Gönderen Konu: Iron Cross Sıkça Sorulan Sorular  (Okunma sayısı 3156 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
Iron Cross Sıkça Sorulan Sorular
« : 22 Ocak 2011, 14:30:53 »
Soru: Bir ülkeyle aramı nasıl iyi tutabilirim?
Cevap: Diplomasi ekranından "Influence Nation" diyerek karşı ülkeyle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca ülkeyle ateşkes antlaşmaları, ticari antlaşmalar yapmakta bu konuya yardımcı olabilir.

Soru: Savaş açamıyorum, ne yapmalıyım?
Cevap: Bir ülkeye savaş ilan edebilmek için Otoriter bir rejime sahip olmanız gerekmektedir. Ülkenizin rejimi Diktatörlük, Nasyonel Sosyalizm, Faşizm, Stalinist, Leninist, Radikal Sol gibi yönetimler ise ülkelere savaş ilan edebilirsiniz. Bunun dışındaki bir rejiminiz var ve savaş ilan etmek istiyorsanız. Iron Cross’ta normal senaryoda gelecek eventleri bekleyebilirsiniz. Yok, ben beklemek istemiyorum, hemen savaş açmak istiyorum diyorsanız. Oynamak istediğiniz senaryodan bir ülke seçtikten sonra ayarlar bölümünde demokrasi savaş açsın seçeneğini “on” yapmanız yeterli olacaktır.

Soru: “Guarentee Indepence” nedir?
Cevap: Diplomasi ekranında bulunan bu seçenek garantör devlet, garantör olmak demektir. Mesela siz bir ülkeye savaş açıyorsunuz. O ülkenin garantör devleti size savaş açabilir. Bir bakıma bağımsızlık koruyucusu devlette diyebiliriz.

Soru: Bir ülkeyle müttefik olmak için ne yapmam gerekir?
Cevap: Aynı ideolojiyi kabul ettiğiniz devletler ile daha kolay müttefik olabilirsiniz. İster belirli müttefik gruplarına girersiniz, isterseniz de hiçbir grupta bulunmayan bir ülkeye diplomasi ekranından müttefiklik teklif edebilirsiniz. Bulunan 3 adet belli müttefiklik grubu vardır. Almanya’nın kurduğu Mihver, İngiltere ve Fransa’nın kurduğu Müttefik, Sovyetler Birliği’nin kurduğu Komünist müttefik grupları.

Soru: Diplomasi bölümünde bulunan rejim çubuklarının anlamı nedir?
Cevap: Demokrasi: Ülkeniz demokrasiye kayar. Autharitian: Ülkeniz otoriterliğe kayar. Open Society: Ülkeniz'i dış dünyaya açarsınız. Closed Society: Ülkenizi dış dünyaya kapatırsınız. Standing Army: Professional ordu. Organizasyonu arttırır. Free Market: Bunu yaparsanız metal, rare metal vs… artırır. Üretimden kısar. Central Market: Devletçilik politikası. ICnizi arttırır. Yeni başlayan ülkeler için önerilir. Sonra Free Market’e geçilebilir. Drafted Army: Kalabalık ordu, organizasyonu düşürür. Organizasyon önemlidir. Hawk Loby: Üretim gününü ve isyanları azaltır. Dove Loby: İnsan Gücünü ve isyanları azaltır. Paranızı ve consumeer goods'u %50 arttırır.

Soru: Teknolojim neden yavaş ilerliyor?
Cevap: Teknolojinizin yılı 1939'dur ve siz henüz 1936'dasınızdır. Bundan dolayı olabilir. Ya da İc’iniz az olduğundan teknoloji kutucukları az sayıdadır. Ya da teknoloji skilleriniz azdır. Bundan dolayı teknolojiniz yavaş ilerliyordur.  Teknoloji kutucularınızı yani slotlarınızı arttırmak için öncellikle fabrika sayısını arttırmanız gerekmektedir. Bunu fabrika kurarak yapacağız gibi oyunun bölümündeki bazı ayarları yaparak işgal ettiğiniz yerlerin fabrika sayılarının ve teknoloji takımlarının size geçmesini sağlayabilirsiniz.

Soru: Askerlerimin gücünü nasıl arttırabilirim?
Cevap: Teknoloji sayfasına gelerek "infarty, armor ve tech, naval, air" sekmesine tıklayın. Teknolojinizi geliştirmeye başlayın. Ayrıca brigadeler sayesinde de askerlerin gücü artar. Araştırılacak yeni teknolojilerin yanında askeri alanda size katacak artılar yazmaktadır.

Soru: Secret Weapons'u(Gizli Silahları) nasıl açarım?
Cevap: Açacağınız teknolojinin üstüne geldiğinizde neler yapmanız gerektiği yani öncellikle hangi teknolojileri araştırmanız gerektiği yazmaktadır.

Soru: Askerlerimle çıkartma yapmak istiyorum ne yapmam lazım?
Cevap: Eğer havadan çıkartma yapmak istiyorsanız "air transport ve air infarty" üretin. Eğer denizden yapmak istiyorsanız "transport" ve herhangi bir birlik üretebilirsiniz. Sonra askerleri transportlara ve air transportlara yerleştirmeniz gerekmektedir.

Soru:  Ticaret anlaşmalarını nasıl imzalarım?
Cevap: Diplomasi sekmesine tıklayın ve "Offer Trade Agreement" deyin. O zaman ticaret anlaşması yapabilirsiniz. Eğer tek seferlik yapmak istiyorsanız o zaman "Open Negations" demeniz gerekmekte.

Soru: Intelligent nedir, ne işe yarar?
Cevap: Intelligent yani ajanlık sekmesi bir ülkeye ajan sokmanızı sağlar. Eğer bir ülkeye ajan sokarsanız. Birçok şey yapabilirsiniz. Darbe yapabilirsiniz, ülkenin teknolojisini çalabilirsiniz. Bakanlara suikast düzenleyebilirsiniz. Karalama kampanyaları başlatabilirsiniz. Endüstriye sabotaj düzenleyebilirsiniz. Bir bölgede isyan çıkartabilirsiniz. Teknoloji takımlarına sabotaj düzenleyebilirsiniz.

Soru: Nasıl kukla ülke kurarım?
Cevap: İşgal ettiğiniz topraklarda kurulabilecek kukla ülkeleri görmek için diploması sayfasındaki Liberate Nation’a tıklamanız yeterlidir. Oradan kurmak istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz. Kukla ülke size hammaddelerini yollayacak. Askeri olarak savaş alanları gelecektir. İsterseniz ülkenin askeri kontrolünü de elinize alabilirsiniz. Korumakta zorladığınız bölgelerde kukla ülkeler kurmanız sizin yararınıza olur. O bölgeleri kukla ülke asker üreterek koruyacaktır. Güçlü bir ordusu olmasa bile. Fakat hammaddeleri size gönderdiği için fazla gelişemeyecektir.

Soru: Bir ülkeyi nasıl ilhak ederim?
Cevap: Bir ülkeye savaş açtıktan sonra askerleriniz ile Victory puanı olan topraklarını ya da başkentini aldıktan sonra diplomasi bölümünde “Annex” yani İlhak seçeneği çıkıyorsa o seçeneğe basarak ülkeyi ilhak edebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 15:26:01 Gönderen: Mustafa turkan »
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı AGEMON

• Sekban
  • *
  • Atatürk Yolunda
    • Profili Görüntüle
Ynt: Iron Cross Sıkça Sorulan Sorular
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2011, 14:36:29 »
İlk yorum benden olsun; Güzel rehber yeni oynayanların bakması gerekli  tbrk*

Çevrimdışı der Metz germeister

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2011, 14:37:41 »
Usta teknolojilerle ilgili bir çalışma yapsana ya ben bi türlü çözemedim tech işini  :rifle: Bu arada ellerine sağlık.

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2011, 14:40:04 »
Tabii ki nasıl bir çalışma mesela :)

Çevrimdışı der Metz germeister

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2011, 14:41:00 »
Nasıl light sınıf yerine medium sınıf tank üretebilirim bunun gibi :D

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2011, 15:25:24 »
Son sorunun cevabı eksik olmuş. Tüm toprakları değil, Victory Point'e sahip topraklarını alırsan ilhak edebilirsin. Eğer hiç Vp'li şehri yoksa başkenti almak yeterli. ;)

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2011, 15:26:21 »
Son sorunun cevabı eksik olmuş. Tüm toprakları değil, Victory Point'e sahip topraklarını alırsan ilhak edebilirsin. Eğer hiç Vp'li şehri yoksa başkenti almak yeterli. ;)

Düzelttim :)

Çevrimdışı Probang

• Ağır Süvari
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ocak 2011, 10:52:04 »
İron cross aodu bozarmı?

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Ocak 2011, 10:54:02 »
Ortaya farklı bir oyun çıkartır.

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ocak 2011, 12:38:19 »
Resimli rehber hazırlayabilir miyim dedim,sanki dw oynuyorum gibi f11'e bastım.Etki etmedi tabi.Bu oyunda nasıl resim çekeceğim?

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Ocak 2011, 12:40:24 »
Prt ScSysRq düğmesine bastıktan sonra paint açın. Boş painte ctrl+v'ye basarak oyundan aldığın görüntüyü oraya yolla. Ve kaydet. Ya da Fraps programını kullanabilirsin.

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2011, 12:41:12 »
Fraps daha mantıklı her resim için paintlemi uğraşacağım :D Uzun iş.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Aralık 2011, 12:40:58 »
Dikkatimi çeken nokta, oyunda her bölgeye onlarca şehir eklemiş olmalarına rağmen Girit ve Kıbrıs adalarına hiç dokunmamışlar. Bunun sebebi var mı ? Bazı modlarda Girit ve Kıbrıs adalarını 2-3 parçaya böldüklerini görmüştüm de.