Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 220177 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
CKII - Hanedanınızı Yollayın!
« : 13 Şubat 2012, 18:57:12 »
Burada eksik olmasın dedim. Özene bezene kuvvetlendirdiğimiz hanedanlarımızı paylaşalım. :)
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2016, 20:43:32 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
Ynt: CKII (DEMO) - Hanedanınızı Yollayın!
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2012, 19:06:51 »
Ben de bu konuyu bekliyordum. Birazdan İrlandam ile ilgili resimler ekleyeceğim ve tarihi olayları anlatacağım. Fraps yüklüyorum sadece bunun için...
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Probang

• Ağır Süvari
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2012, 19:08:31 »
Ben de bu konuyu bekliyordum. Birazdan İrlandam ile ilgili resimler ekleyeceğim ve tarihi olayları anlatacağım. Fraps yüklüyorum sadece bunun için...
Frapsı yüklemediğin hata.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2012, 19:13:53 Gönderen: Probang »

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2012, 19:34:53 »
Yalnızca kullanacağım vakitler yüklüyorum. :)

Kral Conchabar II, kendisi 50 yaşında tahta geçti. Babası Conchabar The Great tahta 16 yaşında geçti ve o yıl evlendi, ertesi yıl Conchabar II sahnedeydi. Tahta geçer geçmez ülkede babasının kurmuş olduğu düzen yokoldu. Vassalların orduları dağıldı ve yaklaşık 15.000 kişilik ordudan geriye yaklaşık olarak 7.000 kişilik bir ordu kaldı ancak bir iki yıl içinde bu da giderilecek. Vassallar ve sahip oldukları topraklar ise değişikliğe uğradı. Conchabar The Great ile biraz daha mutlakiyetçi oynamak durumunda kalmıştım vassallarımın bazılarından dilim epey yandığı için...

Burada da görüldüğü üzere asker sayım epey düşük şu anda. Bu sayıyı yükseltince İskoçya'ya saldırma planım var. İlk resimde görülebileceği üzere İskoçya'nın kuzey doğusundaki bir şehir bir vassalım sayesinde Conchabar The Great zamanında bana katılmıştı.

Burada da filom bulunmakta. Daha kalabalık olan filom gene babasının ölümü üzerine kayıplar yaşadı...

Dünyadan manzaralar olan bu fotoğraflarda da görüldüğü üzere Bizans halen gücünü korumakta, en azından dışarıya görünen bu. İber yarımadası ise Leon ile Fransa arasında paylaştırılmış durumda. Fransa çok karışık durumda, iç savaşlarla kaynıyor. Aynı şekilde İskoçya da. İngiltere ise York dükünün ve geçmişteki bütün aile üyelerinin sayesinde bitmek bilmeyen bir iç savaşta ve bilin bakalım ne var, Conchabar II de annesinin İngiliz prensesi olması nedeniyle tahtta hak sahibi. Eğer yeterince iyi durumda olursam oraya bile girmeyi düşünüyorum lakin Papa'dan kutsanma almalıyım...

Şimdilik bu kadar...

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2012, 19:49:09 »
Papa'dan izin alıp başarılı olunca 'The Conqueror' ünvanı alıyorsun. Benim Gaskonya Düküm Louis de Poitou Navar Kralı olunca bu ünvanı almıştı.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2012, 20:19:13 »
Bizansın tahtında küçük bir kız çocuğu bulunuyor ve prensimi onun veliahtı olan kız kardeşiyle evlendirme sözü aldım. Şu anda tek hedefim o küçük kızı öldürmek. Ajanlarımı görevlendirdim... İrlanda içindeyse elimi vassallarıma karşı güçlü tutmaya devam ediyorum. Üvey kardeşim olan Leinster Dükü'nün elinden bir şehrini aldım ve ardından onu öldürttüm. Şimdi aynısını Connacht Dükü olan diğer üvey kardeşime yapacağım ancak onun veliahtı var. Bizanstan sonra sıra ona gelecek...

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Never start a land war in Russia
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2012, 20:31:24 »
Benim bir oyunumda bizans kralıydım  crwn* bütün vasallarım savaş açtı ve savaşı kaybettim sonra iki vasalım kendi ülkesini kurdu sonra diğerleri karışıklığı engellemek için gene tekbir krala itaat etti yani bana barış önerdiler  :)
..............................................................

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Şubat 2012, 20:38:47 »
Ben de Fransa Kralı -Aynı zamanda Navar Kralı ve Aragon Kralı, zibilyon tane dükalık ve kontluk sahibi- iken Crown Authority'i düşükten ortaya çıkardım ki vasallarım birbirleriyle savaşmasın ve Fransa tahtına geçtikten sonra özene bezene oluşturduğum güç dengesi bozulmasın. Lakin Gaskonya, Auvergne, Barselona ve Berry dükleri buna karşı isyan ettiler. İsyanı bitirip hepsini zindana attırdım. evil*

Diğer yandan Fransa tahtının eski sahibi Capet'ler ile başım dertte, krallık içinde giderek güçleniyorlar ve itibarları ziyadesiyle fazla. Müslümanlarla savaşıp Papa'nın desteğini kazanmaktan başka çarem yok zira Barselona Dükü beni afaroz ettirmişti.

Oyun anlatmakla bitmiyor. ;D

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Never start a land war in Russia
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2012, 20:44:34 »
Oyun başlı başlına Tarih , Roman  :D
..............................................................

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2012, 21:00:46 »
Ayrica ask hikayesi de oluyor, oglumun karisiyla kendi karimi aldattim sonra kizim hukumdar olsun diye(Harald'in ogluyla evli oldugu icin) oglumu ve torunumu oldurttum.Metresim 26 yasinda olunca depresyona girdim.(Bu olaylar olurken ana karakterim 50 kusur yasinda)
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2012, 21:06:01 »
Ben de bir courtierimden gayrımeşru çocuk ettim. Tabii olayı örtbas ettik. ;D

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Şubat 2012, 21:11:06 »
Ben yasal ilan ettim.
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Şubat 2012, 21:23:20 »
Öyle yapınca diğer evlatlarıma ilişkim bozuluyordu. Dedim zaten sekiz tane çocuğum var, bastard olan da kız; hiç gerek yok.

Çevrimdışı lemelem

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Şubat 2012, 12:17:59 »

Kingdom of Castillei, Kingdom of Leon, Kingdom of Portugal, Kingdom of Mauretania. Güzel bir İspanya Krallığı kurdum. 17 tane Dükün Hakimiyim. Hepsinin topraklarını ben vermeme rağmen, her kral değişikliğinde topluca bir isyana girişiyorlar. Krallık oteritemi en üst düzeye çıkardım ve aşşağı çekmek hiç istemiyorum. Şimdi geriye dönüp baktığımda bu 17 düklüğü, 17 farklı aileye vermektense, 5 aileye verseydim daha mi iyi olurdu acaba diye düşünüyorum. 17 kişi ile iyi geçinmeye çalışmaktansa 5 kişi ile iyi geçinmeye çalışmak daha kolay olurdu. Her birine birer court görevi verirdim. Evlilikler yapardım, çocuklarımın eğitimini onlara devrederdim falan... Boyle hızlı büyüyen krallıklarda dükler kurarken hangisini yapmak daha mantıklı acaba ?????  :juggle:

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 14 Şubat 2012, 13:01:44 »

Kingdom of Castillei, Kingdom of Leon, Kingdom of Portugal, Kingdom of Mauretania. Güzel bir İspanya Krallığı kurdum. 17 tane Dükün Hakimiyim. Hepsinin topraklarını ben vermeme rağmen, her kral değişikliğinde topluca bir isyana girişiyorlar. Krallık oteritemi en üst düzeye çıkardım ve aşşağı çekmek hiç istemiyorum. Şimdi geriye dönüp baktığımda bu 17 düklüğü, 17 farklı aileye vermektense, 5 aileye verseydim daha mi iyi olurdu acaba diye düşünüyorum. 17 kişi ile iyi geçinmeye çalışmaktansa 5 kişi ile iyi geçinmeye çalışmak daha kolay olurdu. Her birine birer court görevi verirdim. Evlilikler yapardım, çocuklarımın eğitimini onlara devrederdim falan... Boyle hızlı büyüyen krallıklarda dükler kurarken hangisini yapmak daha mantıklı acaba ?????  :juggle:

17 kişiye de dağıtsan, 5 kişiye de dağıtsan değişen bir şey yok. Bu sefer tek bir kişi isyan etse bile karşına güçlü bir ordu çıkarabiliyor. Ama bu kadar büyük bir krallıkta crown authortynin maximum olması bence çok sıkıntı yaratır. Devamlı vassallardan - opinion yiyorsun. Bu krallığın gideri olsa olsa mediumdur.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı lemelem

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 14 Şubat 2012, 14:20:23 »
17 kişiye de dağıtsan, 5 kişiye de dağıtsan değişen bir şey yok. Bu sefer tek bir kişi isyan etse bile karşına güçlü bir ordu çıkarabiliyor. Ama bu kadar büyük bir krallıkta crown authortynin maximum olması bence çok sıkıntı yaratır. Devamlı vassallardan - opinion yiyorsun. Bu krallığın gideri olsa olsa mediumdur.

Hımmm... O zaman İrlanda gibi küçük krallıklarda mı crown authorty yükset tutulabilir.. İnsanın bi yükseltince düşüresi gelmiyor. Tanrının bana verdiği krallık haklarımı neden geri vereyim  crwn* Oyun insanı müthiş etkiliyor ya  :sweetheart:

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Şubat 2012, 14:28:11 »
Hımmm... O zaman İrlanda gibi küçük krallıklarda mı crown authorty yükset tutulabilir.. İnsanın bi yükseltince düşüresi gelmiyor. Tanrının bana verdiği krallık haklarımı neden geri vereyim  crwn* Oyun insanı müthiş etkiliyor ya  :sweetheart:

Valla tanrının sana verdiği hakkı vassallar öyle bir geri alıyor ki.  :)

Bkz: Baronlar Savaşı ve Magna Carta.

Kral John'a sorarsan, o iyi bilir.  crwn*
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2012, 14:44:05 Gönderen: fatih pasha »
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı lemelem

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Şubat 2012, 14:47:27 »
Zaten fotorafını koyduğum oyun kitlendi. Kral yaşlı, ölüyor ve öyle bir isyan daldası başlıyor ki. Durduramıyorum bi türlü. Sürekli son save'im den tekrar başlıyorum. Olmuyor bi türlü. Ya baya bi toprak kaybetmeyi göze alıcam yada Alt+f4  ;D

as12atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 14 Şubat 2012, 15:01:27 »
Zaten fotorafını koyduğum oyun kitlendi. Kral yaşlı, ölüyor ve öyle bir isyan daldası başlıyor ki. Durduramıyorum bi türlü. Sürekli son save'im den tekrar başlıyorum. Olmuyor bi türlü. Ya baya bi toprak kaybetmeyi göze alıcam yada Alt+f4  ;D
Demoda kayıt yapılmıyordu diye hatırlıyorum nasıl kayıt yaptın ?

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Şubat 2012, 15:07:10 »

Ya oyunun zevki orada zaten. Bırak savaşabildiğin kadar savaş sonra bir şekilde anlaş. Kralken iç savaşta tahttan indirilip dük olarak oyuna devam ettiğim çok oldu. İnsanı daha da gaza getiriyor öyle olunca. "Atalarımdan miras kalan tahtı alacağım" diye plotların, isyanların gözüne gözüne vuruyorsun.  :)
U-38'in Harp Ceridesi