Gönderen Konu: Crusader Kings  (Okunma sayısı 22721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Crusader Kings
« : 20 Kasım 2009, 17:12:45 »
   Avrupa kargaşa içinde.
Viking baskınları sona erdi
ama topraklar lordlar
arasında ufak parçalara
ayrılmıştı. İmparator Papa
ile mücedele ederken,
Rusya'ya ve Kutsal
topraklar üzerinde Tanrı'
nın kırbacı olmuştu. Bu
sırada Papa kutsal
topraklara sefere
gidenlerin günahlarının
bağışlanacağını ilan etti.

Muhteşem bir hanedanın lideri ol, dünyada adın prestij ve dindarlık ile fısıldansın. Topraklarını genişlet, hazineni doldur. Katedraller ve Kaleler inşa et. Kalelerine lordlar tayin et ve hainlerle savaş. Saray ve soylular arasındaki entrikaları yönet.
Büyük bir haçlı seferinde iken kendi topraklarının savunmasını organize edebilecek misin? Papa ve diğer krallarla anlaşıp Kutsal toprakları ele geçirebilir misin? Bir haçlı kralı olmak için gereken yeteneklere sahip misin?
Crusader Kings 1066-1453 döneminde Ortaçağ Avrupa'sında feodal krallıklara odaklanan bir strateji oyunudur.
Büyük Hıristiyan Avrupa hanedanları kontrol edin ve vasallık bağlarını kurup bir devlet inşa edin. Normandiya, Gorm, Plantagenet, Rurik, Capet, Salian, Lüksemburg, Navarre, Piast ve Dukas hanedanlarını yönetin.
Oyunun amacı Ortaçağ Avrupa'sında en güçlü hanedanı olmaktır.

Kaynak: http://www.paradoxplaza.com//index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=140

Oyunun haritası Avrupa'yı içeriyor;
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2010, 22:10:01 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı berkay26

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2009, 17:13:37 »
Türkler olabiliyoruz mu? ;D

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2009, 17:15:27 »
Normal oyunda Müslüman devletler seçilemiyor. Ama modlara bakmak lazım. Bir senaryosu 1337'de başlıyordu, tam Osmanlı'nın kuruluş dönemi.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı berkay26

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2009, 17:16:53 »
Neden öyle birşey yapmışlar ki? Müslüman devletler seçilmiyor ???

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2009, 17:18:11 »
Oyunun adı yüzünden herhalde.

Çevrimdışı berkay26

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2009, 17:18:41 »
Yeni farkettim Haçlı Kralları olduğunu ;D

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2009, 00:00:19 »
Paradoxplaza'da buldum, çok ayrıntılı bakamadım ama bir program istiyor ve yapmak çok kolay değil.
 Lightbulb  It ís possible to play as muslims/orders/republics ánd claim titles (but difficult!)
This guide will explain you how you can play any country in the game, be able to claim (so far only Christian) titles, and change a whole load of other in-game things, without modding the game by turning things inside out.

It is all based on editing the memory using a freeware program called ArtMoney. The whole process is quite complex, but very flexible and allows many other in-game things besides.

It may sound extremely complex here, but once you have done this once, it will get a lot easier. Of course, it's not an ideal way yet (not as good as DevineShadow's hack), but hey it works better than nothing!

What you need is the following:

- ArtMoney (freeware version: http://www.artmoney.ru/e_download_se.htm)
- My table with the values for ArtMoney (download it here: http://rapidshare.com/files/19420456...ader_Kings.amt)

To play as a Muslim nation:

- Download and install ArtMoney, apply the following settings (in the “Search” menu > Options): go to the “interface” tab, and check “show visible group panel”
- Launch Crusader Kings (it should work with all Deus Vult versions)
- Start a game as a random Christian country
- Browse to the leader of the country you would wish to play
- Use whichever way you prefer (i.e. either save the game and search, or look it up in scenario\xxx_scenario_characters.inc) to find out the dna of the wished-for player (*)

- Switch (alt-tab) to ArtMoney
- In the box “Select process”, pick “Crusader Kings”
- Below, from the box “Visible group”, pick “persons”
- Click the “Search” button, select “exact value”, “=”, “(enter the found dna)”, “text”, “all”)
- In the right panel, select the field “character_dna”
- In the left panel, select the value you found, and press ALT-G (if you found more than one value, try the one after the other, and it should be clear which one is the correct one)
- If the values show up correctly, change the field “character_religion” to “0”
- Edit any other field you may like
- Save the game, and reload as your new nation

- To switch back to Muslim, switch back to ArtMoney again, and repeat the past few steps, and change “character_religion” back to “2”

- To grant and claim titles, switch back to ArtMoney and make yourself Christian, then later re-switch to muslim (you may also assign an in-game hotkey for this, by right-clicking “character_religion” and selecting “edit”).

(*) there are also other ways to find and select the correct character, for instance by searching for the character id, or a sequential search for the (modified) stats.

To play as an Order or Republic:

- Download and install ArtMoney, apply the following settings (in the “Search” menu > Options): go to the “interface” tab, and check “show visible group panel”

- Below, from the box “Visible group”, pick “country”
- Click the “Search” button, select “exact value”, “=”, “(enter the desired nation tag IN CAPITALS)”, “text”, “all”)
- In the right panel, select the field “tag”
- In the left panel, select one of the values you found, and press ALT-G (you probably found more than one value, try a few of the lower few search results, and it should be clear which one is the correct one)
- If the values show up correctly, change the field “form_of_government” to “0”

- To switch back to Order or Republic, switch back to ArtMoney again, and repeat the past few steps, and change “form_of_government” back to whatever it was (or something else, use 0-...)

- To grant and claim titles, switch back to ArtMoney and make yourself Feudal, then later re-switch to what is was (you may also assign an in-game hotkey for this, by right-clicking “form_of_government” and selecting “edit”).

Other things you might find useful (you can use multiple instances of ArtMoney):

- Lock your badboy at a fixed value
- Switch an AI nation to another AI file
- Bring back to life dead characters (be sure to delete character_death_... values and character_home_province)
- Change a player’s DNA
- Edit and lock a player’s stats, traits, money, etc.

ozaniel sağolsun  :P
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2009, 18:38:46 »
nasıl? güzel oyun mu? eu ile ne gibi benzerlikleri farklılıkları var?

aslında eu3'e şöyle haçlı seferleri zamanında başlayan bir mod yapılsa çok güzel olurdu.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2009, 18:50:10 »
Oynamadım, ancak oyun yönetimde hiyerarşi (lordlar, dükler, krallar ve imparatorlar), yönetici ailesi çevresinde dönmekte. Oyundaki temel hedef de zaten en güçlü hanedanı kurmak.

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2009, 19:25:36 »
Oynamadım, ancak oyun yönetimde hiyerarşi (lordlar, dükler, krallar ve imparatorlar), yönetici ailesi çevresinde dönmekte. Oyundaki temel hedef de zaten en güçlü hanedanı kurmak.

Evet ben oynadım ve bayağı soğudum. TEk başarılı olduğum ülke Sicilya oldu. Ondada bi küçük müslüman devlet bana savaş açtı arkasında memlükler varmış bi geldiler bişey kalmadı benden geriye  ;D ;D
Hayırlı forumlar ve elveda ...

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2009, 21:18:20 »
Yükleyip yarım saat oynadım çok karışık geldi oyun tamamen vassalık düzenine göre işliyor pek sarmadı açıkçası

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Kasım 2009, 20:14:28 »
Selaheddin Eyyubi varmı

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Kasım 2009, 20:39:51 »
Bizzat kontrol etmedim ama olmaması düşünülemez.

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Kasım 2009, 21:13:41 »
Kontrol edilebiliniyorsa denemek lazım

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Kasım 2009, 21:38:02 »
Normalde müslüman devletler seçilemiyor. Ancak modlarda olabilir.

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 26 Kasım 2009, 21:39:22 »
Hmm ne modları var

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Kasım 2009, 17:06:32 »
Daha önce de yazdığım gibi,bunu yaparsan oynayabilirsin müslüman devletlerle;

Paradoxplaza'da buldum, çok ayrıntılı bakamadım ama bir program istiyor ve yapmak çok kolay değil.
 Lightbulb  It ís possible to play as muslims/orders/republics ánd claim titles (but difficult!)
This guide will explain you how you can play any country in the game, be able to claim (so far only Christian) titles, and change a whole load of other in-game things, without modding the game by turning things inside out.

It is all based on editing the memory using a freeware program called ArtMoney. The whole process is quite complex, but very flexible and allows many other in-game things besides.

It may sound extremely complex here, but once you have done this once, it will get a lot easier. Of course, it's not an ideal way yet (not as good as DevineShadow's hack), but hey it works better than nothing!

What you need is the following:

- ArtMoney (freeware version: http://www.artmoney.ru/e_download_se.htm)
- My table with the values for ArtMoney (download it here: http://rapidshare.com/files/19420456...ader_Kings.amt)

To play as a Muslim nation:

- Browse to the leader of the country you would wish to play
- Use whichever way you prefer (i.e. either save the game and search, or look it up in scenario\xxx_scenario_characters.inc) to find out the dna of the wished-for player (*)

- Below, from the box “Visible group”, pick “persons”
- Click the “Search” button, select “exact value”, “=”, “(enter the found dna)”, “text”, “all”)
- In the right panel, select the field “character_dna”
- In the left panel, select the value you found, and press ALT-G (if you found more than one value, try the one after the other, and it should be clear which one is the correct one)
- If the values show up correctly, change the field “character_religion” to “0”

- To switch back to Muslim, switch back to ArtMoney again, and repeat the past few steps, and change “character_religion” back to “2”

- To grant and claim titles, switch back to ArtMoney and make yourself Christian, then later re-switch to muslim (you may also assign an in-game hotkey for this, by right-clicking “character_religion” and selecting “edit”).

(*) there are also other ways to find and select the correct character, for instance by searching for the character id, or a sequential search for the (modified) stats.

To play as an Order or Republic:

- Below, from the box “Visible group”, pick “country”
- Click the “Search” button, select “exact value”, “=”, “(enter the desired nation tag IN CAPITALS)”, “text”, “all”)
- In the right panel, select the field “tag”
- In the left panel, select one of the values you found, and press ALT-G (you probably found more than one value, try a few of the lower few search results, and it should be clear which one is the correct one)
- If the values show up correctly, change the field “form_of_government” to “0”

- To switch back to Order or Republic, switch back to ArtMoney again, and repeat the past few steps, and change “form_of_government” back to whatever it was (or something else, use 0-...)

- To grant and claim titles, switch back to ArtMoney and make yourself Feudal, then later re-switch to what is was (you may also assign an in-game hotkey for this, by right-clicking “form_of_government” and selecting “edit”).

Other things you might find useful (you can use multiple instances of ArtMoney):

- Lock your badboy at a fixed value
- Switch an AI nation to another AI file
- Bring back to life dead characters (be sure to delete character_death_... values and character_home_province)
- Change a player’s DNA
- Edit and lock a player’s stats, traits, money, etc.

1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Kasım 2009, 19:44:37 »
Ama özenilmemiştir Müslümanlara

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Kasım 2009, 19:54:05 »
Paradox oyunlarında müslümanlara 2. sınıf muamelesi yapılmıyor. Gerçeğe en yakın şekilde yapıyorlar.

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Kasım 2009, 20:11:41 »
Bak paradox işi olduğunu unutmuşum birden paradox CA değil ya

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Kasım 2009, 23:47:38 »
Paradox oyunlarında müslümanlara 2. sınıf muamelesi yapılmıyor. Gerçeğe en yakın şekilde yapıyorlar.

aslında tam yansıtmıyor. oyunun başlangıcından itibaren aşağı yukarı 100 sene boyunca doğulu devletlerin teknolojisi daha üstün olmalıydı.

ya da en azından latin gurubuyla aynı ölçüde gelişebilirdi.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Kasım 2009, 12:25:09 »
CK'yi bilmiyorum ancak diğer oyunlarında çok güzel yansıtıyor...

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Kasım 2009, 17:23:16 »
Ya ana oyunlar HOI VIC ve EU değilmi geri kalan oyunlarında dağıtıcı değilmi

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Kasım 2009, 17:25:19 »
Ya ana oyunlar HOI VIC ve EU değilmi geri kalan oyunlarında dağıtıcı değilmi
Paradox Oyunları Nelerdir

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Kasım 2009, 17:27:33 »
Ya şimdi o 3 oyunun yapımcısı diğer oyunlarada dağıtıcı mesela supreme ruler 2020 ve combat mıssıon shock force oyunlarının dağıtıcısı

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Kasım 2009, 19:10:23 »
CK ve Rome de var.Majesty de onundu galiba.Ayrıca AOD ve FTG de var.Son olarak da Heir to the Throne var :)

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Kasım 2009, 19:27:04 »
Tamam tamam hatamı düzeltiyorum bu oyunda yapımcısıymış

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Aralık 2009, 10:50:31 »
Bir saat kadar oynamaya çalıştım; yemedi.
İmparator, kral, kont, dük, belediye başkanı, muhtar çok acayip bir hiyerarşisi var.
Ortalık armadan geçilmiyor, kim benden kim değil anlayana aşk olsun.
EU3'e devam.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 02 Aralık 2009, 19:06:27 »
Rome de öyle :)

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
  • Brawlers, Bawlers & Bastards
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 08 Haziran 2010, 22:06:27 »
 Güzel bir oyun.Müslüman olunca zevkli bir tarafı kalmıyor :P
don't be another brick in the wall

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 08 Haziran 2010, 23:28:30 »
Neden ???

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 09 Haziran 2010, 09:12:40 »
Oyunda haçlılarla müslümanlara karşı savaşma olayı var.Müslümanlarla haçlılara savaşma yok(ne dediğimi bende anlamadım)

« Son Düzenleme: 09 Haziran 2010, 09:22:46 Gönderen: Ahilex »

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Haziran 2010, 09:13:21 »
Edit: Karışıklık olmuş  gbr*
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2010, 09:24:29 Gönderen: Ahilex »

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 09 Haziran 2010, 21:17:07 »
Kötü oyun

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Haziran 2010, 21:36:26 »
Oynadın mı?
Denn nur Eisen kann uns retten...

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Haziran 2010, 21:37:20 »
Oyunda haçlılarla müslümanlara karşı savaşma olayı var.Müslümanlarla haçlılara savaşma yok(ne dediğimi bende anlamadım)

Oynamama gerek kalmadı :D

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 09 Haziran 2010, 21:38:35 »
Pardon, ben yorumunu ciddiye almışım. ;) Sadece yorum yazmak için yazdın sanırım.

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 09 Haziran 2010, 21:40:22 »
Oynamam onu dile getirdim

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 11 Haziran 2010, 14:54:46 »
farkli bir oyun belki oynasan seversin,para kazanmak kolay degil,askeri ihtiyaclari azaltip taxlari arttirirsan apra kaanirsin ama riski buyuk,sonra bulundugun duruma gore imaprator sana emir verebilir yada sen senin altindaki toprak sahiplerine,anlamak biraz zaman aliyo,beylikteki asil aile bireylerinin ozelliklerine gore onalra gorev verebilirsin.savaslar kolay degil,kazanmak cok cok zor.

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 11 Haziran 2010, 14:56:27 »
Ticaret ne durumda? Önemli mi? Kıbrıs'ta lord olup Avrupaya baharat getirmek istiyorum.
Sonrada zaten Paris belediye Başkanlığına adaylığımı koyacağım. :P

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 11 Haziran 2010, 15:02:15 »
O diilde biri bana su devultu nerden bulacagimi soylerse iyi olur bende originali var bide 1.05 patchi yuklu/.

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Haziran 2010, 16:05:51 »
Oyun çok karışıkmış. Herhangi bir rehber yok mu?
Önerileriniz neler başlamak için, hangi kont olayım?

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Haziran 2010, 16:49:15 »
Bence ilk başta ingiltere'de bir kontluk alarak başla.Northumberland veya Lancaster'ı alma sakın. Çünkü iki yıl içinde Kral savaş açıyor bunlara. Kent kontluğu iyi bir başlangıç olabilir. İngiltere'yi tavsiye etme sebebim savaştan falan uzak olması. Kendi ailenle daha rahat uğraşabilirsin. Vergilerini dikkatli ayarla loyalty kaybı yaşama. İlk başta para gelince forestry ve fishery yap. Sonra court of justice. Bunlardan sonra kafana göre takıl. Research'den istediğini seç. Çok bir önemi yok çünkü bir teknoloji komşu bir bölgeye gelmişse sana nasıl olsa ulaşıyor.

Kız alıp vermek oyunun can damarı. Oğlunuza özellikleri yüksek bir kız bulmak için ledger'ı kullanın derim. Kızınızı da kontlarla ve denk kişilerle evlendirin. Prestijiniz artsın. Akraba evliliği yapmayın acayip zararını görürsünüz. Taht varisinizde "inbred" traiti olursa hapı yutarsınız. İntrigue seviyeniz çok yüksek değilse aman ha suikast falan yapmayın "bad boy" manyağı olursunuz.

Müslümanlara savaş açmak beleş. Gücünüz varsa savaşın. Kralınız sizden asker isterse kesinlikle verin. Ama finans ekranından army upkeep'i 0'a dayayın. Boşa paranız gitmesin. Eğer kendi vassalınız varsa askerini izinsiz mobilize etmeyin. aranız bozulur.

Courtunuzda kişi sayısı az diye kaygılanmayın. Zaman içinde yeni kişiler gelip yerleşiyorlar. Courttakilerin çocuğu falan oluyor onlar büyüyor. Kız falan alıyorsunuz başka ülkelerden onları kullanırsınız. Courttaki kişilerin loyaltisine dikkat edin. Etkileyen faktörlere bakın. Loyalty çok düşünce kaçıyorlar. Veya steward'ın loyaltysi düşerse para çalıyor hazineden.

Gözünüze kestirdiğiniz topraklara lay claim yapın ama abartmayın bad boy etkisi büyük.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Haziran 2010, 16:54:54 »
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimiçi Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Haziran 2010, 18:01:16 »
inbred traiti ne oluyo ?

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 11 Haziran 2010, 18:03:35 »
inbred traiti ne oluyo ?

"Akraba evliliğinden doğan özürlü" durumu.
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Haziran 2010, 18:04:43 »
fatih pasha kardesim ,bu devultu ben bulamadim,bi link felan varsa ozelden bi atarsaniz makbule gecer.saolun.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 11 Haziran 2010, 23:03:35 »
fatih pasha kardesim ,bu devultu ben bulamadim,bi link felan varsa ozelden bi atarsaniz makbule gecer.saolun.

Offline hocam, ta 3 sene önce aldığım oyun. Şimdi internette nerede bulunur bilemiyorum.
U-38'in Harp Ceridesi

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Haziran 2010, 02:30:24 »
Bulgaristan ile oyuna başladım.
Öncelikle isyancı derebeyinin kellesini aldım veorayı en güvendiğim adamıma verdim.
Bu isyancı derebeyine yardım eden Bosna Kralından aldığım tazminat ile ülkeyi bayındır hale getirmek için yol vs. döşedim bi kaç şehre.
Ardından Pagan kafirlere savaş açtıysam da arkaları sağlam olduğu için 74 altına Kuman Kağanı ile barış yaptık. Ekonomi batmıştı ancak kısa sürede topladım ve hain Bosna Kralına saldırdım. Hum şehrini aldım ve derebeyliği kurdum.
Şimdi ekonomiyi toplamayı planlıyorum ardından Sırplara ve Bizans'a saldıracağım.

Sizce derebeylikler kurmak yararlı mı?
Pagan ve Hristyanlar dışındakilere saldırmak iyi midir?

Teknoloji geliştirme var mı?

Karım bana yamuk yapıyor. Sürekli onun yüzünden para çıkıyordu. Sonunda I hate you darling event'ını seçtim. Şimdi de rakibim oldu. :D Napacağım ben bununla :D Öldürtsem mi?
Spy şansını yükseltmek nasıl olur?
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2010, 02:32:06 Gönderen: Anatole France »

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Haziran 2010, 10:01:29 »
Sizce derebeylikler kurmak yararlı mı?

Efficiency durumun %100'ün altındaysa, elinde kontrol edebileceğinden fazla demesne var demektir. Hemen Vassal yaratmakta fayda var. Mümkünse çocuklarına ver.

Pagan ve Hristyanlar dışındakilere saldırmak iyi midir?

Senin dininden olmayan herkese saldırmak iyidir. Ama dikkat et aranızda barış anlaşması varken, barışı bozarsan bad boy yersin. Kendi dininden olana saldırmak eğer çok gerekliyse kabul edilebilir bir şey. Fakat bad boya hazır olmakta fayda var.

Teknoloji geliştirme var mı?

Oyun ekranında ülkenin armaasına tıkla. Sol çerçevede altta mancınık resmi falan göreceksin. Oraya tıkla.

Karım bana yamuk yapıyor. Sürekli onun yüzünden para çıkıyordu. Sonunda I hate you darling event'ını seçtim. Şimdi de rakibim oldu. :D Napacağım ben bununla :D Öldürtsem mi?
Spy şansını yükseltmek nasıl olur?

Karının rakibi olması önemli değil. Öldürtmene gerek yok. Hamile kalma ihtimali düşüyor.

Spy için intrigue lazım. Spy masterın iyi olacak.
U-38'in Harp Ceridesi

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Haziran 2010, 14:28:25 »
Alıntı
Efficiency durumun %100'ün altındaysa, elinde kontrol edebileceğinden fazla demesne var demektir.
Nereden bakıyoruz buna?

Badboy'u nereden öğrenirim. Victoria gibi mi?

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Haziran 2010, 17:24:33 »
Nereden bakıyoruz buna?

Badboy'u nereden öğrenirim. Victoria gibi mi?

Evet, ayrıca konsola gold yazınca 1000 altın, prestige yazınca 1000 prestij, piety yazınca 1000 piety geliyo.

--Osmanlı oyunumda Bağdat emirliğiyle savaştayım. adamlar iran ve ırakın tamamına yakını ve d.anadoluyu kontrol ediyorlar. Ankaraya gelmişlerdi eretnayı yenip birkaç şehirlerini aldım. şimdi n'apmalıyım?

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 12 Haziran 2010, 19:45:49 »
Çocuğum bana ve en güvendiğim vasalıma rakip oldu. Halbuki ona en gelişmiş şehri vermiştim. Yazık yazık. :'( evil*
Çok da iyi asker. Vasallarımın 2'si isyan etti ama birini geri çevirdim diğerinin ise kellesini aldım. ^-^

Prestij sayesinde diğer vasallar sana bağlanmak istiyor sanırım. Ohri Kontu vasalım olmak istedi. Prestij 850 falandı.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 12 Haziran 2010, 20:40:36 »
benim 10k prestijim var vassallık teklif ediyorum tek şehirli devlet bile yanaşmıyo :D

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 15 Haziran 2010, 01:41:19 »
Diğer bölümlerdeki gibi hikaye ve resimler bölümü açılacak mı?

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 28 Haziran 2010, 08:31:22 »
Bu nasıl bir oyundur, önerir misiniz? Neden?
"When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground."

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 28 Haziran 2010, 10:03:05 »
fear hocam politikaya dayali bir oyundan cok royal aileler icinde gecen entirikalar,tamamen derebeylik donemi.kont duk kral diye gidiyo.biraa karisik gibi ama oynadikca aciliyor oyun ve guzel pesinden surukler.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 28 Haziran 2010, 14:11:01 »
Bu nasıl bir oyundur, önerir misiniz? Neden?

Anlatılmaz oynanır :o

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 28 Haziran 2010, 14:23:26 »
"When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground."

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 28 Haziran 2010, 14:29:29 »
Oyun çok detaylı. Karakterler üzerine kurulmuş ve bir soylunun hayatında olabilecek her türlü olay eventlerle çok iyi bir şekilde oyuna yansıtılmış. Oyunu oynarken içindeymişsiniz gibi oluyor.

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 29 Ağustos 2010, 04:29:31 »
CK için güzel bir hikâye projem var. Ancak 2011'in ilk çeyreğinde filan başlayabilirim. İlk ve en önemli ipucunu vereyim: oyunu görsel olarak canlandırmayı deneyeceğim.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 29 Ağustos 2010, 04:30:51 »
İlk ve en önemli ipucunu vereyim: oyunu görsel olarak canlandırmayı deneyeceğim.
Görsel olarak canlandırmak?

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 29 Ağustos 2010, 12:18:27 »
Nasıl olacak o?
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 29 Ağustos 2010, 13:58:11 »
Video yapacak sanırım.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 29 Ağustos 2010, 14:03:28 »
Olabilir...
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı sosyalist muhendis

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 21 Şubat 2011, 13:26:53 »
Oyun genel olarak beğenilmemiş sanırım.Birde söylendiği kadar karışık mı yahu?

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 21 Şubat 2011, 13:29:14 »
Nereden çıkardın beğenilmediğini. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der hesabı, bizim millet çözemediği oyunu beğenmiyor. :P

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 21 Şubat 2011, 13:29:19 »
Beğenmeyen adam oyunu anlamamış demektir. Anlayıp da beğenmeyen görmedim şu ana kadar. Bir de ilgi meselesi. Feodalizme ilgisi yoksa sıkılır.

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 21 Şubat 2011, 13:40:46 »
Kedi uzanamadığı ciğere mundar der hesabı, bizim millet çözemediği oyunu beğenmiyor...
Aynen öyle. Anlamayınca beğenmiyor. Bence çok zevkli bir oyun ayrıca anlamayacak bir şeyide yok

Çevrimdışı sosyalist muhendis

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 21 Şubat 2011, 13:54:09 »
Dışardan bakıldığında eğlenceli göründü oyun.Paradox olunca diplomasi olmazsa olmazım.Eh bi el atalım oyuna o zaman   :toff:

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 21 Şubat 2011, 13:55:47 »
Deus Vult ek paketi ile oyna diplomasisi daha güzel

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 21 Şubat 2011, 14:16:20 »
Oyundaki birçok şey ilgimi çekmesine rağmen ben anlamadım oyunu. Öyle kolay kolay anlaşılası bir oyun değil bence.
Fakat önceleri anlamayıp da sonradan anlayanların oyunun bağımlısı olduğunu görünce demek ki "bendeki sürüm farklıymış" yorumunu yaptım. :P
Şaka bi' yana, üzerinde baya durmak gerek oyunu anlamak için.
Ben oyunu anlamak için kasacağım süreyle yeni bir oyun yapmayı tercih ederim. :P

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 21 Şubat 2011, 14:22:41 »
Aslında her farklı (daha önce oynamadığın tarzda) oyunun üzerinde biraz durup onu anlamak gerek. Eğer uğraşıp anlamazsan da beğenmezsin olur biter :P

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 21 Şubat 2011, 14:24:28 »
Oyundaki birçok şey ilgimi çekmesine rağmen ben anlamadım oyunu. Öyle kolay kolay anlaşılası bir oyun değil bence.
Fakat önceleri anlamayıp da sonradan anlayanların oyunun bağımlısı olduğunu görünce demek ki "bendeki sürüm farklıymış" yorumunu yaptım. :P
Şaka bi' yana, üzerinde baya durmak gerek oyunu anlamak için.
Ben oyunu anlamak için kasacağım süreyle yeni bir oyun yapmayı tercih ederim. :P

Bir saat kadar oynamaya çalıştım; yemedi.
İmparator, kral, kont, dük, belediye başkanı, muhtar çok acayip bir hiyerarşisi var.
Ortalık armadan geçilmiyor, kim benden kim değil anlayana aşk olsun.
EU3'e devam.

Muhahaha eski mesajın da duruyormuş ;D

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 21 Şubat 2011, 14:28:26 »
@isvahsam

Senin gibi Orta Çağ hastaları için harika oyundur. Kendimden biliyorum. Vaktin varsa biraz çözmeye çalış derim.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 27 Şubat 2011, 21:18:09 »
En iyi Paradox oyunlarından biri bence. Oynamayanlar kesinlikle denesin derim. Ama doğru, anlaması biraz uzun sürüyor.

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 27 Şubat 2011, 23:03:02 »
spyboy bile (:P) anlamış oyunu yahu
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2011, 23:03:15 Gönderen: isvahsam »

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 27 Şubat 2011, 23:06:22 »
Muhahahah ;D

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 27 Şubat 2011, 23:21:53 »
:D :D

Acaba değiştirmeden önce nasıldı mesajın? :P

Ayrıca; anlamakla kalmadım, Hollanda Kontluğundan Alaman Krallığına kadar yükseldim, tağam mı?!  :mean:

Çevrimdışı isvahsam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 27 Şubat 2011, 23:24:04 »
Değiştirmeden önce smiley'nin linki vardı sadece. "[img]" kodları yoktu. :)

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 28 Şubat 2011, 16:41:47 »
Haa, tamam. Bilelim de yani! :P

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 28 Şubat 2011, 20:31:57 »
Sizce bu oyuna başlayayım mı yoksa CK2'yimi bekleyeyim?Biraz baktım hanedanlar falanda,oyunda Hoİ gibi bol savaş var mı?

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 28 Şubat 2011, 20:50:06 »
Hayır bol savaş göremezsin ama savaşlarında ayrı bir zevki vardır. Mareşallerin yardımları ya da 100 kişilik orduya karşı 100bin ordunun kaybetmesi filan... (sonuncusunu biraz abarttım :D)

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 28 Şubat 2011, 21:16:04 »
Bu oyunda 100 bin kişinin kaybedilmesi pek zevk vermiyor. Ben kaybettiğimde bir kaç dakika afalladım, oyundan çıktım ve 1-2 hafta boyunca bir daha açmadım. :D

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 28 Şubat 2011, 21:30:06 »
Bende en son kaybettiğimden bu yana 2-3 haftadır oynamıyorum

Çevrimdışı versus

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 15 Temmuz 2011, 21:05:55 »
Oyunu yükledim öğrenene kadar canım çıktı. Tutorial diye bir şey yok, deneme yanılma yoluyla birazcık öğrendim ama hala bazı eksikler var. Neyse buna da şükür bunu öğrenene kadar koca ingiltereyi batırdım zaten :d

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 15 Temmuz 2011, 21:08:29 »
Ben Girit'den bir devlet aldım, çok güzel oynadım. Güney Kıbrıs'ı ele geçirdim, Yanılmıyorsam Lübnan'dan İslam toprağı aldım. Bir de hemen yanımdaki vasalımın toprağını aldım. Sonra benden on kat fazla ordu geldi ezdi beni.

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 16 Temmuz 2011, 14:23:38 »
İşte önce forumu dolaşın, sizin gibi anlamayanların sorduğu bir ton soru var onları okuyun. Ardından oynayın, sorunuz olursa sızde sorun, cevaplanacaktır.

CK'yi kesinlikle oynayın çok güzel oyundur. CK2'nin çıkmasına daha çok var.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2011, 14:23:52 Gönderen: fear34 »

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #88 : 10 Ağustos 2011, 23:27:24 »
Oyunu ediniyorum. Bakalım çok hoş duruyor. Evvelden beridir içimde bunu oynama isteği vardı zaten. :)
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 10 Ağustos 2011, 23:29:02 »
İnşallah ikinci oyun da adam gibi olur.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #90 : 10 Ağustos 2011, 23:30:24 »
Paradox son dönemde pek beğenilmiyor sanki... Paradoxun Facebook sayfasında CK2 ile ilgili bir konuda adamın teki "Stop stealing my money Paradox!" yazmıştı. Çok fazla beğenen vardı... Bakalım umalım da güzel olsun.

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 10 Ağustos 2011, 23:32:31 »
Paradox işi paraya döktü. EU 3 en çok oynanan paradox oyunu bildiğim kadarıyla, her oyunu EU 3'ğn kullandığı motorla yapıyorlar. Vic 2, EU 3'ün biraz değiştirilmiş hali işte. Oyunları satılsın, para kazanalım istiyorlar.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #92 : 10 Ağustos 2011, 23:35:24 »
Paradox işi paraya döktü. EU 3 en çok oynanan paradox oyunu bildiğim kadarıyla, her oyunu EU 3'ğn kullandığı motorla yapıyorlar. Vic 2, EU 3'ün biraz değiştirilmiş hali işte. Oyunları satılsın, para kazanalım istiyorlar.
Zirve insanları değiştirdiği gibi Paradox'u da değiştirdi. :P
Şaka bir yana umalım da düzgün bir şey yapsınlar. Sengoku'dan da çok umutluyum...

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 10 Ağustos 2011, 23:36:24 »
Sengoku'dan herkes çok umutlu.  :)
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 23 Mart 2014, 21:59:08 »
Oyunu aşırı merak ettim ancak win 7 açmıyor sanırım  :'(
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 24 Mart 2014, 00:19:59 »
Virtual Box gibi bir programla sanal XP kurmak çözüm olabilir, tabiî oyunun belli bir süreden sonra (makine/OS/sanallık-gerçeklik fark etmeksizin) çok kasma yaptığını söylemem gerek.

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 24 Mart 2014, 01:28:33 »
Desene gene kaldık ck2 ye  :wall:

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 24 Mart 2014, 01:30:29 »
Niye, ne oldu ki? CK2 gayet iyi oyun, hatta artık CK1'i oynamayı gerektirmeyecek denli gelişkin ki ilk yamadan itibaren öyleydi.

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 24 Mart 2014, 01:49:06 »
Bundaki eventleri falan merak ediyordum  :-\

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 25 Mart 2014, 18:44:18 »
Windows 7'de çalışıyor, ben daha önce oynamıştım.