Gönderen Konu: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler [DH]  (Okunma sayısı 95802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler [DH]
« : 05 Nisan 2011, 18:29:34 »
Sonunda merakla beklediğimiz Darkest Hour çıktı.Herkes "imparatorluklarının" görüntülerini buraya koyabilir. Oyununuzda geldiğiniz son noktaları da bizimle paylaşabilirsiniz. Darkest Hour oyunu resimleri dolsun buralar. :)
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 15:25:04 Gönderen: Ömer »
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler[DH]
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2011, 18:42:08 »
Oyunu tanımak adına İspanya ile başladım; sadece olaylar nasıl gidecek izlemek için. Almanya iyi giderse Fransa'ya savaş açarım diye düşünüyordum ancak Almanlar düşüncesizce Fransa içlerine ilerleyince orduları izole olarak kayıp vermeye başladı. Birkaç kez tekrarlandı bu olay. şu an Le Creusot'ta izole olmuş Alman birliği tam 26 tümen.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2011, 13:49:03 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Click!

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Neredeyse Sadece Vicky 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2011, 18:50:11 »
Arnavutluğu askerli görmek güzel bir duygu. :)

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2011, 18:52:34 »
Click benim aklımdan da o geçiyordu.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2011, 19:10:07 »
Oyunlardan gördüğüm kadarıyla Rusya pek güçlü değil. İyi olmuş, özellikle Osmanlı için.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2011, 19:14:05 »
Sovyetler Birliği'nin kurulması için biraz güçsüz olması gerekiyordu zaten. İyi oldu dediğin gibi.

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2011, 19:15:18 »
Pek yeri değil ama oyunda neden kr yok?
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 19:15:36 Gönderen: Mustafa turkan »

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2011, 19:16:04 »
Kaiserreich'i bi hevesle yükledim ama sorun var. Sorun acaba sadece ben de mi? Yükleyen olursa haber salsın:

Hata bu, bazı eventlerde ve yazılarda da var.

Merak edenler için Osmanlı:

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2011, 20:07:34 »
Kaiserreich haritası oldukça kötü.

Çevrimdışı Click!

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Neredeyse Sadece Vicky 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2011, 20:10:36 »
Slovakya'nın orada olan devlet Slovakya mı ? Biraz büyümüş sanki.

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2011, 20:14:03 »
Hırvatistan.

Çevrimdışı Jay-Jay Okocha

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2011, 20:17:26 »

Alın size İmparatorluk. ;D
Oyunu tam bilmediğim için pek iyi gitmiyorum,ilk başlarda herşey güzeldi fakat İngilizler ve Ruslar yavaş yavaş
ordu göndermeye başladı,Japonlarda çıkarma yaptı,işim zor.Avusturya Macaristanla Bulgaristan başlarda
Sırpları çok zorladılar fakat İngilizlerin olaya müdahale etmesiyle herşey değişti.

Orduların ornanizasyonu aşırı düşük ve birde ordular çok yavaş hareket ediyor,bunları nasıl arttırabilirim?
Çevrenizden 3-5 kız bulun da getirin şu foruma

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Nisan 2011, 20:21:37 »

Slovakya'nın orada olan devlet Slovakya mı ? Biraz büyümüş sanki.

Slovakya, Macaristan'ın toprağı. Polonya'nın güneyindekini kasdettiysen Galizen-Lodomerin devleti.
Kaiserreich haritası oldukça kötü.

Bilakis ben çok beğendim. Zaten harita aynı değişen tek şey sınırlar.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Nisan 2011, 23:08:26 »
DH'da Sovyet Rusya oyunum. SSCB'yi hiç sevmem ama bu oyunda büyük bir haz alıyorum.  :smitten:
Yoldaş Buharin ile devrimimizi Nisan 1936'da kansız bir biçimde gerçekleştirdik. 1917'de Lenin'in başaramadığını biz başardık, Avrasya'yı özgürleştirmemiz yakındır.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Nisan 2011, 23:12:29 »
Almanya ile büyük savaşa girdik. Herşey yolunda gidiyor. :beam:

Tam: http://uppix.net/6/2/5/7d3c9049a469c286c6e0d8f7f7eb7.jpg
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2011, 13:48:29 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Nisan 2011, 23:44:12 »
Kısa zamanda büyük başarı. Ben asıl barış antlaşmalarını merak ediyorum. Özellikle İngiltere ile.

Sovyet Rusya oyunum çok ama çok ilginç bir oyun oldu. Kaiserreich ekibi yapmış gene yapacağını, harika bir alternatif tarih modu olmuş.

Devrimden önce dissent 50'ye fırladığı için Sibirya'da isyanlar çıkmıştı. Kısa bir süre sonra Sibirya bağımsız oldu ve bize savaş açtı:

ABD'de ise sosyalistler yönetimi ele geçirdi fakat Amerika'daki anarşiyi durduramadılar

Douglas McArthur huzur ve güvenliği tesis etmek için yönetime el koydu  :D Fakat bu ülkeyi iç savaştan alıkoyamadı.

Fakat karışıklık büyüdü ve iç savaşa dönüştü.

1937 ortalarında Avrupa
Romanya, İspanya iç savaşın olduğu ülkeler. Avusturya'dan dağılan devletler de daha da dağıldı. Şuan dünya üzerindeki devlet sayısı resmen uçtu denebilir. Yemen, Almanlara karşı istilâl savaşına girişti. Aynı durum Japon sömürgesi Formoza ve Kore için de geçerli.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Nisan 2011, 03:01:34 »
Zevkli oyun olmuş...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Nisan 2011, 13:30:29 »
Kaiserreich modu Avusturya ile başladım. Yalnız devlet olan Bohemya'ya savaş açıp ilhâk ettim. Bir süre sonra devletin geleceği ile ilgili event geldi ve vasallarımdan Bosna ile Galiçya'yı ilhak ettim. Akabinde Alman İmparatorluğu ile ittifak yapıp Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan Eflak ve Karadağ'ı imparatorluğa kattık. Bu süreçte Alman İmparatorluğu'nu kullandım. Savaşların esas yükünü onlar çekti ancak tüm kazancı ben sahiplendim. Bize savaş açan Polonya ile sadece Almanya savaşmasına rağmen iki vilayeti bana kaldı. Tüm bu fetihlerden sonra yine devletin geleceği ile ilgili bir event geldi ve ülkenin Tuna Federasyonu olarak yeniden düzenlenmesine karar verdim. Böylece tüm bölge core oldu ve kaynakların kapasite kullanımı %100'e çıktı.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Nisan 2011, 13:40:10 »
Osmanlı'da Kürtler bağımsızlık ilan etmiş.  ;D Aynısı bende de oldu.

Ben de eski Rus İmparatorluğu sınırlarını ihya etmek için çalışmalara başladım. Devrim olunca diğer bir sosyalist devlet olan Gürcistan ile müttefiktim. Onunla beraber Don-Volga Devletini yıktık, daha sonra Gürcistan'ı ittifaktan atıp ilhak ettim.
Bu arada Mittelafrika-Syndicalyn savaşı 38'de başladı ve 39'da Almanlar'ın Fransa'yı ilhak etmesiyle bitti. 39 gibi çıksaydı ben de ne güzel Almanlar'a savaş açıp Doğu Avrupa'yı ele geçirecektim.  :( Şimdi hayvanî Almanya ile savaşmak zorunda kalacağım.

Sıradaki Hedefler: Azerbaycan, Ermenistan, Ortaasya ve Moğolistan.  :bobby2:

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Nisan 2011, 13:46:30 »
İşin zor, en güçlü 3 devletten biri diğerini yok etti. Artık tek başınasın. ;D
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2011, 13:46:40 Gönderen: Ömer »