Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma sayısı 23451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Forum Kuralları
« : 15 Kasım 2009, 13:09:54 »
Forum Kuralları

Giriş

Paradox oyunlarına gönül verenler olarak oyunlarımızdan daha çok zevk almak, üyelerimize bilgi sunmak, oyunları ve tarihi sevdirmek üzere bu siteyi kurduk. Site içerisindeki nizamı ve adaleti sağlamak da bizim yetki ve sorumluluğumuzdadır. Bu nizamnameyi de site içerisindeki düzeni sağlamak ve çatışmayı önlemek amacıyla oluşturduk.

Yönetici & Global Moderatör yetki ve sorumlulukları

1.  Forumun genel düzeninin korunmasını sağlamak
2.  Üyelerden gelen dilek ve şikayetleri cevaplamak
3.  Ceza gerektiren durumlarda vakit kaybetmeden yaptırım uygulamak

Cezaî yaptırımlara tâbi hâl ve davranışlar

1.   Üyelere, kişi ve kurumlara saldıran ve hakaret eden ifadeler
2.   Din, dil, ırk ya da millet konusunda ayrımcılık içeren mesajlar yayınlamak
3.   13 yaşından küçük yaştaki kullanıcılar için uygunsuz olabilecek materyaller içeren mesajlar göndermek
4.   Amaçsız konular açmak
5.   İlgi çekmek maksadıyla arka arkaya mesaj göndermek
6.   Konuları karşılıklı sohbet alanına döndürmek
7.   Farklı sitelere kullanıcı çekmek amacıyla yönlendirme yapmak
8.   Başka sitelerin reklamını yapmak
9.   Aynı konuyu bir seferden daha çok açmak
10.  Mevcut konularla alakasız mesajlar yazmak
11.  Forumda karışıklık çıkarmak, insanları kışkırtmak ve karalayıcı mesajlar yazmak
12.  Konular altında karşılıklı tartışma içine girmek
13.  İlaç, illegal, emülatör, seri numarası ve benzeri illegal içerik ve bu tip içeriğe sahip site linklerini paylaşmak, talep etmek, imâ etmek
14.  Propaganda amacıyla siyasi, dini ve ideolojik içerik yayınlamak
15.  Yukarıda belirtilen türde içerikleri kişisel imza kısmında yahut görünebilen profil alanlarında taşımak
16.  Yazım ve imla kurallarına asgari özeni göstermemek

Yaptırımlar

1.   Yukarıdaki hal ve davranışların ortaya çıktığı durumlarda ilgili mesajlar ve konular silinebilir. Yöneticilerin insiyatifine bağlı olarak süreli yahut mütemadiyen kilitli tutulabilir.
2.   Dikkat çekecek kadar cezâi kovuşturmaya tutulan üyeler uyarılır.
3.   Uyarı işe yaramaz ise söz konusu üye suçun ağırlığına göre ceza alabilir.
4.   Türk Ceza Kanunu’na göre internette suç olan fiillerin tamamı bu site sınırları içerisinde de suçtur. Bu fiilleri işleyenler forumdan uzaklaştırılır. Üye hakkında yasal işleme başvurulabilir.

Hazırlayan: Annibal
Güncelleyen: Ömer

« Son Düzenleme: 19 Mart 2017, 00:46:15 Gönderen: cemoooo »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Türk Ceza Kanunu
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2010, 19:36:51 »
TÜRK CEZA KANUNU
   Kanun No. 5237
Kabul Tarihi : 26.9.2004
BİRİNCİ KİTAP
Genel Hükümler

BİRİNCİ KISIM
Temel İlkeler, Tanımlar ve Uygulama Alanı

BİRİNCİ BÖLÜM
Temel İlkeler ve Tanımlar

Ceza Kanununun amacı
   MADDE 1. - (1) Ceza Kanununun amacı; kişi hak ve özgürlüklerini, kamu düzen ve güvenliğini, hukuk devletini, kamu sağlığını ve çevreyi, toplum barışını korumak, suç işlenmesini önlemektir. Kanunda, bu amacın gerçekleştirilmesi için ceza sorumluluğunun temel esasları ile suçlar, ceza ve güvenlik tedbirlerinin türleri düzenlenmiştir.

Devamı: http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2010, 18:42:57 Gönderen: Annibal »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2010, 20:00:34 »
- Dışarıdan link olarak konulan avatarların maksimum boyutu 100kb olmalıdır.
Not: Avatar olarak seçtiğiniz resmi 90x120 pikseli aşmamak üzere yeniden boyutlandırın ve png olarak kaydedin. Bu küçük boyutlarda png jpg'ye göre daha az yer kaplıyor.

İmza Kuralları
- İmzalarda bulunan yazı karakteri 12 puntodan büyük olamaz.
- İmzalara flash, video, müzik eklenemez.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 21:02:13 Gönderen: Ömer »