Gönderen Konu: HoI3 - Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 56736 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Swift

• Sipahi
  • *
  • Hadi Güle Güle
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hızlı Soru;Hızlı cevap
« Yanıtla #80 : 06 Eylül 2013, 16:11:43 »
Anladım.Fransayı çok kolay yendim bu taktikle ama şimdide sorun sovyetler  :fpalm: ve hangi uçak teknolojisini araştırıp üretmeliyim saldırı için  ???
Air bölümünden ground attack efficeny air intercept öte yandan fihter ve bomber teknolojilerini elinden geldiğince yapmalısın. Bütün teknolojilerde kıs uçak teknolojilerinden kısma çünkü. Denizdei savaşında karadaki savaşın kaderini ciddi ölçüde uçaklar değiştirir. Ben mesela uçak desteği olmadan polonyayı dahi yenememiştim. (aslında o sorun karasal biraz ama neyse bu uçakların savaşın tayinini belli ettiği gerçeğini yalanlamaz.)

Uçaklarda mutlak hakimiyete yakın bir hakimiyet sağladın mı paket yapmadna yutarsın sovyetleri .ZAten subay oranı düşük ve sanayisi gelişik değil tıpkı teknoojisi gibi.         

1-2 yıldır hoi3 oynayıp sscb ye paket olan rizeliye madalya verelim arkadaşlar.

Ayrıca biz bu oyunu eğlence için oynuyoruz, oturup ciddi ciddi şöyle olur böyle olur diye saatlerimizi plan kurmakla harcayan maaşlı generaller değiliz gerçek hayatta değiliz, öyle bir anlatıyorsunuz ki rizeli53 bütün gün ağzından salyalar akarak yapacam diyip sinirden klavyeyi kıran bir manyakmış gibi geliyor, adam haftada bir kez falan oynuyordur oyun bu sonuçta,  yani kimse erhan gibi planlar kurup analiz yapmak zorunda değil, gerçek hayatta değiliz ne de olsa. Artık bitse şu muhabbet.
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 06 Eylül 2013, 16:34:58 »
Gerçektende.Sovyetleri yenmek çok zor bir işmiş bunu anladım.Rizelinin üstüne fazla gidilmemesi lazım.Şakadan diyosunuz anlıyoruz ama ben olsam bende kızarım.

Çevrimdışı Erich von Manstein

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 06 Eylül 2013, 19:00:45 »
Ben Barbarrossa Harekatını hiç oynamadım.Götterdanmerung'da doğu cephesini oynamıştımda onu elimde zırhlı birlik az olduğundan saymıyorum fakat Rizeli bence hata yapıyor.Paket yapmayı taktik yapmayı beceremiyorsa teknoloji ve doktrin avantajını kullanıp eze eze de gidebilir.Mesela ben Türkiye oyunlarımda benle hemen hemen aynı güçte olan Yugoslavyayı stratejik yerleri işgal ederek yenemiyordum fakat daha sonra eze eze ilerleme taktiğiyle gidip başarılı olmuştum.
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 11 Eylül 2013, 16:02:21 »
Ben asker basımını böyle yapıyorum.Doğrumu ??? Ve yanlışsa nereleri düzeltmem lazım ???

Motorised-Motorised-Motorised A-A-Engineer

Mechanized-Mechanized-Mechanized-Engineer

Armour-Armour-Armoured Car-Engineer

Infantry-Infantry-Infantry-Artillery

Infantry-Infantry-Artillery-Engineer

Doğrumu bunlar ???

Ve Almanlarda savaş için hangi uçaktan üretmem lazım ???

Çevrimdışı podtavsan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • BOL ŞANS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 11 Eylül 2013, 19:22:27 »
3 ınf gerek yok bırını antıtank yapabilirsin. O arm arm armorcar olayını bırak gereksiz .
benım taktık soyle  2cesit cephe yarma birimi kurarım birisi soft olur harcore olur atack yonunden guçlu dıgerı hız yonunden örn
1. L arm L arm L arm (L arm ile hızları esit olan her  birimi buna ekleyebilirsin)
2.  TD TD MOT ENG ve ARM ARM MOT ENG ve ARM  INF INF ENG(ARMCAR) ve INF INF ART ENG( ARMORCAR yada ANTItanK da olabılır) ve MON MON ART ENG( ARMRCAR da koyarım arada fantezi olarak) ve INF INF ART ART
bunlar gıbı bırlıkler ıste 2.tur bırlıkler ıle cephe yarıp 1. bırlık ıle kusatma cevırme hareketlerı yaparım.
 UCAK olayına  gelınce Intcepter basmayı hıc bırakma ve en az 4 grup cas bas ve basabıldıgın kadar tac.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2013, 19:26:08 Gönderen: podtavsan »

Çevrimiçi Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 22 Eylül 2013, 20:49:06 »

Polonyayı işgal ettim tam anlamıyla değil ama ilerlemiştim şehirlerinde daha sonra bir event geldi Doğu Polonya Rusyanın oldu sonra bende böyle kaldım ne yapıcam şimdi Batı Polonyayı almam gerekiyor ne yapıcam ?

Çevrimdışı Deniz Ali

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 22 Eylül 2013, 20:50:18 »
Müttefikleri teslim alman lazım.

Çevrimiçi Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 22 Eylül 2013, 20:51:06 »
O nasıl oluyor ?

Çevrimdışı Gaius Octavius

• Sipahi
  • *
  • Paralel Moderatör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 22 Eylül 2013, 21:32:27 »
Yeni başlayan ve Yıldırım Savaşı yapmayı isteyen biri için ne kombinasyon ve strateji önerirsiniz. Ülke: Japonya.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 22 Eylül 2013, 22:04:24 »
Yeni başlayan ve Yıldırım Savaşı yapmayı isteyen biri için ne kombinasyon ve strateji önerirsiniz. Ülke: Japonya.

Tank basma müthiş donanma kur. Deniz piyadesi yap. Donanmayı tek tek düzenle yani çok karışık başta çıkartma gemilerini ayır savaş gemilerini özenle diz düzgün amiraller ata. Hava kuvvetlerini avcılar üzerine kur. Çin'i işgal etmek için piyadeleri kullan, piyade de üret savaşa kadar. Çin devletlerinin tamamını bitir sonra gel tekrar taktik vereyim. Asıl olayın deniz hakimiyeti yani.

Çevrimdışı Kirpi

• Müsellem
  • *
  • AS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 22 Eylül 2013, 22:09:34 »
@Nizam-ı Türk

Dostum bence donanmaya o kadar yüklenmenin bence bir anlamı yok çünkü ABD gibi bir ülke ile savaşa girecek ve ABD donanmasıyla mücadele etmek bence anlamsız. Hafif zırhlı ve piyadenin üstüne gitmesi daha önemli bence. ABD pasifikte hava kuvvetleri olarak biraz sönük kalıyor Avrupa dakine nazaran aslında o da bir avantaj olabilir orta güçte hava kuvvetleri güçlü bir kara kuvvetleri pasifikte terör estirir.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 22 Eylül 2013, 22:13:50 »
@Nizam-ı Türk

Dostum bence donanmaya o kadar yüklenmenin bence bir anlamı yok çünkü ABD gibi bir ülke ile savaşa girecek ve ABD donanmasıyla mücadele etmek bence anlamsız. Hafif zırhlı ve piyadenin üstüne gitmesi daha önemli bence. ABD pasifikte hava kuvvetleri olarak biraz sönük kalıyor Avrupa dakine nazaran aslında o da bir avantaj olabilir orta güçte hava kuvvetleri güçlü bir kara kuvvetleri pasifikte terör estirir.

Amerikan donanmasını çok güzel yenme imkanı var. Hatta ondan önce Hindistan'ı işgal edip İngilizleri Pasifik'ten süpürüp, deniz bombardımanı ve güçlü filosyula Amerika'yı da yenebilir. Yeni oyuncu yapamaz dersen de, hafif zırhlı, piyade kasıp pasifiki ele geçirebilir tabii.

Çevrimdışı sanalisim

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 09 Ekim 2013, 17:47:33 »
Merhaba arkadaşlar benim anlamadığım birşey var. Oyunda 500.000 kişilik dev bir ordum var fakat karşı tarafa saldırdığımda bunların sadece çok küçük bir kısmı savaşıyor ve ben 10.000 kişilik orduya karşı kaybediyorum. Ordumun kalan kısmı ise savaş ekranında % bilmem kaç ihtimalle destekleme olasılığı var şeklinde bir yazıyla rezerv olarak kalıyor. Bu orduları kullanamadıktan sonra üretmenin anlamı ne ki ? Bir de başında komutan olmayan ordular hiç savaşmadan direkt olarak savaşı kaybedip geri çekiliyor. İyide ben 500 toprak parçasının her birine komutan nerden bulucam ? Düşman birer birlik gönderse her toprağım düşüyo geri kaçıp duruyo bu komutansız ordular ( üstelik mesela 100.000 kişilik bir ordum varken karşı taraf çok az adamla gelse de savaş anında bitiyo kaybediyorum)

Bu sorunları nasıl çözebilirim bilen varsa çok güzel olurdu doğrusu. Aksi taktirde bu oyunun oynanabilir bi tarafı kalmayacak :S

NOT: Mesajı ilk başta yanlışlıkla supreme oyununun başlığında yazmışım kusura bakmayın.

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 09 Ekim 2013, 19:23:21 »
Organizasyonu düşüktür geri çekilip organizasyonun artmasını bekle.Ayrıca savaştan 1ay önce mobilize et.Hangi ülkesinki ???

Çevrimdışı sanalisim

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 09 Ekim 2013, 19:31:38 »
Macaristanı aldım Yunanistana saldırdım şaka gibi dostum valla 2 yıldır direniyolar 22 bin kişiyle. sinirimden  hileyle orduyu büyüttüm 3 milyon kişilik devasa bişey oldu ama boyna tokatlıyolar :D organizasyon yerlerde gözüküyo ama ne yaparsam yapayım artmıyor. bütün teknolojileri geliştirdim . Yunanistanın hiçbişeyi yok ama organizasyon 90 ın altına hiç düşmüyor . İşin aslı organizasyonları ne kadar yüksek olsa da 10-20 bin kişinin 3 milyonluk orduyu yenmesi saçma değilmi ? üstelik bombardıman bataryaları , en ağır tanklar , paraşütçü birlikleri vs gibi her tür birlikte var ama bütün ordu rezervde kalıyo anca 3-4 birlik savaşıyor. He bir de tepeden sürekli tactical bomberlerle saldırı yapıyorum en az 50 uçak var banamısın demiyor . Yaklaşık olarak da 20 atom bombası attım o da bi halta yaramıyor.

Cidden hiç birşey anlamadım sizler nasıl katlanıyosunuz bu oyuna , ben mi bi yerde hata yapıyorum diyeceğim ama yukarda yazıyo işte yaptıklarım :D

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 09 Ekim 2013, 19:35:31 »
3 milyon kişiyi aynı cephede mi savaştırıyorsun. Öyleyse bir rehberlere göz at derim.

Çevrimdışı sanalisim

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 09 Ekim 2013, 19:46:47 »
yok üstadım deli olduktan sonra 3 milyona falan çıktım :D 200.000 kişiyle olmayınca daha inat ettim ama olmuyo hiç bir şekilde . Bi bakayım bari rehbere kesin bi yerde hata yapıyorumdur yoksa çok saçma olcak çünkü .

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 09 Ekim 2013, 20:11:34 »
Muhtemelen stacking penalty alıyorsun.Birliklerini seyrelt bir de düşmanı kuşatmaya çalış.Muhtemelen Atina'da sıkıştın Mora'ya çıkıp çift taraflı saldırmayı dene.

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 09 Ekim 2013, 21:24:51 »
İşin aslı organizasyonları ne kadar yüksek olsa da 10-20 bin kişinin 3 milyonluk orduyu yenmesi saçma değilmi ?

Zombi sürüsü gibi olduktan sonra 33 milyon olsa da yenilirler :P . Bir bölgeye taş çatlasa 200000 asker konur, o da Moskova filan ise.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2013, 21:26:39 Gönderen: unonimus »

Çevrimdışı sanalisim

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 09 Ekim 2013, 23:48:24 »
tamamdır beyler doğru diyorsunuz. Düzeltelim bakalım stratejimizi gerçekçi olmak lazım biraz  ;D

Sağolun bu arada yorumlar için