Gönderen Konu: EUIV Mod İstekleri ve Sohbet  (Okunma sayısı 30485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nyderrath

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV Mod Sohbet
« Yanıtla #20 : 28 Ocak 2014, 18:32:55 »
Sırf şu modlar için oyunu orijinal alabilirim.
You feel the shaking of the ground,
a billion candles burn around.
Is it your birthday?

Çevrimdışı Reichstag

• (batufb94)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Ocak 2014, 02:00:41 »
pp de bölümlere neden girilmiyor sanıyorsun  :P

Çevrimdışı ultrasomega

• Sekban
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Ocak 2014, 08:15:38 »
Bence oyuna büssürü boş şehir eklensin.(kolonileşmemiş şehir) ama bu şehirler Yeni dünya dışında kalan yerlere yapılsın atıyorum İspanyaya 10 Anadolu Balkanlar toplam 30, İtalya'ya 2 şehir eklenecek ama bunlar Amerika'yı nasıl buluyorsanız o halde olacak.O şehirleri oyunular keşfedecek nasıl fikir.

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Ocak 2014, 10:32:38 »
Bence oyuna büssürü boş şehir eklensin.(kolonileşmemiş şehir) ama bu şehirler Yeni dünya dışında kalan yerlere yapılsın atıyorum İspanyaya 10 Anadolu Balkanlar toplam 30, İtalya'ya 2 şehir eklenecek ama bunlar Amerika'yı nasıl buluyorsanız o halde olacak.O şehirleri oyunular keşfedecek nasıl fikir.
Yazın yapmayı düşünüyorum.Göç etme mekaniği Avrupaya gelecek ve Amerika daha gelişmiş olacak.Haliyle sunset invasion yaşanacak.Ama hele bir yaz gelsin de öyle bakarım.

Çevrimdışı ultrasomega

• Sekban
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ocak 2014, 10:57:06 »
İyi bide Anadolu ve balkanlara bolca şehir yap bende Bizans olup kolonicilik idealarını açıp oraları koloni yaparım.

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Ocak 2014, 12:36:19 »
Yeni şehir yapmayacağım.Sadece ülkeleri tek şehire indirip yönetimlerini Native Council yapacağım ve teknolojileri ayarlayacağım.

Çevrimdışı ultrasomega

• Sekban
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Ocak 2014, 12:47:10 »
Benim önerim daha iyi büssürü Amerika kıtasındaki gibi boş şehir yap bizde koloniciliğe Anadolu'dan başlarız.

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Şubat 2014, 13:15:20 »
Arkadaşlar benim size iki sorum olacak.

1-)Ben Türkiye'yi oyunda dahil ettim ama Türkiye'yi sadece oyuna başlamadan tarihi ilerleterek oynuyabiliyorum.Ben şunun olmasını istiyorum:Osmanlı İmp. ile oynarken benim belirlediğim tarihte Türkiye Cumh. kurulsun.Bunu yapabilir miyiz?(anlamadıysanız yoruma anlamadım deyin daha kısa açıklayayım)

2-)Ben Türkiye'yi oyuna ekledikten sonra oyunun içinde ülke isimleri değilde kısaltmaları gözüküyor. (Örn:Ottoman değilde TUR diye gözüküyor)

LÜTFEN YARDIM EDİN

Çevrimdışı kralkafeci

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Bozkurt Yurdu!
« Yanıtla #28 : 06 Şubat 2014, 01:05:47 »

1-)Ben Türkiye'yi oyunda dahil ettim ama Türkiye'yi sadece oyuna başlamadan tarihi ilerleterek oynuyabiliyorum.Ben şunun olmasını istiyorum:Osmanlı İmp. ile oynarken benim belirlediğim tarihte Türkiye Cumh. kurulsun.Bunu yapabilir miyiz?(anlamadıysanız yoruma anlamadım deyin daha kısa açıklayayım)

2-)Ben Türkiye'yi oyuna ekledikten sonra oyunun içinde ülke isimleri değilde kısaltmaları gözüküyor. (Örn:Ottoman değilde TUR diye gözüküyor)

LÜTFEN YARDIM EDİN

Anladığım kadarıyla kendi oyun zevkine göre mini bir osmanlı modu yapmak istiyorsun. Province klasöründeki ilgili dosyalara türkiyenin taglarını türkiyenin etkin olmasını istediğin yılı başa yazacak şekilde eklemen gerekir. Eğer zorlanacak olursan bu mesaj altında bana geri dönüş yaparsan elimden geldiği kadar sana yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı Spider-Sense

• Müsellem
  • *
  • Örümböcek
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Şubat 2014, 13:38:35 »

Ottoman Empire'nin kısaltması TUR zaten oyunda. :thumbsdown:

LÜTFEN YARDIM EDİN
Eskiden yoktum ama eskisi daha iyidir herhalde Bize "Eski Paradoxfan" gerek.

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 07 Şubat 2014, 19:19:40 »
tmm o provicen mi ne o klasörden işi hallettim tarihi ekleyerek olayı çözdüm ama şimdi de şu soruyu sormak istiyorum

OSMANLI İLE OYNARKEN 1923 YILINDA BANA EVENT GELİP TÜRKİYE'YE DÖNÜŞMEK İSTİYORUM NASIL BİR DECİSİONS YAZACAĞIM

Çevrimdışı kralkafeci

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Bozkurt Yurdu!
« Yanıtla #31 : 07 Şubat 2014, 19:36:08 »
tmm o provicen mi ne o klasörden işi hallettim tarihi ekleyerek olayı çözdüm ama şimdi de şu soruyu sormak istiyorum

OSMANLI İLE OYNARKEN 1923 YILINDA BANA EVENT GELİP TÜRKİYE'YE DÖNÜŞMEK İSTİYORUM NASIL BİR DECİSİONS YAZACAĞIM
Bir decision oluşturman gerekli ve bunu zamanı geldiğinde tetikleyecek bir event. Eğer gerçek zamanlı bir mod üzerinde çalışıyorsan Kurtuluş savaşı decisionsu hazırlayıp ona göre istediğin tarihde bu savaşın başlamasını ve tarafları belirleyerek çok daha eğlenceli ve oyun zevki yüksek bir mini mod yapabilirsin.
Not: Yardıma ihtiyacın olursa buradan yaz elimden geleni yapmaya çalışırım.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2014, 19:37:18 Gönderen: kralkafeci »

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 08 Şubat 2014, 00:19:04 »
Daha önce özelden söylemiştim.Almanya'nın kurulması decision'ına bakarak oradan bir decision çıkartabilirsin.Yok eğer event istiyorsan Hollanda'nın bağımsızlığı'nı ilan ettiği eventa falan bak.Oralara bakarak event'ın tarihini vb.şeyleri eklersin.Benim fikrim bunun bir decision olması daha iyi olur çünkü bu oyun sonuçta alternatif tarih oyunu ve oyundaki her şey çizgisel olarak gitmemeli.Decision daha uygun olacaktır.Tabi sen karar verirsin.Benim fikrim böyle.

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 16 Şubat 2014, 00:48:25 »
Sey peki hangi kodlari degistirecegim germanynation nun decisionsu uzerinden yaparken kendi decisions umu.          peki decisions ile event in farki ne
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2014, 00:51:43 Gönderen: HulkSpider02 »

Çevrimdışı kralkafeci

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Bozkurt Yurdu!
« Yanıtla #34 : 17 Şubat 2014, 01:23:03 »
Sey peki hangi kodlari degistirecegim germanynation nun decisionsu uzerinden yaparken kendi decisions umu.          peki decisions ile event in farki ne

Decisions: Kararlar
Events: Olaylar
Bu ikisi eger birlikte isleyecek sekilde kodlanirsa tam olarak event ile yazilan olayin decision yani verilen karar neticesinde tarihin akisi icinde isletilmesini saglamis oluruz.

Hal boyle iken zaten bir cok event yazilirken oncelikli olarak bir decision yani bir karar ile iliskilendirilir ki oyunun zevkinide artiran bir unsur ortaya cikmis olur. Turkce klavye icin kusuruma bakmayin genclik musterinin bilgisayarindan yaziyorum.

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 24 Şubat 2014, 21:33:39 »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Şubat 2014, 15:15:51 »

Çevrimdışı Satanis Kesen Kedi

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 08 Mart 2014, 23:21:20 »
İyi akşamlar EU4 için sistem gereksinimlerini düşüren bir mod var mı?

[playercard id=76561198079078593]

Çevrimdışı gougluinn

• Sipahi
  • *
  • strip the flesh, salt the wound! niahahahha
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Mayıs 2014, 18:39:18 »
oyunun klasöründen eu4 launcher'a tıkladığımda hani dlc/mod seçiyoruz ya -tik koyuyoruz yani- orada indirdiğim 2 mod olan ömer'in map imp.'u ve better ui 'nin yanında RNW diye bir üçüncü mod var halbuki böyle bir mod kurulu değil pc'de. nedir bu işin aslı acep?

Çevrimdışı Snykdel

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 22 Mayıs 2014, 18:51:59 »

Sadece Kaliforniya'yı alabilmek için bütün Güney Amerika kıyı şeridini gezmekten sıkılanlar için kanallar modu.

Kod: [Seç]
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=261017916
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2014, 18:52:48 Gönderen: Snykdel »