Gönderen Konu: HOI3 - Devletinizi Yollayın  (Okunma sayısı 162128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Devam eden oyununuzdan görüntüler
« Yanıtla #80 : 30 Ekim 2010, 00:59:11 »
Berlin kuşatma altında.

Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Velandor

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Divan-ı Harp
« Yanıtla #81 : 30 Ekim 2010, 08:35:02 »
Ömer abi nasıl 4500lü manpowerlara ulaştın 3.32M ordu ile?
"Mat şaşırmamıştı. Büyük olasılıkla, Işık'ın ilk insanı yaptığı ve o insanın ilk kuralı belirlediği gün, bir başkası da o kuralı ihlal etmenin yolunu bulmuştu. Elayne gibi insanlar kendi işlerine gelen kurallar icat ediyordu. Mat gibi insanlar da, aptal kurallara uymamanın bir yolunu buluyordu."
Towers of Midnight, Wheel of Time 13

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 30 Ekim 2010, 10:35:33 »
1941'de başladığımda 5000 manpower vardı.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Temüroğlu

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 30 Ekim 2010, 11:04:25 »
Tüm Avrupa komünist olucak taksim gibi:D.

Çevrimdışı cok cirkin

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Selanik 1924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 30 Ekim 2010, 12:35:39 »
baya zor durumda  ;D

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
  • What does not destroy me,makes me strong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 30 Ekim 2010, 12:37:30 »
Tüm Avrupa komünist olucak taksim gibi:D.

Almanya ordan çevirir. ;D Siz durun daha Heil Hitler  ;D

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 02 Kasım 2010, 22:21:25 »
1944 oyunuma devam ediyorum, baharın gelmesiyle taarruza geçtim. Balkanlarda yaklaşık 300 bin Rus askerini daha kuşattım:

Bu da genel durum:

Güneyde biraz lojistik sıkıntısı çekiyorum ama hiç değilse o nehrin arkasına atacağım gibi Rusları. Lâkin 1948'e kadar Rusları yenebileceğimi sanmıyorum, atom bombalarıyla belki. Kuzeyde ise çok ağır kayıplarla saldırıyorum ama yapacak bir şey yok, ilerlemek zorundayım. Gerçi bir bölgeden nehri aştım oradan diğer bölgelere de yardımcı olarak ilerlemeyi düşünüyorum.
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 02 Kasım 2010, 22:30:21 »
Güzel Gidiyorsun.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 02 Kasım 2010, 22:30:59 »
Teşekkürler, 1944 senaryosunda bunları yapabilmek benim için büyük başarı :D
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 02 Kasım 2010, 22:33:04 »
:D Ama fena gitmiyorsun. Kimyasal silahlara başvursan iyi olur. Bir de 1943 senaryosunu denemeni öneririm.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 02 Kasım 2010, 22:34:59 »
Zaten başvurmam şart, o nükleer reaktör soruları falan bunun için. Oyun bitmeden Ruslara atmak istiyorum iki-üç tane :D Bu bitince Japonlarla bi' oynayayım diyorum. Hikayen biraz gaza getirdi :D

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 02 Kasım 2010, 22:39:38 »
Benim gibi şeyler yapabilirsin, mesela Paraşütçü tümenler tecrübe kazansın diye onlarla isyan bastırırsın. Ama Didays ile oyna.

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 03 Kasım 2010, 00:17:45 »

Ömer abi, burada birkaç birliğin geride duruyor, Berlin de, Kuzey polonya v.s. Tüm birimler AI da ise, bu noktaları işaretledin demi AI buralara birim koydu yoksa sen birşey yapmadın o mu dağıttı ülkeye tümenleri...

2. olarak;

İlk sayfada, hani Norveçte cephe kilitlenmiş ya, orayı nasıl açtın? Arkaya çıkarma yaparak mı? Düz dalsan staking penalti sağ olsun pek zorluyor. Bir kolayı mı vardır?
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı dikkat!

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 03 Kasım 2010, 08:03:22 »
Ömer abi, burada birkaç birliğin geride duruyor, Berlin de, Kuzey polonya v.s. Tüm birimler AI da ise, bu noktaları işaretledin demi AI buralara birim koydu yoksa sen birşey yapmadın o mu dağıttı ülkeye tümenleri...
karma yaparak mı? Düz dalsan staking penalti sağ olsun pek zorluyor. Bir kolayı mı vardır?

AI önemli şehirlere asker dağıtıyor.
İmza:
İmzanız, gönderdiğiniz her iletinin altında gösterilir. BBC etiketleri ve gülücük kullanabilirsiniz.
İmzanızdaki resimlerin genişliği 800 pikselden fazla olamaz

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 03 Kasım 2010, 16:04:44 »
ABD ile tüm ordum sınır üzerinde. Bir kere, orduyu YZ den alıp askerleri dağıtım tekrar YZ ye verdim yine sınıra topladı. Yani stratejik sınırlarda asker durması için ille de orayı işaretlemek gerekiyor.

Ömer abiye sordum acaba o da işaretledi mi diye.
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 03 Kasım 2010, 16:09:27 »
AI yapıyor.

Çevrimdışı JOSEPH GOEBBELS

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 11 Kasım 2010, 00:55:27 »

Devamına bulaşmak istemiyorum nedense :) ABD gözümü korkutuyor, hem sovyetlerle savaş halindeyim

Çevrimdışı dikkat!

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 11 Kasım 2010, 07:51:08 »
  Ben Çin'i almıştım ama bir ara ben farketmeden İngiltere beni Allies'e çekmeye başlamış. Join Faction seçeneği çıkınca artık bu saatten sonra Axis'e giremem dedim ve kabul ettim. Malesef bu yüzden Hindistan'a bir şey yapamıyorum :(
İmza:
İmzanız, gönderdiğiniz her iletinin altında gösterilir. BBC etiketleri ve gülücük kullanabilirsiniz.
İmzanızdaki resimlerin genişliği 800 pikselden fazla olamaz

Çevrimdışı JOSEPH GOEBBELS

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 11 Kasım 2010, 08:19:04 »
  Ben Çin'i almıştım ama bir ara ben farketmeden İngiltere beni Allies'e çekmeye başlamış. Join Faction seçeneği çıkınca artık bu saatten sonra Axis'e giremem dedim ve kabul ettim. Malesef bu yüzden Hindistan'a bir şey yapamıyorum :(
Manpower coşuyo ikisinide alınca. Ben yunnan ve siamıda aldım axıse katılmalarında evvel. Sırf haritayı öyle göreyim diye :) ama oyun feci şekilde yavaşladı diye devam edemeyeceğim

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 11 Kasım 2010, 17:12:34 »

Devamına bulaşmak istemiyorum nedense :) ABD gözümü korkutuyor, hem sovyetlerle savaş halindeyim

Hindistan'ı nasıl aldın?