Gönderen Konu: HoI3 - Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 52345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lafferty

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hızlı Soru;Hızlı cevap
« Yanıtla #60 : 04 Eylül 2013, 11:41:25 »
Yeni başlayanlar rehberleri bir okuyuyun;gelipte burda böyle sorular sormayın lütfen.

Çevrimdışı podtavsan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • BOL ŞANS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 04 Eylül 2013, 14:21:00 »
Victoridaki üretim(production) ve ekonomi sistemini Hoi3 e getirebilecek biri var mı? Merak ettim:D
Birde cephedeki tankların uçakların modernize(upgrade) edilebiliyor olması oyunun gerçekliğini zedeliyor bunun engellenebilmesi. Mümkünse bu ikiside içinde olan yeni bir mod yapılabilir mi?

Çevrimdışı Lafferty

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 04 Eylül 2013, 14:46:13 »
Ya sen çok mu zeki bir şeysin yahu?
Ya bilmiyorsun yada bizi salak yerine koyuyorsun.
Mesajını editle ne soracaksan sor,10 dk da 5 mesaj atmana gerek yok.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2013, 14:47:30 Gönderen: Lafferty »

Çevrimdışı podtavsan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • BOL ŞANS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 04 Eylül 2013, 14:46:26 »
Ayrı ayrı atıyorum kusura bakmasın kimse. Baska bir sorum daha olacak ismimin altında iki tane çelenk var ne anlama geliyor cevaplar icin simdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 04 Eylül 2013, 18:46:21 »
Almanlarla her oyunumda polonyayı yeniyorum ama fransayı yenemiyorum.Neden olmuyor.Önce hollandayla belçikayı hallediyorum.Oradan fransızlara dalıyorum.Sayı fazla olsa bile yeniliyorum.Komutanımda üstün.Panzerlerle saldırıyorum.Mekanize tümenlerle saldırıyorum gene olmuyor.

Çevrimdışı Erich von Manstein

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 04 Eylül 2013, 23:55:39 »
Molotov Ribbentrop paktını imzalayıp birliklerini batıya kaydırıyormusun?
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 05 Eylül 2013, 10:48:33 »
Molotov Ribbentrop paktını imzalayıp birliklerini batıya kaydırıyormusun?

Hayır  :fpalm: bunu hiç düşünmemiştim.Ayrıca daha kolaymı işgal ederim fransayı batıya kaydırınca?Ve doğuda ne kadar birlik bırakmalıyım?

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 05 Eylül 2013, 10:49:39 »
Hayır  :fpalm: bunu hiç düşünmemiştim.Ayrıca daha kolaymı işgal ederim fransayı batıya kaydırınca?Ve doğuda ne kadar birlik bırakmalıyım?

:fpalm:

50k bıraksan yeter hatta hiç bile bırakmayabilirsin.

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 05 Eylül 2013, 12:07:05 »
:fpalm:

50k bıraksan yeter hatta hiç bile bırakmayabilirsin.

Molotov Ribbentrop u imzalıyorum ama birlikleri sovyet sınırına kaydırıyordum.Fransayı yenmek için nasıl bir taktik verebilirsiniz? Ayrıca 10k max olan birlikleri seferberlik ilan etsem bile 7.499 düşüyor neden? Current Strenght 74.9 yazıyor organizasyon full  ???

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 05 Eylül 2013, 12:15:50 »
Molotov Ribbentrop u imzalıyorum ama birlikleri sovyet sınırına kaydırıyordum.Fransayı yenmek için nasıl bir taktik verebilirsiniz? Ayrıca 10k max olan birlikleri seferberlik ilan etsem bile 7.499 düşüyor neden? Current Strenght 74.9 yazıyor organizasyon full  ???

Reinforcmentsa aban unutma,mpde bitmiş olabilir.

Fransaya en kuzeyden gir.Bak belçikanın kuzeyinden taa.İlk başta hollandayı al sonra belçikaya savaş aç kuzeyden yardır calais,dunkirk sonra paris ak.

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 05 Eylül 2013, 12:32:04 »
Mp bitmedi Reinforc'u %100 de bırakıyorum.Majino hattından girmeye kalkarsam olmuyor.Bide uçaklar için hangi teknolojiyi araştırmalıyım ve hangi savaş uçağını üretmeliyim?

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 05 Eylül 2013, 12:36:24 »
Mp bitmedi Reinforc'u %100 de bırakıyorum.Majino hattından girmeye kalkarsam olmuyor.Bide uçaklar için hangi teknolojiyi araştırmalıyım ve hangi savaş uçağını üretmeliyim?

Majinottan girilmez yani aslında girilir ama iyi bir taktikle sen boşver onu hollandayı al sonra belçikanın en kuzeyinden atlantik kıyısından yardır gir tank+motorizelerle.

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 05 Eylül 2013, 12:58:29 »
Bide uçaklar için hangi teknolojiyi araştırmalıyım ve hangi savaş uçağını üretmeliyim?

Çevrimdışı Erich von Manstein

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 05 Eylül 2013, 13:43:32 »
Molotov Ribbentrop paktını imzalayıp.Panzer ve motorize birliklerin hepsini batıya kaydır.Majino'nun karşısında fazla birlik tutma bölgeyi piyade ile tut yeter.Ben Fransaya girerken tarihi taktiği uyguluyorum. Önce Belçikaya saldırıp Bastogne, Sedan, Paris Dunkirke yolunu izliyorum.Piyade ile hattı yarıp panzerlerle ilerleyince rahatlıkla yeniyorsun.Asıl sorun Sovyetlerle baş etmekte.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2013, 14:01:47 Gönderen: Erich von Manstein »
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Swift

• Sipahi
  • *
  • Hadi Güle Güle
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 06 Eylül 2013, 05:26:19 »
bak oyunun en kolay devleti naziler bence, bütün planlar hazır var oyunun içersiinde eğer tfh oynuyorsan tarihi planlardna fransa olanı tek tek bul.
Plan da böyle; majino sınırını boş bırkama ama çok az asker bırak ordunun büyük kısmını belkçika ve hollandaya saldıratarak oradan fransaya 3 koldan girşiş yap. Bir kol parise, bir kol dümdüz, bir kol da majino hattının arkasını kesecek.
Yalnız oyunda saçma bir durum var majino hattına arkadan saldırsanda fort modifier - sini yemiş oluyorsun sanki  saldırı yerine göre yer değiştiriyormuş veya bütün şehrin etraıfnı kalelerle sarmış gibi.
Neyse bu taktik zaten basit ve zevkli Benim gibi isviçre üzerinden de saldırmaıy deneyebilirsin ama daha mantıksız ve başarı hitimali az olanıdır isviçreden saldırmak. Öte yandan ingiliz kanalı üzerinden denizden parise yakın bir fransa şehrine çıkarma yaparsın ama bu da mantıksız olacaktır zaetn ingiliz uçakları cirit atıyor bölgede birde gemileriyle o kadar askerini batırırlar zaten en mantıksız alternatif te bu. Hem deniz ve hava üstünlüğü yok, olsa bile ciddi olmaz, hem de ciddi bir çıkarma yapıyorsun, he tabi istersen 1-2 tümen çıkarma yap ama pek bir yararı olmaz ve aldığın risklerin pekte bir anlamı kalmaz.

Dediğim gibi gerçekteki gibi yap, belçik ve holanda üzerinden fransaya üç kol halinde gir.
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 06 Eylül 2013, 10:04:51 »
Anladım.Fransayı çok kolay yendim bu taktikle ama şimdide sorun sovyetler  :fpalm: ve hangi uçak teknolojisini araştırıp üretmeliyim saldırı için  ???

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 06 Eylül 2013, 10:55:52 »
Anladım.Fransayı çok kolay yendim bu taktikle ama şimdide sorun sovyetler  :fpalm: ve hangi uçak teknolojisini araştırıp üretmeliyim saldırı için  ???

Sovyetleri yenmek kolay değil öyle,ben 1,5-2 yıldır oynuyorum hala yenemedim.

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 06 Eylül 2013, 13:21:28 »
İsviçre ile saldırmak DH'de rahat ama burada zor galiba.

Çevrimdışı Reichstag

• (batufb94)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 06 Eylül 2013, 13:46:38 »
1-2 yıldır hoi3 oynayıp sscb ye paket olan rizeliye madalya verelim arkadaşlar.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 06 Eylül 2013, 13:48:48 »
Bir kol Paris'e gidecek, bir kol majino hattını arkadan sarıp oradaki birliklerin dönüşünü engelleyecek, bir birlik de Manş denizine doğru çevirme yapacak.