Tarih: 01-11-14, 06:29:35

Gönderen Konu: Enflasyonla mücadele yolları nedir?  (Okunma sayısı 3169 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Enflasyonla mücadele yolları nedir?
« : 10 Ekim 2010, 19:52:52 »
Hikaye takipçilerimin hatırına ilk defa enflasyonlu bir oyun açtım. Ancak bu şey benim çok canımı yakıyor. Mücadele etmeye uğraşıyorum ama acemeiyim ve yeterince verimli olamıyorum. Bana enflasyon denen şeyi temizlemek için en kesin ve kolay yöntemleri söylerseniz mutlu olacağım. :)
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Enflasyonla mücadele yolları nedir?
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2010, 19:57:31 »
Hazineye para aktarma. Yıllık gelir seni kurtarır zaten. Bazen aktarman gerekebilir onda da Master of Mind tut.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2010, 20:33:08 »
Yeterince metkeziyetçi olursan ve Ulusal Banka ideasını seçersen pek sorun kalmaz. Ayrıca İngiltere hazineye para aktarılmadan da zengin olunabilecek bir devlet.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2010, 20:33:22 Gönderen: bersun46 »

Çevrimdışı radyo cem62

• Müsellem
  • *
  • Hasan Sabbah(1035 - 1124)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2010, 20:38:39 »
Enflasyonla mücadelede en temel sey sabırdır ama enflasyon sorununuda çözdüğünde değdiğini anlayacaksın..
ben %48 den cevırdım  dusuun hersey o oranda pahalıydı yanı yuku cok fazla hazıneye yaptıgım ılk sey
5-6 yıldızlı enflasyon azaltan advisor yap
azaltmanın mantığı harcamalarını minimuma çek gelirin artıncada olabildiğince piyasaya para sür elinde tutma parayı
ayrıca politikalarda da merkeziyetçiliğe doğru kaymaya calıs sureklı
Ilk ortaya çıkışı 8. yyla kadar dayanan batinilik mezhebi “nasların zâhiri manalarını kabul etmeyen , gerçek anlamları ancak tanrı ile ilişki kurabilen ‘mâsum imam’ın bilebileceği temel görüşünü savunan aşırı fırkaların adıdır” diye tarif edilmektedir.Batiniler dünyanın "zulumle" ve "baskıyla" dolu olduğuna inanıyorlar ve kendilerini dünyayı "adalet ve hakkaniyetle doldurmak" için çabaladıklarını söylüyorlardı. Şehirdeki işi gücü olmayan toplumdan tecrid edilmiş halkı mevcut düzene dine ve sosyal hayata karşı bir başkaldırıya davet ediyorlardı. Anlatılanlara göre Hasan Sabbah Alamut Kalesini zaptederek orada ihtilalci bir

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2010, 20:39:53 »

Çevrimdışı Pusu13

• Yeniçeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2010, 20:43:58 »
Enflaston bir kere azdımı ondan kurtulmak çok uzun sürüyor, ensfasyonla mücadelenin en iyi yolu daha enflasyon yokken enflasyon önleyici önlemler almak, bunun içinde Tax Accessor çıkana kadar, merkeziyetçiliği -3 e kadar çekmek ve hazineye mümkün oldukça az para aktarmaktır.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2010, 20:57:13 »
Anladım. National Bank'ı benimsiyorum, hazineye para aktarmıyorum ve master of mind alıyorum ve merkeziyetçiliğe kayıyorum ki zaten her oyunumda ilk kaydırdığım çubuk merkeziyetçiliktir.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2010, 20:58:24 Gönderen: Speedy »
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2010, 21:01:57 »
1650'de açılan bir bina ile enflasyonu rahatça indirebilirsin.
Persian for Yönetici

Çevrimdışı Pusu13

• Yeniçeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2010, 15:26:56 »
1650'de açılan bir bina ile enflasyonu rahatça indirebilirsin.

Tax Accessor işte o  ;)

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2010, 18:59:30 »
Arkadaşlar İngiltere oyununda hazineye para aktarmadığım için iflas ettim. Şimdi bir aktar diyorsunuz bir aktarma işin içinden çıkamadım. ??? Aktarınca enflasyon coşuyor, aktarmayınca memleket batıyor. :D
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2010, 19:02:30 »
Nasıl batıyor ya ben sırf Fransa'yı yenebilmek için aktardıydım bir ara yoksa iflasın i'sinin bile olmaması lazım.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2010, 19:04:02 »
Zaten yukarıda bütçenin kötü gittiğine dair uyarı veriyordu hazineye aktarım yapmayınca, sonra bir baktım ''şınkkkkkk Bankrupty!''
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2010, 19:09:32 »
İşi başından sıkı tutacaksın. Eğer oyunun başında aktardıysan kademeli olarak azaltacaktın.

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Ekim 2010, 20:08:41 »
Zaten yukarıda bütçenin kötü gittiğine dair uyarı veriyordu hazineye aktarım yapmayınca, sonra bir baktım ''şınkkkkkk Bankrupty!''

Ben de İngiltere'yle defalarca oynadım, Fransa'yı istila ettim ve Burgundiya'yla yıllarca savaştım. Buna rağmen iflas etmedim. Hata sende demek ki. :) Tüccarlara önem vermen lazım öncelikle. Ayrıca asker sayını dengede tutmalısın. 20k asker yeterlidir. Eğer çok sıkışırsan enflasyonu artırmayacak şekilde hazineye para aktarabilirsin.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 11 Ekim 2010, 20:09:41 »
Ben demiştim en başta enflasyonlu yazmayayım diye ama bir kere geri dönüşü olmayan yola girdik ne yapalım? :D
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Paradox Development Studio Facebook sayfasıParadox Dev Studio Twitter sayfasıParadox Interactive Google+ sayfasıParadox Interactive Youtube sayfasıParadox Interactive Steam sayfasıParadoxfan RSS beslemeleri

www.totalwarturkiye.com | www.assassinscreed1092.com