Gönderen Konu: Crusader Kings  (Okunma sayısı 18503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings
« Yanıtla #40 : 11 Haziran 2010, 15:02:15 »
O diilde biri bana su devultu nerden bulacagimi soylerse iyi olur bende originali var bide 1.05 patchi yuklu/.

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Haziran 2010, 16:05:51 »
Oyun çok karışıkmış. Herhangi bir rehber yok mu?
Önerileriniz neler başlamak için, hangi kont olayım?
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Haziran 2010, 16:49:15 »
Bence ilk başta ingiltere'de bir kontluk alarak başla.Northumberland veya Lancaster'ı alma sakın. Çünkü iki yıl içinde Kral savaş açıyor bunlara. Kent kontluğu iyi bir başlangıç olabilir. İngiltere'yi tavsiye etme sebebim savaştan falan uzak olması. Kendi ailenle daha rahat uğraşabilirsin. Vergilerini dikkatli ayarla loyalty kaybı yaşama. İlk başta para gelince forestry ve fishery yap. Sonra court of justice. Bunlardan sonra kafana göre takıl. Research'den istediğini seç. Çok bir önemi yok çünkü bir teknoloji komşu bir bölgeye gelmişse sana nasıl olsa ulaşıyor.

Kız alıp vermek oyunun can damarı. Oğlunuza özellikleri yüksek bir kız bulmak için ledger'ı kullanın derim. Kızınızı da kontlarla ve denk kişilerle evlendirin. Prestijiniz artsın. Akraba evliliği yapmayın acayip zararını görürsünüz. Taht varisinizde "inbred" traiti olursa hapı yutarsınız. İntrigue seviyeniz çok yüksek değilse aman ha suikast falan yapmayın "bad boy" manyağı olursunuz.

Müslümanlara savaş açmak beleş. Gücünüz varsa savaşın. Kralınız sizden asker isterse kesinlikle verin. Ama finans ekranından army upkeep'i 0'a dayayın. Boşa paranız gitmesin. Eğer kendi vassalınız varsa askerini izinsiz mobilize etmeyin. aranız bozulur.

Courtunuzda kişi sayısı az diye kaygılanmayın. Zaman içinde yeni kişiler gelip yerleşiyorlar. Courttakilerin çocuğu falan oluyor onlar büyüyor. Kız falan alıyorsunuz başka ülkelerden onları kullanırsınız. Courttaki kişilerin loyaltisine dikkat edin. Etkileyen faktörlere bakın. Loyalty çok düşünce kaçıyorlar. Veya steward'ın loyaltysi düşerse para çalıyor hazineden.

Gözünüze kestirdiğiniz topraklara lay claim yapın ama abartmayın bad boy etkisi büyük.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Haziran 2010, 16:54:54 »
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Haziran 2010, 18:01:16 »
inbred traiti ne oluyo ?

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 11 Haziran 2010, 18:03:35 »
inbred traiti ne oluyo ?

"Akraba evliliğinden doğan özürlü" durumu.
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Haziran 2010, 18:04:43 »
fatih pasha kardesim ,bu devultu ben bulamadim,bi link felan varsa ozelden bi atarsaniz makbule gecer.saolun.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 11 Haziran 2010, 23:03:35 »
fatih pasha kardesim ,bu devultu ben bulamadim,bi link felan varsa ozelden bi atarsaniz makbule gecer.saolun.

Offline hocam, ta 3 sene önce aldığım oyun. Şimdi internette nerede bulunur bilemiyorum.
U-38'in Harp Ceridesi

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Haziran 2010, 02:30:24 »
Bulgaristan ile oyuna başladım.
Öncelikle isyancı derebeyinin kellesini aldım veorayı en güvendiğim adamıma verdim.
Bu isyancı derebeyine yardım eden Bosna Kralından aldığım tazminat ile ülkeyi bayındır hale getirmek için yol vs. döşedim bi kaç şehre.
Ardından Pagan kafirlere savaş açtıysam da arkaları sağlam olduğu için 74 altına Kuman Kağanı ile barış yaptık. Ekonomi batmıştı ancak kısa sürede topladım ve hain Bosna Kralına saldırdım. Hum şehrini aldım ve derebeyliği kurdum.
Şimdi ekonomiyi toplamayı planlıyorum ardından Sırplara ve Bizans'a saldıracağım.

Sizce derebeylikler kurmak yararlı mı?
Pagan ve Hristyanlar dışındakilere saldırmak iyi midir?

Teknoloji geliştirme var mı?

Karım bana yamuk yapıyor. Sürekli onun yüzünden para çıkıyordu. Sonunda I hate you darling event'ını seçtim. Şimdi de rakibim oldu. :D Napacağım ben bununla :D Öldürtsem mi?
Spy şansını yükseltmek nasıl olur?
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2010, 02:32:06 Gönderen: Anatole France »

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Haziran 2010, 10:01:29 »
Sizce derebeylikler kurmak yararlı mı?

Efficiency durumun %100'ün altındaysa, elinde kontrol edebileceğinden fazla demesne var demektir. Hemen Vassal yaratmakta fayda var. Mümkünse çocuklarına ver.

Pagan ve Hristyanlar dışındakilere saldırmak iyi midir?

Senin dininden olmayan herkese saldırmak iyidir. Ama dikkat et aranızda barış anlaşması varken, barışı bozarsan bad boy yersin. Kendi dininden olana saldırmak eğer çok gerekliyse kabul edilebilir bir şey. Fakat bad boya hazır olmakta fayda var.

Teknoloji geliştirme var mı?

Oyun ekranında ülkenin armaasına tıkla. Sol çerçevede altta mancınık resmi falan göreceksin. Oraya tıkla.

Karım bana yamuk yapıyor. Sürekli onun yüzünden para çıkıyordu. Sonunda I hate you darling event'ını seçtim. Şimdi de rakibim oldu. :D Napacağım ben bununla :D Öldürtsem mi?
Spy şansını yükseltmek nasıl olur?

Karının rakibi olması önemli değil. Öldürtmene gerek yok. Hamile kalma ihtimali düşüyor.

Spy için intrigue lazım. Spy masterın iyi olacak.
U-38'in Harp Ceridesi

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Haziran 2010, 14:28:25 »
Alıntı
Efficiency durumun %100'ün altındaysa, elinde kontrol edebileceğinden fazla demesne var demektir.
Nereden bakıyoruz buna?

Badboy'u nereden öğrenirim. Victoria gibi mi?

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Haziran 2010, 17:24:33 »
Nereden bakıyoruz buna?

Badboy'u nereden öğrenirim. Victoria gibi mi?

Evet, ayrıca konsola gold yazınca 1000 altın, prestige yazınca 1000 prestij, piety yazınca 1000 piety geliyo.

--Osmanlı oyunumda Bağdat emirliğiyle savaştayım. adamlar iran ve ırakın tamamına yakını ve d.anadoluyu kontrol ediyorlar. Ankaraya gelmişlerdi eretnayı yenip birkaç şehirlerini aldım. şimdi n'apmalıyım?

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 12 Haziran 2010, 19:45:49 »
Çocuğum bana ve en güvendiğim vasalıma rakip oldu. Halbuki ona en gelişmiş şehri vermiştim. Yazık yazık. :'( evil*
Çok da iyi asker. Vasallarımın 2'si isyan etti ama birini geri çevirdim diğerinin ise kellesini aldım. ^-^

Prestij sayesinde diğer vasallar sana bağlanmak istiyor sanırım. Ohri Kontu vasalım olmak istedi. Prestij 850 falandı.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 12 Haziran 2010, 20:40:36 »
benim 10k prestijim var vassallık teklif ediyorum tek şehirli devlet bile yanaşmıyo :D

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 15 Haziran 2010, 01:41:19 »
Diğer bölümlerdeki gibi hikaye ve resimler bölümü açılacak mı?

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 28 Haziran 2010, 08:31:22 »
Bu nasıl bir oyundur, önerir misiniz? Neden?
"When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground."

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 28 Haziran 2010, 10:03:05 »
fear hocam politikaya dayali bir oyundan cok royal aileler icinde gecen entirikalar,tamamen derebeylik donemi.kont duk kral diye gidiyo.biraa karisik gibi ama oynadikca aciliyor oyun ve guzel pesinden surukler.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 28 Haziran 2010, 14:11:01 »
Bu nasıl bir oyundur, önerir misiniz? Neden?

Anlatılmaz oynanır :o

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 28 Haziran 2010, 14:23:26 »
"When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground."

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 28 Haziran 2010, 14:29:29 »
Oyun çok detaylı. Karakterler üzerine kurulmuş ve bir soylunun hayatında olabilecek her türlü olay eventlerle çok iyi bir şekilde oyuna yansıtılmış. Oyunu oynarken içindeymişsiniz gibi oluyor.