Gönderen Konu: For the Glory sorularım  (Okunma sayısı 821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efetss

• Yeni Çeri
  • *
  • Padgett is İn Da House of 3PT
    • Profili Görüntüle
For the Glory sorularım
« : 30 Temmuz 2013, 19:35:45 »
Öncelikle merhaba For the Glory e bugun başladım.İlk olarak vanilla da osmanlıyla oynadım bizansı,tekeyi ve tarsus dışında karamanoğullarını feth ettim bu sırada akkoyunlu ve Dulkadiroğulları ile ittifaktım.Dulkadir e memluk saldırınca ben savaştaydım bu yüzden kabul etmedim ve ittifaktan çıktım.Savaşlar bittiğnde memluk dulkadiri ve akkoyunlunun bi kısmını almıştı,kendime ittifak aradım ama bulamadım son çare akkoyunlu ile ittifak kurdum.Ekonominin kötü gidişatı dışında diplomasiyi de kullanamıyorum.

1)Memluklere savaş açmalı mıyım?
2)Ekonomimi nasıl düzeltirim
3)Kolonize olabilir miyim?

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Jildirim
    • Profili Görüntüle
Ynt: For the Glory sorularım
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2013, 21:33:21 »
Sorularını sırasıyla cevaplayayım;

1- Memlükleri yenebileceğini düşünüyorsan mutlaka savaş açmalısın, çünkü ne kadar toprak o kadar yıllık gelire tekabül ediyor.

2- Ekonomiyi düzeltmek için oyun başından itibaren Bailiffleri Tax Collectorlara dönüştürmen lazım. Bu işlem, haziden para eksiltir fakat uzun vadede ekonomini sarsılmaz güçlerden biri haline getirir.

3- Oyunda sadece tarihte keşif yapmış medeniyetlerin kaşifleri var. Bu yüzden normal şartlarda Osmanlı ile kolonizasyon yapamıyorsun. Ancak oyun dosyaları ile oynarsan bu mümkün olabilir.
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2013, 21:35:19 »
Osmanlı'ya Conquistador geliyor; ama Explorer gelmiyor. Genelde Afrika haricinde kolonileşmek o yüzden mümkün olmuyor. Ben bir keresinde Amerika'dan bir şeyler kolonileştirmiştim ama :P .

İşbu yazı EU2 için yazılmış olup FtG için değişmiş olabilir.

Çevrimdışı efetss

• Yeni Çeri
  • *
  • Padgett is İn Da House of 3PT
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2013, 23:02:00 »
Teşekkürler arnavutluğu,atinayı,trabzonu ve ermenistanı aldım ekonomim güçlendi yanlız gemiye asker çıkaramıyorum ve bazen trade center lara merchant gönderdiğimde merchant başarısız oluyor neden?

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Jildirim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2013, 23:08:46 »
Gemiyle taşıma yapmak için transport tarzı gemilere ihtiyacın var. Her transport gemisi 1.000 mevcutlu askeri birliği taşıyabilir. Buna göre üretim yapmalısın.

Tüccarlarının başarısız olmasının sebebi ise Trade teknolojisinden kaynaklanır. Tabii her gönderdiğin tüccarın bunun yanında bir de başarı yüzdesi var. O yüzden tüccarın başarılı olmasında şans faktörüde önemli oluyor.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2013, 23:09:36 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc