Gönderen Konu: sorularrrrrrrrr  (Okunma sayısı 742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PANZER IV

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
sorularrrrrrrrr
« : 11 Ekim 2012, 00:27:48 »
merhaba arkadaşlar bu bölüme ilk defa yazıyorum.öncelikle hoi 2 ve 3 oyuncusuyum victoria ya da el atayım dedım.
1-fabrikalar nasıl üretilir dahada önemlisi nasıl çalışır? [fabrika üretmek için uygun parti olması gerekiyor sanırım öncelikle ama ben fabrika üretiyorum bir şekilde ama bunları çalıştıramıyorum sorun burada.çalışan işçi yok diyor.] peki işçi nasıl üretilip bu yeni fabrikalara yerleştirilir? çiftçi madenci veya diğerleri?

2-bu ticaret anlaşmaları: otomatik mi yapmalıyım zira elle birşey beceremedim.mesela elle nasıl yapılıyor satın almak için bir ülkemi belirliyoruz yoksa kafadan buluyor mu bilgisayar?asıl öğrenmek istediğim elle nasıl oluyor?

3-manpower: burası kanayan bir yara.vergileri düşük tutuyorum sağlığa önem veriyorum, education muydu neydi mesela(tam hatırlamıyorum) onu arttırıyorum bir türlü deli gibi manpower e ulaşamıyorum.
örnek: abd ile oynadım hep düşük manpower ne yaptıysam savaş halinde bile çok artış olmadı (seferberlik ilan edince oluşan manpower dan bahsetmiyorum) aslında abd nin manpower kapasitesi var (en azından kolombiya dan fazladır)

4- savaş olayı: dediğim gibi kolombiya olayı. adamlar tam ben onları işgal emek üzereyken bir anda bir takım yeni birlikler çıkıyor 10000 20000 asker kapasiteli bunları manpower ile destekleyip duruyor bu nasıl oluyor?adamlar benden daha çok asker nasıl üretebiliyor. zamanları yok hızla saldırıp hemen işgal ediyorum yeni birlik üretemezler.benim manpower bitiyor adamların ki bitmiyor....
ayrıca aynı olay meksika ile de oldu tam tüm birliklerini yok ettim başkent ve civarından 20000 lik birlikler türedi. (isyancılardan bahsetmiyorum)

5-vergiler çok yüklenmeden nasıl çok para kazanabilirim? ticaret sorularımı halledersek heralde olur bu iş...

6-prestij hep yerlerde sürünüyor.zaferler bile arttırmıyor.nasıl hep pozitif tutabiliriz vaya hep artmasını sağlayabiliriz?

7-ele geçirilmemiş bölgelere nasıl koloni kurabiliyoruz? sanırım bır takım binalar yapıyoruz fakat bende bunlar     
engelli bir şekilde.politikayla mı ilgili yoksa bazı materyaller eksik diyor bazen eksik olmasa da yapamıyorum.bu işi nasıl yapacağım.

biraz uğraşıp ayrıntılı yazabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: sorularrrrrrrrr
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2012, 00:55:26 »
Cevaplarrrrrrrrr 4 soruyu cevabı iki türlü olabilir birinci tür seferberlik ilan etti ise seferberlik sırasında ki askerler çıkarbilir.İkinci tür ise halkını askere dönüştürmüş olabilir.Her iki türde de manpower kazanır... :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
Ynt: sorularrrrrrrrr
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2012, 01:24:29 »
Başlığı düzeltip içerikle ilgili hale getirene kadar konu kilitli.