Gönderen Konu: HOI3 - Devletinizi Yollayın  (Okunma sayısı 204047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
HOI3 - Devletinizi Yollayın
« : 15 Kasım 2009, 21:06:54 »
Devam eden oyununuzdan görüntüleri bu konuda paylaşabilirsiniz.
Paylaşımlarda resimleri JPEG'e çevirerek yükleyiniz.
İlk paylaşım benden;

İspanya'nın istilası;

Avrupa;

Not : Başlık düzeltildi.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2016, 00:08:04 Gönderen: kerem1249 »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

BySeco

• Ziyaretçi
Ynt: Devam eden oyununuzdan görüntüler
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2009, 21:08:19 »
Süper resimler, İspanya'da çoşmuş.

Çevrimdışı berkay26

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2009, 21:09:35 »
Varya Can abi ben senin 2.resminden biraz daha az fakat Britanya'ya sahip olarak büyümüştüm,babamın işi çıktı internette kaydedip çıktım ama oyun kaydedememiş nedense ;D Ben de o günden sonra hiç Almanya ile başlamadım HOI III'e ;D :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2009, 21:12:13 »
Halen denizaşırı fetih yapmış değilim. :(
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı berkay26

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2009, 21:13:02 »
Ee Norveç? ;D ;D

BySeco

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2009, 21:13:54 »
Norveç denizaşıır sayılmaz :P

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2009, 21:17:21 »
Ee Norveç? ;D ;D

İsveç üzerinden gittim. ;)

Çevrimdışı berkay26

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2009, 21:18:24 »
İsveç üzerinden gittim. ;)
İsveç deniz aşırı değil mi az da olsa? ;D

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2009, 21:23:15 »
İsveç'e de Danimarka üzerinden gittim. :'(

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2009, 22:25:36 »
Almanya 20 Haziran 1944(Barbarossanın 3. Yıl dönümüne denk getirilmişti) Operation Bagration Başlayan oyunum
Zorluk:Normal

5 Şubat 1945 itibariyle cepheler
Doğu Cephesi:Oyunun başında Kuzey ve Merkezdeki bütün birlikleri haritada bulundukları sınıra çektim(Dikkat ederseniz savunma hattımı nehirleri ve dağları esas alarak oluşturdum savunmada + avantaj sağlıyorlar) geri çekilirken sadece 2 Piyade Tümeni kaybettim,Şuanki sınırda hiç çatışma ve toprak alıp-verme olmadı
Sadece Romanyada piyade ağırlıklı üstün kuvvetlerimle bir kaç saldırı denedim ama başarısız oldu

Şuanda cephe sabit Rus ordusunda hiçbir saldırı emaresi yok

İtalya Cephesi:Müttekilerle Normandiyada yaptığım 15 günlük savaş boyunca İtalyada başlangıçtaki sınırda güçlükle direndin ardından Batıdan gelen elit panzer birlikleriyle 2 safhadan oluşan bir saldırı yaptım birinci safhada Romayı aldım ve Orta İtalyada 20 Müttefik tümeni yok ettim ardından birliklerimi duraklatıp reorganize ederek saldırının ikinci safhasına giriştim ve kalan müttefik güçlerini kuşattım şuanda yok edilmeyi bekliyorlar 8)

Norveç Cephesi:Başlangıçta çok zor durumdaki 11 tümenimi başarılı bir oyalama savunmasıyla şuanki sınıra çektim burdada hiç tümen kaybetmedim amacım Rusların sayı üstünlüğünü dar bir cephede savunma yaparak yok etmekti bir kaç saldırı deneyip bozguna uğradılar

Bu bölgede şimdilik sakin

Üretim ekranı ve Sanayi gücünün dağılımı

Teknolojik ilerlememiz son hızla sürüyor

Ordularımızın sayısal durumu

Çok keyifli bir oyun oluyor Almanlarla 1944 senaryosunu her kesin denemesini öneriyorum ilk başlarda ecel terleri döküyorsunuz ama sonra gayet zevkli bir oyun oluyor

« Son Düzenleme: 16 Kasım 2009, 22:30:30 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2009, 22:31:55 »
Oldukça etkileyici, ben daha orduyu manuel olarak kumanda etmedim. Otomatiğe alıyorum.
Birşey soracağım, üretimdeki kaydırma çubuklarının yönetimini neden manuel kontrol yaptın?

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2009, 22:34:48 »
Norveçteki orduma gönderilen Supply la ilgili ayarlamalar yapmam gerekiyordu o sırada Manuele almışım normalde AI ye bırakıyorum

Bu arada yazmayı unutmuşum Normandiyadaki savaşlarda 50ye yakın müttefik tümeni yok ettim başlangıçta müttefikleri hızla yenerseniz gerisi baya kolay oluyor

Çevrimdışı WolkaN

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Kasım 2009, 00:11:30 »
Resimlerin tamamını göremiyorum  ???

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Kasım 2009, 00:13:41 »
Büyük resimler ekranına sığmıyorsa mesajın altında kaydırma çubuğunu kullanabilirsin.

Çevrimdışı WolkaN

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Kasım 2009, 00:14:42 »
Kaydırma çubuğu olsa kullanacağım  :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 17 Kasım 2009, 00:17:37 »

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Kasım 2009, 16:43:30 »
2 Nisan 1945

İtalya Müttefiklerden temizlendi ve 14. Ordu İtalyanın korumasına ayrıldı

Normandiya ve İtalya zaferini kazanan ordularımız B ordular grubu adı altında ve Rommel komutasında sıradaki zaferleri için doğu cephesine hareket ediyorlar, Toplam 653000 asker

Yaz başında bütün doğu cephesinde saldırya geçmeyi düşünüyorum Rusların yaklaşık 550 tümeni var benim doğu cephesindeki tümen sayım ise 300 civarında
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2009, 00:01:18 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2009, 17:01:49 »
Senin artık very hard'da oynaman lazım. :)
Almanya'nın 1944'te o kadar tümeni var mıydı? HoI2'ye göre 1944 senaryosu Almanya için biraz kolaylaştırılmış gibi hissettim. Doğru mu?
Theatre kurmayı da oyuna eklemeleri güzel olurdu. Bu arada national unity azalmış.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Kasım 2009, 17:34:35 »
300 tümenin yaklaşık 50 tanesi Millita veya Garnizon türünden birlikler bunlardan saldırı da değil savunmada yararlanıyorum,benim asıl birliklerim müthiş SS Panzer ve Grenadier tümenleri ;D

İkincisi ben HoI 2 de de bu 1944 senaryosu oynuyordum Normandiyadaki müttefikleri yok etmek çok zor oluyodu , İtalyadakilerde öyle zorluyordu baya ,sonra Doğu Cephesinde birliklerimi bu kadar geriye değil taa Almanya sınırına dek çekiyordum ,fakat 1945 başında Petrolüm bitiyor ve tüm çabalarım boşa gidiyordu, evet HoI 3 te oyun bi nebze kolaylaşmış görünüyor petrol sıkıntım yok şuan.

National Unity nin azalma nedeni müttefikleri sinir bozucu Stratejik Bombardımanlar ve Convoylarıma yaptıkları saldırılar hergün yaklaşık 2 konvoy kaybediyorum ve Stratejik bombardımanlar yüzünden 50 IC zarara uğradım

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2009, 14:04:29 »
İsviçre'nin işgali;

İtalya'nın işgali;

İsviçre ve İtalya'yı işgal etmeden duramıyorum. HoI2'de de böyle yapıyordum.