Gönderen Konu: Rome: Oyunlarınızdan Resimler  (Okunma sayısı 13736 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caine

• Imperator
  • Sipahi
  • *
  • it all returns to nothing
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rome: Oyunlarınızdan Resimler
« Yanıtla #40 : 24 Temmuz 2010, 14:40:35 »
Eventle gelen atamaları kabul etmezsen 3 Populist eklenir senatoya. Yada reddettiğin kişi Populist olabilir illa ki reddet değil. Onada dikat et, ticaret yolları boş kalmasın, sürekli tanrılara adak yap.

Sonra mesela bir karakter bir yere vali olmak istiyor sen ona bu valiliği vermezsen o karakter bir süre sonra Populist olabilir yani populist conviction artar o yüzden karakterlerin isteklerinide yerine getirmeye çalış ama yinede güçlü mevkilerde senin adamların olsun.

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 24 Temmuz 2010, 14:44:10 »
Popülist olacak diye de sadakatsiz adamı atama bir yere. Sadakatsiz bir valin veya komutanın olacağını senatoda fazladan bir popülist olsun.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı 1.8.4

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 09 Kasım 2010, 14:27:31 »
Yeni başladım sayılır. Oyun zorluğu very easy  evil* 19 Eylül 477 yılındayım. Sizce çok mu geriden geliyorum?

Çevrimiçi Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 09 Kasım 2010, 15:24:42 »
Çok mu geriden derken?

Çevrimdışı 1.8.4

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 09 Kasım 2010, 15:29:10 »
Çok mu yavaş toprak genişletiyorum demek istemiştim :)

Çevrimiçi Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 05 Ocak 2011, 23:53:04 »

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 05 Ocak 2011, 23:54:35 »
 O birlik birlik gemileri ''patrol'' için mi ayırdın?
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimiçi Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 05 Ocak 2011, 23:56:50 »
Evet.

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 06 Ocak 2011, 00:02:28 »
Bu oyunda donanma çok çok önemli. Ticaretten gelirini sağlayan bir devletin donanma olmadan savaşa girmesi felaket. Hemen limanları ablukaya alıyorlar.

Çevrimiçi Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 06 Ocak 2011, 00:07:20 »
Evet. Oyundaki en önemli ticari mallardan biri kereste. O olmadan gemi yapamıyorsunuz. Zaten ticaretin önemi gelirden ziyade bundan kaynaklanıyor. Ticaret politikasını iyi ayarlayarak ülkenizi çok geliştirebilirsiniz. Asıl gelir kaynağı ise vergiler.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2011, 00:07:59 Gönderen: Annibal »

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 06 Ocak 2011, 00:35:44 »
''Patrol'' Yaparken tek parça gemi kullanmak tehlikeli olmuyor mu?

Eu3 den örnek vermek gerekirse, 10'ar parçalık Karavel gemileri ile 10 ayrı yerde patrol yaparken savaşa girince hepsini tek noktada toplayana kadar mutlaka düşman donanması bir ikisini yakalıyor da. Gerçi Rome' de kaç devlet var ki sürekli savaş ilan edip dursun?

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 06 Ocak 2011, 13:41:06 »
Şu halde Annibal'ın bir iki geminin hesabını yapacağını zannetmiyorum.

Çevrimiçi Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 06 Ocak 2011, 14:27:21 »
''Patrol'' Yaparken tek parça gemi kullanmak tehlikeli olmuyor mu?

Eu3 den örnek vermek gerekirse, 10'ar parçalık Karavel gemileri ile 10 ayrı yerde patrol yaparken savaşa girince hepsini tek noktada toplayana kadar mutlaka düşman donanması bir ikisini yakalıyor da. Gerçi Rome' de kaç devlet var ki sürekli savaş ilan edip dursun?

EU3'da patrol yapmana gerek yok. Gemiyi limanda tutarsan komşu denizlerde korsan çıkma ihtimalini sıfırlamış olursun. Bu şekilde birkaç parça gemiyle bütün denizleri kontrol edebilirsin. Rome'da ise böyle değil. Gemileri dışarıda tutman lazım. Bunun yanında gemiler komşu denizleri etkilemiyor. Yani mümkünse her denize bir tane gemi koymalısın.

130 parçalık donanmam Mısır ile girdiğim savaşta yok oldu. Çok büyük zarara uğradım o savaşta. Şimdi toparlanmaya çalışıyorum.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2011, 14:27:34 Gönderen: Annibal »

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 06 Ocak 2011, 15:49:29 »
Bunları bilmiyordum teşekkür ederim. O zaman her iki limanda bir, bir karavel yeterli limanda. Gerisini toplayabilirim?
   Bu benim EU3 deniz kariyerimde dönüm noktası oldu. Boşa ziyan olmayacak yahut savaşırken iki saat başka bölgeler ile ilgilenmek zorunda kalmayacağım.   :toff:

Çevrimiçi Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 06 Ocak 2011, 17:57:54 »
Limanda tuttuğun gemiyle komşu denizleri de korumuş oluyorsun. Bu sayede 4-5 denizi tek gemiyle koruyabilirsin.

Son durum. Galya'nın fethi tamamlandı. İberya'da ilerliyoruz. Sırada Mısır ile yapacağımız kaçınılmaz savaş var ancak böyle bir devleti yenmem çok çok zor olacak. O yüzden limitlerin de üstünde bir orduyla saldırmayı düşünüyorum. İlk savaşta %45'lik avantajla barış yapmış olsam da biten manpower yüzünden çok sıkıntı çekmiştim. Bu arada Mısır, teknolojide beni ikiye katlamış vaziyette.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #55 : 06 Ocak 2011, 17:59:13 »
Bu kadar büyük bir devlete sahipken Mısır'dan çekiniyorsun. nsll*
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimiçi Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 06 Ocak 2011, 18:11:11 »
Hiçbir şekilde Mısır'dan daha güçlü olduğumu iddia edemem. Oyun çok acayip. EU3'te bu gelir ve manpowerla rakipsiz olursun ama burada olay değişik. Üstelik olay asker yapmak da değil. General bulmak büyük mesele. Manpower desen nasıl bir mantığı var hiç anlamadım. Yavaş artıyor, tamam hoş ama barış zamanı insan kendi toprağında attrition verir mi ya.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 06 Ocak 2011, 18:22:34 »
Bu da benim Makedonyam:

Hedefim Anadolu'ya girmek. Bir de savaş yorgunluğuna nereden bakıyoruz?
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimiçi Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 06 Ocak 2011, 18:24:41 »
Bir şehre tıklayp isyan riskine bak, orada yazar. Başka yerde bulamadım ben de.

Çevrimdışı ozaniel

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 07 Ocak 2011, 15:28:38 »
Gemilerin patrol yapması veya limanlarda tutulması barış döneminde de önemli. Korsan çıkmadığı zaman yolların güvenliliği, istikrarlılık aylık daha fazla para kazanmanı sağlıyor.