Gönderen Konu: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler  (Okunma sayısı 64345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler
« : 16 Kasım 2009, 14:44:47 »
Herkes "imparatorluklarının" görüntülerini buraya koyabilir

Benim en son görüntüm SSCB hikayesindeki  :P

http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=48.0

1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Devam Eden Oyununuzdan Görüntüler
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2009, 14:52:58 »
Core ve E3 modlarının birleşiminden oluşan bir mod oynadım en son;

Çekoslovakya'nın işgali;
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2009, 14:55:20 »
Bu E3 modunu merak ediyorum.Bir ara yükleyeceğim :)

DD 1.3'e mi Armageddon 1.3b'ye mi kuruluyor?
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2009, 14:57:01 »
Hatırlamıyorum. Ama modun tanıtımını yapacağım.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı berkay26

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2009, 15:33:32 »
Can abi şu sınırlar modsuz oyunda yok bildiğim kadarıyla.Ne güzelmiş öyle ya ::)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2009, 20:25:31 »

« Son Düzenleme: 28 Kasım 2009, 22:50:49 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı akmanua

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2009, 20:31:10 »
oyunda almanların karşısında durabilecek güc yok cok rahat dünyayı alabiliyosunuz...
son sözler hayatında yeterince söz söylememiş ahmaklar içindir
Karl Marx ın son sözü

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2009, 20:37:42 »
Can abi, Core-E3 Modlu haliyle boş - boyanabilir bir HOI haritası var mı?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2009, 20:39:15 »
Malesef yok, HoI2 Europa engine'ye sahip olduğundan haritaları Clausewitz engine gibi kolayca editlenemiyor.

Çevrimdışı WolkaN

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2009, 00:48:46 »
Şu HOI'de kurduğunuz devletleri bir türlü kuramıyorum.Sadece bir keresinde Türkiye ile ortadoğuyu ve Afrikanın yarısını almıştım  ;D ;D

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2009, 18:13:47 »
1914 modu, Osmanlı İmparatorluğu;
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2009, 22:50:24 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2009, 18:42:58 »
ben birtürlü yükleyemedim şu 1914'ü oyuna giriyorum  başlıyorum ekran kararıyo sonra da hata veriyo
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı akmanua

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2009, 21:44:17 »
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2009, 22:51:27 Gönderen: Ömer »
Karl Marx ın son sözü

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Kasım 2009, 21:57:21 »
İngilter işgalinde ingilizleri dağıtarak yok etseydin daha iy olrdu can
Hayırlı forumlar ve elveda ...

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2009, 22:45:59 »
Almanya, Osmanlı, Avusturya-Macaristan ve İtalya bir olup büyük savaşı başlattık. 115 tümenim var. Almanya'nın 250 civarı, Avusturya ve İtalya ise 100'ün altında tümene sahip.

Rusya'dan korkup orduları Kafkaslara, Moldovaya'ya ve Orta Asya'ya yığınca, İngilizler Arabistan'dan fena vurdu. 4 süvari tümenimi de yok ettiler. Buna karşın Arabistan'ın kuzeyinde zor da olsa durdurdum. Diğer bölgelerde Mısır hariç kolayca ilerliyorum.

Siyah oklar saldırı istikametlerimi gösteriyor. Sarı oklar ise geri çekilme yönünü gösteriyor.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2009, 22:49:56 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Kasım 2009, 23:36:41 »
Bir tek ben mi oynuyorum bu oyunu? Hadi resim koyun biraz. :(

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Kasım 2009, 01:12:52 »
Bu aralar pek oynayamıyorum malesef...

Mısır'ın işgali bitince orduları Arabistan'a yığ,orayı da işgal edersen durdurulamazsın bir daha :P

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Kasım 2009, 10:40:42 »
Bu modda 1 fabirka 5 manpower istiyor. Bu nedenle 500 insan gücü fabrikalara harcadım. Orduyu fazla büyütemedim.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Kasım 2009, 11:15:18 »
1898 senaryosundan mu başladın?

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Kasım 2009, 11:35:15 »
Halifeliğin toprakları işgal edilmiş.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Kasım 2009, 12:39:30 »
1898 senaryosundan mu başladın?
1897'den başladım. 1898 yok.

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Kasım 2009, 12:49:02 »
Rov modunda adı kominist kendi kemalist olan devletim.  ;D

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Kasım 2009, 12:53:27 »
Rov??

Ic'n bayağı iyiymiş...

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Kasım 2009, 13:00:35 »
Rise of Violence

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Kasım 2009, 13:04:15 »
Rov??

Ic'n bayağı iyiymiş...

O kadar fabrika yok , Normalinden fazla gösteriliyor . Her devlette bu var.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Kasım 2009, 16:26:10 »
Eski bir İtalya oyunum. Devam etmemiştim çünkü SSCB Mayıs 1941'de savaş açıyorlardı, Almanya ile müttefik olsa Vichy Fransa'yı kaybedeceğim. Aslında Barbarossa'ya kadar SSCB'ye dayanırdım ama neyse...
Suudi Arabistan kukla devletim
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2009, 16:28:05 Gönderen: bir_dost »

Çevrimdışı akmanua

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Aralık 2009, 13:44:02 »
keşke suriye ve lubnanada saldırsaydın  ;)
Karl Marx ın son sözü

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Aralık 2009, 19:30:28 »
Orada hiç bir şey yok doğru düzgün,4 fabrika mı ne var :D

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 02 Aralık 2009, 19:36:06 »
İşeyaramaz topraklarda takılma. Kukla devletler kur oraya asker göndermene gerek kalmaz onlar korur oraları.

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
  • cennaro'ya selam olsun. :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 02 Aralık 2009, 23:02:03 »
İşeyaramaz topraklarda takılma. Kukla devletler kur oraya asker göndermene gerek kalmaz onlar korur oraları.

velet doğru dedi. ;D bir kere türkiyeydim ve lübanını işgal etmiştim. almanyanın yanında savaşa girdiğimde, kukla olan lübnan bana karşılıksız petrol yardımı yapıyordu.
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 13 Aralık 2009, 16:29:38 »
arkadaşlar resim almadım ama ileride güncellerken mesajı(edit)koyarım:
1936'dan italya ile başladım etiyopyayı işgal ettim sonra askerleri 2 tümen bırakarak getirdim sonra tarihe uymadım arnavutluğu işgal ettim venedikten 10 tümenle arnavutluktan toplam 10 tümenle yugoslavyaya saldırdım(savaş açtım yani)balkan paktı bana savaş açtı (türkiye dahil)bulgaristanla müttefiğim fransa sadece paktı iptal etti almanya savaş açtı (ama avusturya var arada :P)yugoslavyayı ilhak ettim sonra zor bir savaştan sonra yunanistanı yendim gaziantepe çıkarma yaptım istanbulda bulgarların elindeydi sonra 6 tümen çıkarttım türkler barış teklif etti 1.sinde yapmadım 2.sinde yaptım 5 tümen gitti ama konya karabük afyon izmir hattı ve batısı benim oldu 6 tümenim konyadaydı 4 ünü cepheye sevkettim çünkü romanya savaş açmıştı

1.Romanyayıda ilhak ettikten sonra ne yapayım?
2.hangi teknolojiyi geliştiriyim?(piyade 41 model yıl 1937)
yunanistanda çok isyan olduğu için bi kukla kurdum ondan başka kukla devletim yok 

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 14 Aralık 2009, 17:01:00 »
ben japonya ile 1938de başladım 11.07.1939da yıktım çini daha sonra tibete saldırdım barış yaptım 1 toprağı kaldı müttefik olduk sonra siamı işgal ettim siniang(öyle bir şey)da korkusundan müttefik oldu ama onları ban edicemde nasıl ban from a tıkladım müttefik yazıyor

Ne yapayım

Çevrimdışı WolkaN

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 14 Aralık 2009, 18:04:18 »
Resim koysanız! Sormak istediğiniz soruları sorular bölümünde sorun devletlerinizi buraya koyun  ;)

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 16 Aralık 2009, 19:59:06 »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 16 Aralık 2009, 20:02:52 »
İskandinavya mısın?

Edit;
EU3'e gitti aklım, İskandinavya'ya dönüşebileceğini sandım. :P
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2009, 20:08:26 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı FurkanBey

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 16 Aralık 2009, 20:06:12 »
Sovyetlerle başa baş bir mücadele var. :D

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 16 Aralık 2009, 20:14:26 »
İskandinavya mısın?

Edit;
EU3'e gitti aklım, İskandinavya'ya dönüşebileceğini sandım. :P

Keşke ama olmuyor. önce nazilerle takıştım ardından sovyetlerle . Hiç yenilmedim. Basit bit ülkeyle bunları yapmak çok zor. 1941 de başlayıp 1013 eventi yaptım. Batıdanda aldığım destekle yendim. Oyunda bir bug var , hala müttefiklerde görünüyorum. Naptıklarını izliyebiliyorum ama istesem Mihverlere katılabilirim.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 16 Aralık 2009, 20:19:24 »
1013 eventi neki?

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Aralık 2009, 13:14:32 »
Avusturya-Macaristan İmparatorluğu-Mod 33

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 17 Aralık 2009, 14:08:08 »
Almanlar Ruslara saldırmamış?

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 17 Aralık 2009, 14:11:26 »
İlginç bi oyun oldu Almanlar Polonyadan 4 bölge aldıktan sonra barış yapıp kukla devletleri haline getirdiler şuanda dünyada herhangi bir savaş yok ben yavaş yavaş yayılıyorum sırada Yunanistan var.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 14:11:40 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Aralık 2009, 19:10:46 »
İlginç olmuş, Yunanistan'dan sonra İtalya'ya saldıracaksın sanırım?

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 17 Aralık 2009, 20:03:33 »
beligrencen çok olmuştur. her an birileri dalabilir.

bu arada almanya'nın ıc si kaç? yine 600'leri buldu mu?  ::)
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı Veletiz

• Sekban
  • *
  • Tharex
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 17 Aralık 2009, 21:20:11 »
TEk cephelik ordu.  Dİkkatli ol her cephede kulağın olması taraftarıyım.

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 18 Aralık 2009, 14:37:33 »
Büyük Avrupa İmparatroluğum;

Sene 1942. Ömer'in dediği gibi doğuyu tamamen fortlarla döşedim. Sovyet tehlikesini böylece yok ettim. Fransa'yı halledince Yugoslavya, Bulgaristan, Yunanistan'ı aldım. Bu zincirin son halkası ise İtalya olacak.

Annex edemem ama ana toprakalrını söke söke alırım. ;D

Deniz gücü zayıf olduğundan karşıdakii askerleri, sicilya adasına yollayamıyorum.

Az bir gemi yollasam hemen batırıyorlar.  :(

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 18 Aralık 2009, 14:47:25 »
İtalya Yunanistan'a saldırınca sen de İtalya'ya saldır, bu sayede Afrika'daki İtalyan topraklarını Müttefikler alır, böylece İtalya'yı ilhâk edersin.

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 18 Aralık 2009, 14:50:33 »
italya müttefiklerle dost.  :-\
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2009, 14:57:32 Gönderen: HOIHASTASI »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 18 Aralık 2009, 14:53:40 »
italya müttefiklerle dost.  :-\

müttefikler afrikadaki toprakalrı alamazlar.

Bu yüzden dedim ya Yunanistan'a saldırmasını bekle diye. Yunanistan'ı korumak için İngiltere İtalya'ya savaş açacaktı. ;)

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 18 Aralık 2009, 14:56:20 »
zaten italya yunanistan'a savaş açmıştı önceden. :) ama ingiltere italyaya savaş açmadı.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 18 Aralık 2009, 15:02:16 »
zaten italya yunanistan'a savaş açmıştı önceden. :) ama ingiltere italyaya savaş açmadı.
Senin Yunanistan'a savaş açman durumunda Yunanistan müttefiklere katılacaktı ve İtalya ile İngiltere'yi savaşa sokardın. Benzer taktiği Rusya Finlandiya'ya savaş açtığında Almanya olarak Finlere savaş ilan etmen de Finler'i Müttefiklerle katılmaya ve dolayısıyla Sovyetlerle Müttefikleri çarpıştırmanı sağlar. Evet bu bir bug, yapmak gerçekçiliği öldürür, tavsiyem yapmamandan yana. ;D

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 18 Aralık 2009, 15:07:37 »
bu arada amerikaya darbe yapacağım. 10 tane spy'ım var, 7 - 8 kere denedim ama olmadı. elimde fazla para kalmadı. artık metal - energy sata sata para alacağız.

kapitalist ülkelerin çoğuda karşımda savaşıyor. bu yüzden para bulmam zor olacak. bu da çok fena kazıklanacağım anlamına geliyor.  ;D

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 23 Aralık 2009, 14:16:22 »

1914 I. Dünya savaşı modunu oynuyorum. Şuan dünyada en fazla askeri olan üllkeyim. Ama elimde manpower denen alet kalmadı. Bunun içinde savaşırken strengh düşünce kolay kolay yerine gelmiyor. Şimdi biraz manpower biriktireceğim ve 1914 senesinde fransa ve rusyaya altın yumruğumu atıp ingiltereye çıkartma yapacağım. 

Kısa bir süre sonra Danimarkaya savaş açtım ve avrupada bulunan tüm toprakalrını aldım. Savaş skoru böylce %91'e çıktı. Fabrikası olan şehirlerini alıp kukla devlet haline gitiridim.

Sonra,

Dünya savaşını beklemedim ve direk fransaya savaş açtım. Fransaya savaş açmam rusyaya savaş açmama demekti.

Bunun üzerine Avusturya - Macaristan İmparatoluğunun askerlerini kontrol altına aldım.  Batıda bulunan ordularını sınıra yığdım. Üst üste zaferler kazanırken mecburen ordularıda bölmek durumunda kalıyordum. Nedeni şehirleri boş bırakamam.

Ruslar bunu fırsat bilerek karşı atağa geçtiler ve kaybettiği toprakalrı geri kazandılar. Ordular tekrar eski konumuna geldiler. Bende bunun üzerine atak yapmayıp savunmaya geçtim.

Batı cephesinde fransızları perişan ettim. Parise girdim, ve çok ilginç bir olay oldu; Başkentini kaybeden Fransızlar başkentlerini Algiers yani El-Cezire taşıdı.

Avrupadaki askerlere erzak gelmiyordu. Çok rahat bir şekilde fransanın tümünü aldım.

Şimdi ki hedefim tüm orduları rusyaya yığmak olacak. Rusyayı böylece yenebilirim diye düşünüyorum.

Son hali;

Bende afrikada bulunana toprakalrı fransaya kaptırdım. Aynı zamanda asyada bulunan bir kaç adayı.

Afrikada metal - rare metal var. Bunun için yararı fazla. Ama avrupada da insan gücü ve fabrika var. Fransada Afrikada ki kadar olmasada metal ve rare metal yine bulunuyor.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 23 Aralık 2009, 14:41:10 »
1897'den başlasaydın daha iyi olurdu bence.

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 23 Aralık 2009, 15:52:32 »

doğu biraz karışık olduğu için göstermiyorum. :D

Çevrimdışı General

• Kara Kalpaklı
  • Sipahi
  • *
  • Savaşmak için kur, hükmetmek için savaş!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 27 Aralık 2009, 18:34:21 »
Şuan ekranlarınızda, zevk için arada bir oynadığım ve bir ülke fethettikten sonra kapattığım bir oyunda görüntü göreceksizin. :D

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 27 Aralık 2009, 18:38:17 »
Dünya savaşı çıkmamış. Belligerence puanın kaç?

Çevrimdışı General

• Kara Kalpaklı
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 27 Aralık 2009, 18:44:50 »
171

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 27 Aralık 2009, 18:46:12 »
O zaman savaş açmaları lazım. HoI2 mi Doomsday mi Armageddon mu bu?

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 27 Aralık 2009, 19:00:01 »
Ayrıca İsviçre isveç ve Norveçi müttefikler koruyor.
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı General

• Kara Kalpaklı
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 27 Aralık 2009, 19:16:20 »
İlk olarak Avusturya'ya daldım. Doğal olarak diğer dünya savaşı eventleri çöpe gitti. Artından kimsenin korumadığı devletlere saldırdım. Zaman ilerledikçe korumalık kalkıyor. Ben de tek tek alıyorum.

Oyun saf direk yüklediğim gibi oynuyorum. Yama bile yok.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 27 Aralık 2009, 19:26:16 »
İlginç...

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 27 Aralık 2009, 19:43:17 »
İlk olarak Avusturya'ya daldım. Doğal olarak diğer dünya savaşı eventleri çöpe gitti. Artından kimsenin korumadığı devletlere saldırdım. Zaman ilerledikçe korumalık kalkıyor. Ben de tek tek alıyorum.

Oyun saf direk yüklediğim gibi oynuyorum. Yama bile yok.
Yani ilk versiyon "Hearts of Iron 2". Olmadı şimdi, hemen Doomsday kurup Armageddon'a geçiyorsun ve bir de öyle deniyorsun :-*

Çevrimdışı General

• Kara Kalpaklı
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 27 Aralık 2009, 19:45:32 »
Öss'den sonra denerig. Onuda alırıg aşağı.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Japon İmparatorluğu
« Yanıtla #63 : 08 Ocak 2010, 17:57:45 »
1897'de başladığım Japonya, yıl 1914.
Cihan Harbi başladı. Hindistan için İtilaf grubuna saldıracağım.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2010, 18:00:38 Gönderen: bir_dost »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 14 Ocak 2010, 21:28:37 »
Mevcut oyunundan resim göstermek isteyenler konu açıp gösterebilir, bu şekilde herkesin oyununun bir konuda toplanması karışıklık yaratıyor. Anlayışınız için teşekkürler :)

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 23 Ekim 2010, 19:36:07 »
İlk oyun. :)

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 23 Ekim 2010, 19:38:34 »
Güzel konu açılmış tekrar. Birazdan benimkini koyarım.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 24 Ekim 2010, 05:20:37 »
Yukarıdaki oyunumun devamı...

Bu benim henüz ilk oyunumdu. İlk oyunumda SSCB'i yenmek için insanüstü bir gayret göstermekteyim. Zira, sevgili bir_dost (Furkan)'ı yanıltmak istiyorum. SSCB'e yenilmeden bu oyun öğrenilmez demişti. ;D

Yugoslavya hariç balkanlardaki ülkeler müttefikim.  tbrk*
 Sadece kendi bölgemden savaşı kazanamayacağımı düşünüyordum. Bunun için savaş alanını genişletmeye karar verdim. Bulgaristan'ın ordusunu yöneterek Türkiye'nin Bulgaristan'a ilhakını sağladım. Amacım Kafkaslardan SSCB'e baskı yapmak ve boğazların kontrolünü ele geçirerek İtalyanların Kırım'a çıkmasını sağlamaktı.  :wink3: Nitekim başarılı da oldum. Şuan Bulgar orduları ile Kafkaslara girdim ve İtalyanlar da Kırım'a girdi. :)   :rifle:
Yakında Kafkaslara takviye yapmayı düşünüyorum.

Bu arada hatırlatayım, müttefiklerde ABD yok. ABD'e darbe yaptım; savaştan çekildiler.  :wiseguy:

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 24 Ekim 2010, 09:50:14 »
Yıl 1944. Biraz geç kalmışsın gibi. Ayrıca cephe genişlemesi sana zarar verebilir.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 24 Ekim 2010, 10:34:55 »
Bu da benden:
Pek şaşaalı bir şey değil ama maksat konu canlansın :)

Zeka küpü(!) Japon kardeşlerimizin önlerine gelene savaş açması yüzünden 400'lerde olması gereken IC 361. Ki bu olağanüstü zekaları sayesinde NC'yi ilhak edemeyip Sovyetler karşısında geri çekilirken bir de ABD çıkarmasıyla karşı karşıyalar. Doğru düzgün savaşan tek müttefiğim, hiç beklemediğim halde, İtalya. İngilizler'i perişan ediyor.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 24 Ekim 2010, 15:02:14 »
Almanya ile oynarken en iyisi müttefik almamak. Tüm Avrupa'yı yutun gitsin.  :D

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 24 Ekim 2010, 15:50:05 »
Dadak, ABD'ye darbe yaptıysan büyük ihtimal müttefiklik teklifini kabul eder. Bir dene bence.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 26 Ekim 2010, 17:26:40 »

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 26 Ekim 2010, 20:31:28 »
Yurtta sulh, cihanda sulh esas politikam. Bu sebeple savaş dışı kalıp, teknolojik olarak ilerlemeye çalışıyorum.

Ayrıca ben bu oyunda 1928 yılına geldiğimde oyundan atıyor. (1897 senaryosunda ise en fazla 1924 yılına gelebiliyorum.) Bunun çözümü var mı? Veya aynı olay sizde de oluyor mu?

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 26 Ekim 2010, 21:00:06 »
Hangi ülke bu ''Jebel Shammar''?
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 26 Ekim 2010, 21:03:47 »
Aslında Arap kabilelerinden biri. Aynı Nejd gibi. Fakat oyunda karşımıza devlet diye çıkarmışlar. Bayrağı Türk bayrağını andırdığı için ilhak etmedim.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 26 Ekim 2010, 21:05:07 »
Peki topraklarında senin ya da Necit'in corelerı var mı?
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2010, 21:05:27 Gönderen: Speedy »
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 26 Ekim 2010, 21:06:53 »
Bayrağı Türk bayrağını andırdığı için ilhak etmedim.
Lütfen şaka olduğunu söyle.  ;D

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 26 Ekim 2010, 21:08:08 »
;D

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 26 Ekim 2010, 21:08:30 »
Benim Yemen hariç Arabistan Yarımadasında Corem yok. Nejd'i ilhal edip ''Jebel Shammar Prensliği'' ni puppet yapınca dolaylı olaraktan Nejd'in toprakları J.B Prensliğinin eline geçmiş oldu.

Lütfen şaka olduğunu söyle.  ;D

Yok gerçek  ;D

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 28 Ekim 2010, 23:31:49 »
Bunlar da İspanya oyunumdan görüntüler: Oyunda Venezüela ve Almanya müttefiğim. Aranvutluk ise puppetim. Hile kullanılmamıştır. +3000 manpower kendi yaptığım eventler sayesinde olmuştur.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 31 Ekim 2010, 19:11:37 »
Hile var :(

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 31 Ekim 2010, 19:13:08 »
Nerden bu kanıya vardın?

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 31 Ekim 2010, 19:14:01 »
Sen oyuna kafandan manpower veren event eklemiş isen o da hiledir. :D
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2010, 19:14:55 Gönderen: Dadakoğlu »

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 31 Ekim 2010, 19:27:36 »
Bu da benim İspanya. 1897'den başladım.1914'e kadar sanayileştim, şuan dünyanın en büyük sanayi devlerindenim. ABD ve Almanya dışında önümde kimse yok. 1914-15 ordu kurmayla geçti. 1914'de Fas'ı ilhak ettim. Ardıdan Portekiz'e savaş açtım. İlhak edecektim ama transport gemilerimin menzili Mozambik'teki VP'yi alamadığı için tüm sömürgelerini devralma ve kuklam olması şartı ile barış yaptım. 1916'dan 19'a kadar da donanma oluşturmayla geçireceğim. 1920-1924 arası Hollanda-Belçika'yi ele geçirmeyi düşünüyorum. Belki İngiltere'ye savaş açabilirim.

20.yy İspanyol Yüzyılı Olacak.  8|

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 31 Ekim 2010, 19:29:35 »
Ee, almamışsın tüm sömürgeleri?

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 31 Ekim 2010, 19:30:27 »
Portekiz'in tüm sömügerleri bende işte, sorun nedir anlayamadım?

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 31 Ekim 2010, 19:33:19 »
Bersun, yoksa İtalya'nın Afrika sömürgelerini Portekiz'in mi zannettin. :)

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 31 Ekim 2010, 21:20:52 »
Yok, Portekiz'i Fransa okumuşum nasıl olduysa ;D

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 06 Kasım 2010, 13:23:52 »
Bugüne kadarki en geniş çaplı yok etme denemem. :D

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 07 Kasım 2010, 20:38:49 »
Çin'in güneyindeki İngilizleri atabilirsem güzel olacak. Yeni Zelanda benim bu arada. :D

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 07 Kasım 2010, 20:51:38 »
Daha iyi oyunlar bekliyoruz senden Mori.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 07 Kasım 2010, 20:53:40 »
Haha. Daha ne olsun? :D İmparatorluğun gururu deniz piyadeleri nereye gitseler savaş kazanıyorlar. :P

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 11 Kasım 2010, 18:12:34 »
Hollanda'nın düşmesi yakındır. İngilizlerin Hindistan'da neredeyse hiç askeri kalmadı. Hindistan ve Endonezya'da fazla oyalanmayıp ABD savaşı için hazırlanmak istiyorum. :D

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 11 Kasım 2010, 18:18:20 »
Donanman iyidir umarım. ABD'de hayvanî bir IC var, deli gibi Carrier basıyorlar.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 11 Kasım 2010, 18:20:34 »
Bizde de yürek var. :D

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 11 Kasım 2010, 18:35:23 »
Sri Lanka ve birkaç ufak işgalden sonra hazırlıklara başlayacağım.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 12 Kasım 2010, 16:19:55 »
Hindiçininde ki bazı yerleri alamamışsın.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 12 Kasım 2010, 16:31:26 »
    ABD zorluyor. 9 Uçak gemisi, 1 Savaş gemisi ve 2-3 tane diğer ufak gemilerden yapıyorum. Ana filoyu henüz kullanmamış olmam umut verici.

« Son Düzenleme: 12 Kasım 2010, 16:32:35 Gönderen: Morimoto »

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 12 Kasım 2010, 16:47:57 »

Sıradaki hedef : Los Angeles

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 12 Kasım 2010, 17:54:52 »

Dissent uçmuş biliyorum zaten öylesine bir oyundu.Taraf değiştirdim Rus-Fransız müttefikliğine katıldım.Balkanların tamamı Türkiye'nin bir bölümü benim.Etiyopya kukla devletim.Monoca muydu neydi orasınıda öylesine aldım.:D

Ruslar ile İstanbul için kıyasıya mücadele ettik ben iç karışıklık ile uğraşıyordum.Bir baktım Ruslar neredeyse tüm Anadoluyu almış bende iç karışıklığı bastırıp İstanbul ve Kuzey Marmarayı aldım.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2010, 17:57:27 Gönderen: doqu16 »

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 12 Kasım 2010, 18:11:57 »
Harita ne hale gelmiş :D
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 18 Kasım 2010, 16:19:10 »
Arkadaşlar 1944 senaryosunu açtım öylesine oynarken ilahi bir ses yükseldi ve bana Sovyetlere darbe yapmam gerektiğini söyledi.Bende hevesle ajanlık sekmesine tıkladım 3 adet ajanım vardı.Bismillah dedim coup nation a bastım ve sonuç;

Belki daha önce görmüşsünüzdür ama ben ilk defa gördüm ve ilginç geldi.

Buda kabinesi.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 18 Kasım 2010, 16:29:45 »
Üç ajanla darbe olmaz, 9 ajanla bile %3 şans mı ne veriyor. En iyi ihtimalle 8 ajanla 1 chance ile darbe olabilir ki İstihbarat Bakanı coup nation'a şans veren bir bakan olursa.

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 18 Kasım 2010, 16:45:22 »
Hile var zaten öylesine oynarken diyorum ya  ;D

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 19 Kasım 2010, 22:20:17 »
Kuzey Afrika'da ezilen İtalyanlar :P

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 19 Kasım 2010, 22:33:09 »
Güzel paket adamım.  tbrk*

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 19 Kasım 2010, 22:53:48 »
Gözünüz sömürge görsün :P :

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 19 Kasım 2010, 23:10:15 »
Vichy Fransasıyla savaştamısın?
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 19 Kasım 2010, 23:21:48 »
Evet.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 19 Kasım 2010, 23:45:16 »

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 19 Kasım 2010, 23:49:01 »
Vu huuu :P

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 19 Kasım 2010, 23:49:09 »
Bırak o verimsiz toprakları, Sovyetler Avrupa'yı yutmadan en azında 45'deki müttefik sınırlarına ulaşmaya bak. Hatta Almanya ve birkaç Balkan ülkesini daha kurtarabilirsin.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 19 Kasım 2010, 23:50:02 »
Ben İtalyayı işgal etmeyi düşünüyordum. :P

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 20 Kasım 2010, 13:06:42 »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 20 Kasım 2010, 13:44:38 »
Çok güzel, şimdi Avusturya'dan kuzeye doğru ilerleyebilirsin.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 20 Kasım 2010, 13:49:43 »
HoI 2'de ordusu ve yönetimiyle gerçeğine en uygun şekilde yapılan ülke İtalya bence  :)

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 20 Kasım 2010, 13:55:20 »

Polonyanın doğusunu alan tannu tuva :D çok kaşındı yakında kaşıyacağım :) ;D

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 20 Kasım 2010, 14:23:01 »
Alternarif tarih modu falan mı bu?

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 20 Kasım 2010, 14:45:11 »
Alternarif tarih modu falan mı bu?
kesinlikle hayır.;D oyunu tamamen değiştiren bendim.Ülkeleri türkçeleştirdim sonra bazı bayrakları değiştirdim

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 20 Kasım 2010, 15:39:09 »
kesinlikle hayır.;D oyunu tamamen değiştiren bendim.Ülkeleri türkçeleştirdim sonra bazı bayrakları değiştirdim
Nazi Bayrağın hiç iyi değil  ;D

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 20 Kasım 2010, 16:23:10 »
Oyunu kaydetmemişim. :S Şimdi yeniden uğraş... :D

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 20 Kasım 2010, 19:35:11 »
@hearts_fan

Bayrak dışında güzel olmuş :P Ayrıca forumda bu kadar modcu varken hiç aktif çalışma olmaması üzücü :)

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 20 Kasım 2010, 20:36:01 »
@hearts_fan

Bayrak dışında güzel olmuş :P Ayrıca forumda bu kadar modcu varken hiç aktif çalışma olmaması üzücü :)
Forumda iş birliğinin olmaması üzücü.Sanki bir türkiyeyiz oyunun değiştirilmesi gereken yerleri ve zorlukları müttefikler.Bu forumda dağınık kuva-i milliye orduları.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 20 Kasım 2010, 22:40:14 »
Sizi birleştirip düzenli modcular grubu kuracak olan da benim  ;D

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 20 Kasım 2010, 22:46:21 »
Sizi birleştirip düzenli modcular grubu kuracak olan da benim  ;D
Benden hayır beklemeyin ;D hiçbir işe yaramam
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2010, 22:46:36 Gönderen: hearts_fan »

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 21 Kasım 2010, 00:14:00 »

Adam olun. :P

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 21 Kasım 2010, 12:52:37 »
43'e göre büyük başarı
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 01:05:48 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 21 Kasım 2010, 13:41:26 »
Hindistan'ı kaybediyorum. Supply gitmiyor oraya. :D Konvoy kalmadı.

Çevrimdışı Velandor

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Divan-ı Harp
« Yanıtla #129 : 22 Kasım 2010, 18:34:25 »
İran'a saldırarak onu vassal yap. Belki kurtarırsın biraz ;D
"Mat şaşırmamıştı. Büyük olasılıkla, Işık'ın ilk insanı yaptığı ve o insanın ilk kuralı belirlediği gün, bir başkası da o kuralı ihlal etmenin yolunu bulmuştu. Elayne gibi insanlar kendi işlerine gelen kurallar icat ediyordu. Mat gibi insanlar da, aptal kurallara uymamanın bir yolunu buluyordu."
Towers of Midnight, Wheel of Time 13

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 22 Kasım 2010, 22:57:13 »
O zaman Japonya İran'a da girer. Gerisini sen düşün. :)

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 23 Kasım 2010, 11:59:32 »
Japonya çok zayıf. Supply gitse 2 ay sürmez anakarayı işgal etmem.

Çevrimdışı Velandor

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Divan-ı Harp
« Yanıtla #132 : 25 Kasım 2010, 18:48:42 »
Hindistan'a supply gitmesi için İran'ıda al, Mısır-Irak-İran yoluyla belki(emin değilim) gelebilir. Ayrıca Abadan petrolleride gayet cazip bir şey ;D
"Mat şaşırmamıştı. Büyük olasılıkla, Işık'ın ilk insanı yaptığı ve o insanın ilk kuralı belirlediği gün, bir başkası da o kuralı ihlal etmenin yolunu bulmuştu. Elayne gibi insanlar kendi işlerine gelen kurallar icat ediyordu. Mat gibi insanlar da, aptal kurallara uymamanın bir yolunu buluyordu."

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 25 Kasım 2010, 19:01:16 »
Arkadaşlar 1944 senaryosunu açtım öylesine oynarken ilahi bir ses yükseldi ve bana Sovyetlere darbe yapmam gerektiğini söyledi.Bende hevesle ajanlık sekmesine tıkladım 3 adet ajanım vardı.Bismillah dedim coup nation a bastım ve sonuç;

Belki daha önce görmüşsünüzdür ama ben ilk defa gördüm ve ilginç geldi.

Buda kabinesi.

acceptall hilesi yaptın dimi :d

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 25 Kasım 2010, 19:05:05 »
:D  Evet.  ;D

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #135 : 25 Kasım 2010, 21:27:06 »

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 25 Kasım 2010, 22:45:20 »

Oyuna 1936'dan başladım. Yunanistan ve Bulgaristanla müttefik oldum. Yugoslavya'ya saldırdık. İlhak ettikten sonra ülkeleri kurdum ve serbest bıraktım. İran ve Suriye'ye saldırıp kukla yaptım. Sovyetlerin Almanya'ya saldırmasını bekledim ama 1945'e gelmemize rağmen saldırmadılar. Eğer saldırsaydı Romanya ve Arnavutluk'u bu ittifaklık içine sokacaktım.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2010, 22:54:56 Gönderen: Come To Die »

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 25 Kasım 2010, 23:01:38 »

Sıradaki hedef : Los Angeles

Alabildin mi Los Angeles'ı?

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 26 Kasım 2010, 17:25:28 »

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 26 Kasım 2010, 17:28:10 »
Mod?

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 26 Kasım 2010, 19:27:26 »
N'olmuş moda?

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 26 Kasım 2010, 19:28:53 »
Hangi moda ?  :P
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2010, 19:29:15 Gönderen: Baranduin »

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 26 Kasım 2010, 20:37:57 »
Alıntı yapılan: hearts_fan
bende bu ülke yok :(

O ülke 1914 modunda olması lazım.

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 26 Kasım 2010, 20:43:28 »
Evet biliyorum 1914 modu yok ;D bir kere 1914 modu yerine Modern Day ,Senaryoyu indirmiştim :D

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 28 Kasım 2010, 16:51:45 »

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 28 Kasım 2010, 22:54:59 »
Çin'in askerleri sayesinde okyanusta fetihlere başladım. Kendi askerlerimin çoğunu batıya, Hindistan'a yolladım. Avrupa'da ise Sovyetler Almanya'ya savaş açtı. İngilizler Libya'yı aldı. İtalya Yunanistan'ı ilhak etti.

« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 22:55:49 Gönderen: Come To Die »

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 29 Kasım 2010, 20:46:38 »

Hindistan'ı ve Endonezya'yı alarak metal ve rare metal sıkıntısını hallettim.

Çevrimdışı Black Storm

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 29 Kasım 2010, 20:56:59 »
@Come To Die, endüstrin çok düşük topraklarına göre, yükseltmelisin bence...

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 29 Kasım 2010, 21:02:15 »
Japonya hammadde konusunda tamamen dışa bağımlı. Malay ve Endenezya'yı alınca rare sıkıntısı atlatılabiliyor sadece. IC'nin az olması TC açısından dezavantaj ama yapacak bir şey yok. Zaten ABD ve SSCB gibi iki devle mücadele etmek için hem güçlü bir kara ordusu hem de güçlü bir Carrier Filo gerekiyor.

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 29 Kasım 2010, 21:06:44 »
@Come To Die, endüstrin çok düşük topraklarına göre, yükseltmelisin bence...
Çin gibi bir ülke varken hiç asker sıkıntım olmuyor açıkçası. Adamlar sürekli asker basıyor. Ben başlarda Çin için kara ordusu bastım sonra hep donanma kastım.
Birde başlarda nasıl fabrika basayım ki? Rare metal hep eksilerde oluyor.

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #150 : 02 Aralık 2010, 20:20:30 »

Bi ara suriye'de mütteğimizdi. Askerlerini kontrol edip kuzeye çektim. Lübnan'a işgal ettirdim ve annexlettim. evil*

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 02 Aralık 2010, 22:24:00 »

Almanya'dan Afrika'ya giden yardım.

Yalnız oyunu kapattım. Sovyetler savaş açınca baküye kadar girmiştim. Sonra İran bölündü ve İngilizler İran üzerinden saldırmaya başladılar. İki cephede birden savaşmak zor oluyordu ve geri çekilmek zorunda kalmıştım. Aslında Almanlara Avrupa'dan yardım yollasaydım, SSCB'yi yendiğinde bende kaybettiğim toprakları geri almaya çalışırdım, zevkli de olurdu. Ama o kadar bekleyemem. :D

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 06 Aralık 2010, 11:13:27 »
Modern Days Scenario 2, Beta Patch 3, 1.6 versiyonu- Çin Halk Cumhuriyeti. Yapay zekayı önemli ölçüde geliştirmişler.

2006'da Şangay Paktı'nı kurduktan sonra Tayvan'a savaş ilan ettim. Akabinde ABD ve müttefikleri bana savaş ilan etti. Kore,Japonya,Hindistan ve Filipinleri fethettik. Gayet zevkli bir oyun oluyor.

Kuzeyde ise İskandinav ülkeleriyle müttefik olan ABD, Rusya'yı bu cepheden işgal edip Moskova önlerine kadar geldi. Hemen Hindistan'ı fetheden 30 tümenimizi bölgeye gönderip İskandinavya'yı temizledik

Çevrimdışı blitzkrieg

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Nuka Cola!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 06 Aralık 2010, 11:54:02 »
@KHAN, MDS2 moduna bir ara bakmıştım. Oyun mekanikleri nasıl? Bana pek işler gibi gelmemişti. Yani 50 tane nuke ile nasıl dengeli bir oyun oynanır ki? Savaş çıkınca ne oluyor? ABD bütün nuke'larını sana mı atıyor?
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 06 Aralık 2010, 11:57:41 »
Nuke görevi kapalı. Öyle kafana göre nuke yağdıramıyorsun. Henüz bunda olmadı ama ilk MDS'de nuke mekanizması şöyle işliyordu. Örneğin Çin ile oynuyoruz ABD bizi işgal etti ve yenilmemiz kesinleşti. Son anda bir event geliyor, nuke görevi açılıyor ayrıca 50-60 tane ICBM veriyor. Ancak o şekilde nükleer kullanabiliyoruz. Modu kesinlikle tavsiye ederim. 1.5'e göre büyük ilerleme var.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 06 Aralık 2010, 12:48:51 »
MDS'te uçaklar inanılmaz etkili. 8 tane CAS ile dünyayı fethedebilirsiniz.
Yalnız modu yapan amcalar çoğu şeye dikkat etmemişler. Örneğin dünyanın en gelişmiş ülkelerine bile klasik piyade tümenleri falan koymuşlar. Onların motorize ve mekanize olması gerekiyordu.
Ama dünya savaşı çıkınca ortalık acayip renkleniyor, millet birbirine nukleer yağdırıyor ;D

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 06 Aralık 2010, 12:57:06 »
Evet oyunda uçaklar belirleyici rolü oynuyor. Yalnız yeni versiyonda piyade tümenini kaldırmışlar, en düşük birim motorize piyade

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 06 Aralık 2010, 20:12:29 »
Mod güzel ama bir de her günün sonunda oyun takılmasa.  &)

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 07 Aralık 2010, 21:15:23 »
ABD ile oynumdan görüntüler

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 10 Aralık 2010, 18:15:06 »
Büyük DDR:

Amerika ile açtığım 1944 senaryosundan kurulunca geçtim.Gerçeğe benzemediği için FRG'yi kaldırmaktan başka hile yapmadım.Yapsam da habire savaş açan abuk subuk ülkeler için barış yapmak.Fas Baltığa'mı gelecek? Her neyse,üretimlerle orduyu yeniden kurdum(hilesiz)Hollanda ve Lüksemburg'u işgal edip kukla yaptım,Avusturya halen özgür değil.

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 10 Aralık 2010, 18:17:25 »
Polonyaya gir eski topraklarını al

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 10 Aralık 2010, 18:21:03 »
Nasıl gireyim ? ABD'den geçmeden önce Polonya'yı işgal etmiştim ve Müttefik yapmıştım.DDR bir savaş daha kaldıramaz artık. 3 ayda neler yaptım bakın;ordu 1 savaş daha kaldıramaz.

Çevrimdışı Kemal

• Eski adım ForEquality
  • Sekban
  • *
  • Zafere Kadar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 11 Aralık 2010, 11:56:14 »
    Türkiye'yle oynuyorum Komintern'e katıldım. Suriye ve Lübnan'ı kuklam yaptım İran'a savaş açtım ama Sovyetler benden önce davranıp İran'a girdi ve ilhak etti. Yüksek saldırganlığımızdan dolayı olsa gerek Sovyetler, Birleşik Kralllık'la savaşa girdi.

Dolayısıyla biz de girdik Irak kuklalıktan çıktı ben Musul ve Kerkük'ü aldım Sovyetler Bağdat ve bir başka şehiri aldı geri kalanı kukla yaptım ondan sonra kurabileceğim devletlere baktım ve Kürdistan çıktı kurunca başına Mustafa Barzani geçiyor.

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2010, 11:58:18 Gönderen: ForEquality »

Çevrimdışı Velandor

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Divan-ı Harp
« Yanıtla #163 : 11 Aralık 2010, 19:34:23 »
1- Hile mi kullanıyorsun?
2- Yazılarının sonuna noktalama işareti koyarsan daha hoş olur.

Çevrimdışı Click!

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Neredeyse Sadece Vicky 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 11 Aralık 2010, 19:37:34 »
Bende hoşlanmıyorum bu durumdan ama öyle düşünmeyin. Bir çok ülke var, var olmadığı halde kurulabilen. yanlış bir şey değil yani. (ÖR: bask ülkesi)
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2010, 19:37:56 Gönderen: mert yuksel mert »

Çevrimdışı Kemal

• Eski adım ForEquality
  • Sekban
  • *
  • Zafere Kadar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #165 : 11 Aralık 2010, 19:41:45 »
1- Hile mi kullanıyorsun?
2- Yazılarının sonuna noktalama işareti koyarsan daha hoş olur.
Soruları kime yönelttiğini yazarsan cevabını çabuk alırsın.

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 11 Aralık 2010, 19:42:40 »
Soruları kime yönelttiğini yazarsan cevabını çabuk alırsın.
Birincisini sana ikincisini bana. (.......................................)

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 12 Aralık 2010, 14:41:44 »

Deli gibi fetih yapıyorum, en uzun fethim 1 ay sürdü onlar da Fransa ve İspanya'ydı. Barbarossa'dan önce Türkiye dahil tüm Avrupa ülkelerini sınırlarıma katmak istiyordum ancak SSCB savaş açabilir. O yüzden bazı ülkelerin fetihlerini Barbarossa sonrasına ertlemek mecburiyetindeyim.

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 12 Aralık 2010, 14:49:08 »
Hangi mod ?

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 12 Aralık 2010, 14:52:31 »
Cold War Tech Tree
Renkleri soruyorsan onları kendim editledim.
Renkli lider resimleri Grafik Paketinin içinden aldım.

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 12 Aralık 2010, 14:53:58 »
Güzel yapmışsın Tuti.Ne kadar askerin var ?

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 12 Aralık 2010, 15:38:38 »
280 civarı, SSCB'ye saldırmadan önce:

Oyun başladığından beri SP Art, İnf, Mot, Armored ve HQ dışında bir şey basmadım.  ;D Her oyunumda "bu sefer uçakları kullanacağım" diyorum ama nedense hiç basasım gelmiyor.  :)

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 12 Aralık 2010, 15:59:49 »
Ben basıyorum ama kullanmayı unutuyorum ;D

Çevrimdışı Click!

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 12 Aralık 2010, 16:21:21 »

Romanya oyunum. Başlangıçta Macaristan'a saldırdım. Saldırınca dünya savaşı çıktı. Avusturya bana saldırdı. Sonra Yugoslavya Avusturya'ya saldırdı. Ardından İtalya Yugoslavya'ya saldırdı. Sovyetler İtalya'ya savaş açtı. Polonya da Sovyetlere saldırmış(haberim yok :D ) Sonra Almanya Sovyetler'e ve Polonya'ya savaş açınca Fransa Almanya'ya savaş açtı. Sovyetler Polonyayı işgal edince Almanya 2 taraflı baskıda tutunamadı yenildi. Fransa çok az toprak aldı. Çoğunu Sovyetler adlı. Bu arada ben Macaristan fethini bitirip Avusturya'ya yürüdüm ve puppet yaptım.. Bu arada Yugoslayva düşmek üzereydi. Bulgaristan ve Yunanistan da savaş açmıştı. Bende Yugoslavya'ya girdim. Ardından Almanya'nın yenildiğini görüp toprak aldım. Çekoslovakya'da puppet kurdum. Avusturya ve Çekoslovakya'nın Askeriyle güçlenen ordumla İtalya'yı feth ettim.Sonra Komitern'e katıldım. Bulgaristan ve Yunanistan'ı aldıktan sonra Müttefikler savaş açtı. Zaten bu savaşı bekliyordum. Sovyetler Majino hattını delemediler ama ben İtalya sınırından Fransa'ya girdim.(sovyetler çok büyük yardım gönderdi). Sonra Müttefikler Yunanistan üzerinden çıkarma yaptılar. Şimdi Yunanistan ve Bulgaristan'ı kaybettim. Savunmaya çekildim. Fransa'yı sancılı bir şekilde ele geçirdikten sonra orduların bir kısmını Balkanlara kaydırdım. Bir kısmı ile sırasıyla Belçika-Hollanda-Lüxemburg-İspanya'yı feth ettim. Balkanlardan Müttefikleri attıktan sonra Türkiye'ye savaş açtım.Marmara bölgesini alabildim. En son olarak Libya'da savunma yapmaktan vazgeçip saldırıya başladım. Çıkartmalarla desteklediğim Afrika seferinden sonra okulun başlamasına az kalmıştı. Bende sıkıldığım için kapattım oyunu.

Not: Bir kere oynun kapattım eski kayıtlı oyunumdan başladım birde bir kereye mahsus freedom hilesini yazdım. Başka hile yoktur.

O kadar yazdım bi yorum yapın artık ;D

Çevrimdışı Barış

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 12 Aralık 2010, 18:36:55 »
Türkiye ne yapmış öyle?
yaşasın örgütlü mücadelemiz

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 12 Aralık 2010, 19:09:08 »
Yok o Türkiye değil.Arkadaş Türkçe yama yüklemiş galiba onlar SSBC ile Türkiye'nin renklerini değiştiriyor.

Çevrimdışı Click!

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 12 Aralık 2010, 19:10:48 »
Yok o Türkiye değil.Arkadaş Türkçe yama yüklemiş galiba onlar SSBC ile Türkiye'nin renklerini değiştiriyor.

Aynen öyle.

Çevrimdışı Velandor

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Divan-ı Harp
« Yanıtla #177 : 12 Aralık 2010, 23:24:59 »
Helal olsun sskn*

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 13 Aralık 2010, 20:56:46 »
Oyunda ilginç bir şey oldu. Normalde Moskova'ya yaklaşınca başkent Gorjki'ye taşınıyor. Bende de öyle oldu, sonra Moskova'dan biraz uzaklaştım, adamlar tekrar başkenti Moskova'ya taşıdılar. Ben de başkentlerini kuşattım. Normalde böyle bir şeyin mümkün olmaması gerekir.
İşin daha ilginci başkenti kuşattığım hâlde Sovyet birlikleri erzak almaya devam ettiler. Normalde adamların gebermesi lazımdı, ilginç bir oyun oldu.
Bir de 280 tümenim olmasına rağmen SSCB'ye 180 tümenle daldım, 100 tümen kıyılarda çıkartma tehlikesine karşı bekliyor.  :) 180 tümenle SSCB'yi yenebileceğim hiç aklıma gelmezdi.  :D

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 13 Aralık 2010, 21:31:51 »
Başkenti kuşatmak etik değil. :) Belki başka bir şehirde depolamışlardır.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #180 : 13 Aralık 2010, 21:40:17 »
Soykırım yapıyoruz ne etiği yeğen.  :P
Yok zaten denemek için yaptım. Birazcık Sovyetlere acı çektireyim diye bir süre kaldı öyle, baktım hiçbir şey fark etmiyor, girdim Moskova'ya.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #181 : 13 Aralık 2010, 21:47:09 »
HoI 3'te Sovyetlere karşı oynarken, HoI 2 oyunlarımla kıyaslıyorum, HoI 2'de Sovyetleri yenmek çok kolay yahu. Adamların bölge sayısı o akdar azki, geniş topraklarının avantajının kullanamıyorlar.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 21:51:10 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #182 : 13 Aralık 2010, 22:08:53 »
Alıntı
İşin daha ilginci başkenti kuşattığım hâlde Sovyet birlikleri erzak almaya devam ettiler. Normalde adamların gebermesi lazımdı, ilginç bir oyun oldu.
Olur mu yahu? Orada birde Moğalistan var.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #183 : 13 Aralık 2010, 22:20:16 »
Evet haklısın, o aklıma gelmemişti.
Gerçi tüm Sovyet ordusunu ordan beslenmesi ne kadar mantıklı ama.  :P

Çevrimdışı hearts_fan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #184 : 14 Aralık 2010, 12:36:38 »
tam haritayı nasıl çekeriz?

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #185 : 19 Aralık 2010, 07:57:52 »
Parça parça çekip birleştirmek lazım ama çok zor.

Çevrimdışı Barış

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #186 : 19 Aralık 2010, 12:28:54 »

Çevrimdışı Kemal

• Eski adım ForEquality
  • Sekban
  • *
  • Zafere Kadar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #187 : 19 Aralık 2010, 12:30:51 »
F12 Konsolu açar Hoi2'de tam harita çekilmiyor.  :'(

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #188 : 19 Aralık 2010, 12:33:32 »

Çevrimdışı AGEMON

• Sekban
  • *
  • Atatürk Yolunda
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #189 : 19 Aralık 2010, 12:39:44 »
Güzel harita ancak o ortadaki kırmızılık çok sinir bozuyor.  :rifle:

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #190 : 19 Aralık 2010, 12:57:20 »
Benim sinirimi bozan kırmızılık ortadaki değil, sağ tarafta koca bir yer kaplayan kırımızılık. Sağ taraftaki Kırmızılığın üstünden geldikten sonra bana hiçbir kırmızılık dayanamaz  ;)

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #191 : 19 Aralık 2010, 12:59:01 »
Tebrikler.Sovyetlere 2 şehir açık bırak kuşatıp kuşatıp yok et.Biraz uzun sürer ama sonunda başarıya ulaşırsın.
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #192 : 20 Aralık 2010, 21:01:06 »
Büyük İskandinavya Kuşatması:

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #193 : 20 Aralık 2010, 21:18:45 »
Kuşatma olması için limanları da ablukaya alman gerek. Neticede o birlikler hala erzak alabiliyor. :D

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #194 : 20 Aralık 2010, 21:20:06 »
Limanlar nasıl ablukaya alınır ?

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #195 : 20 Aralık 2010, 21:44:31 »
Liman hangi sea province ile bağlantılı ile o sea province'a donanma göndereceksin. Böylece konvoylar cumburlop denizin dibini boylayacak. Sonrasını biliyorsunuz zaten.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #196 : 20 Aralık 2010, 22:22:51 »
Konvoy için deniz altı yolladım.Ayrııca kontrol ettim liman kalmadı onlarda.Leningrad'a ise deniz altı koydum.Deneme için saldırdım orada erzaksız olduğu için dezavantaj gözüküyor.Moskovaya girmiştim ama bir an şehir boş kaldı kuşattılar ama intikamım acı oldu.100'ü geçik tümenleri imha oldu.19412den başladığım için bu kadar yavaş.1936'dan başlasaydım daha çabuk yenerdim.Yinede 290'lardaki Sovyet Ordusu 180 tümene indi.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2010, 22:25:54 Gönderen: denizli »

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #197 : 22 Aralık 2010, 15:00:57 »
Devamı:14 Kasım 1942

Bir tek nofog yazdım o kadar.O da büyük hile ise silebilirsiniz mesajımı.
Bir de,Moskova,Leningrad,Stalingrad,Bakü ve Molotov'u aldım ama Stalin Suez of peace eventi gelmedi.Neden?Gelmezse ilhak edeceğim galiba çünkü 232 tümenim var buna karşılık sovyetlerin 110 tümeni var. 290'dan 110'a. :rifle: :rifle: :rifle: :shocked2:.Yoldaş Stalin bizi durdurmazsa ilk defa sovyetler ilhak olabilir.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #198 : 22 Aralık 2010, 22:35:36 »
Oyuna devam ettim ve stalin suez for peace eventi geldi kabul ettim süper oldu.Bunun sebebi Sovyet ordusunun 88 tümene inmesi idi.Ama ilerideki birlikler hep berlin de deploy oluyor.Neden ?

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #199 : 22 Aralık 2010, 22:49:37 »
Barış yapılınca çekildiğin şehirlerdeki divizyonlar otomatik olarak Berlin'e deploy oluyor.
Yalnız SSCB ilerleyen yıllarda tekrar ordusunu büyütecek, 40'ların sonunda rahat 200 tümenin üzerini buluyorlar.

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #200 : 22 Aralık 2010, 22:50:10 »
Başkent berlin olduğu için hepsi ana vatana dönüyor gibi düşünebilirsin.
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 22 Aralık 2010, 22:53:08 »
Onlar bulana kadar ben İngiltereyi alırım.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 22 Aralık 2010, 23:09:45 »
``nofog`` hilesini ben yapmış olsaydım, şu anda herkes beni eleştiriyor olurdu.

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #203 : 22 Aralık 2010, 23:12:57 »
Nofog, manpowerın ve IC'nin yanında hile bile değil.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 22 Aralık 2010, 23:18:22 »
Ülkeni sergilemek için nofog hilesi kullanılması normaldir. Paradoxplaza'daki AAR'ların hemen hemen hepsinde istatistikleri göstermek için de nofog kullanılır. Tabiî bu anlık kullanılan bir şey, hile sayılmaz.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #205 : 22 Aralık 2010, 23:23:03 »
Hile sayılır. Çünkü düşman ülkelerin askeri birimlerinin nereye konuşlandırılığını, düşmanın nerede donanması olduğunu görebilirsin. Hile herzaman hiledir. nofog'u hileden saymazsanız bende manpower'i hileden saymam.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #206 : 22 Aralık 2010, 23:28:21 »
Ne diyorum ben?
Alıntı
Ülkeni sergilemek için nofog hilesi kullanılması normaldir. Paradoxplaza'daki AAR'ların hemen hemen hepsinde istatistikleri göstermek için de nofog kullanılır. Tabiî bu anlık kullanılan bir şey, hile sayılmaz.

Kalkıp nofog'u yazıp "layn Sovyetler hangi şehre kaç tümen dizmiş du bakam" demek ayrı; ülkeni sergileyip genel istatistikleri görmek ayrı.

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : 22 Aralık 2010, 23:34:27 »
İstatislikleri açmak için bakabilir ama gidip hangi yerde ne kadar birim var hemen orayi kuşatayim diye bakmıyorlar...
Ama manpower Bir ülkedeki tüm birimlerin senelerce yetecek kadar güç kazanmasını sağlıyor (5000)
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #208 : 23 Aralık 2010, 00:04:57 »
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=6453.20 Cevabım bu linkte.

Alıntı
ahmetfat sen 1944 senaryosunda Sovyetleri Moskovaya kadar püskürtmemişmiydin ? Yalandan kim ölmüş. Resim koy öyle konuşalım.

Baranduin sen hile yaptığını kabul ediyorsun ki burdada iş bitmiştir zaten.Hile yapıpta yazacağına hiç yazmasaydın.Önemli olan hile yapmadan yapmak.Ben yaparım demiyorum.Ama bunu hile yaparak koyuyorsun başarı diye ayıp.

Aynısını daha önce hilesizde yapmıştım. Fakat bir süre sonra insan kaynakları tükendiğinden 1946 yılının ortalarında yenilmiştim. Fakat elimde bu oyunumdan resim yoktu. Ancak manpower hilesini kullandığım oyundan resim bulabildim, temsili olarak  o oyunumdan çektiğim resimleri koyunca herkes beni eleştirmeye başladı.

Hala anlamamakta ısrar ediyorsun. Esas ayıplık, başkalarının başarısını kıskanman. Sen daha esas başarının ne olduğunu bilmiyorsun. Takdir edilenler değil, taklit edilenler büyük işler başarmışlardır.

Ben Normandiya Çıkartmasının taktiksel olarak nasıl geri püskürtüleceğini gösterdim. Hatam içinde hile olan bir resim koymaksa, sorun değil resmi kaldırırım. Hile yapıp neyi yazmışım göster bakayım. Hile yazdığım yazıda değil, koyduğum resimde. Bunu idrak edemedin.

Ayrıca rehber hazırlarken, koyacağım temsili resimler hilesiz olmak zorunda değil. ``nofog`` bir hiledir, rehberimde bu hilenin kullanıldığı oyunumdan resim koyabilirim.

Manpower hilesini kullanarak bu başarıları elde eden adam, bu hileyi kullanmadan da aynı başarıları elde edebilir. Bunu idrak edin artık. Önemli olan kullandığın strateji. Manpower hilesinin savaşlarda hiçbir etkesi yoktur. İstersen 100 kere manpower hilesini kullan, iyi bir strateji izleyemedikten sonra hiçbir şey elde edemezsin.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : 23 Aralık 2010, 14:53:28 »
Ben nofogu hep açtım ama ben hep cephe olan yerlere bakmışımdır.Bir de sovyetlerin tümen istatisliğine.Branduin nofog büyük hile ise sil mesajımı o zaman.Bir tek nofogu yazdık o kadar.Sen manpower'ı küçük sayıyorsun nofogu büyük sayıyorsun. Ayrıca:
Alıntı
Bir tek nofog yazdım o kadar.O da büyük hile ise silebilirsiniz mesajımı.
dedim.

Çevrimdışı der Metz germeister

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #210 : 23 Aralık 2010, 15:09:37 »
Hala neyi tartışıyoruz nofog'la manpower hilesi karşılaştırılamaz.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 23 Aralık 2010, 15:23:42 »
Oyunda hep nofog kullanmak kötü mü ?

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 23 Aralık 2010, 17:05:20 »
Kötü tabi. O şekilde oynamanın anlamı yok :P Aslında hiç bir zaman hile yapmamak lazım. Ne kadar büyük ya da küçük olduğu önemli değil. Ama istatistiklere bakıyorken nofog yazılabilir.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 23 Aralık 2010, 17:06:49 »
Liman hangi sea province ile bağlantılı ile o sea province'a donanma göndereceksin. Böylece konvoylar cumburlop denizin dibini boylayacak. Sonrasını biliyorsunuz zaten.

Convoy raiding yapmasakda işe yarar mı?

not : 2 mesaj oldu farketmedim kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2010, 17:07:16 Gönderen: Morimoto »

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 23 Aralık 2010, 17:26:58 »
Yarıyordur herhalde.  :D

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 23 Aralık 2010, 17:57:47 »
Yaramaz bence.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 23 Aralık 2010, 21:11:02 »
Yarar, eğer o limanın açıldığı denize donanma koyarsan erzak gitmez.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 23 Aralık 2010, 21:44:02 »
Bilmiyordum.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 24 Aralık 2010, 19:40:06 »
Yarar, eğer o limanın açıldığı denize donanma koyarsan erzak gitmez.

İyiymiş. Hatta çok iyiymiş. Tek gemi koysam bile olur mu?

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 24 Aralık 2010, 19:44:17 »
Hala neyi tartışıyoruz nofog'la manpower hilesi karşılaştırılamaz.
+1

Nofog hilesiyle belki nerede ne kadar tümen olduğunu görebilirsin bu sana savaş kazandırmaz Ama manpower kazandirir.
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 24 Aralık 2010, 21:09:45 »
Senin amacın ne ? Ne diye konuyu uzatıyorsun hala ? Sürekli laflarımın altında kalmak pek hoşuna gitmedi sanırım. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış derler, seninkisi de o hesap. Lafın altında kaldıkça sürekli konuyu uzatıyorsun.

Artık konuyu gereksiz yere uzatmanın anlamı yok. Hilesiz resim koymam istendi, bende koyacağımı söyledim.

Bazı arkadaşlar konuyu gereksiz yere uzatıp saçmalıyorlar. Aynı arkadaşlar yine konuyu gereksiz yere uzatıp saçmalamaya devam ederlerse bilsinlerki onların saçmalıklarıyla daha fazla uğraşamam.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 24 Aralık 2010, 22:27:19 »
Koy dedim ben sana se laf attın.Her neyse uzatmayalım.Koyarsan mutlu olacağım.

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 24 Aralık 2010, 22:52:38 »
Bu gidişle başlığın yeniden kapatılması gerekecek. Konuyu absürt tartışmalar ile meşgul ediyorsunuz.

nofog ve manpower, ikisi de oyuna büyük etkisi bulunabilecek hilelerdir.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 15 Ocak 2011, 23:59:53 »

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 16 Ocak 2011, 12:03:51 »
Güzel...

Çevrimdışı Barış

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #225 : 16 Ocak 2011, 12:30:00 »
Hangi mod?

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 16 Ocak 2011, 13:13:08 »
1945 Senaryosu ayrıca grafikle ilgili olan bir mod.   
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2011, 13:38:26 Gönderen: Baranduin »

Çevrimdışı der Metz germeister

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #227 : 19 Ocak 2011, 18:38:47 »
Grafik modunu verebilirmisin Baranduin.

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Ağır Süvari
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #228 : 19 Ocak 2011, 19:03:26 »
Skıfmi?

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #229 : 04 Şubat 2011, 13:58:22 »
Oyun: Arma 1.3 - Mod 33
Ülke: Nazi Almanyası

-Uncle Junior

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 04 Şubat 2011, 14:06:06 »
İskandinavya demek istedin herhalde.

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #231 : 04 Şubat 2011, 17:59:13 »
Niye ki ?

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 04 Şubat 2011, 18:38:31 »
İskandinavya demek istedin herhalde.

Oyuna iyice baktığında öyle demek istemediğini göreceksin.  :toff:
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 18:38:55 Gönderen: Baranduin »

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 05 Şubat 2011, 11:33:37 »
Evet dikkat etmemişim.

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 09 Şubat 2011, 19:50:33 »
Oyun:HOI2:DD mod 33
Ülke:Almanya
İlk üç sene tamamen fabrika bastım ve mobilize birliklere güvendim yeni yeni donanma üretsemde ingilizler afrikayla uğraştığı için operasyon deniz aslanını başarıyla gerçekleştirdim. :) Sovyetlere halen savaş açmadım üstelik ilişkilerimiz +200 ;D amacım italyan beceriksizliği yüzünden kaybettiğimiz afrikayı tekrar ele geçirmek.Fakat manpowersızlıktan doğru düzgün tümen basamıyorum.Bu nedenle barbarossa eventını sürekli daha hazır değiliz diyerek atladım.

avrupanın genel durumu sovyet sınırında 162 tümen bulunduruyorum sovyetlerin ise 300 kadar tümeni var.Olası savaş durumunda gene mobilize birliklere ve üstün teknolojime güveniyorum.;D

Müttefiklerimin ve benim genel askeri istatistikleri.Manpowersızlıkta IC'em 2 katı olmasına rağmen japonlardan az tümenim var. ;D

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 09 Şubat 2011, 20:08:41 »
Müttefik askerleri de kullanıp hemen saldır.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 09 Şubat 2011, 20:13:32 »
Waffen-SS kurulmadı mı?

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #237 : 09 Şubat 2011, 20:35:13 »
kuruldu alttan 6. sırada. tbrk*

Müttefik askerleri de kullanıp hemen saldır.
açıkcası müttefikleri bitirmeden taarruz etmeyi düşünmüyorum mihver kuvvetleri benim dışımda neredeyse fos kalıyor italya ve japonyada dahil üstelik japonya çini yenemedi ve amerikayla pasifikte kapışıyor.tümenleri fazla ama güçsüz ayrıca sovyetler benimkinin 2 katı kadar zırhlı tümene sahip manpower ihtiyacım olmasa 1-2 sene içerisinde sovyetleri geçebilirim ama olmuyor. :(

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #238 : 09 Şubat 2011, 22:45:11 »
İşte Büyük İspanyol-Roma İmparatorluğu:

1938'de başladım.Hiç asker üretmeden buralara geldim.Şansıma 2. Dünya Savaşı çıkmadı ama Almanya Polonya'ı yıktı.

Paint'de yaptığım İspanyol-Roma bayrağı:

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #239 : 10 Şubat 2011, 00:51:36 »

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #240 : 10 Şubat 2011, 11:41:04 »
Sonunda tekrar afrikaya çıkabildim :D afrikakorps tekrar oluşturuldu ve sene 1944 olsada sovyetlerle aram halen + 200 :D
Afrikadan müttefikleri atana kadar durmayı düşünmüyorum. tbrk*

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 13 Şubat 2011, 15:57:07 »
Kaiserreich'te Sovyet Rusya'm.
1936 bir eventle Sosyal Demokrat Rusya Cumhuriyeti Sovyet Rusya'ya dönüştü.

1939'a kadar Moğolistan, Alaş Orda, ve Türkistan'ı fethettim.

Uploaded with ImageShack.us

Almanya ve kuklalarına savaş açtım.

Birkaç ay sonra Fransa Komünü, Alsas Loren'i bahane ederek Almanya'ya girdi, yanında müttefikleri Britanya Birliği ve İtalya Cumhuriyeti'ni de sürükledi.

Almanya'yı bölüştükten sonra Balkanlar'a girdim, Fransa ilişkimiz 200 ve ikimiz de sosyalist olmamıza rağmen müttefik olamıyorum. Bir de bazı ülkelerin bölünmesi canımı sıktı. Biz Almanya'yı dağıttık, Fransızlar hazıra kondu.
Macarlar da bezdirdi, aylardır düşüremedim herifleri.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 13 Şubat 2011, 16:00:36 »
Kafkaslarda'da ilerlemişsin. Amerikan İç Savaşı n'oldu peki?

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 13 Şubat 2011, 16:04:09 »
En son baktığımdan Doğu'da California Republic, Newyork ve çevresinde New England vardı. Geri kalan ülkenin büyük çoğunluğu American Union State'de. Hawai bağımsız bir de.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 14 Şubat 2011, 01:09:15 »
Alman Seferi'nin olduğu save'i reload yapıp 1940 Mayıs'ından başladım bu sefer. Çünkü Macaristan canımı sıkmıştı. Ayrıca Almanya ve Balkanlar'ın şekilsiz parçalanması da hoşuma gitmedi. O yüzden başa sardım.

Fransa, Almanya'yı parçalayarak kukla devletler kurdu. Ben de Balkanlar ve Osmanlı'yı aldım. Bu arada La Plata ve American Union State ile savaştayım. Sanırım bu oyun tüm dünyanın komünizm egemenliğine girmesiyle bitecek.  ;D
Son durum:

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 14 Şubat 2011, 12:59:11 »
Bir zamanlar Fransa'ya yaptığımı bu sefer Fransa yapmış. Şimdi nereye gireceksin?

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 14 Şubat 2011, 13:00:06 »
Pasific states of amerikaya savaş ilan et amerikaya çık.
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 14 Şubat 2011, 13:47:47 »

Mod33 Almanya oyunum. Başından her şey farklı gelişti. İskandinavya kuruldu, Sovyetler'de Troçki başa geçti. 1935'te Rhineland'ı işgal ettikten hemen sonra demand teritorry ile 2. denememde Lüksemburg'u ilhak ettim. (%10 şans veriyordu)
Ardından 1936'nın ortalarında başarısız bir Anchluss denemem oldu. Sonra tarihsel olarak ilerledim. Anchluss'u 1937 sonlarında yaptım, 1939 başında Çekoslovakya'yı kendime kattım. Eylül başında ise Polonya'yla savaşın eşiğine gelmişken barış için bir adım geri atayım dedim. Gelen eventle Venedik'te İngiltere, ABD, Fransa, İtalya ve benim katılımımla bir konferans düzenlendi ve Danzig'i alarak konferanstan çıktık. Savaş başlamadı ve başlamayacak gibi gözüküyor. Şimdi n'apacağım?

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 14 Şubat 2011, 13:56:06 »
Savaş başlat.  :beam:
Sovyetler'e Troçki geçince SSCB fazla güçlenemiyor diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 14 Şubat 2011, 14:10:23 »
Bersun daha iyi işte batı güvende olduğu için doğuya sovyetlere rahatça açılabilirsin...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 14 Şubat 2011, 14:15:34 »
Olurmu öyle şey Fransa'ya blitzkrieg yapması lazım :D

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 14 Şubat 2011, 14:16:19 »
Lanet olsun...

Mesajı attıktan sonra oyuna girdim, Sovyetlerin sınırı uzun, benimle olan cephesi kısa olunca bariz bir üstünlüğüm vardı. Sovyetler'in iki katı hava kuvvetim de vardı ve batıda savaş olmadığı için hepsini doğuda kullanabilirdim.

Gelin görün ki n'oldu? Troçki Romanya'dan toprak talep etti, Romanya'ya arka çıksaydım Sovyetlerle savaşa girecektim ama tırstım. Şimdi mesajlarınızı okudukça kafamı duvarlara vuruyorum. :D

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 14 Şubat 2011, 14:46:14 »
Old auto save'den başla

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 15 Şubat 2011, 18:51:07 »
Kaisrrerich'de Almanya İmparatolruğu:

Uploaded with ImageShack.us

Almanya'nın her ne kadar I.DS'yi kazansa da hâli pek iç açıcı değildi. Ben de ülkeyi savaş ekonomisi ile ayakta tutmaya karar verdim. Önce Habsburgları tamamen yok ettim.
Daha sonra müttefiğim olan ve benim hanedanımdan birisinin kral olduğu Ukrayna'da sosyalist devrim oldu ve Krusçev başa geçti. Böyle olunca benimle de ittifakını kopardı. Ben de eski düzeni yeniden tahsis etmek ve Ukrayna'yı sömürmek için bu ülkeye girdim.
Rusya da bir ara sosyal demokrat olmuştu, neyse ki orada da tekrar çarlık düzeni kuruldu.
Şimdiki hedeflerim:
Fransa, İtalya ve Britanya'daki sol dikta hükümetleri yıkıp demokratik rejimler kurdurmak.
Osmanlı Devleti altında yaşayan halkları self-determinasyon ilkesi çerçevesinde demokratik ve özgür bir yapıya kavuşturmak.  :P
Siam'ı ele geçirmek.
İç savaş hâlindeki ABD'de de gerekirse düzeni sağlamak.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2011, 18:54:51 Gönderen: bir_dost »

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 15 Şubat 2011, 19:12:08 »
Litvanya'ya n'oldu?

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #255 : 15 Şubat 2011, 19:14:24 »
Bir event geldi aramıza kara kedi soktu.  :)
Müttefik değil, kukla da değil. Belki ileride haddini bildiririz ona da.  :whip:
Bu arada Balkan Savaşı çıktı. Aşçı, uşak, bahçıvan hepsi Bulgaristan'a girdi.  :D

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #256 : 15 Şubat 2011, 19:20:15 »
Teslim etme Bulgaristanımı onlara...

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #257 : 15 Şubat 2011, 19:53:24 »
Polonya Aavusturya'nın puppeti oluyordu bir süre sonra. Sende durumu nasıl şu an?

Çevrimdışı Click!

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 15 Şubat 2011, 19:57:09 »
Polonya Aavusturya'nın puppeti oluyordu bir süre sonra. Sende durumu nasıl şu an?
Avusturya kalmamış ki.  :)

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #259 : 15 Şubat 2011, 20:03:01 »
Avusturya ve Bohemya benim parçam artık.  :wings:
İlle Polonya, Avusturya kuklası olacak diye bir şey yok. Bu modda o kadar ço kalternatif var ki. Mesela Rusya; bazen Romanovlardan birisi Çar oluyor, bazen sosyal demokrat oluyor, bazen iç savaş çıkıyor, bazen iç savaş çıkmadan direk SSCB oluyor vs. vs.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #260 : 15 Şubat 2011, 20:08:50 »
Ben de Rusya'yla bir oyuna başlayayım o zaman. Fransız ve İtalyan Komünü'nü yenince önümde engel kalmadı ve doğal olarak oyunun zevki kaçtı. Direk SSCB'ye nasıl dönüşüyorsun?

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #261 : 15 Şubat 2011, 20:45:56 »
Şu kaiserreich'da güzel modmuş :D

Çevrimdışı Probang

• Ağır Süvari
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 15 Şubat 2011, 20:47:52 »
Mod 33 mü güzel kaisserreichmi oynayanlara soruyorum.[Hiç hoi2 oynamadım.(Arada bir birşeye bakmak için açıp kapadım.]

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 15 Şubat 2011, 21:18:09 »
Kıyaslanamaz. Bu arada Mod33'^te kendi isteğimle Sovyetler'e savaş açtım ama boğazıma kadar moka batmış durumdayım. Bir gıdım ilerleyemedim, 16'sı Strateji olmak üzere 40 bombardıman uçağı Sovyet tümenlerini bombalıyor ama adamlar kayıp vereceklerine takviye alıyorlar.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #264 : 15 Şubat 2011, 21:20:47 »
İkisi çok farklı modlar. Birisi oyunu daha da gerçekçi yapıyor, diğer Almanya'nın I.DS'yi kazandığı alterntif tarih ekliyor.
SSCB'ye dönüşme işi biraz zor. Sanırım sosyal demokrat bir hükümet seçince o event geliyor. Ancak her zaman gelmeyebiliyor.
İlle de SSCB ile oynayacağım diyorsan Rusya ile başladıktan bir iki ay sonra konsola 756003 numaralı eventi yaz.

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #265 : 16 Şubat 2011, 15:32:10 »
2 yıl içinde Fransa, Britanya, İtalya komünist cumhruiyetlerini ezdim. Soykırım gibiydi, herhalde yokedilen tümen sayısı 200'ü rahat aşmıştır.  8|
Modu çok sevdim bu arada. Ülkeleri ele geçirdikten hemen sonra 3 seçenekli bir event geliyor ve kafanıza göre buraları biçiyorsunuz. Mesela Fransa'da Brittany ve Normandy gibi devletler kurulabiliyormuş, ancak ben tek Fransa kurdurdum.
Britanya'ya canımı çok sıktı, o yüzden parçaladım.  :whip:
Litvanya'yı da tekrar ittat altına aldım.
Şuan Avrupa'daki devletlerin %80'i Almanya kuklası ve müttefiği.  ;D
Sırada Sendikalist America Birliği var. Adamlar Kanada'yı filan ele geçirdiler, bu devleti de ezeyim sonra rahatım.
Japonya benden sonra en güçlü ordu ve donanmaya sahip, beni rahatsız ediyor ama yapacak bir şey yok.  :mask:

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #266 : 16 Şubat 2011, 16:13:36 »
Cebelitarığı al bence.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #267 : 16 Şubat 2011, 16:21:54 »
Ben Fransa'yı alınca tek devlet kurup Lebrun'u başa geçirmiştim. :D

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #268 : 16 Şubat 2011, 16:58:46 »
Bir eventle Birleşik Baltık Dükalığı ilhak oldu şehirleri de core province oldu. Pek iyi olmadı aslında, ele geçirdiğim yerlerde kukla kurmak hedefim çünkü. Umarım aynı event diğer Doğu Avrupa memleketleri için gelmez. Kendim bir event yazıp Baltık topraklarını coreluktan çıkarıp tekrar kukla Baltık'ı kuracağım.

Amerika'ya çıkacağım ama arada liman yok. Mecburen Portekiz'e savaş açıp Azor Adaları üzerinde dalacağım.

Bu arada hiç uçak kullanmama rağmen müttefiklerim sağolsunlar tüm güçleriyle bana yardım ediyorlar. Sadece onlarım bombardıma bile yetiyor.

Bulgarlar'a savaş açınca Osmanlı da bana savaş ilan etti. Yalnız AI hiç beklemediğim şeyler yaptı. İtalya Birinci Dünya Savaşı'nda kaybettiği Libya ve Rodos'u ele geçirdi. Böylece Libya ve Rodos ikinci kez İtalyanlarca fetih olundu.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 16 Şubat 2011, 21:00:32 »
Sana zahmet saveyi paylaşabilir misin? :)

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #270 : 16 Şubat 2011, 22:23:36 »
En son ABD'yi fethetmiştim. O save'i atıyorum, gerçi fethedilcek bir yer kalmadı ya neyse.  ;D

http://www.mediafire.com/?a9xwr37i31ri5cy

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 17 Şubat 2011, 11:40:17 »
Birdost tüm dünyayi puppet yapar özgür bırakır tamam fet edilecek yer :d
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 17 Şubat 2011, 15:02:33 »
En son ABD'yi fethetmiştim. O save'i atıyorum, gerçi fethedilcek bir yer kalmadı ya neyse.  ;D

http://www.mediafire.com/?a9xwr37i31ri5cy
Yoo güney amerika var ya . ;D

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : 17 Şubat 2011, 18:57:03 »
Oyun kafayı yedi. En son Japonya, Mançurya, Primosk'u ilhak ettim. Bir baktım kendi ittifakımdan düşmüşüm. Bir de konvoylar kafayı yedi. Bir ton konvoy var, hâlâ lojistik sorunu oluyor. Otomatiğe alınca saçma sapan ayarlamalar yapıyor. En sonunda sinir oldum çıktım. Yıl 1947'ydi.

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 17 Şubat 2011, 20:51:07 »
Sonunda merak edip indirdiğim Kaiserreich modunu kurdum ve gerçekten beğendim.Zevkli vakit geçirmek için birebir.Şimdi size Almanya ile şuan oynadığım oyunun son durumunu anlatayım.

Ülke:Almanya
Oyundaki amacım büyük Batı savaşı (Fransa ve onun yardakçılarına karşı olacak savaş) öncesi Balkanlar Kafkasya gibi bölgelere ilerlemek orada imparatorluğun temellerini sağlamlaştırmak ve güçlenmekti.İlk önce normal bir biçimde elimde bulunan ordu ile Balkanların fethine başladım.Başarılı bir seferden sonra Balkanların güvenliği için kendime müttefik olarak Bulgaristanı seçtim.Ardından bazı eventler ile müttefiğim olan devletler ile müttefikliğim bitti bende bunu fırsat bilerek onlarıda İmparatorluğumun topraklarına kattım.Ardından benim için çok önemli ve stratejik bir konumda bulanan Ukrayna ile savaşa girdim Kieve kadar aşırı rahat ilerledim ordan sonra Ukrayna bana karşı topraklarını savunmaya başladı ancak neye yarar kısa sürede işgali tamamladım.Doğu seferimde son aşamadayım "Transkafkasya"... Şuan Batı Savaşı için sanayileşmem ve teknolojim tamamlandı 3 ay içindede tanklarım piyadelerim ve uçaklarım sayıca ve teknoloji bakımından hazır duruma gelecekler.Kafkasyayıda hakimiyetim altına aldıktan sonra kimse beni tutamayacaktır.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 17 Şubat 2011, 21:10:31 »
Full IC take over açık mı?

Çevrimdışı Probang

• Ağır Süvari
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : 17 Şubat 2011, 21:11:16 »
Doğu tekrar sahalarda. :)

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 17 Şubat 2011, 21:20:29 »
Benim oyuna baktın mı Bersun?  :P
Kaiserreich'te Japonya:

« Son Düzenleme: 17 Şubat 2011, 22:43:51 Gönderen: Barış »

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : 18 Şubat 2011, 00:05:17 »
Bakamadım hacı, save hata veriyor. :D Şu an yeni oyuna başladım Almanya'yla ama işler yine moka sardı. Çin'deki kuklamı eventle Qing ilhak etti, Romanya; Bulgaristan, Macaristan ve Avusturya arasında bölüşüldü. Amerikan iç Savaşı'nı USA kazandı...

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : 18 Şubat 2011, 00:07:01 »
Arma 1.2 üzerine kurmuştum ben KR'yi versiyon farklılığı olabilir.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #280 : 27 Şubat 2011, 22:27:47 »
Uzun bir süre sonra yeniden HoI 2

Mod:Keiserreich

Mitteleuropa: Almanya ve uydu devletleri

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2011, 22:30:01 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : 27 Şubat 2011, 22:42:15 »
İran'daki Azerbaycan mı Delhi mi?
Bu arada Fransa'yı epey parçalamışsın, ben genelde tek Fransa Krallığı tercih ediyorum.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #282 : 27 Şubat 2011, 22:45:15 »
İran ve Azerbaycan Delhi'nin

Fransa'yı deneme amaçlı parçaladım bakalım nasıl devletler oluşacak diye, baktım her devletin başında bir Alman prensi,aslında böyle güzel oldu boştaki prenslere iş sahası yarattık  ;D

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #283 : 03 Mart 2011, 17:05:37 »
Destoroyer'in(eski ahmetfat'ın) senaryo modunda ki Mavi Harekatın'da başlayan senaryoyu oynuyorum.Oyun çok zevkli.Ama bu sefer Bütün cephelerde hakimiyet sağladım.Onlarca tümeni kuşatıp yok ettim. Eylül ayından beri Moskova çevresinde 70-80 küsur tümen kuşatıldı.Bunları oil'in bitmesinden dolayı yok edemedim. Baküyü ele geçirmeme rağmen sorun dinmedi.Olanlar panzerlere akıyor.1.Panzer ordusu 1 Türkiye kadar yol tepti.İlk resim orduların son durumu.2. ise senaryonun başındaki orduların durumu.(2.sini yeni senaryo açıp çektim.)

NOT: Kesinlikle hile yoktur !

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Never start a land war in Russia
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : 03 Mart 2011, 17:18:27 »
iyi oyun çıkarmışsın  tbrk*
..............................................................

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #285 : 03 Mart 2011, 17:38:50 »
Sağol.Şu anda Leningrad,Stalingrad,Molotovsk elimde.Bakü 1 aydır elimde fakat 1 tümen işgal etti paulus saldırdı geri çekiliyorlar.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #286 : 03 Mart 2011, 17:41:03 »
Dehşet bir savaş olmuş...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #287 : 03 Mart 2011, 19:51:14 »
Eh... Artık biz de usta olduk.Darkest Hour gelene kadar katliama devam.Moskova'ya 10-20 kez saldırdım olmadı ama destek yolluyorum.Zaten artık üstün benim. Tebriz ve Moskova  kuşatması bitince sovyetlerin 60-80 civarı tümeni kalacak.ama 1.Panzer ordusu beni çok şaşırttı.Hiç yenilmediler. Her askerine demir haç vermek lazım aslında.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #288 : 05 Mart 2011, 12:40:21 »
Tebriz'de 11 tümenlik Transkafkasya ordusunu yok ettim.Sovyetlerin son umudu'da yok oldu.Ayrıca Moskova civarında 10 tümeni daha imha ettim.İngilizler yeniden Bakü'ye girdi ama kovalıyorum.Bu oyun'da bitince Kursk'tan başlayacağım. :army: :rifle: :rifle:

Genel durum;

Ordu Sıralaması;
« Son Düzenleme: 05 Mart 2011, 12:41:37 Gönderen: denizli »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #289 : 05 Mart 2011, 12:45:24 »
Barış yapacak mısın Sovyetler ile???
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Barış

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #290 : 05 Mart 2011, 12:58:18 »
Türkiyeyi aldı rahatla.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #291 : 05 Mart 2011, 13:33:21 »
Barış yapacak mısın Sovyetler ile???
Event gelince evet.Çünkü artık Ortadoğu'ya girmek istiyorum.

Türkiyeyi aldı rahatla.
Ne demek istedin anlamadım .

Çevrimdışı Barış

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #292 : 05 Mart 2011, 13:35:11 »
Türkiyeyi de alırsan daha kolay ulaşırsın B.K askerlerine.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #293 : 05 Mart 2011, 13:36:43 »
Gerek yok.Zaten B.K.'yı yenmek için 15-20 tümenim var.Bunlar şimdilik yeter.

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #294 : 05 Mart 2011, 17:51:43 »
Türkiyeye dokunma zaten oda sana dokunmuyor.Bakü üzerinden afrikaya açıl.Hindistana git çok iyi manpower var.
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #295 : 05 Mart 2011, 18:22:23 »
Manpower'a gerek yok.Ama yine de Hindistan'a gireceğim.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #296 : 05 Mart 2011, 21:33:21 »
Konuyu sabitledim.Neden çünkü herkes paylaşsın fark etsin diye.(Iron Cross bölümünden ilham aldım).

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #297 : 06 Mart 2011, 13:22:06 »
3. Olacak ama bu önemli;
8 ay sonunda Moskova düştü ! Direnişi uçak desteği ve Sovyetler'i hazırlıksız yakalamam ile kırdım ve imha ettim. İşte kanıt !

Orduların şimdiki durumu;

Stalin kafayı yedi tabi.Ama daha Stalin suez for a peace gelmedi.Gelmezse de olsun.Olmadı Annex'lerim.İran'ıda ilhak ettim.(Zaten şehri yoktu Tahran'ı aldım.)Oil hemen coştu 2000'i geçti.Bu arada transport üretiyorum.Caen'de 8 tümenlik zırhlı ordum var.Bir de 2 Paraşütçü tümeni.1943 sonuna doğru çıkacağım.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2011, 13:29:31 Gönderen: denizli »

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #298 : 06 Mart 2011, 16:29:01 »
Annex atman uzun sürecek,kötü oldu.

Çevrimdışı Barış

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #299 : 06 Mart 2011, 17:13:51 »
Adaya çıkarma yapmalısın.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #300 : 06 Mart 2011, 17:18:17 »
Adaya çıkarma yapmalısın.
Yapacağım zaten.

Annex atman uzun sürecek,kötü oldu.
Büyük ihtimal bir daha oynadığımda event gelir.

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #301 : 06 Mart 2011, 20:31:04 »
Gençler kürdistanı kurup rusyanın başına saliyimmi  ;D Türkleri ellerlerse keserim onları  :rifle:

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #302 : 06 Mart 2011, 20:31:46 »
Kurma.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #303 : 06 Mart 2011, 20:32:24 »
Hangi şehirlerde kuruluyor?

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #304 : 06 Mart 2011, 20:34:45 »
Kurma.
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #305 : 06 Mart 2011, 20:38:40 »
kirkük-musul-samarra 8 ic iyi fena değil   :knife:

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #306 : 06 Mart 2011, 20:39:31 »
Kurma :D Petrol içinde olsa kurma(DH'de daha çok yer hak iddaa ediyorlar) .

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #307 : 06 Mart 2011, 20:42:29 »
Kurma sakın. Hile var mı ?
« Son Düzenleme: 06 Mart 2011, 20:43:06 Gönderen: denizli »

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #308 : 06 Mart 2011, 20:46:33 »
ic hilesi var süper zevkk ama  :beatnik2:

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #309 : 06 Mart 2011, 20:49:43 »
596 İC ile zevkli olur tabi  ;D Biz 130 İC Tr ile oynuyoruz be  :D Gerçi İC o :D

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #310 : 06 Mart 2011, 20:51:38 »
Gençler peki israili kurayimmi walal hitler s.k.r beni   ;D

« Son Düzenleme: 06 Mart 2011, 20:57:32 Gönderen: ozankral35 »

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #311 : 06 Mart 2011, 20:52:34 »
Hitler değilsede yöneticiler bir şey yapacak :D .Tek harfli sansür sansür sayılmıyor sil onu :D

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #312 : 06 Mart 2011, 21:48:56 »
Hileli oyun oyun değildir bana göre.Ayrıca o kadar IC'ye rağmen 43'ünü kullanabiliyorsun.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #313 : 06 Mart 2011, 22:34:00 »
Hayır, 43 base IC, kullandığı 600. :D

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #314 : 07 Mart 2011, 16:36:13 »
Ohooo 600 Ic ile Tibetle dünyayı alırım ben.Lütfen biraz daha az hile yap.

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #315 : 07 Mart 2011, 16:37:41 »
Ya arkadaşlar nedir bu tepki  sskn* Hile bir yaşam tarzıdır hele hele paradox oyunlarında  ;D :whip:

Çevrimdışı Barış

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #316 : 07 Mart 2011, 16:39:22 »
Burda kimse, kimseye emir veremez ve oyun zevkleri hakkında baskı yapamaz.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #317 : 07 Mart 2011, 16:54:56 »
Burda kimse, kimseye emir veremez ve oyun zevkleri hakkında baskı yapamaz.
Yav ben sadece tavsiye verdim biraz fazla oldu ama kötü niyetim yok.Seçim senin.

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #318 : 07 Mart 2011, 17:04:23 »
Ben alınmadım önemli değil  :)

Çevrimdışı Kemal

• Eski adım ForEquality
  • Sekban
  • *
  • Zafere Kadar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #319 : 07 Mart 2011, 17:37:04 »
Haberin olsun Türkiye'de Kürdistan'ın core toprakları var. Türkiye'yi tehtid edecek bir güç yaratmak istiyorsan kur derim. Yok kimse Türkiye'ye dokunmasın diyorsan kurmazsın.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #320 : 08 Mart 2011, 17:39:11 »

Japonlar Avustralya'da !
« Son Düzenleme: 08 Mart 2011, 17:43:14 Gönderen: denizli »

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #321 : 08 Mart 2011, 17:40:24 »
Kaç birlikler?Nhulumbuy'u hallederlerse Avustralya'yı rahat işgal ederler.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #322 : 08 Mart 2011, 17:43:18 »
Galiba 9 tümen.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #323 : 08 Mart 2011, 18:04:07 »
Avustralya'ya çıkarma yapmayı hiç sevmiyorum. Şehirler büyük olduğundan Avustralya'da ilerlemek bana hiç haz vermiyor. Bence Avustralya'yı tümüyle işgal etme ki oyunun tadı kaçmasın.  ;)
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 11:33:51 Gönderen: denizli »

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #324 : 08 Mart 2011, 18:05:40 »
Zaten o etmiyor,Japonya işgal ediyor  :D .

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #325 : 10 Mart 2011, 17:06:21 »

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #326 : 11 Mart 2011, 11:02:40 »
Osmanlıya biraz toprak ver yazık :P
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #327 : 11 Mart 2011, 12:01:02 »
allah versin  :cool4:

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #328 : 11 Mart 2011, 13:29:19 »
1948'de abdülhamid  ;D .

Çevrimdışı Spartacus

• Yeni Çeri
  • *
  • Return of the İtbaraks
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #329 : 12 Mart 2011, 10:13:16 »
-resim-

Japonlar Avustralya'da !
Anlık hata. :) Resim tam açılmadan bikaç saniye yanlış okuyup yanılgıya düştüm, Avusturyada sandım höh diyecektim.  :knife:

Lütfen yazım kurallarına uyalım.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 11:33:28 Gönderen: denizli »

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Ağır Süvari
  • *
  • MR.KEY