Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 237054 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings II - Hanedanınızı Yollayın!
« Yanıtla #60 : 15 Şubat 2012, 17:24:37 »
Oyunu öğrenebilceğim bir ülke söylermsiiniz yada vassal

Castille/leon ispanya yarımadasından. İskoçya/İrlanda adadan. Polonya avrupadan

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Never start a land war in Russia
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 15 Şubat 2012, 17:31:41 »
Güzel bir anı  :)
..............................................................

Çevrimdışı Die Spinne

• Sipahi
  • *
  • ????
    • Profili Görüntüle
Var mı dünyada günah işlemeyen söyle,
Yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle,
Bana kötü deyip kötülük edeceksen,
Yüce Tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.

Çevrimdışı AGEMON

• Sekban
  • *
  • Atatürk Yolunda
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 16 Şubat 2012, 10:57:29 »
Arkadaşlar uzaktan EU3'e benzettim. Kasıyor mu ? veyada çok mu karmaşık ? biriniz söylesin.  :rifle:

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 16 Şubat 2012, 11:43:49 »
Bende HOI3 hiç kasmıyor ama CK2 açılırken map mod'da kasıyor '' Play vb şeylerin olduğu kısım yani ''

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Never start a land war in Russia
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 16 Şubat 2012, 12:18:02 »
Arkadaşlar uzaktan EU3'e benzettim. Kasıyor mu ? veyada çok mu karmaşık ? biriniz söylesin.  :rifle:

Kasma 0 . Karışık olmayan bir oyunu 2 günde bırakırsın zaten o kadarda karışık değil :2thumbsup:
..............................................................

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #66 : 16 Şubat 2012, 12:23:01 »
Önce Sengoku oyna. Neredeyse aynı oyun, daha az karışığı ve Japonyada geçiyor. Başka bir farkı yok pek. Ona alış bir iki günde sonra da buna gel.
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 16 Şubat 2012, 16:26:31 »
En zor CK oyunumdan bahsedeceğim biraz. Ufak Aragon Krallığı ile başladıktan sonra akrabalıklar yoluyla önce Navarra'yı ele geçirdim. Ardından bölgedeki ufak Müslüman devletleri alarak güneye doğru biraz genişledim. Bu sırada akrabam olan Leon ve Kastilya kralları birbirine girdiler ve Leon kralı iki ülkeyi birleştirerek benim bütün batı sınırımı kapladı. Bu sırada Barcelona düklüğü tamamen Müslümanların eline geçmişti, Kastilya'nın yok olmasından sonra bana katılan Rodrigo Diaz de Vivar (El Cid) burada çok işime yaradı. Barcelona düklüğünü tamamen geri almıştım. Ardından Tolouse'da oğlumun hak iddia ettiği toprakları oranın dükünün elinden sökerek aldım. Bu sırada Fransa benim topraklarımı geçerek gündeydeki Valencia gibi şehirleri almaya başladı. İşte herşey bundan sonra döndü. Tam ben Fransa ile nasıl başa çıkarım diye düşünürken tüm Batı Afrika'yı birleştiren Sultan "Genç" İsmail Gırnata'yı da alarak Fransızların üzerine yürüdü. Fransızları kısa sürede buradan attıktan sonra kuzenim Leon kralının Kastilya topraklarına da kısa sürede çöktü. Onbeş yıldır yeni hedefi benim. Her beş yılda bir savaş açıp sayıları 20.000'in üzerine çıkan ordularıyla ülkeme giriyor ve çok kanlı savaşlar oluyor. Akrabalarım HRE imparatoru ve İngiliz kralının yardımlarıyla her savaşı white peace ile bağlıyorum ama nereye kadar gidecek bilmiyorum. Kuzenim ise gittikçe güçsüzleşiyor, İber Yarımadası'nda yalnız kalmak istemiyorum... ;D

Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 16 Şubat 2012, 16:45:52 »
En zor CK oyunumdan bahsedeceğim biraz. Ufak Aragon Krallığı ile başladıktan sonra akrabalıklar yoluyla önce Navarra'yı ele geçirdim. Ardından bölgedeki ufak Müslüman devletleri alarak güneye doğru biraz genişledim. Bu sırada akrabam olan Leon ve Kastilya kralları birbirine girdiler ve Leon kralı iki ülkeyi birleştirerek benim bütün batı sınırımı kapladı. Bu sırada Barcelona düklüğü tamamen Müslümanların eline geçmişti, Kastilya'nın yok olmasından sonra bana katılan Rodrigo Diaz de Vivar (El Cid) burada çok işime yaradı. Barcelona düklüğünü tamamen geri almıştım. Ardından Tolouse'da oğlumun hak iddia ettiği toprakları oranın dükünün elinden sökerek aldım. Bu sırada Fransa benim topraklarımı geçerek gündeydeki Valencia gibi şehirleri almaya başladı. İşte herşey bundan sonra döndü. Tam ben Fransa ile nasıl başa çıkarım diye düşünürken tüm Batı Afrika'yı birleştiren Sultan "Genç" İsmail Gırnata'yı da alarak Fransızların üzerine yürüdü. Fransızları kısa sürede buradan attıktan sonra kuzenim Leon kralının Kastilya topraklarına da kısa sürede çöktü. Onbeş yıldır yeni hedefi benim. Her beş yılda bir savaş açıp sayıları 20.000'in üzerine çıkan ordularıyla ülkeme giriyor ve çok kanlı savaşlar oluyor. Akrabalarım HRE imparatoru ve İngiliz kralının yardımlarıyla her savaşı white peace ile bağlıyorum ama nereye kadar gidecek bilmiyorum. Kuzenim ise gittikçe güçsüzleşiyor, İber Yarımadası'nda yalnız kalmak istemiyorum... ;D

Aragon'la iyi başarı. Galiçya, Leon, Kastiya mücadelesini her oyunumda Leon kazanıyor. Kardeşleri temizleyip kuzey İspanya'ya çöküyordu. Sonraki 20 yıl içinde de müslümanları temizleyip İspanya hakimi oluyordu. İspanya, İngiltere'den sonra en sevdiğim CK coğrafyası. Yapılabilecek bir sürü şey var.

Ama diğer yandan Fransa'nın her 2 oyunun birinde İspanya'yı işgale girişip müslümanları temizlemesi cidden sinir bozucu. Tam sürümde düzeltemediler, inşallah yamayla düzeltirler.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 16 Şubat 2012, 16:53:40 »
Çok iyi oyun Emperor.Resmen o günkü zamana gittim.Gerçekçilik iyi.Bir yerde İngiliz Kralının yardıyla demişsin ne gibi yardım o?
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 16 Şubat 2012, 17:04:13 »
Ama diğer yandan Fransa'nın her 2 oyunun birinde İspanya'yı işgale girişip müslümanları temizlemesi cidden sinir bozucu. Tam sürümde düzeltemediler, inşallah yamayla düzeltirler.

Evet aynı durumdan ben de şikayetçiyim. Üç arkadaş akşamları multi oynuyoruz ve o oyunumda Fransa neredeyse tüm İber'i aldı ve saçma sapan bir görüntü var ortada. Nasıl çözerler bilmiyorum, belki military access gibi bir şey ekleyebilirler ama bunu yaparlarsa da sanırım haçlı seferleri biraz daha zor olacak.

Çok iyi oyun Emperor.Resmen o günkü zamana gittim.Gerçekçilik iyi.Bir yerde İngiliz Kralının yardıyla demişsin ne gibi yardım o?

Askerleri ile ülkeme gelip düşmanla çarpıştı.

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 16 Şubat 2012, 17:06:31 »
İyimiş.Oyundaki diplomasi nasıl şuan indiriyorum da fikrini alayım dedim.
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı liero

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 16 Şubat 2012, 17:25:06 »
Oyunda ittifaklar genelde yardıma geliyor. Bana uzak büyük ihtimalle gelmez dediklerim bile yardıma geldiler.

Galiçya, Leon, Kastiya mücadelesini her oyunumda Leon kazanıyor. Kardeşleri temizleyip kuzey İspanya'ya çöküyordu. Sonraki 20 yıl içinde de müslümanları temizleyip İspanya hakimi oluyordu. İspanya, İngiltere'den sonra en sevdiğim CK coğrafyası. Yapılabilecek bir sürü şey var.

Şu an Galiçya Kralı olarak oynuyorum. Galiçya, Leon, Kastilya kralları kardeş. Leon kralının maşallahı var 6 çocuğu oldu. Kastilya kralının varisi yok. Benim de iki çocuğum oldu ama Leon Kralı olan kardeşim ikisini de bir yaşına basmadan öldürttü. Tarihte savaşarak İspanya hakimi olmuştu, burada soyumu kurutarak olacak :)

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #73 : 16 Şubat 2012, 17:31:44 »
Emperor siteden mi multi yaptıkların? Belki ben de gelebilirim size uygun olursa ve oyunlar uyuşursa?

Çevrimdışı blitzkrieg

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Nuka Cola!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 16 Şubat 2012, 17:34:11 »
İspanya gibi görece küçük bir alanda kaç tane krallık ünvanı var yahu. Sırf onları toplayarak prestij çok güzel havalara uçurulabilir. Koskaca Fransa Kralı olmak ile Wales Kralı olmak aynı prestiji getiriyor (aylık +0.80). Bunu çok kolay düzeltebilirler. Eğer bizim vassallarımızın vassallarından da prestij alsak sorun önemli ölçüde çözülecek. Ama şu an sadece doğrudan vassallardan prestij geliyor. Yani vassalınız olan bir düklükten 0.20 prestij geliyor. Ama onun vassalları olan kontlardan ve kontların vassalları olan baronlar, bishoplar ve majorlardan prestij gelmiyor.
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 16 Şubat 2012, 17:41:44 »
Emperor siteden mi multi yaptıkların? Belki ben de gelebilirim size uygun olursa ve oyunlar uyuşursa?

Hayır siteden değiller; hatta Türkiye'den de değiller, üzgünüm. ;D Ama yine de şöyle iyi katılımlı bir multi bekliyorum Paradoxfan'dan tabi herkes öğrendikten sonra yapılırsa daha uygun olur...

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 16 Şubat 2012, 17:49:20 »
Beyler ayrı bir konu açmadım çünkü VictoriaII AHD modunda da bu sorunla karşılaştım.Msvcr100.dll hatası alıyorum.İnternetten baktım dosyayı indirdim System32 ve systeme bu dll'yi attım Vcredit86'yı kurdum fakat hala düzelmedi.Kafayı yiyeceğim lütfen yardım edin.
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #77 : 16 Şubat 2012, 18:03:38 »
Hayır siteden değiller; hatta Türkiye'den de değiller, üzgünüm. ;D Ama yine de şöyle iyi katılımlı bir multi bekliyorum Paradoxfan'dan tabi herkes öğrendikten sonra yapılırsa daha uygun olur...
Tüh... :( Yapılırsa katılırım... Oyun versiyonları uymalı tabii. Oyunun ücreti ne kadar yahu? Alabilirim bile.

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #78 : 16 Şubat 2012, 18:28:18 »
Tüh... :( Yapılırsa katılırım... Oyun versiyonları uymalı tabii. Oyunun ücreti ne kadar yahu? Alabilirim bile.

Sen istiyor CK II verejek 40 dolâr.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #79 : 16 Şubat 2012, 18:38:33 »
Sen istiyor CK II verejek 40 dolâr.
Ighk* yutkunma sesi.