Gönderen Konu: Victoria 2 - Türkçe Yama %75  (Okunma sayısı 2654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Türkçe Yama %70
« Yanıtla #20 : 21 Ağustos 2017, 09:56:15 »
Aslında gizli gizli arada bakıyordum. O zaman buradan duyurayım yakında %100 gelecek.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı kerem1249

• Guardian on Board
  • Yönetici
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #21 : 21 Ağustos 2017, 10:37:43 »
Çok iyi bir haber kaliteli bir Türkçe yama lazımdı bu oyuna.
Kerem1249
BOARD ADMIN

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Ağustos 2017, 11:04:09 »
Şu %90 olduğunu iddaa eden arkadaşın yamaya baktım. O yamanın %90 olması imkansız. Oyunun yarısını içeren text.csv dosyasına neredeyse dokunmamış bile. İnsanların gözünü boyamak için sadece oynarken karşımıza çok çıkan yerleri çevirmeye çalışmış. Bu hafta 4000-8000 arası satır çeviricem en az Gazetelerin ve bir kaç dosyanın çevirileri bitsin ön sürüm çıkartıcam bu hafta. %85-90 olacaktır. Maksimum 3 haftaya %100 olacak.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
  • Bilincin her türlüsü hastalıktır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Ağustos 2017, 12:55:00 »
Müthiş bir haber.
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 21 Ağustos 2017, 13:20:05 »
"Jasebon" kelimesini emeği geçenler bölümüne yazarsan o yamayıda kullanabilirsin nrm*

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 21 Ağustos 2017, 13:30:26 »
O yamayı kullanmama gerek yok ondan daha fazlası şuan çevrildi zaten. Baya bir fazlası...
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Ağustos 2017, 17:31:20 »
Yeni sürüm salı günü gelecek ve Artık gazetelerde Türkçe karakter uyumlu(Balamir'e Teşekkürler).

Size çevirme tarzımı anlatayım oyun zaten büyük oranda Türkçe olduğu için tek tek dosyalarda satırları bulup çevirmek çok yorucu. Ayrıca bazı satırlar dosyada olmasına rağmen oyunda bir işlevselliği yok. Bende Mesela Fransa ile bir oyun açtım ve tarihi ilerletmeye başladım. Önüme gelen İngilizce eventleri ve İngilizce Gazete kısımlarını bir kağıda not ettim. Şuan toplamda 2 kağıt arkalı önlü not aldım ve bunlar çevirildi. Tabii sadece Fransa'yla değil İngiltere ve Osmanlı ile oyunlara girdim ve not aldım. Tahminen 1000-1500 satır çevrildi.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Türkçe Yama %75
« Yanıtla #27 : 29 Ağustos 2017, 20:36:20 »
Yeni sürüm yayınlandı. Gördüğünüz hataları bildirirseniz sevinirim.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum. Benim tahmini %75 olan yamam şuan forumda %90 olduğunu iddia eden yamadan kat be kat daha fazla çeviri içermektedir. Bunu dosyaları karşılaştırırsanız zaten görürsünüz. Yanlış anlaşılma olmasın isteyen o yamayı da kullanabilir tabii ki. Fakat burada insanları kandırma olayı var, yetkili olan kişiler bu olayı çözerlerse iyi olur.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Furkan 65

• Sipahi
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Ağustos 2017, 20:38:38 »
Evet yamayı indirdim seninki daha iyi karşılaştırdığımızda.
Okullar açıldı,sınıflar dolsun.

Çevrimdışı Warsking5

• Azab
  • *
  • Murican Civil War.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 31 Ağustos 2017, 23:49:52 »
bende şu %90 olan yama indirilmiş durumda üstüne bunuda indirisem sorun olurmu?eğer olursa nasıl yamayı silmeliyim

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 01 Eylül 2017, 11:33:16 »
Hocam 2 sini bir kullanamazsin zaten. Birini kullanmak zorundasin eğer şuan diğerini kullaniyorsan ve benimkini kullanmak istiyorsan benim yamayi kur launcherden seç oyunu başlat.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı lochnes

• Müsellem
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 01 Eylül 2017, 11:57:17 »
Teşekkürler dostum çalışmalarının devamını diliyorum :)

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 01 Eylül 2017, 15:16:31 »
Teşekkürler dostum çalışmalarının devamını diliyorum :)
Desteğin için teşekkürler. İyi Oyunlar :)
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı fatih387

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 03 Eylül 2017, 23:00:59 »
Başka bir yamanı daha kullanmıştım sanki öyle hatırlıyorum. Çeviriler için teşekkürler.

Çevrimdışı sincoys

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye olmadım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 08 Eylül 2017, 17:47:59 »
Link bozuk galiba dosya.tc den indirilmiyor başka bir linke yüklersen sevinirim.
Namı Değer Adolf Fitler