Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 25 Nisan 2016

Gönderen Konu: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 1151926 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!
« Yanıtla #11040 : 09 Ocak 2017, 03:49:55 »
Bu konuda Muhafiz`in yanina bile yaklasamam.Kendisi 205 basarimdan 145`ini acmis ve actiklarida bayagi zor olanlar.Basileus,Luck of Irish,Albania or Iberia gibi birsuru zor basarim yapmis.Forumda bu konuda Muhafiz`i gecebilecek biri oldugunu sanmiyorum.Sana @Gregory bosuna Mr.Achievement unvani vermemis anlasilan.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 03:50:32 Gönderen: sezar5 »

Çevrimdışı Drahthaar

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11041 : 09 Ocak 2017, 04:34:15 »
Dini ne oldu şimdi romanın Katolik deme  :tired:

Çevrimdışı kubilaykaplan

• Müsellem
  • *
  • mare nostrum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11042 : 09 Ocak 2017, 12:45:44 »
Katolik  ;D tuscan kültürü olan yerler roman oldu italyan kültürleri kabul edilen kültürlerden çıktı babilli etrüsklü falan kabul edilen kültürlerde var ama hepsi lost culture  ;D

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11043 : 09 Ocak 2017, 17:52:27 »
Bu konuda Muhafiz`in yanina bile yaklasamam.Kendisi 205 basarimdan 145`ini acmis ve actiklarida bayagi zor olanlar.Basileus,Luck of Irish,Albania or Iberia gibi birsuru zor basarim yapmis.Forumda bu konuda Muhafiz`i gecebilecek biri oldugunu sanmiyorum.Sana @Gregory bosuna Mr.Achievement unvani vermemis anlasilan.

Teşekkürler  :) yakın zamanda unvanlarla ilgili bir konu açmayı planlıyoruz.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11044 : 09 Ocak 2017, 20:02:16 »
Benim kurduğum Roma'nın dini Protestan olmuştu :D

Ama bence İtalya için Protestanlık çok ideal. Hem ülke küçük olduğu için kolay convert edersiniz. Hem de Papalık ile çıkarlarınız illa çakışacak sizi bir yerde kesin olarak aforoz edecek. Hiçbir dini bonustan yararlanamadığınız gibi milletle aranız çok kötü olacak. Ben Toskana oyunumda sen misin beni aforoz eden diye direkt olarak Protestan olmuştum :D
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Karahamo

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11045 : 09 Ocak 2017, 22:54:46 »
Oyunu neredeyse çıktığından beri oynuyorum ama yaklaşık 1 hafta önce satın aldım.Ondan önce hep korsan oynuyordum.İlk almanın verdiği multiplayer hevesimi attıktan sonra ilk defa ciddi bir ironman oyuna başladım.
Arnavutlukla müttefik oldum.O da macaristan'la müttefikti.Osmanlı kafa atmaya çalıştı ilk hamleden güzelce sıyrıldık.Selanik önlerinde Osmanlı ordusunu yendikten sonra iş koptu zaten.Sırasıyla Venedik, beyliklerle beraber Memlük ve Genoa ile birlikte Avusturya savaş açtı.Direkt ekran görüntülerini atıyor ve bundan sonraki hamlelerimde yardım etmenizi istiyorum :D

(aç/kapa)
Bir Sabah Tan Atarken Yüce Tanrı Dağından,
Kürşad'ın Gür Sesi Duyulacak:
Atlar Vey Irmağında Sulansın,
Güneş Doğduğu Yerde Karşılansın.
Emri Tekrar Edecek
...Gök, Toprak, Deniz,
Bozkurtlar Uluyacak Bütün Anadolu'dan:
Biz de sizdeniz, Biz de Sizdeniz.

Çevrimdışı kubilaykaplan

• Müsellem
  • *
  • mare nostrum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11046 : 09 Ocak 2017, 23:17:42 »
osmanlı baya iyi pataklanmış çok iyi olmuş hamle senden gelmemesine rağmen. anlaşmadan sonra osmanlının diğer savaşları devam ediyorsa core larını sana geri kazandırabilirler anlaşmalarda. avusturya ve litvanya pu suna düştüyse polonyaya yanla. ben çok eski patchlerde osmanlıyla ateşkes zamanlarında kırıma genişlemiştim. candar, kırım falan müttefiği zayıf olan veya olmayan claim atabileceğin devletlere salça olabilirsin. osmanlıya da bol bol claim at ve ateşkes bittiği gibi balkanlardan atmaya çalış oyun iyi devam eder.

Çevrimdışı Karahamo

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11047 : 09 Ocak 2017, 23:50:00 »
osmanlı baya iyi pataklanmış çok iyi olmuş hamle senden gelmemesine rağmen. anlaşmadan sonra osmanlının diğer savaşları devam ediyorsa core larını sana geri kazandırabilirler anlaşmalarda. avusturya ve litvanya pu suna düştüyse polonyaya yanla. ben çok eski patchlerde osmanlıyla ateşkes zamanlarında kırıma genişlemiştim. candar, kırım falan müttefiği zayıf olan veya olmayan claim atabileceğin devletlere salça olabilirsin. osmanlıya da bol bol claim at ve ateşkes bittiği gibi balkanlardan atmaya çalış oyun iyi devam eder.
Benden sonra devam eden savaşlarda Bıga'yı Genoa aldı.Onun dışında bri şey yok.Dediğin gibi Osmanlı'ya bol claim atıp Candar'a musallat olacağım.Polonya ile müttefik oldum.Macaraistanla uğraştım olmadı Polonya ile olduk.
Bir Sabah Tan Atarken Yüce Tanrı Dağından,
Kürşad'ın Gür Sesi Duyulacak:
Atlar Vey Irmağında Sulansın,
Güneş Doğduğu Yerde Karşılansın.
Emri Tekrar Edecek
...Gök, Toprak, Deniz,
Bozkurtlar Uluyacak Bütün Anadolu'dan:
Biz de sizdeniz, Biz de Sizdeniz.

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #11048 : 10 Ocak 2017, 00:12:18 »
Recover greece veya Recover balkans görevlerinden birini alsaydın daha ucuza daha fazla toprak alabilirdin.Balkanlardan attığında beylik serbest bıraktır bol bol.Ondan sonra çoğunlukla menteşeyi vasallıyorlar oyuncular.Gerisi sana kalmış

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11049 : 10 Ocak 2017, 00:13:20 »
Arnavutluk'a neden toprak verdin ki?

Çevrimdışı ang0ra

• Yeni Çeri
  • *
  • "Patriota,Libertas"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11050 : 12 Ocak 2017, 04:58:11 »
Şovalyelikten İmparatorluğa bir Rodos hikayesi :D

Jerusalem başarımına ulaşmak amacıyla Rodos'ta ufacık bir toprak parçasında gözlerimi dünyaya açtım. Klasik giriş olan Polonya'ya yaranma girişimlerine henüz kundaktayken başladım.Diğer taraftan Bizans'a claim attım ve pusuya yattım. Osmanlı 10 kere denesem olmayacak bir başlangıç ile Arnavutluk ve müttefikleri olan Macaristan, Sırbistan ile savaşa girişti. Bunu fırsat bilen Venedik Bizans'a saldırdı. Venedik'in bu hamlesi donanmadan yana bana da fırsat yarattı ben de Bizans'a girişeyim dedim. 100 dinar bir borç ile basabildiğim kadar asker ile İstanbul dahil ordusu patlayan fakat şehirleri kuşatmak yerine Trabzon'u kusatmaya giden Venedik'in aptallığına şükrederek Bizans'ın tüm şehirlerini kuşattım. Tüm toprakları aldım Mora'yı vassal olarak serbest bıraktım.

Polonya ve geçici süreyle de Venedik ile dost oldum. Osmanlı yine boş durmadı Fransa, Fas ve Tlemcen ile dostluk kurdu. Bu Osmanlı'ya, Polonya'yı çağırarak saldırma emellerimi uzun süre baltaladı. Donanmaya ağırlık verdim, force limiti aşmış olsam bile galley ve taşıyıcılar ile ülke boyutuma göre iddialı bir donanma kurdum. Venedik'in Osmanlı'ya karşı yardıma çağırdığı ilk savaşta anında satışı koydum. Osmanlı ile 2. savaşlarında Egedeki adalar için saldırdım ve buraları topraklarıma kattım. İstanbul'u oyun başında aldığım için afallayan Osmanlı Anadoludaki corelarını bile toplamadı. Önce Candar'a saldırıp 2 toprağı da aldım. Ardından Memlük korumasında olan Kıbrıs'a donanmama güvenerek savaş açtım. Kıbrıs'ı alıp Memlük donanmasını yok ettikten sonra Kıbrıs için sadece bekledim. Kıbrıs'ı aldıktan sonra Karaman'a yöneldim ve vassalım yaptım. Bu arada kuzeyde Polonya'yı çağırarak Kırım'a saldırdım Theodoro'yu kendi vassalım yapıp Kırım'dan en değerli 2 toprağı alıp vassalıma verdim. Uzun müddet Osmanlı'nın Memlüğe saldırmasını bekledim, fakat yamalı pantolon gibi egemenlik sahasını delik deşik ettiğim  için saldıracak gücü çok geç toplayabildi. Saldırdığı an ben de anında Memlük ile savaşa giriştim ve Kudüs için gerekli toprakları alıp hedefime ulaştım.

Hedefime ulaştıktan sonra bir müddet daha takılayım dedim. Osmanlı ve Memlük'ü bitirip Akdenizde mutlu mesut Kudüs ile oynamanın hevesini almak istedim. Osmanlı'nın Fransa ile olan dostluğunun bittiğini gördüm ve gidip Fransa ile anında dost oldum. Diğer taraftan potansiyeli olduğunu bildiğim ve ne hikmetse sürekli 2 yıldız general çıkaran Etiyopya ile de Memlük'ün geri kalanını toplamak için anlaştım. CW'nin oldukça güzel büyüyüp gelişmesine güvenerek Osmanlı'ya ilk savaşımızı 100-150 yıl sonra anca verebildik ve bundan sonra da devamlı yiyip bitirdik. Memlük ve Osmanlı'yı bitirirken oyunu sonlandırmak için de tam çıkmaya karar vermişken Fransa tüm heybeti ile Pu oldu. Bari bi umut  Roma'yı dirilteyim  dedim. İtalya ve İberya'ya çıktım, Balkanlardan Avusturya içlerine kadar gittim, İngiltere'ye hafiften çaktım başkenti ve çevresini aldım. Zamanın kısıtlı olduğunu gördüğüm için çok acele ilerledim ve kaçınılmaz sonuç olan sağlam bir koalisyon yedim. Tlemcen ve Fas'ı süpürme harekatında iken koalisyon savaş açtı. Güç dengeleri bir tık onların lehine fakat bu savaşı kaldırabilir miyim bilemiyorum. Finallerim dolayısı ile oyuna geçici süre ara verdim bitirirsem son resmi de atarım :D

« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 01:19:10 Gönderen: ang0ra »

Çevrimdışı Sauron

• Yeni Çeri
  • *
  • Only Kebab Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11051 : 12 Ocak 2017, 10:35:06 »
Helal olsun @ang0ra yoktan var etmişsin neredeyse :)

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11052 : 12 Ocak 2017, 14:10:25 »
Tebrikler @ang0ra,harika bir oyun cikarmissin

Çevrimdışı ang0ra

• Yeni Çeri
  • *
  • "Patriota,Libertas"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11053 : 12 Ocak 2017, 15:58:26 »
Teşekkür ederim.Ordum afrikada olmasa rahat alırız derdim koalisyonu ama ben bu savaşı bitirip geri dönene kadar iş işten geçmiş olmaz umarım :D

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11054 : 12 Ocak 2017, 16:06:01 »
Teşekkür ederim.Ordum afrikada olmasa rahat alırız derdim koalisyonu ama ben bu savaşı bitirip geri dönene kadar iş işten geçmiş olmaz umarım :D

Benim merak ettiğim şey şu, böyle devletlerle Osmanlı etrafındaki ufak devletleri toplayarak Osmanlıya kafa tutmak mümkün. Ama Osmanlı genelde buna izin vermiyor, warned atıyor. Bu olayla nasıl başa çıktın?
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı ang0ra

• Yeni Çeri
  • *
  • "Patriota,Libertas"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11055 : 12 Ocak 2017, 16:15:07 »
Rodos'un dev değerini 30 lara kadar çıkarmıştım Bizansı aldıktan sonra da İstanbul ve diğer şehirlere de yatırım yaptım. Sanırım warning atılacak eşiği atlatmış olabilirim. Beyliklere warning yollamış olmasına rağmen benim ile hiç uğraşmadı.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11056 : 12 Ocak 2017, 21:27:52 »
O değilde acaba Jerusalem'i Müslüman yapmak mümkün mü :d

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11057 : 13 Ocak 2017, 00:10:23 »
Peki ya müslüman Papal State ?
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11058 : 13 Ocak 2017, 00:11:56 »
Peki ya müslüman Papal State ?

Onu kapatmışlardır bence :P

Çevrimdışı HadjiNazmi

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11059 : 13 Ocak 2017, 00:27:01 »

Onu kapatmışlardır bence :P

Bence olur. Denemek lazım.