Gönderen Konu: Darkest Hour: Sıkça Sorulan Sorular  (Okunma sayısı 13882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Darkest Hour: Sıkça Sorulan Sorular
« Yanıtla #40 : 19 Mayıs 2012, 19:55:34 »
Veriyor diye biliyorum.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 27 Mayıs 2012, 15:21:12 »
Puppetlerin bana ne katkısı oluyor?

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 27 Mayıs 2012, 16:39:37 »
Ülkelerindeki madenleri , petrolleri sana gönderiyorlar , varsa elindeki bütün birlikleri sana veriyorlar.
Kominist Çin oldum.Milliyetçileri yenerek kuklam yaptım.Sonradan bütün malzemelerim düşmeye başladı.Economy'e girdim.Milliyetçiler bana hiçbir kaynak vermiyordu.Ben onlara veriyormuşun o yüzden kaynaklarım azalıyor.Nasıl düzeltebilirim ? :stars:

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 27 Mayıs 2012, 16:44:23 »
Ağır bug. :(

as12atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 27 Mayıs 2012, 16:45:07 »
Kominist Çin oldum.Milliyetçileri yenerek kuklam yaptım.Sonradan bütün malzemelerim düşmeye başladı.Economy'e girdim.Milliyetçiler bana hiçbir kaynak vermiyordu.Ben onlara veriyormuşun o yüzden kaynaklarım azalıyor.Nasıl düzeltebilirim ? :stars:
Kendini onların kuklası yapmadığına emin misin ?

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 27 Mayıs 2012, 16:54:44 »
Kendini onların kuklası yapmadığına emin misin ?
Hayır ya.Milliyetçi Çin'e tıklıyorum şöyle yazıyor;
Is puppet of Comunist China

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 27 Mayıs 2012, 17:25:54 »

Benim bildiğim kaynakları belli bir seviyeye ulaşana kadar sana vermiyorlar. Sen onları kukla yapınca işgal ettiğin yerlerden gelen kaynağı kaybettiğin için de düşmeye başlamış olabilir.

Çevrimiçi Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 27 Mayıs 2012, 18:08:47 »
1000 olması lazım.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 27 Mayıs 2012, 18:20:10 »
Production sekmesinde otomatik ayarlardan "auto help allies" yapmışsındır. Onun üzerindeki tiki kaldırırsan Nasyonalist Çin'in ihtiyaç duyduğu hammaddeleri yollamak zorunda kalmazsın. Tabiî bunu yapınca kukla Çin ticaret yapamadığından ötürü "resource lack effect" yiyecek ve IC'si düşecek o yüzden sana daha az supply ve para yollayacak, haberin olsun.
Ayrıca şunu da belirteyim, DH'da hammadde için kukla yapmaya gerek yok, zaten hammaddelerin tamamına yakınını alıyorsun(HOI'de yarısından daha azdı). DH'da kukla devletler para ve supply yolluyor, en büyük avantajı bu.

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 27 Mayıs 2012, 18:26:36 »
Production sekmesinde otomatik ayarlardan "auto help allies" yapmışsındır. Onun üzerindeki tiki kaldırırsan Nasyonalist Çin'in ihtiyaç duyduğu hammaddeleri yollamak zorunda kalmazsın. Tabiî bunu yapınca kukla Çin ticaret yapamadığından ötürü "resource lack effect" yiyecek ve IC'si düşecek o yüzden sana daha az supply ve para yollayacak, haberin olsun.
Ayrıca şunu da belirteyim, DH'da hammadde için kukla yapmaya gerek yok, zaten hammaddelerin tamamına yakınını alıyorsun(HOI'de yarısından daha azdı). DH'da kukla devletler para ve supply yolluyor, en büyük avantajı bu.
Sağol deniyeceğim.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 27 Mayıs 2012, 19:09:38 »
   Ben Birleşik Krallık ile 1936'da bir oyuna başladım. Ağustos 1939'da Almanya Polonya'yı işgal etti ama ben Almanya ile savaşta değilim. Event ne zaman geliyor?

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 27 Mayıs 2012, 19:17:28 »
   Ben Birleşik Krallık ile 1936'da bir oyuna başladım. Ağustos 1939'da Almanya Polonya'yı işgal etti ama ben Almanya ile savaşta değilim. Event ne zaman geliyor?
1939'da event geliyor diye biliyorum.Biraz daha bekle sen  ;).

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 27 Mayıs 2012, 19:32:55 »
Arkadaşlar Kiserreich modunda savaşı nasıl başlatıcam Almanya ile ?

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 27 Mayıs 2012, 19:47:49 »
Event geliyor ikide bir, 1938-39 bekle.Suikast oluyordu galiba direk saldırabilirsin.

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 27 Mayıs 2012, 19:49:27 »
Bu oyunda bir birlik kaç askere denk oluyor?
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 27 Mayıs 2012, 20:45:38 »
Bu oyunda bir birlik kaç askere denk oluyor?
Bir tümen 3.000 - 10.000 arası birşey oluyor.Oyunda da bir birlik tümen olarak sayılıyor.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #57 : 28 Haziran 2013, 20:43:50 »
Almanya ile tarihi çizgide gidiyordum. 1939'un başında Molotov-Ribbentrop paktı decision olarak geldi. Aktif etmem için SSCB ile en az -50 ilişki gerekiyor. Influence ile 1939 başlarından 1939 Eylül sonuna kadar ancak -190'dan -142'ye çıkarabildim. Dünya kadar para gitti ve -50'ye çıkarmak için en az 1 yıl daha gerekiyor. 1939'un 1 Eylül'ünde Polonya'ya girme hedefim suya düştü, tarihi çizgiden saptım. Nedir bunun çaresi? Bir anlaşmayı imzalamak bu kadar mı zorlaştırılır. :(
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 28 Haziran 2013, 22:02:37 »
Düşürmeyi nasıl başardın? Zaten genel olara Anti-Komünist Pakt haricinde ilişki düşüren event yok. İstihbarat otomatik hale geçirip spy yollayınca ilişkileri zedelemiş olabilir. Onun haricinde bir ülkeyle savaşa girdiysen olabilir. İspanya iç savaşında da yardım yollayınca düşüyordu. Çözüm olarak event 2003024 veya 2003025 dene. Olmadı db'den desicionun ayarlarını değiştir.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #59 : 28 Haziran 2013, 23:18:39 »
İstihbarat kullanmadım. İlişkileri büyük ihtimalle SSCB istihbaratının bana saldırıları düşürdü.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri