Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 337883 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sauron

• Yeni Çeri
  • *
  • Only Kebab Player
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #5900 : 11 Ocak 2017, 12:34:43 »
İtalya'yı kuracağım ancak Toskana'yı erkenden kurmak yerine İtalya'dan hemen önce kurmak daha mantıklı geliyor. Cumhuriyet yönetimi Rights Of Man'den sonra strength government özelliği ile  çok daha mantıklı geliyor çünkü bana.

Gördüğüm kadarı ile aklında zaten bir strateji belirlemişsin, hangisi mantıklı geliyorsa öyle yap o zaman ?

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Editör
  • *
  • By Fire Be Purged!!
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #5901 : 11 Ocak 2017, 12:54:23 »
Ben monarşist bir insan olduğum için toskana ya veririm oyumu.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Omparatorluğu

Çevrimdışı Sauron

• Yeni Çeri
  • *
  • Only Kebab Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5902 : 11 Ocak 2017, 15:03:45 »
İronman Ottomans açtım ve karşılaştığım tablo bu

[img]http://i.hizliresim.com/kG77nJ.png[/img*]

Sebebi ne olabilir ? Oyun orjinal her hangi bir mod açık değil sadece art of war ve cossacks.

Edit: PNG yüklemeyelim
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2017, 17:15:12 Gönderen: Muhafız »

Çevrimdışı xperrior

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5903 : 11 Ocak 2017, 16:28:00 »
Yakıp yıkmayı yağmalamayı sadece göçebeler mi yapabiliyor ?

Çevrimdışı Sauron

• Yeni Çeri
  • *
  • Only Kebab Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5904 : 11 Ocak 2017, 16:30:28 »
Yakıp yıkmayı yağmalamayı sadece göçebeler mi yapabiliyor ?

Evet sadece göçebeler yapabiliyor.

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5905 : 11 Ocak 2017, 17:07:28 »
İronman Ottomans açtım ve karşılaştığım tablo bu

[img]http://i.hizliresim.com/kG77nJ.png[/img*]

Sebebi ne olabilir ? Oyun orjinal her hangi bir mod açık değil sadece art of war ve cossacks.

bug oluşmuş bende de oluşuyor ara sıra ve sebebini bilmiyorum

Çevrimdışı Sauron

• Yeni Çeri
  • *
  • Only Kebab Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5906 : 11 Ocak 2017, 17:10:33 »
bug oluşmuş bende de oluşuyor ara sıra ve sebebini bilmiyorum

Eu4 oyununun 205 başarısınıda aldıysak böyle olması normal mi ?

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5907 : 11 Ocak 2017, 17:14:36 »
o zaman normaldir  :P

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5908 : 11 Ocak 2017, 18:06:29 »
Koalisyon nasıl dağılıyor ? Yani ae 50 nin altına düştüğü halde koalisyonda olanlar var

50'nin altına düşünce direk çıkmıyorlar hala güçlü oldukları için dolayısıyla başta güçlü devletlerin koalisyondan çıkması lazım onlar da kafalarına göre belki 30'da belki 10'un altında çıkarlar. Bir kere bu güçlü devletler koalisyondan çıkınca diğerleri de yavaş yavaş çıkar.

Merhabalar,Rusya ile oynamaktayım.Müttefikim Bohemya,Macaristan ve Papalık'a karşı savaş açtı ve bende dahil oldum.Ancak bu iki ülke ile savaşırken,savaşta Lehistan olmamasına karşın Macar ordusuyla beraber bana saldırabiliyor.Bunun sebebi nedir ? Buna benzer bir şeyi bende yapabilir miyim ? Şimdiden bilgi verecek arkadaşlara teşekkürler.
Oyunu türkçe oynuyorum sizin terimlerde ne diye geçiyor bilmiyorum ancak ittifak eylemleri kısmında diplomasi bölümünde kendi ordunu kiralayabiliyorsun başka bir ülkeye.Belkide lehistan'da kiralık olarak verdi ordusunu.Böyle düşündüm ama emin değilim.Yapay zeka yapabiliyor mu aynı şeyi,fikrim yok.

Haklısın bahsettiğin olay paralı asker yani Condottieri. Daha fazla ayrıntıyı ilgili günlükte bulabilirsin -> http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=49129.msg856525#msg856525

yerliler durmadan isyan edıyor, oraya asker mı tasıycam? Taşıycaksam da nasıl acaba?

Yerliler için 2 birim piyade 1 birim atlı asker koysan yeter ama moralleri full olmalı aylıkları kısmamalısın yoksa külotlular yener senin askerleri.

İronman degıl boyadılar resmen beni zaten. Dümdüz bişey bilmeden dalmıstım bu kadarı oldu zaten. Yeni başlıcam ama dedigin bazı şeyleri anlamıyorum bende oyun Türkçe bazı teknolojileri filan bilmiyorum alamıyorum. İyice okuyayımm da öyle başlıyayım tekrardan

Ekşi'deki meşhur eleman sen misin yoksa? ;D

Çevrimdışı ryanconner

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5909 : 11 Ocak 2017, 23:02:40 »
Merhaba tekrar,oyunu Türkçe oynuyorum.Çeviren arkadaşlara her ne olursa olsun teşekkürler ancak çeviri kalitesinde de bir sıkıntı var sanırım çoğu şeyin anlamı hava kalıyor.Herneyse sorum şu;Fransa ile ittifak kurmak istiyorum ancak diplomasi bölümünde ittifak teklifi sekmesindeki kırmızı çarpı işaretine imleci tuttuğumda olumsuz nedenlerde -20 puan olarak "Tarafsız tutumuna karşı Rusya ülkesinin tutumu" yazmakta.(Rusya ile oynamaktayım.)Buradaki -20 puanlık durumun asıl açıklaması nedir yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5910 : 11 Ocak 2017, 23:07:14 »
hey barmen bana bir bira  :P

benden sana tavsiye; dediğin şeyi kimse anlamaz bence onun için sen en iyisi türkçe modu kapat oyuna girip ne yazdığına bak onu buraya yaz  tbrk*

Çevrimdışı kubilaykaplan

• Müsellem
  • *
  • mare nostrum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5911 : 12 Ocak 2017, 00:23:20 »
Merhaba tekrar,oyunu Türkçe oynuyorum.Çeviren arkadaşlara her ne olursa olsun teşekkürler ancak çeviri kalitesinde de bir sıkıntı var sanırım çoğu şeyin anlamı hava kalıyor.Herneyse sorum şu;Fransa ile ittifak kurmak istiyorum ancak diplomasi bölümünde ittifak teklifi sekmesindeki kırmızı çarpı işaretine imleci tuttuğumda olumsuz nedenlerde -20 puan olarak "Tarafsız tutumuna karşı Rusya ülkesinin tutumu" yazmakta.(Rusya ile oynamaktayım.)Buradaki -20 puanlık durumun asıl açıklaması nedir yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkürler.

büyük ihtimalle fransa sana nötral bakıyordur. o da -20 puan veriyordur. ilişki sayısının solunda simgeler var ya. mesela dostça bakarsa kalp işareti çıkar o da pozitif puan sağlar

Çevrimdışı ryanconner

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5912 : 12 Ocak 2017, 00:31:12 »
büyük ihtimalle fransa sana nötral bakıyordur. o da -20 puan veriyordur. ilişki sayısının solunda simgeler var ya. mesela dostça bakarsa kalp işareti çıkar o da pozitif puan sağlar

Bunu pozitife çevirmek için bir şey yapabiliyor muyuz peki ?

Çevrimdışı kubilaykaplan

• Müsellem
  • *
  • mare nostrum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5913 : 12 Ocak 2017, 00:58:07 »
müttefiklik için illa sana dostça bakması gerekmiyor.
-ilişkileri geliştirirsen
-ortak düşmanlarınız olursa
-onun düşmanıyla sen, senin düşmanınla o müttefik olmazsa
-diplomatik saygınlığın yüksek olursa
-askeri gücün iyi olursa
-aynı dinden olursanız (bu mümkün değil)

müttefikliği kabul eder. zaten bu rival ülkeler hususunda ortak düşman varsa ve müttefikleriniz birinizden birinin düşmanı değilse ilişki geliştirdikçe dostça bakması da mümkün.

Çevrimdışı ryanconner

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5914 : 12 Ocak 2017, 01:34:44 »
müttefiklik için illa sana dostça bakması gerekmiyor.
-ilişkileri geliştirirsen
-ortak düşmanlarınız olursa
-onun düşmanıyla sen, senin düşmanınla o müttefik olmazsa
-diplomatik saygınlığın yüksek olursa
-askeri gücün iyi olursa
-aynı dinden olursanız (bu mümkün değil)

müttefikliği kabul eder. zaten bu rival ülkeler hususunda ortak düşman varsa ve müttefikleriniz birinizden birinin düşmanı değilse ilişki geliştirdikçe dostça bakması da mümkün.

Anladım.Yalnız bana pozitif bakmasına karşın,ilk başta söylediğim o -20 puan hala var. ""Tarafsız tutumuna karşı Rusya ülkesinin tutumu" uyarısı duruyor hala.

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #5915 : 12 Ocak 2017, 01:55:01 »
Yukarıdakine'mi bakıyorsun aşağıdakine'mi?

Çevrimdışı kubilaykaplan

• Müsellem
  • *
  • mare nostrum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5916 : 12 Ocak 2017, 05:56:38 »

Anladım.Yalnız bana pozitif bakmasına karşın,ilk başta söylediğim o -20 puan hala var. ""Tarafsız tutumuna karşı Rusya ülkesinin tutumu" uyarısı duruyor hala.

pozitif bakması derken? sana bakışında ilişki seviyesi +100 bile olsa nötral bakabilir. müttefiklik teklifini kabul edecek duruma geldiyse müttefiklik atarsın ve daha sonra sana friendly olarak bakar. O -20 ye çok takılma. farklı din de negatif verir. bu 2si dışındaki durumları gidermeye çalış. askeri olarak güçlü görmüyordur mesela ordunu arttır. avusturyayı düşman görüyordur, sen müttefiksindir ordan - yersin mesela. diplomatik ilişki sınırın 4 tür ama senin 5 ilişkin vardır, bundan da - yersin.

Çevrimdışı ryanconner

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5917 : 12 Ocak 2017, 13:35:35 »
Yukarıdakine'mi bakıyorsun aşağıdakine'mi?

Yanlış olana bakıyormuşum evet :)

Çevrimdışı ryanconner

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5918 : 12 Ocak 2017, 13:36:59 »
pozitif bakması derken? sana bakışında ilişki seviyesi +100 bile olsa nötral bakabilir. müttefiklik teklifini kabul edecek duruma geldiyse müttefiklik atarsın ve daha sonra sana friendly olarak bakar. O -20 ye çok takılma. farklı din de negatif verir. bu 2si dışındaki durumları gidermeye çalış. askeri olarak güçlü görmüyordur mesela ordunu arttır. avusturyayı düşman görüyordur, sen müttefiksindir ordan - yersin mesela. diplomatik ilişki sınırın 4 tür ama senin 5 ilişkin vardır, bundan da - yersin.

Cevap için teşekkürler.Bir çok şeyi çözebildim bu sayede.Mesela donanma gücümün düşüklüğünden de -20 alıyormuşum arada bunlarıda öğrenmiş oldum.

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5919 : 12 Ocak 2017, 18:32:37 »
(aç/kapa)

Ben şuan Timurlular ile oynuyorum. Fakat 600 DEV İstiyor Babür'ü kurmak için. Babür'ü kurmak için bir taktik var mı ya da Timur için idea?
(aç/kapa)