bu çok tehlikeli yaratıklar ve orada gelişmek birkaç bitkiler ile, düşmanca bir dünyadır.
Svartalfheim oluşturulan son dünyadır.Bu dünyadan sonraki dünyalar yaradılıştan kalmıştır.
Svartalfheim eşsiz flora ve faunaya sahiptir; başka bir dünyada bulunamaz burada yaratıklar ve bitkiler vardır. Böyle kurt, örümcek gibi Svartalfheim içine kendi yolunu bulmak için yönetilen bazı hayvanlar vardır, ama bu düşmanca bir ortamda hayatta herhangi bir otçul varsa çok az vardır. Mantar ve kök sebze bolca bulunur.

Pre-Alpha Görüntüler

(aç/kapa)
(aç/kapa)

23'üncü  günlük nerede?
Oyun hakkında bilgi verilmediği için konulmadı

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
    • Profili Görüntüle
Geliştirici Günlükleri ana konusuna eklenmiştir.