Gönderen Konu: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler  (Okunma sayısı 60724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler
« Yanıtla #40 : 17 Aralık 2009, 14:11:26 »
İlginç bi oyun oldu Almanlar Polonyadan 4 bölge aldıktan sonra barış yapıp kukla devletleri haline getirdiler şuanda dünyada herhangi bir savaş yok ben yavaş yavaş yayılıyorum sırada Yunanistan var.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 14:11:40 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #41 : 17 Aralık 2009, 19:10:46 »
İlginç olmuş, Yunanistan'dan sonra İtalya'ya saldıracaksın sanırım?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
  • cennaro'ya selam olsun. :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 17 Aralık 2009, 20:03:33 »
beligrencen çok olmuştur. her an birileri dalabilir.

bu arada almanya'nın ıc si kaç? yine 600'leri buldu mu?  ::)
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 17 Aralık 2009, 21:20:11 »
TEk cephelik ordu.  Dİkkatli ol her cephede kulağın olması taraftarıyım.
Hayırlı forumlar ve elveda ...

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 18 Aralık 2009, 14:37:33 »
Büyük Avrupa İmparatroluğum;

Sene 1942. Ömer'in dediği gibi doğuyu tamamen fortlarla döşedim. Sovyet tehlikesini böylece yok ettim. Fransa'yı halledince Yugoslavya, Bulgaristan, Yunanistan'ı aldım. Bu zincirin son halkası ise İtalya olacak.

Annex edemem ama ana toprakalrını söke söke alırım. ;D

Deniz gücü zayıf olduğundan karşıdakii askerleri, sicilya adasına yollayamıyorum.

Az bir gemi yollasam hemen batırıyorlar.  :(
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 18 Aralık 2009, 14:47:25 »
İtalya Yunanistan'a saldırınca sen de İtalya'ya saldır, bu sayede Afrika'daki İtalyan topraklarını Müttefikler alır, böylece İtalya'yı ilhâk edersin.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 18 Aralık 2009, 14:50:33 »
italya müttefiklerle dost.  :-\
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2009, 14:57:32 Gönderen: HOIHASTASI »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 18 Aralık 2009, 14:53:40 »
italya müttefiklerle dost.  :-\

müttefikler afrikadaki toprakalrı alamazlar.

Bu yüzden dedim ya Yunanistan'a saldırmasını bekle diye. Yunanistan'ı korumak için İngiltere İtalya'ya savaş açacaktı. ;)

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 18 Aralık 2009, 14:56:20 »
zaten italya yunanistan'a savaş açmıştı önceden. :) ama ingiltere italyaya savaş açmadı.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 18 Aralık 2009, 15:02:16 »
zaten italya yunanistan'a savaş açmıştı önceden. :) ama ingiltere italyaya savaş açmadı.
Senin Yunanistan'a savaş açman durumunda Yunanistan müttefiklere katılacaktı ve İtalya ile İngiltere'yi savaşa sokardın. Benzer taktiği Rusya Finlandiya'ya savaş açtığında Almanya olarak Finlere savaş ilan etmen de Finler'i Müttefiklerle katılmaya ve dolayısıyla Sovyetlerle Müttefikleri çarpıştırmanı sağlar. Evet bu bir bug, yapmak gerçekçiliği öldürür, tavsiyem yapmamandan yana. ;D

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 18 Aralık 2009, 15:07:37 »
bu arada amerikaya darbe yapacağım. 10 tane spy'ım var, 7 - 8 kere denedim ama olmadı. elimde fazla para kalmadı. artık metal - energy sata sata para alacağız.

kapitalist ülkelerin çoğuda karşımda savaşıyor. bu yüzden para bulmam zor olacak. bu da çok fena kazıklanacağım anlamına geliyor.  ;D

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 23 Aralık 2009, 14:16:22 »

1914 I. Dünya savaşı modunu oynuyorum. Şuan dünyada en fazla askeri olan üllkeyim. Ama elimde manpower denen alet kalmadı. Bunun içinde savaşırken strengh düşünce kolay kolay yerine gelmiyor. Şimdi biraz manpower biriktireceğim ve 1914 senesinde fransa ve rusyaya altın yumruğumu atıp ingiltereye çıkartma yapacağım. 

Kısa bir süre sonra Danimarkaya savaş açtım ve avrupada bulunan tüm toprakalrını aldım. Savaş skoru böylce %91'e çıktı. Fabrikası olan şehirlerini alıp kukla devlet haline gitiridim.

Sonra,

Dünya savaşını beklemedim ve direk fransaya savaş açtım. Fransaya savaş açmam rusyaya savaş açmama demekti.

Bunun üzerine Avusturya - Macaristan İmparatoluğunun askerlerini kontrol altına aldım.  Batıda bulunan ordularını sınıra yığdım. Üst üste zaferler kazanırken mecburen ordularıda bölmek durumunda kalıyordum. Nedeni şehirleri boş bırakamam.

Ruslar bunu fırsat bilerek karşı atağa geçtiler ve kaybettiği toprakalrı geri kazandılar. Ordular tekrar eski konumuna geldiler. Bende bunun üzerine atak yapmayıp savunmaya geçtim.

Batı cephesinde fransızları perişan ettim. Parise girdim, ve çok ilginç bir olay oldu; Başkentini kaybeden Fransızlar başkentlerini Algiers yani El-Cezire taşıdı.

Avrupadaki askerlere erzak gelmiyordu. Çok rahat bir şekilde fransanın tümünü aldım.

Şimdi ki hedefim tüm orduları rusyaya yığmak olacak. Rusyayı böylece yenebilirim diye düşünüyorum.

Son hali;

Bende afrikada bulunana toprakalrı fransaya kaptırdım. Aynı zamanda asyada bulunan bir kaç adayı.

Afrikada metal - rare metal var. Bunun için yararı fazla. Ama avrupada da insan gücü ve fabrika var. Fransada Afrikada ki kadar olmasada metal ve rare metal yine bulunuyor.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 23 Aralık 2009, 14:41:10 »
1897'den başlasaydın daha iyi olurdu bence.

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 23 Aralık 2009, 15:52:32 »

doğu biraz karışık olduğu için göstermiyorum. :D

Çevrimdışı General

• Kara Kalpaklı
  • Sipahi
  • *
  • Savaşmak için kur, hükmetmek için savaş!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 27 Aralık 2009, 18:34:21 »
Şuan ekranlarınızda, zevk için arada bir oynadığım ve bir ülke fethettikten sonra kapattığım bir oyunda görüntü göreceksizin. :D

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 27 Aralık 2009, 18:38:17 »
Dünya savaşı çıkmamış. Belligerence puanın kaç?

Çevrimdışı General

• Kara Kalpaklı
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 27 Aralık 2009, 18:44:50 »
171

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 27 Aralık 2009, 18:46:12 »
O zaman savaş açmaları lazım. HoI2 mi Doomsday mi Armageddon mu bu?

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 27 Aralık 2009, 19:00:01 »
Ayrıca İsviçre isveç ve Norveçi müttefikler koruyor.
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı General

• Kara Kalpaklı
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 27 Aralık 2009, 19:16:20 »
İlk olarak Avusturya'ya daldım. Doğal olarak diğer dünya savaşı eventleri çöpe gitti. Artından kimsenin korumadığı devletlere saldırdım. Zaman ilerledikçe korumalık kalkıyor. Ben de tek tek alıyorum.

Oyun saf direk yüklediğim gibi oynuyorum. Yama bile yok.