Gönderen Konu: Crusader Kings II Çeviri Çalışması V1.7 Çıktı!  (Okunma sayısı 72262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings II Çeviri Çalışması Beta V1.4 Çıktı!
« Yanıtla #200 : 23 Ekim 2016, 13:26:08 »
Eline sağlık.

Çevrimdışı tenkodi

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 02 Kasım 2016, 04:05:24 »
Merhaba Arkadaşlar;

Şu Türkçe Yama işini artık hızlandırma konusunda bir çözüm bulunması gerekiyor. Belli ki ilgilenen arkadaşlarımız samimi olarak ellerinden geleni yapıyor fakat içerik o kadar fazla ki normal şartlarda işin başına oturup tek tabanca olması mümkün değil. Şimdi ben hem ilgilenen arkadaşlardan hemde gönüllü olarak katılacak arkadaşlardan bir çeviri ekibi kurmamız gerektiğini düşünüyorum.Fakat öyle sıradan google çevirisi yapacak düzeyde değil.Sayın ilgili arkadaşlar ve kendisine bu konuda güvenen arkadaşlar lütfen egosuz ve samimi olarak bu işi yapalım artık.Kendi adıma 2 gündür her fırsatta sevgili fatihtr arkadaşımızın yaptığı çeviri üzerinden düzenlemeler ve neredeyse 2 kat daha fazla ekleme yaparak oyuna uyarlayarak devam ediyorum.Ama yürek dayanmaz yani :) Kısacası lütfen havada kalmasın ve bu güzel oyunları Türkçe'ye çevirme konusunda hep beraber bir şeyler yapalım ve çabucak bitirelim. 

Bu arada FatihTr arkadaşım emeğine sağlık. Bu çeviri işinde gerçekten çok iyisin.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2016, 04:07:52 Gönderen: tenkodi »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 02 Kasım 2016, 19:34:38 »
Desteğiniz için teşekkürler. Bu oyunları çevirmek o kadar zor ki. Mesela belli bir yüzdeye kadar çeviriyorsunuz sonra üstüne büyük bir DLC çıkıyor çeviri yüzdesi en az %10 düşüyor. En sonunda O kadar çok eklenti paketi geliyor ki artık Yamanın yüzdesi ilerlemiyor. Bir de çeviriye yardım edeceğim diye söyleyip 2 satır çevirmeden dosyayı geri yollayanlarda cabası. Ekip kurmak zor iş kimseye güvenilmiyor.
Size çevirinizde kolaylık diliyorum. Umarım yakın zamanda paylaşırsınız yamayı isterseniz bu konu üzerinden de paylaşabilirim.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı kurtulus

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #203 : 04 Aralık 2016, 14:39:06 »
Ya onun yerine tr dil desteği firma çıkarsa olmazmı

Çevrimdışı Çepni61

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 05 Aralık 2016, 22:59:34 »
Çeviride bulunan bütün satırları kız arkadaşımın (Kendisi İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor) yardımı ile bitirmiştim.Son uyarlamalarıda yaparken bilgisayarım aniden kapandı ve bir daha açılmadı.Yeni Bilgisayar almak benim için zor oldu (Ekonomik Durumumdan Dolayı) tabi tüm süreç 4-5 aylık dilimde oldu..Sonrasında çeviriye yeniden başladım ,ne yazık ki öğrencilik hayatının verdiği zorluk ,Tezle uğraşma ,Vizeler ,Finaller vs. gibi işler yüzünden fazla ilgilenemedim..Bundan dolayı Çeviriyi yapan FatihTr arkadaştann özür ddilerim..Yüzüstü bırakmış gibi oldum...

Çevrimdışı kerem1249

• Guardian on Board
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
« Yanıtla #205 : 06 Aralık 2016, 00:41:18 »
Eğer HDD bozulmadıysa eski HDD'yi yeni bilgisayarına takıp çevirdiğin satırları FatihTR arkadaşımıza verebilirsin. Tabii bunu yapmana değecek kadar çok satır çevirdiysen :)
Kerem1249
GLOBAL MODERATOR

Çevrimdışı AutuM

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #206 : 07 Aralık 2016, 16:02:15 »
Merhaba ; Eğer nasıl çeviri yapacağımı yani dil dosyalarını hangi programla açacağımı gösterirseniz bende kendime küçük bir grup kurup çevirmeyi deneyebilirim.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : 07 Aralık 2016, 21:00:56 »
Önemli değil sağlık olsun şu HOI4 sağ salim bitse boş vakitlerimde bunu çevirmeye devam etmeyi planlıyorum.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Çepni61

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #208 : 10 Aralık 2016, 16:29:36 »
Eğer HDD bozulmadıysa eski HDD'yi yeni bilgisayarına takıp çevirdiğin satırları FatihTR arkadaşımıza verebilirsin. Tabii bunu yapmana değecek kadar çok satır çevirdiysen :)

Bana yolladığı çeviri dosyasını neredeyse tamamına yakınını çevirmiştik.Bilgisayar memlekette gidince bakırım İnşallah kurtarabilirim çevirileri  :)

Çevrimdışı kurtulus

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : 12 Aralık 2016, 19:27:21 »
arkadaşlar türkçe dil desteği için bu konuya destek olurmsunuz
http://steamcommunity.com/app/203770/discussions/0/152391246765715344/?tscn=1481358915
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2016, 19:30:14 Gönderen: kurtulus »

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #210 : 23 Aralık 2016, 19:18:42 »
Çevirinin ne kadarı tamamlandı ?
Mevcut Çevirinin oynanabilirlise katkısı nasıl ?
Son olarak da çeviri devam ediyor mu ?
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
  • Bilincin her türlüsü hastalıktır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 23 Aralık 2016, 21:59:06 »
Yukarıda arkadaş elimdeki çevirileri kontrol edeceğim demiş ama sanırım oradan bir şey çıkmayacak gibi. :-\
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 24 Aralık 2016, 09:11:21 »
Çeviri devam etmiyor şu anda. Yüzde olarak bir şey diyemem ama %40-50 olabilir en fazla. Çünkü oyuna neredeyse her ay büyük bir DLC geliyor ve çeviri yüzdesi geriliyor. Fakat eğer HOI4 çevirisini bitirirsem bu çeviriye döneceğim.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı skayhan

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 29 Aralık 2016, 22:57:55 »
Başarılar dilerim. Ellerine sağlık

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 14 Ocak 2017, 19:02:46 »
Bana yolladığı çeviri dosyasını neredeyse tamamına yakınını çevirmiştik.Bilgisayar memlekette gidince bakırım İnşallah kurtarabilirim çevirileri  :)

Bir ay olmuş var mı haber?
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı Kenozz

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 24 Ocak 2017, 23:41:13 »
Fatih kardeşim sana özelden bir şey sordum. Cevaplarsan sevinirim. Teşekkürler.

Çevrimdışı yasar

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 31 Ocak 2017, 18:05:11 »
Oyunun son sürüme düzenleyebilidiğim hali türkçe yamayı indirdim çok pis bozukluk vardı update yüzünden olabilir dlc ler yüzünden belki sonuçta yamayı oynanabilcek hale getirdim getirmesine ama hala çok sorunları var onlarıda artık biri inş halleder

Oyuna High Middle Age 1066 yılındaki seçenekten başlayın Vede Leon olarak oynayın çünkü leon üzerine çevrili daha çokcası yama

Yama Linki:

http://dosya.co/cngbuit6jeaq/Tr_Yama_2.6.4.rar.html

İyi forumlar dilerim

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 31 Ocak 2017, 18:35:27 »
Teşekkürler yardımınız için konuya ekleyeceğim. HOI4 Çevirim bitsin bunu güzelce çevirip bitireceğim.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 01 Şubat 2017, 09:46:55 »
En merak ettiğim Paradox oyunu tam benim sevdiğim dönemler ama maalesef kafam basmıyor. Umarım Hoi4 bitince bunu da Hoi4 hızında çevirirsiniz. :-[

Şöyle bir konu gördüm. O arkadaş bu yamanın üzerinden geçse keşke madem çeviri yapmak istiyor.

http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=51778.0
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 09:48:21 Gönderen: Zebercet »

Çevrimdışı LinksyS

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 09 Nisan 2017, 16:21:21 »
Yaklaşık 3 gündür şu konuya cevap atabilmek için üyeliğimin kabul edilmesini bekledim.
Hocam linkler ölmüş değiştirir misin rica edersem..?