Gönderen Konu: Yeni Başlayanlar İçin  (Okunma sayısı 20737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fallschirmjagger

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Başlayanlar İçin
« Yanıtla #140 : 13 Mart 2012, 00:27:14 »
AoD'de Türkiye ile oynamam mümkün mü ?

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 13 Mart 2012, 00:28:41 »
AoD'de Türkiye ile oynamam mümkün mü ?

Ülke seçme ekranında seçeceğin ülkenin bayrağına sağ tıklayarak bütün ülkeleri görebilirsin. Oradan oynamak istediğin ülkeyi seçip oynayabilirsin.

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 13 Mart 2012, 20:04:30 »
Türkiye ile başladım, ilk başta fabrika yapıyorum ve indistury ile alakalı tec.leri araştırıyorum. Almanlara yakın, Ruslarla dost, Irak'a ters bir politika çiziyorum. Daha şimdiden Mezopotamya topraklarında İngilizlerle yapacağım savaşların planlarını yapıyorum. Yunanistan'a yapacağım koordine saldırıyı bile planladım. 36'dan başladım. Başka bir tarihten başlamamı tavsiye edersiniz ? Genel tavsiyelerinizi beklerim arkadaşlar, teşekkürler

Çevrimdışı Kenjiro

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 13 Mart 2012, 20:08:01 »
-Herhangi bir ülke için 36 senaryosundan başkası ile başlamanı tavsiye etmem.

-Saldıracağın ülkelerin hâmislerine bak. Erken bir dünya savaşı çıkartmak istemezsin. tbrk*

-Türkiye ile planların dünya savaşına girmekse sanayi basmanı tavsiye etmem. Durmadan piyade bas.

-Yunanistan'ın Selanik'te land fortlardan oluşan çok kuvvetli bir savunması var. Adalar üzerinden bir saldırı tavsiye edilir ama Bulgaristan'ı rahat yakalarsan önce Bulgaristan'ı sonra Yunanistan'ı ilhak edersin.

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 13 Mart 2012, 20:08:36 »
İlham gelsin.Zevkine oynadım sadece savaştım.Asker bastım.Ic felan basmadım.

Çok kolaydı.
1941 senaryosunda başladım askerlerimin yarısını Sovyet sınırına yarısını Ortadoğu'ya yerleştirdim.Sonra Fransa ve İngiltereye savaş açtım onları hazırlıksız yakaladım İtalya'nın destek çıkarmaları ile ilerledim bayağı.Ve durdum(isyanlar sağ olsun).Sonra geride bir kaç tümen bırakarak Sovyet sınırında ilerlemeye başladım bulunduğum yere gelene kadar canım çıktı. :D Suud'lar da arada kaynadı. :D
« Son Düzenleme: 13 Mart 2012, 20:14:41 Gönderen: xharunx1 »

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 14 Mart 2012, 00:29:28 »
Türkiye ile başladım, ilk başta fabrika yapıyorum ve indistury ile alakalı tec.leri araştırıyorum. Almanlara yakın, Ruslarla dost, Irak'a ters bir politika çiziyorum. Daha şimdiden Mezopotamya topraklarında İngilizlerle yapacağım savaşların planlarını yapıyorum. Yunanistan'a yapacağım koordine saldırıyı bile planladım. 36'dan başladım. Başka bir tarihten başlamamı tavsiye edersiniz ? Genel tavsiyelerinizi beklerim arkadaşlar, teşekkürler

Ülkelerle üretim stratejilerini hedeflerin belirler. Türkiye ile amacın ne? Güneyindeki tırışka devletcikleri (Suriye,Lübnan,Mihver değilse Irak,Suudi Arabistan) alacağım dersen hiçbirşey yapmana gerek yok. Kendi haline bırak 40'a kadar,40'ta Vişi Fransa kurulsun ve saldır yeni kurulan Suriye ve Lübnan'a. Hiçbirşey yapmana gerek yok,kendi halinde yapar bunu fakat amacın bir müttefik gurubuna katılıp savunma yapmaksa bir miktar fabrika ve tahkimat yapman gerekir. Eğer amacın bir müttefik gurubunda savaşın gidişatını tamamıyla değiştirmekse fabrika basmak ZORUNDASIN.

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 14 Mart 2012, 01:02:37 »
-Herhangi bir ülke için 36 senaryosundan başkası ile başlamanı tavsiye etmem.

-Saldıracağın ülkelerin hâmislerine bak. Erken bir dünya savaşı çıkartmak istemezsin. tbrk*

Ona dikkat ediyorum, İngiltere ile savaşmayı göze aldım, 1.WW'daki Kut-ül Amara gibi İngilizleri Mezopotamya'da kuşatıp yok etmeyi düşünüyorum, Irak için geldiklerinde. Fransa zaten Vichy kurulunca Ortadoğu'yu bırakıyor. Dediğim gibi Almanya ile müttefik olurum.

-Yunanistan'ın Selanik'te land fortlardan oluşan çok kuvvetli bir savunması var. Adalar üzerinden bir saldırı tavsiye edilir ama Bulgaristan'ı rahat yakalarsan önce Bulgaristan'ı sonra Yunanistan'ı ilhak edersin.

Ege'den çıkarma, sürpriz paraşütçü saldırısı, hava koordinesi ve Selanik'ten şaşırma saldırısı ve Selanik'i bombardıman etme gibi bir planım var, bakalım.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2012, 01:05:16 Gönderen: Fallschirmjagger »

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 14 Mart 2012, 01:04:21 »
İlham gelsin.Zevkine oynadım sadece savaştım.Asker bastım.Ic felan basmadım.

Geldi gerçekten :) Rusya ile uğraşmak zor olmuştur  ??? Bulgaristan kuklan mı ?

« Son Düzenleme: 14 Mart 2012, 01:05:55 Gönderen: Fallschirmjagger »

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 14 Mart 2012, 01:05:42 »
Alıntıların içine yazmazsan iyi olur acayip karışık oluyor.

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 14 Mart 2012, 01:07:00 »
Alıntıların içine yazmazsan iyi olur acayip karışık oluyor.

Rengi değiştirdim, teşekkürler  tbrk*

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #150 : 14 Mart 2012, 01:18:46 »
Rengi değiştirme,alıntı yaptığın yazının sonunda, "[/quote]" yazısının ardından entera basarak bir satır aşağı in ve öyle yaz.

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 14 Mart 2012, 14:52:32 »
Geldi gerçekten.Rusya ile uğraşmak zor olmuştur.Bulgaristan kuklan mı?
Rusya ile uğraşmak pek zor olmadı.Zaten Almanlar'la savaşıyorlardı.Bulgarlar'da müttefiğim.Onlar da Mihver'deler.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2012, 14:53:03 Gönderen: xharunx1 »

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 14 Mart 2012, 15:10:20 »
SSCB,Kafkaslar'a pek yığılmıyor. Resme dikkat edersen zaten bomboş olduğunu göreceksin. Var olan az kuvveti kuzeyden çevirmek cepheyi çökertebiliyor.

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 14 Mart 2012, 17:03:04 »
İran üzerinden Hindistan'a gidin :D.

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 14 Mart 2012, 19:37:28 »
Mihvere katılacaksan İtalya Afrika'da biraz ilerlemeye başlar, o zaman katılın. Kuzeyden gelen Alman askerleri sayesinde Süveyşe inebilir ve orayı ele geçirebilirsiniz. Böylece İtalya Mısır'ı alabilir. Eğer İtalya Afrika'da çökerse işiniz çok zor.

Kafkaslarda ise yapacağınız bi şey yok. Zaten çok rahat Don nehri çevresine kadar gelirsiniz. Sonra da hedefiniz Almanlara yardım etmek olsun. Boğazı Mihvere açacağınız için İtalyalar da Mısırda rahatlayınca Kırım ve çevresine çıkabiliyorlar.

ABD, Fas'a çıkana kadar SSCB çökmezse geçmiş olsun. Çünkü, İtalya belki 6 ay içinde tüm Afrikayı kaybedecek ve sıra size gelecek. Basra ve Filistine çıkacak müttefik ordularının yanı sıra, kuzeyden saldıran SSCB yüzünden mihver cephesi çökecek.

SSCB'de işgal ettiğiniz yerlerde kukla devletler kurun. Kuramadığınız yerler barış yapılınca SSCB'ye geçecek. _______________________________________

Mütteifk tarafına geçecekseniz, bekleyin.
Önce 1940 yılında Suriye, Lübnan, Suudi Arabistan, İran ve Afganistan'ı alın. Emin olun kimse size saldırmaz. Tek dikkat etmeniz gereken şey garamtörlüğün kalkmasını beklemek.
Sonra 1944'e kadar bekleyin. Kuzeyden gelen Komünistler Romanya'ya girince dalın Balkanlardan. Uçak falan basmayın, İngilizler İstanbul'a uçak yığacak zaten. Tahminimce Yugoslavya, Bulgaristan, Yunanistan ve Arnavutluğu alabilirsiniz. Buralarda hemen kukla devletler kurun. Çünkü, savaş sonunda buralar bağımsız olacak.

Komintern'e katılacaksanız da yazdıklarım geçerli.

Bence, tek takılın. Yok benim müttefiğe ihtiyacım var derseniz Müttefikler iyi bir seçim olur. İlla ki heyecan arıyorum derseniz de Mihvere katılın. Ama Mihverde başarı şansınız Almanya, İtalya ve Almanya'ya bağlı. Siz süper de oynasanız bu üç ülke batarsa siz de batarsınız. Belki oyuna Türkiye Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti olarak devam edebilirsiniz. :)
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 15 Mart 2012, 00:56:11 »
Mihvere katılacaksan İtalya Afrika'da biraz ilerlemeye başlar, o zaman katılın. Kuzeyden gelen Alman askerleri sayesinde Süveyşe inebilir ve orayı ele geçirebilirsiniz. Böylece İtalya Mısır'ı alabilir. Eğer İtalya Afrika'da çökerse işiniz çok zor.

Afrika'ya giden yolu açmanın sonu pek iyi olmuyor. Almanya kalabalık bir şekilde K. Afrika'ya giriyor ve darmadağın ediyor fakat iyi dönemiyorlar ve Barbarossa operasyonuyla SSCB feci yapıyor. Suriye,Lübnan kurulduğunda burayı kapalı tutmak daha karlı olabiliyor. Geri dönseler bile Almanlar'ı Afrika'da yormak pek iyi sonuç vermiyor.

Diğer söylediklerine aynen katılıyorum.

Çevrimdışı cfka

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 16 Eylül 2012, 20:14:18 »
Merhaba, uzun zamandır Hearts of Iron'ı bilirim, oynarım... Fakat Doomsday'den aldığım keyfi, ne Hearts of Iron 3'de ne de Darkest Hour'dan alamadım. Darkest Hour'u hiç beğenmemiştim.Özellikle birliklerin yavaş hareket etmesi ve haritadaki şehir sayısının çokluğu canımı sıkmıştı.Bir süredir Hearts Of Iron'dan uzağım, şimdi tekrar AoD ile başlamayı düşünüyorum. Oyunu Steam üzerinden satın alacağım dolayısıyla para vermeden evvel fikir almak istedim.

AoD'nin Doomsday'den farkı nedir?
Savaş sisteminde değişiklik var mı?
Hearts of Iron 3'de HQ olayı ve cepheler çok hoştu, AoD'de mevcut mu bu yenilik?
Olumsuz yönleri nelerdir?

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 28 Eylül 2012, 02:23:40 »
Öncelikli olarak Armegeddon'un sahip olduğu tüm özelliklere sahip bildiğim kadarıyla. Savaşlarda ölü sayısını göstermesi gerçekten hoş bir özellik Hoi2'ye göre. Benim en önemsediğim özellik ise üretim çubuğu (slider) . HQ ve cepheler ve harita 2'deki gibi. Savaş sistemi 2. Dünya Savaşına yakışacak şekilde hızlı muharebeler,taktiğine göre çabuk çökebilecek cepheler ve iklim-arazi,saldırı-savunma ayarlarıyla bence çok iyi. Yeni patchlerle kasma sorunu yok denecek kadar az ve muhteşem olmasada iyi bir yapay zekaya sahip,oyun monoton değil,her yeni oyun yeni süprizlere açık.

Olumsuz yanı olarak arkadaşlar hep retool timedan şikayet ediyorlar,birimleri üretmeden evvel bir bekleme süresi ar bir nevi seri üretime geçmeden prototipi yapmak gibi,ardından seri üretim başlıyor birimlerde,bu bekleme süresi retool time olarak geçiyor. Ben alıştığımdan hiçbir sorun olmuyor ama birçok kişi bundan şikayetçi ve bildiğim kadarıyla ayar klasöründeki bir oynamayla kaldırılabiliyor.

Uzun lafın kısası Hoi2 hastasıysan ve Hoi3 ve DH sarmadıysa kesinlikle tavsiye ederim.