Gönderen Konu: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler [AoD]  (Okunma sayısı 8640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler [AoD]
« Yanıtla #20 : 08 Eylül 2011, 03:46:00 »
Zamanla çözersin...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Eylül 2011, 02:23:51 »
AoD için yapılmış Cold War Tech Tree Extension modunu yükledim. Teknoloji ağacı 2020'ye kadar devam ediyor ve Fatherland, Cold War senaryolarını ekliyor. Bilenler bilir zaten Cold War'ı.
Fatherland Senaryosu'nda Almanya ile öylesine bir oyun açtım. Zaten savaş kazanılmış, ne yapayım daha.  ;D Nükleer reaktör, santral, oil ve rare plant filan üretiyorum. Bir de Generalplan OST var tabi. Doğu Avrupa'yı kolonileştiriyorum. Haliyle birkaç ayda bir isyan eventleri geliyor. Yanılmıyorsam 1955 gibi Generalplan OST tamamalanacak ve tüm Doğu Avrupa core'um olacak.  :drunk:
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2011, 02:30:08 Gönderen: bir_dost »

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Kasım 2011, 22:34:50 »
Devam eden Türkiye oyunum. (Hilesiz yemin ederim)

Çok kolaydı.
1941 senaryosunda başladım askerlerimin yarısını Sovyet sınırına yarısını Ortadoğu sınırına yerleştirdim.Sonra Fransa ve İngiltereye savaş açtım onları hazırlıksız yakaladım italya'nın destek çıkarmaları ile ilerledim bayağı.Ve durdum(isyanlar sağ olsun).Sonra geride bir kaç tümen bırakarak Sovyet sınırında ilerlemeye başladım bulunduğum yere gelene kadar canım çıktı. :D Suud'lar da arada kaynadı. :D
« Son Düzenleme: 13 Mart 2012, 20:07:08 Gönderen: xharunx1 »

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Kasım 2011, 22:41:23 »
İran'a da gir. Hatta mümkünse başkente İngilizlerden önce gir. Petrolün coşar.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

as12atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 02 Kasım 2011, 22:44:42 »
Türkiye ile Ortadoğu'yu almak kolayda Sovyet'lerin içine doğru ilerlemek cesaret ister.
Ben genel olarak Sovyet sınırına bolca land fort basıyorum.

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Kasım 2011, 23:05:02 »
İran'a da gir. Hatta mümkünse başkente İngilizlerden önce gir. Petrolün coşar.
Petrol bi ara Arabistan'dan  numunelik geldi ama düşüşte şu İran da Mihver'e girmeseydi saldıracaktım.

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Kasım 2011, 23:10:10 »
O zaman kolay gelsin :D
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Kasım 2011, 23:11:45 »
Eyvallah. :D

Çevrimdışı Guiscard

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Kasım 2011, 19:02:53 »

Sovyet sınırına asker yığmayan Japonya ve bitter peace sonrası ortaya çıkan estetik düşmanı sınırlar
"Where some states have an army, the Prussian Army has a state!"

Voltaire

Çevrimdışı Probang

• Ağır Süvari
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 10 Kasım 2011, 17:25:54 »
Edit: Tamam anladım  tbrk*
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2011, 17:26:16 Gönderen: Probang »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #30 : 27 Aralık 2014, 17:09:49 »
(aç/kapa)

1.9.1939'a kadar tarihsel gidip 1939 biterken Fransa'yı aldıktan sonra İtalya ve Balkanları da işgal ettim. İskandinavya'nın işgali sona ererken 1940 sonbaharında SSCB'nin savaş açtığı Litvanya'ya savaş açıp SSCB'den önce hızla girip ilhak ettim. Buna sinirlenen Sovyetler bana savaş açtı. Doğu cephesinin tümünde ancak 65 tümenim vardı ama ağır kayıp verseler de direndiler. 1939'a kadar sanayi ve alt yapı inşa edip ordu kurmamıştım. Şu an 63'ü garnizon 206 tümen ile 1941 yazında doğuda ilerlemeye başladım.

İkmal
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2015, 17:02:18 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı emirhankyy

• Sekban
  • *
  • Krdş Grup Bura Ne Beklion (KGB)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Aralık 2014, 23:11:04 »
Ömer Abi senin bu İtalya ele geçirme fantazin nedir?  ;D ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Aralık 2014, 23:15:05 »
Yeri degil ama͵Omer de spoiler icinde vermis zaten. AOD ile DH nin farklari nelerdir ve neden Omer Aod>Dh dedi?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Aralık 2014, 23:17:36 »
Kuzeyde ilerledim ancak güneyde ikmal sorunları yüzünden geri çekilmeye karar verdim. Almanya'dan cepheye kadar altyapı kurana kadar savunmada kalacağım. Finlandiya'da büyük bir kuşatma gerçekleşebilir ancak Sovyetler'in yine de çok ordusu var.

Stalingrad'a gerekli olan ikmalin ancak %32'isi ulaşıyor:

İyi haber Müttefikler ile Komünistler savaşa girmiş. Vladivostok'a çıkarma yapmışlar. Savaşı kızıştırmak için Afganistan'a savaş açtım, böylece Afganistan Müttefiklere katıldı ve Orta Asya'da Müttefik-Komünist savaşı başlayacak.

Manpower için İtalya ve diğer Avrupa ülkelerini ilhak ettim.

Finlandiya'da en az 35 Sovyet tümeninin kuşatıldığını tahmin ediyorum. İstihbarata göre 360 tümeni bulunan SSCB'yi fazla etkilemeyecek.

Hammadde ve yakıt stoğu tükenmeye yaklaşan Reich'ın 1942 saldırısı, 23 gün içinde en az 50-60 Rus tümeninin kuşatılması ve Moskova'nın ele geçirilmesiyle başarılı bir açılış yaptı. Moskova'da ele geçirilen stoklar sayesinde hammadde ve yakıt krizi çözüldü.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2014, 04:13:55 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Aralık 2014, 21:43:37 »
1945'te donanma hazır olduğunda Britanya'ya çıkarma gerçekleşecek. ABD ve BK uçakları şehirlerin üstünde terör estiriyor.
Rusya ile ateşkes 1944'te sona erecek ancak Asya'da ilerlemek lojistiğe fazla yük oluşturabilir.

« Son Düzenleme: 29 Aralık 2014, 21:47:20 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Aralık 2014, 22:01:14 »
Türkiye'ye niye dalmadın ?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Aralık 2014, 23:10:11 »
İşgal için bir sebep olmadı. Cepheyi büyütecek ve bunun karşılığında getirisi olmayacaktı.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Aralık 2014, 23:33:13 »
Ne kadar boş bir ülkeyiz ;D Övünür dururuz işte, Almanlar ikinci dünya savaşında bizi işgal edemediler diye :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 29 Aralık 2014, 23:43:26 »
Almanya'da o dönemde Türkiye'ye çok büyük bir hayranlık vardı. Zira Türkiye Sevr'i reddederek bağımsızlığını kazanmıştı, ki bunun Almanya'daki karşılığı Versay idi.

Çevrimdışı ReckLess

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 15 Ocak 2015, 00:51:40 »
Çok iyi oynamışsın.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uzun zamandır oyun oynamıyordum ve siteye tesadüfen girdiğimde oyunların indirimde olduğunu görünce birkaç oyun aldım. Bunlardan biri AOD diğeri de DH idi. Uzun zamandan sonra da bilgisayarım oyun gördü ve AOD'yi kurup başladım.

Oyuna başlar başlamaz klasik olarak ilk yıl sanayiye yüklendim. Sonra ordu bastım, ağırlıklı olarak tank ve topçu tugayı ve infantry. Polonya (1939) ve Fransa'yı (Şubat 1940) kolayca mağlup ettim. Kraliyet ordusunun uçakları şehirleri bombalıyordu bir baktım repair provinces almış başını gidiyor. Benim hava kuvvetlerini de tarumar ettiler. Birkaç gemim vardı ama kafaya koydum İngiltere'yi alacağım dedim. 1942'de adaya ancak çıkabildim. Sebebi ilk kurduğum donanmamı mahvettiler. En kötüsü de iki tane super heavy battleshipim vardı, battı. Sonra yeniden donanma falan kurdum, adaya adım atmam çok uzun sürdü; 1942'de ancak çıkabildim ve 1942'nin yazında adanın tamamını işgal ettim. Sene oldu 1942'nin sonu derken, SSCB'nin 500 tümen ordusu olduğunu gördüm. 270 fabrika yaptığını öğrendim. Ben öyle İngiltere'yi yenmeyi düşünürken SSCB almış başını gitmiş kısacası.

Önce SSCB'yi halletmek lazımmış. Japonya da ABD'ye savaş açınca ABD'de savaşa dahil oldu.

Şimdi önce İzlanda sonra da ABD'nin doğusuna mı çıksam diye düşünüyorum, sadece bu plan için de en az 200 tümen asker gerekir sanırım. Zor durumdayım kısacası, bir şeyler düşüneceğiz artık.