Gönderen Konu: Knights of Honor  (Okunma sayısı 68706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Knights of Honor
« Yanıtla #40 : 20 Aralık 2009, 15:55:23 »
http://music-marks.com/koh.html

Müzikleri buradan indirilebilir.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 23 Aralık 2009, 19:01:32 »
Biraz zor bi'oyun...
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 23 Aralık 2009, 19:31:11 »
yo çok kolay. sadece alakasız ülkeler anlamsızca savaş açabiliyorlar. bir de savaşmadığım halde WE olabiliyor o da garip.

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 24 Aralık 2009, 00:39:48 »
En kötüsü de şuydu, biriyle müttefikken:

- ya biz şunla savaşa girdik
- ee?
- ee'si sen de katıl savaşa
- yok olmaz, işim var.

burası normal ama bazen de şu teklif geliyor benzer şartlarda:

- biz savaştayız şunla, müttefik olarak cevabın ne?
- ya şimdi çok ani oldu bu... kem küm..
- ona karşı savaşa var mısın yok musun, onu söyle bana!
- yokum
{Kingdom power has dropped}
ya da
- varım lan, haydi savaşa hurraa..
{You have lost kingdom power}

krallık gücü'nün kaçarı yok, düşüyor bu durumda.
çünkü kabul etmediğimizde müttefikliğe karşı şerefsizlik yapmış oluyoruz.
fakat savaş açmamızı istedikleri diğer ülke bizim başka bir müttefik olduğundan "müttefiğe durduk yere maksat yeşillik olsun diye savaş açma" cezası yiyoruz.

allah kimseyi düşürmesin bu duruma :P
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2009, 00:43:21 Gönderen: Uçan Spagetti »

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 24 Aralık 2009, 00:43:15 »
Şerefsizlik diz boyu :P
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 02 Ocak 2010, 19:54:32 »
Bu oyunu daha önce bir yerde görmüştüm. Oynamaya hevesim var. Sizin mesajlarınızı görünce dahada arttı bu heves, teşekkürler.  ;D

Oyunun müzikleri nasıl ama ;)
http://www.youtube.com/watch?v=URmrY_5g8II&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=aFLU69oiQOc&feature=PlayList&p=1C99873573B1B7B5&index=0

Bence müzikleri anlayabilmek için oynamak lazım. Şimdi bu müzikleri hiç oynamış birisi olarak dinlesem, bana pek hoş gelmeyebilir. Ama oynayıp zevk aldıktan sonra harika müzikler gibi gelebilir. :)

..
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2010, 23:42:14 Gönderen: Dadakoğlu »

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 05 Ocak 2010, 23:54:04 »
Oyunu yükledim. İlk başta tutorial'ine baktım biraz ama adam İngilizce konuşuyordu ve çıktım. direk oyuna daldım. Her şey iyi güzel gidiyordu, oyunu öğrenmeye hafiften hafiften başlamıştım. Ta ki Bizans'a savaş açana kadar.  ;D Bizans'a bir savaş açtım, Ottomans filan kalmadı.  ;D Bir yandan Bizans, bir yandan Karamanoğulları ve ismini cismini unuttuğum 2 - 3 devlet daha. Yahu benim anlamadığım; hepsi Bizans'a savaş açmamı bekliyormuş.  ;D Baktılar Bizans hafiften giriyor, bunlarda hemen kaynak yaptılar sağdan soldan. İlk gelen birliklerden birazını püskürttüm ama daha sonra artık çok ağırlaştı. Adam kalmadı. I.Murad Bizans'a esir gitti, I.Bayezid savaşta gitti, diğer şehzade de savaşta gitti ve bir ara paşalardan birisinin padişah olduğunu bile hatırlıyorum.  ;D 

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #47 : 06 Ocak 2010, 00:07:58 »
Bu daha başlangıç daha neler olacak, ne entrikalar dönecek. Zamanında iyi bir ajanım vardı. Düşman ülkeye sızdırıp kralın güvenini kazanmasını sağlamıştım ve general rütbesine yükselmişti. Savaş çıkınca da benim tarafıma geçti doğal olarak. ;D
Ajanlar çok fena, bazen ajan olarak işe aldığınız adam başka bir devletin ajanı olabiliyor ve bu kralın suikaste uğramasına neden olabiliyor. Çok tehlikeli.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı kwlf

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 06 Ocak 2010, 02:00:47 »
Oyunda aksiyon had safhada.Euda gürcistana 5 dkka uğrayıp işgal edersiniz, bunda saldırmasınlar diye dua edersiniz  :)
Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 06 Ocak 2010, 10:37:49 »
en kolay oyun ingiltere ile oluyor tavsiye ederim.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 06 Ocak 2010, 10:59:44 »
Kolaya kaç tabi sen hemen :P

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 06 Ocak 2010, 12:29:20 »
Müttefikleri hep deniz aşırı alakasız yerlerden seçin.
Misal İspanya iseniz Moskova iyi bir müttefik olacak. Moskova Kazan'a savaş açtığında ittifakı onurlandırın.
Aranızı iyi tutun ki para istedikçe azalan ilişkilere yüksekten başlamış olun.
Maraşelleri veliaht ve hükümdarın kendisi yapın. Hem ekonominizi kotarmış olursunuz hem de casus olma tehlikesini azaltırsınız.
Casuslar başka bir ülkede casus olarak işe alınınca çok güzel oluyor.
Misyonerler de çok etkili bu oyunda. Savaşmadan misyonerlik faaliyeti yaparak sonradan bana bağlanmak üzere önce bağımsızlığına kavuşturduğum çok eyalet olmuştu.
Oyunda bana göre lüzumsuz olan Builder kişisi. İnşa hızını arttırıyormuş, mühendismiş de kâr getirecekmiş filan.
Biz eski usul kalfayız, ustalarmızdan böyle gördük (:P) gerek yok bence buna.

Gaza geldim oynayaca'm. (kendi kendimi gaza getirdim ya durduk yere :s)

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 06 Ocak 2010, 12:39:52 »
ben casus yaptım, başka bir ülkeye yolladım uzun süre hiçbir iş yapmadı bu zat.
ayrıca haçlı seferi olursa muhakkak bir komutan yollayın. haçlı ordusu manyak derecede kaliteli. gittiği ülkenin bütün şehirlerini sırayla yağmalattırın. çok deli para kırarsınız.

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 06 Ocak 2010, 12:50:56 »
O şans ve casusun kabiliyetine bağlı.
Yolladığın ülke yukarıdaki çubuğa koymak üzere birini kiralamazsa casusun orada bekler durur.
Kiraladıkları arasına girme fırsatı da casusun yeteneğine ve bu ülkeye yollanan casus trafiğine bağlı.
Öyle demeyin bu işin bile mafyası var.. :P

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 08 Ocak 2010, 09:24:42 »
Kitaplar ne işe yarıyor?

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 08 Ocak 2010, 09:38:32 »
Kraliyet Sarayına bağlı üstteki çubukta bulunan karakterleri eğitmek için kullanılır.
Her eğitimden sonra bir yıldız daha kazanarak seviyesi arttırmaya yarar.
Kitaplar, üniversite gibi eğitim binaları kurduğunda artmaya başlar. Onun dışında Rahip olarak işe aldığın biri de belli oranda kitap yazar.

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
  • Subutai - Destroyer of Nations
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 08 Ocak 2010, 09:38:37 »
Kraliyet üyelerini eğitiyorsun. Mesela casusu egitirsen daha yetenekli olur yakanmaz kolay kolay yada tüccarı eğitirsen daha fazla gelir getirir.

g]

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 08 Ocak 2010, 09:43:06 »
Kraliyet Sarayına bağlı üstteki çubukta bulunan karakterleri eğitmek için kullanılır.
Her eğitimden sonra bir yıldız daha kazanarak seviyesi arttırmaya yarar.
Kitaplar, üniversite gibi eğitim binaları kurduğunda artmaya başlar. Onun dışında Rahip olarak işe aldığın biri de belli oranda kitap yazar.

Rahip nasıl yapılıyor?(Düz lise mezunuyum ben :P)

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
  • Subutai - Destroyer of Nations
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 08 Ocak 2010, 09:45:56 »
Rahibin adı cleric oyunda, bir şehre yerleştiriyorsun yeni aldınsa ve farklı dindeyse değiştiriyorsun rahip yardımı ile. Aynı tüccar yada komutan nasıl yapıyorsan öyle.
g]

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 08 Ocak 2010, 09:47:19 »
Hmmm, sağol :)