Gönderen Konu: Taktik önerir misiniz?  (Okunma sayısı 2257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lordhaseky

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Taktik önerir misiniz?
« : 16 Kasım 2013, 14:22:16 »
Taktik söyler misiniz arkadaşlar?

Düzeltme : Bazı sorularım olacak, mürekkep-boya falan üretiyorum ama bunlar ne işe yarıyor? Bunları yabancı devletlere satamaz mıyım? Sadece kraliyet üstünlüklerine mi yarıyor?
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2013, 14:39:41 Gönderen: lordhaseky »

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Taktik önerir misiniz?
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2013, 01:03:56 »
Taktik söyler misiniz arkadaşlar?

Düzeltme : Bazı sorularım olacak, mürekkep-boya falan üretiyorum ama bunlar ne işe yarıyor? Bunları yabancı devletlere satamaz mıyım? Sadece kraliyet üstünlüklerine mi yarıyor?
Ülkene göre taktiğin değişir ancak genel olarak önce ekonomini ticaret ile sağlama al, krallık gücünü 5 yap, 2 büyük ordu kur ve işgale başla şeklinde en basit haliyle :) .

Ticaret ürünleri krallık avantajları dışında bir işe yaramıyor. Ancak krallık avantajları dışında, o binaların verdiği bonuslar çok işe yarıyor. Bunun yanında ticaret anlaşması için krallıkların kapısını çaldığında kabul etme ihtimalleri yüksek oluyor ki ilişkilerin ticaret ile başladığını unutmamak lazım.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2013, 02:13:31 »
Oyunun versiyonu 1.0 ise 3 melee/6 ranged olarka yap ordularını.

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2013, 02:17:40 »
Oyunun versiyonu 1.0 ise 3 melee/6 ranged olarka yap ordularını.
Görüyorum ve arttırıyorum :) . Oyun 1.0 ise 9 longbow ile generalin okçu yeteneklerini al yeterli.

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2013, 03:29:40 »
Feudal Knights yeter. Win7'nin azizliği olmasaydı oynayacaktım ne güzel :/

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2013, 03:34:59 »
Kale kuşatmalarında feudaller okçular kadar iyi olmuyordu ama meydanda hiç affetmiyorlar :) .

win7 bende sorun olmadı hiç. Patchi 1.05 yaparsan tabi, eski patchler bende de açmıyor.

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2013, 03:37:35 »
Patchleri yapınca açmıştı ama savaşın ortasında hata vermeden atmaya başladı bende sildim sonra.

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2013, 03:43:15 »
Patchleri yapınca açmıştı ama savaşın ortasında hata vermeden atmaya başladı bende sildim sonra.
Savaşı pcye bırakıyorum ben ama onda da atmıyor. Uyumluluğu falan ayarlayıp dene eğer elinin altındaysa.

Çevrimdışı lordhaseky

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2013, 14:55:06 »

Windows 7 kullanıyorum, şu anda bir sorun yok gibi

Düzeltme : Düşman bana saldırırken, müttefikim olan devletlerden nasıl yardım istiyebilirim?
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2013, 15:14:01 Gönderen: lordhaseky »

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2013, 20:33:06 »
Düşman bana saldırırken, müttefikim olan devletlerden nasıl yardım istiyebilirim?
Demand diyerek attack kingdom seçeneğinden savaşa katılmaya davet etmen gerekli.

Çevrimdışı emirhan41

• Yeni Çeri
  • *
  • Hope
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2013, 20:36:37 »
Allahuekber !! Bu oyunu oynayan var mı hala ?

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Kasım 2013, 20:57:20 »
Tek yapacağın şey basit ordularla 1-2 seviye tecrübe kazandıktan sonra taktik (özellik) basman ve her ne zaman ordu sana saldırıya gelse fort kurman böyle yaklaşık %200 gibi bir defans bonusu ile ilerlemen. Şehirler 2 ordu ile kuşat. Kralını ve oğullarını tüccar yapabilirsin, ben böyle yapıyordum hep. 5-6 saatlik bir oyunun devamında komutanların isyan çıkarabilir o yüzden dikkatli ol. Kral genç iken kaydet. Hristiyan isen kiliseye bağış yap. Sarayındaki boş yerlerini tüccar ile doldur. Elinde tutmak istemediğin uzak yerleri yakındaki birine verip onla iyi ilişkiler kurabilirsin. Avrupa'nın yarısı benim iken bile tüm devletler benimle dosttu.

Çevrimdışı lordhaseky

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Kasım 2013, 18:53:20 »
Demand diyerek attack kingdom seçeneğinden savaşa katılmaya davet etmen gerekli.

Tamamdır sağol hocam  tbrk*

Tek yapacağın şey basit ordularla 1-2 seviye tecrübe kazandıktan sonra taktik (özellik) basman ve her ne zaman ordu sana saldırıya gelse fort kurman böyle yaklaşık %200 gibi bir defans bonusu ile ilerlemen. Şehirler 2 ordu ile kuşat. Kralını ve oğullarını tüccar yapabilirsin, ben böyle yapıyordum hep. 5-6 saatlik bir oyunun devamında komutanların isyan çıkarabilir o yüzden dikkatli ol. Kral genç iken kaydet. Hristiyan isen kiliseye bağış yap. Sarayındaki boş yerlerini tüccar ile doldur. Elinde tutmak istemediğin uzak yerleri yakındaki birine verip onla iyi ilişkiler kurabilirsin. Avrupa'nın yarısı benim iken bile tüm devletler benimle dosttu.

Fort derken hocam? Bi de kiliseye nasıl bağış yapabilirim?

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2013, 22:03:49 »
Fort derken hocam? Bi de kiliseye nasıl bağış yapabilirim?
Fort yapma yeteneği var, seviye atladığında verebilirsin. Bu yetenekle kamp yerine fort yapıyor ki hem yaklaşan düşmanı okluyorsun hem de epey sağlam savunma bonusu alıyorsun.

Piety sekmesine tıkladığında katolik isen din sembolüne tıklayarak kiliseyle aranı düzeltebiliyorsun ancak aforoz edilmediğin sürece kullanmanı tavsiye etmem ki aforoz edilsen dahi bence kullanma.

Çevrimdışı Bilisi

• Müsellem
  • *
  • Herkese selam,
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Kasım 2014, 21:19:43 »
Her 10 savaşın 9 unu kazanmak istersen bir taktik vereyim :) bunun için 2 Mareşal gerek ve bu mareşallerin alet yeteneklerini arttır ve mancınıkları al her ikisinede. Askeri bakımdan bir mareşale full zırhlı okçu al diğer mareşale zırhlı birlik al ve sonra izle :))) dışarıdan kuşatmayı bozmalarını istemiyorsan 1 adet full zırhlı atlı birliğini dışarıda beklet :)

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Kasım 2014, 00:54:01 »
Kardeşim bak bu oyunu seviyorsun anladıkta adam bunu yazalı 1 yıl geçmiş boşuna neden yazıyorsun?

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Bilisi

• Müsellem
  • *
  • Herkese selam,
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Kasım 2014, 22:39:49 »
Hocam ben sadece bu arkadaş için yazmadım, bundan sonra yardım amaçlı gelen arkadaşlar için yazdım.