Gönderen Konu: Yeni Hikaye : Selcuklu Devleti  (Okunma sayısı 978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin1699

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni Hikaye : Selcuklu Devleti
« : 30 Haziran 2014, 18:43:24 »
Merhaba arkdaşlar daha önce İrlanda ile bir hikaye yazmıştım aslında devamı gelicekti ama forum o sıralarda kapanmıştı ve tekrar açıldığını görünce bende yeni bir hikaye yazmaya karar verdim umarım güzel bir hikaye oluşturabilirim ne kadar bu konuda beceriksiz olsamda  :fpalm:

Devlet : Selçuklu
Dönem : Orta
Zorluk : Normal

İznik İmp. ve Altın Orda ile Barış anlaşması imzalıyoruz ve erken dönemlerde Ülkemizi azda olsa güvene almış oluyoruz :)

Barış görüşmeleri bittikten sonra ilk iş olarak komşularımızla ilişkilerimizi kontrol ediyoruz ve sınır komşularımızın neredeyse hepsi ile İznik İmp. hariç aramız gayet iyi ama bunlar küçük devletçikler olduğu için bu iyi ilişkileri çöpe atma konusunda bir zarar görmüyoruz ilk hedefimiz bu küçük devletçikleri yok edip sınırlarımızı genişletmek olucak.

Altın Orda , İznik İmp. , Kuman gibi bölgede hakim gözüken devletler ile aramız oldukça kötü gözüküyor özellikle Altın Orda'nın gücü oldukça korkutucu kuzeydeki 3 Himaye'sinden gelen gelirle bizim başımıza bela olucak gibi gözüküyor yinede onu çok kısa bir sürede olsa bizden uzak tutabilicek olan bir Gürcistan duvarımız var mümkün olduğunca kısa sürede Ülkenin Kuzey ve Batı hattını güçlendirmeye çalışmamız gerekicek.

Ticari açıdan güçlenmek için Avrupa'nın göbeğindeki Büyük Cermenya İmp. ile Ticaret anlaşması imzalıyoruz ve gelirlerimize önemli bir katkıda bulunuyoruz

Ayrıca yakın zamanda gelicek savaş ortamı için tüm şehirlerimize Ambar'lar inşa ediyoruz.Savaş zamanın askersiz kalmak istemeyiz

Tüm planlarımızı ve projelerimizi ayarladıktan sonra çevremizdeki küçük devletçiklerin durumlarına bakıyoruz. Abbasi ve Kıbrıs ile savaş halinde olan Antakya Prensliği'ni gözümüze kestiriyoruz. Küçük devletçikler arasında ilk hedefimiz olarak Antakya'yı seçiyoruz ve Antakya Prensliği'ne savaş ilan ediyoruz !!!  :ceasarno: :ceasarno: :ceasarno:

Abbasi Halifeliği ile yapmış olduğumuz saldırılar neticesinde Antakya Prensliğini Topraklarımıza katmış oluyoruz ve büyük bir devlet olma yolundaki ilk adımlarımızıda atmış oluyoruz

Biri bana Paradox oyunlarını öğretse :)

Çevrimdışı xxdiag

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Hikaye : Selcuklu Devleti
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2014, 18:56:08 »
Eskiden baya oynardım güzeldi hala güzel ama şu anda gördüğüm kadarıyla fazla oynayıcısı yok ama takip  :popcorn:
:fpalm:
Bende Irak'ta ölen Binlerce Arap'a seviniyorum(!). İyi olmuş iyi yapmış Amerikalılar Dedelerimi sırf Müslüman değil diye öldürdükleri Arapları katletmekle.
Türkiye'nin düştüğü durum. :( :(  :wall:  :fpalm:  :thumbsdown:
ارسل كولمز Osmanlıca ismimin karşılığı

Çevrimdışı stratejiseven

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2015, 20:01:13 »
Takip :popcorn:
Democratic-----xAuthoritarian
Political Left-------xPolitical Right
Open Society-----x-Closed Society
Free Market----x--Planned Economy
Hawk Lobby---x---Dove Lobby
Interventionismx------Isolationism

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2015, 20:03:46 »
Takip :popcorn:

Böyle ileti kasarsan fark edilirsin.

Çevrimdışı emirhankyy

• Sekban
  • *
  • Krdş Grup Bura Ne Beklion (KGB)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2015, 20:27:31 »
2014'de son bulan hikayeye ileti kasmak amacıyla takip yazman hoş değil.

Çevrimdışı Keyser

• Sipahi
  • *
  • So it begins.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2015, 20:29:54 »
Bende söylemiyeyim dedim ama CK2 bölümündeki 2 hikayeye daha (ki ikiside 2 ay önce bitti) yaptın.Cidden bunlar hoş hareketler değil.