Gönderen Konu: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler [AoD]  (Okunma sayısı 8433 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal

• Eski adım ForEquality
  • Sekban
  • *
  • Zafere Kadar!
    • Profili Görüntüle
Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler [AoD]
« : 18 Aralık 2010, 23:02:24 »
Bir çok bölümde ''Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler'' konusu var ama AoD'da yoktu ben de açmak istedim. Devam eden oyununuzdan görüntüleri burada paylaşabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2011, 19:49:50 Gönderen: ForEquality »

Çevrimdışı Probang

• Ağır Süvari
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
Ynt: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2010, 17:48:07 »
Bu konu sabitlensin arkadaşlarda resimlerini paylaşsında gözümüz gönlümüz açılsın  :D

Çevrimdışı Kemal

• Eski adım ForEquality
  • Sekban
  • *
  • Zafere Kadar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2010, 17:49:16 »
Zannetmiyorum hiç mesaj yok diğer bölümler de sayfa sayfa burası bomboş onlar sabit değil bu mu sabitlensin?  :wings:
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2010, 17:49:41 Gönderen: ForEquality »

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2010, 17:49:44 »
Yeniden yükledim bende...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Kemal

• Eski adım ForEquality
  • Sekban
  • *
  • Zafere Kadar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2010, 19:48:43 »
Abyss multi oyunumuz için pratik yaparken çekilmiş bir görüntü, bir kaç isyan var ama bastırıyorum, Panamayı çok iyi koruyorlar bir türlü geçemedim. Ben savaş açıp ilerledikten sonra USNA'da savaş açtı şu an Konfedere'yi eziyoruz ben Güneyden onlar Kuzeyden USNA başkenti aldı ama başkenti Guatemala'ya taşıdılar şu an transport gemisi üretiyorum üretince oraya 20 tümenle çıkıp başkenti alıp ülkeyi bölüp Kuzeyden aşağıya doğru ineceğim. Konfedere tamamen yok olduktan sonra ve dissent tamamen düştükten sonra USNA'ya savaş açacağım.

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2010, 19:54:38 Gönderen: ForEquality »

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2010, 21:19:40 »
Benim eski taktiği denedin mi?
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Kemal

• Eski adım ForEquality
  • Sekban
  • *
  • Zafere Kadar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2010, 21:37:54 »
Denenedim ama Panama'yı geçemedim başka bir yol buldum Konfedere'nin kalan toprakları da aldım USNA'yla aramızda soğuk savaş var gibi :) adamlar Konfedere'yle olan savaşım sırasında benimle bir sürü ticaret antlaşması yapmışlardı şimdi hepsini iptal ettiler donanmayı geliştiriyorum USNA'nın da sonu yakın bu arada Avrupa'da savaş var: Prusya, Avrupa Sovyetleri'nin bir çok toprağını aldı ve barış yaptılar.

Çevrimdışı Velandor

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Divan-ı Harp
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2011, 09:45:23 »

1939-Almanya senaryosu ile başladım. Polonya 10 günde, Fransa 20 günde yenildi. Ondan sonra Balkan seferini yaptım, Sovyetlere 1940 yazında saldırdım.(20 Temmuz civarı sanırım) Gördüğünüz gibi 9 ayda falan Sovyetleri yendim. Sanırım en büyük nedeni sürpriz faktörü, ben 1940'ta onlara saldırdığımda sınırımda hep 2-3 tümenleri vardı.
2.5 Milyon MP yok etmişim, buna karşılık 200.000 manpower'ım yok olmuş oyunda ;D
İtalyanlarsa tam bir sürpriz oldu.

Bundan sonra 1936 Japonya-Almanya-İtalya senaryolarından biriyle başlamayı düşünüyorum. Önce 1.05'i yükleyeceğim ama.
"Mat şaşırmamıştı. Büyük olasılıkla, Işık'ın ilk insanı yaptığı ve o insanın ilk kuralı belirlediği gün, bir başkası da o kuralı ihlal etmenin yolunu bulmuştu. Elayne gibi insanlar kendi işlerine gelen kurallar icat ediyordu. Mat gibi insanlar da, aptal kurallara uymamanın bir yolunu buluyordu."
Towers of Midnight, Wheel of Time 13

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2011, 12:04:07 »
Konu sabitlendi.

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler [AoD]
« Yanıtla #9 : 26 Haziran 2011, 20:02:53 »
Doqu ile oynadığımız multiplayer oyun Day Of İnfamy Senaryosunda başladık tüm ordularımızın durumu berbatti bensovyet cephesini yönettim...(Resimdeki beyaz yerleri umursamayınız :D ) Paketlediğim tümensayısını bilmiyorum ama o kadar çoktu ki doqu ile sayamadık :D .Sovyetlerin barış eventi gelmedi Hindistan bitince İhlak edicem...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2011, 13:14:07 »
Evet, benim gibi yenilik düşmanı bir adam sonunda AoD'a başladı.  ;D Yenilikleri geciktirme konusunda üzerime tanımıyorum.  :P

Başlangıçta oyun karmaşık gelse de HoI2 tecrübemiz sayesinden kısa sürede oyunun üstesinden geldim. Zaten fazla bi yenilik yokmuş.  :P
12 günde Polonya'yı, 50 günde Fransa'yı ele geçirdim. Diğer ülkelerde kısa süreler de fethedildi. Bu arada Sovyetler Finlandiya'yı ilhak etti ve İskandinavya'da beni geriletti.
Şu repair province, retooling time ve consumeer goods'un aşırı ihtiyaçları yüzünden fazla üretim yapamadım. Neyse ki Japonları ittifağa aldım, gerçi her Almanya oyunmda ittifağa alıyorum Sovyetlerden korkuma.  mtl*

Şuan Barbarossa'nın birinci yılı bitti ve epey gap oluşturarak Sovyet ordularını imha ettim. Tabi İskandinavya sakata geldi ve Japonlar Kıta Asyasındaki tüm topraklarını kaybettiler.

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2011, 15:27:43 »
Oooo sen direk dünya fethine gidiyorsun :) . Hadi başarılar.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2011, 23:45:02 »
Bu oyunum hüsranla neticelendi.  :knife: Ruslar İskandinav'nın tamamını ele geçirdi, ben de Kopenhag'a çekildim. Aslında 1942 baharına kadar iyi gidiyordum. Moskova'ya sınırdım ve Stalingrad'a birkaç vilayet kalmıştı. Fakat birden Rus askerleri çok gelmeye başladı. Sanırım Doğu'da zafer kazandıktan sonra askerlerini batıya kaydırdılar. Bir de zaten saldırırken ordum küçüktü. 27 Armor, 27 motorized, 170 inf vardı. 70 kadar inf zaten Doğu cephesinde değildi. Haliyle güzelim armored ve motorizedleri kullanamadım, zira onları çevirme işi için kullansam müdafaya piyade yetmiyor. Ben de sinirlendim çıktım.  evil*

Sanırım retool time seri üretimde tek seferlik etki ediyor. O yüzden yeni oyun açtım ve başlangıçta 4(paralel) x 8(seri) Armor ve 10(paralel) x 18(seri) inf üretim emri verdim. Tam Polonya savaşı öncesi 32 tankım olacak. 1940'da toplam 220 piyadem olacak.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2011, 23:56:16 »
Evet, seri üretimde sadece biri için retrooling time bekliyorsun.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Temmuz 2011, 00:16:58 »
Yahu ikinci Almanya oyunumdayım Sovyetleri yenemiyorum anasını satayım. Armageddon 1.2'de 180 divizyonla çatır çatır yeniyordum iki yılda herifleri. Bunda öyle bir şey var ki adamlar hayvan gibi ordularla geliyor. Bir kaç çembere alma harekatından sonra ilerleyemiyorum. Save'den Sovyetlere girip baktım 250 divizyonları var cephede. Benimse 190 filan. Bir de oyunun savaş sistemi ayrı bi gıcık etti. HoI mis gibiymiş arkadaş bunu anladım ben. Onu da 1920x1080 çözünürlükte oynayamıyoruz ki.
Mecbur kaldık gene DH KR'e.

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 06 Eylül 2011, 22:19:56 »
Konu nedense kullanılmıyor gibi.Benim bildiğim AOD canlı olamalı.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2011, 22:20:49 Gönderen: xharunx1 »

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Eylül 2011, 22:38:20 »
Bir ara koyacağım Harun.  ;)

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Eylül 2011, 09:25:08 »
Koy görelim.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Eylül 2011, 19:45:56 »
Dh haritasını Aod'a atacaksın bak o zaman oynanıyor mu oynanmıyor mu? Atmayı denedim oyunu açtı açtığı gibi attı...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Eylül 2011, 01:59:34 »
Ben bu oyunun savaş mantığını sevmedim, HoI3 gibi stratejime güvenemiyorum, taktiklerim fos çıktı :D Milliyetçi İspanya oldum, Cumhuriyetçileri bir yenemedim, çok saçma.

Yeni bir oyun açarım artık, hangi ülke olsam?
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2011, 02:06:45 Gönderen: mindless zombie »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Eylül 2011, 03:46:00 »
Zamanla çözersin...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Eylül 2011, 02:23:51 »
AoD için yapılmış Cold War Tech Tree Extension modunu yükledim. Teknoloji ağacı 2020'ye kadar devam ediyor ve Fatherland, Cold War senaryolarını ekliyor. Bilenler bilir zaten Cold War'ı.
Fatherland Senaryosu'nda Almanya ile öylesine bir oyun açtım. Zaten savaş kazanılmış, ne yapayım daha.  ;D Nükleer reaktör, santral, oil ve rare plant filan üretiyorum. Bir de Generalplan OST var tabi. Doğu Avrupa'yı kolonileştiriyorum. Haliyle birkaç ayda bir isyan eventleri geliyor. Yanılmıyorsam 1955 gibi Generalplan OST tamamalanacak ve tüm Doğu Avrupa core'um olacak.  :drunk:
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2011, 02:30:08 Gönderen: bir_dost »

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Kasım 2011, 22:34:50 »
Devam eden Türkiye oyunum. (Hilesiz yemin ederim)

Çok kolaydı.
1941 senaryosunda başladım askerlerimin yarısını Sovyet sınırına yarısını Ortadoğu sınırına yerleştirdim.Sonra Fransa ve İngiltereye savaş açtım onları hazırlıksız yakaladım italya'nın destek çıkarmaları ile ilerledim bayağı.Ve durdum(isyanlar sağ olsun).Sonra geride bir kaç tümen bırakarak Sovyet sınırında ilerlemeye başladım bulunduğum yere gelene kadar canım çıktı. :D Suud'lar da arada kaynadı. :D
« Son Düzenleme: 13 Mart 2012, 20:07:08 Gönderen: xharunx1 »

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Kasım 2011, 22:41:23 »
İran'a da gir. Hatta mümkünse başkente İngilizlerden önce gir. Petrolün coşar.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

as12atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 02 Kasım 2011, 22:44:42 »
Türkiye ile Ortadoğu'yu almak kolayda Sovyet'lerin içine doğru ilerlemek cesaret ister.
Ben genel olarak Sovyet sınırına bolca land fort basıyorum.

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Kasım 2011, 23:05:02 »
İran'a da gir. Hatta mümkünse başkente İngilizlerden önce gir. Petrolün coşar.
Petrol bi ara Arabistan'dan  numunelik geldi ama düşüşte şu İran da Mihver'e girmeseydi saldıracaktım.

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Kasım 2011, 23:10:10 »
O zaman kolay gelsin :D
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Kasım 2011, 23:11:45 »
Eyvallah. :D

Çevrimdışı Guiscard

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Kasım 2011, 19:02:53 »

Sovyet sınırına asker yığmayan Japonya ve bitter peace sonrası ortaya çıkan estetik düşmanı sınırlar
"Where some states have an army, the Prussian Army has a state!"

Voltaire

Çevrimdışı Probang

• Ağır Süvari
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 10 Kasım 2011, 17:25:54 »
Edit: Tamam anladım  tbrk*
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2011, 17:26:16 Gönderen: Probang »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #30 : 27 Aralık 2014, 17:09:49 »
(aç/kapa)

1.9.1939'a kadar tarihsel gidip 1939 biterken Fransa'yı aldıktan sonra İtalya ve Balkanları da işgal ettim. İskandinavya'nın işgali sona ererken 1940 sonbaharında SSCB'nin savaş açtığı Litvanya'ya savaş açıp SSCB'den önce hızla girip ilhak ettim. Buna sinirlenen Sovyetler bana savaş açtı. Doğu cephesinin tümünde ancak 65 tümenim vardı ama ağır kayıp verseler de direndiler. 1939'a kadar sanayi ve alt yapı inşa edip ordu kurmamıştım. Şu an 63'ü garnizon 206 tümen ile 1941 yazında doğuda ilerlemeye başladım.

İkmal
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2015, 17:02:18 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı emirhankyy

• Sekban
  • *
  • Krdş Grup Bura Ne Beklion (KGB)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Aralık 2014, 23:11:04 »
Ömer Abi senin bu İtalya ele geçirme fantazin nedir?  ;D ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Aralık 2014, 23:15:05 »
Yeri degil ama͵Omer de spoiler icinde vermis zaten. AOD ile DH nin farklari nelerdir ve neden Omer Aod>Dh dedi?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Aralık 2014, 23:17:36 »
Kuzeyde ilerledim ancak güneyde ikmal sorunları yüzünden geri çekilmeye karar verdim. Almanya'dan cepheye kadar altyapı kurana kadar savunmada kalacağım. Finlandiya'da büyük bir kuşatma gerçekleşebilir ancak Sovyetler'in yine de çok ordusu var.

Stalingrad'a gerekli olan ikmalin ancak %32'isi ulaşıyor:

İyi haber Müttefikler ile Komünistler savaşa girmiş. Vladivostok'a çıkarma yapmışlar. Savaşı kızıştırmak için Afganistan'a savaş açtım, böylece Afganistan Müttefiklere katıldı ve Orta Asya'da Müttefik-Komünist savaşı başlayacak.

Manpower için İtalya ve diğer Avrupa ülkelerini ilhak ettim.

Finlandiya'da en az 35 Sovyet tümeninin kuşatıldığını tahmin ediyorum. İstihbarata göre 360 tümeni bulunan SSCB'yi fazla etkilemeyecek.

Hammadde ve yakıt stoğu tükenmeye yaklaşan Reich'ın 1942 saldırısı, 23 gün içinde en az 50-60 Rus tümeninin kuşatılması ve Moskova'nın ele geçirilmesiyle başarılı bir açılış yaptı. Moskova'da ele geçirilen stoklar sayesinde hammadde ve yakıt krizi çözüldü.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2014, 04:13:55 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Aralık 2014, 21:43:37 »
1945'te donanma hazır olduğunda Britanya'ya çıkarma gerçekleşecek. ABD ve BK uçakları şehirlerin üstünde terör estiriyor.
Rusya ile ateşkes 1944'te sona erecek ancak Asya'da ilerlemek lojistiğe fazla yük oluşturabilir.

« Son Düzenleme: 29 Aralık 2014, 21:47:20 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Aralık 2014, 22:01:14 »
Türkiye'ye niye dalmadın ?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Aralık 2014, 23:10:11 »
İşgal için bir sebep olmadı. Cepheyi büyütecek ve bunun karşılığında getirisi olmayacaktı.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Aralık 2014, 23:33:13 »
Ne kadar boş bir ülkeyiz ;D Övünür dururuz işte, Almanlar ikinci dünya savaşında bizi işgal edemediler diye :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 29 Aralık 2014, 23:43:26 »
Almanya'da o dönemde Türkiye'ye çok büyük bir hayranlık vardı. Zira Türkiye Sevr'i reddederek bağımsızlığını kazanmıştı, ki bunun Almanya'daki karşılığı Versay idi.

Çevrimdışı ReckLess

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 15 Ocak 2015, 00:51:40 »
Çok iyi oynamışsın.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uzun zamandır oyun oynamıyordum ve siteye tesadüfen girdiğimde oyunların indirimde olduğunu görünce birkaç oyun aldım. Bunlardan biri AOD diğeri de DH idi. Uzun zamandan sonra da bilgisayarım oyun gördü ve AOD'yi kurup başladım.

Oyuna başlar başlamaz klasik olarak ilk yıl sanayiye yüklendim. Sonra ordu bastım, ağırlıklı olarak tank ve topçu tugayı ve infantry. Polonya (1939) ve Fransa'yı (Şubat 1940) kolayca mağlup ettim. Kraliyet ordusunun uçakları şehirleri bombalıyordu bir baktım repair provinces almış başını gidiyor. Benim hava kuvvetlerini de tarumar ettiler. Birkaç gemim vardı ama kafaya koydum İngiltere'yi alacağım dedim. 1942'de adaya ancak çıkabildim. Sebebi ilk kurduğum donanmamı mahvettiler. En kötüsü de iki tane super heavy battleshipim vardı, battı. Sonra yeniden donanma falan kurdum, adaya adım atmam çok uzun sürdü; 1942'de ancak çıkabildim ve 1942'nin yazında adanın tamamını işgal ettim. Sene oldu 1942'nin sonu derken, SSCB'nin 500 tümen ordusu olduğunu gördüm. 270 fabrika yaptığını öğrendim. Ben öyle İngiltere'yi yenmeyi düşünürken SSCB almış başını gitmiş kısacası.

Önce SSCB'yi halletmek lazımmış. Japonya da ABD'ye savaş açınca ABD'de savaşa dahil oldu.

Şimdi önce İzlanda sonra da ABD'nin doğusuna mı çıksam diye düşünüyorum, sadece bu plan için de en az 200 tümen asker gerekir sanırım. Zor durumdayım kısacası, bir şeyler düşüneceğiz artık.

Çevrimdışı Turgay

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 15 Ocak 2015, 14:31:13 »
Oyun iyiymiş harbiden. Devam ediyor mu, resimler devam edecek mi? :)

@ReckLess
Öncelik BK olmalı yoksa savaşa ABD girdiğinde bombardımanla Berlin'e kadar dümdüz ediyorlar şehirleri. Bence 500 tümen askeri durdurmak ABD'yi havadan durdurmaktan daha kolay :) .

Çevrimdışı ReckLess

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 15 Ocak 2015, 16:42:48 »
@Turgay

Aynen öyle hocam. Askeri doğu cephesine yığdım, SSCB bir şey yapamaz. 1944'e kadar donanmamı güçlendirip + ordu kurup ABD'yi işgal etmeyi planlıyorum. Oynarsam sonucu yine buraya yazarım.

Nerede o eski Armageddon. Yok "retoling time"mış, yok "repair province"miş, yok "oil plant"mış. Ne güzel 1940'ta işgal ederdik BK'yı. :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 15 Ocak 2015, 16:58:14 »
İlk 2-3 yıl sanayi kurduğum için bombardımanda hasar gören şehirlerin yeniden inşası pek sorun olmadı. ABD bombardımanı şiddetlenerek çığırından çıktığında SSCB çoktan yıkılmıştı ve Britanya'yı işgal ederek bombardımanlara son verdim. En son Afrika'nın tamamını ve ABD ile Kanada'nın %90'ını işgal ettim ve artık karşı durabilecek ülke kalmadığından devam etmedim.

İlaveten şunu söyleyeyim, Avrupa ülkelerini müttefik almayıp ilhak etmek (en büyük hatam) ikmal krizine yol açtı. SSCB yenilmeden pek fazla ilhak yapılmamalı. İsyan riski arttıkça ikmal zorlaşıyor.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2015, 17:04:58 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı ReckLess

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 15 Ocak 2015, 20:52:49 »
AI de ilk iki sene sanıyorum IC + Infrastructure kasıyor. SSCB'nin bazı şehirlerinin %200 infrastructure'e dayandığını gördüm. Sonra da orduya yükleniyor.

Bu arada upgrade süreleri de çok uzun geldi bana.