Gönderen Konu: Crusader Kings - Hükümdarlıklarımızı paylaşalım  (Okunma sayısı 3604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Sicilya Krallığı

Kuzey Afrika şeridi batısı ve doğudaki üç şehir haricinde tamamen benim. Ayrıca Mısır ve kutsal topraklar da benim.

Bu da hükümdarımız ''Bohemond de Hauteville''. Sicilya, Mısır ve Afrika'nın kralı. Ayrıca Papalığın kontrolörü.

Oyun zorşuğu ve agresiflik normal.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2010, 22:19:04 Gönderen: Speedy »
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
  • Brawlers, Bawlers & Bastards
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings - Hükümdarlıklarımızı paylaşalım
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2010, 14:29:37 »
Burada hiç savaşmadan vassal yapa yapa aldım  crwn*

İtalya ile her zaman yaptığım gibi Bizans'a meydan okudum . Şimdi savaş devam ediyor ama şimdiki sonucum bu.

don't be another brick in the wall

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2010, 14:41:29 »
Oyun ekranı çok karışık. Tren olmuş...

İtalyanın tamamı mı senin?
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2010, 14:46:02 »
  Çizme olarak bahsediyorsan değil. Ben İtalya'nın kralıyım ve sınırım içinde olan tüm armalar ve onların kontları benim vassalim. Zaten avrupa da hiç savaşmadan sadece "Offer Vassalization" yaparak genişledim. Bende 4 tane toprak var. Eğer oyuna devam edersem Bizans anadoludaki kontlarımı ve dağıtacaktır o yüzden hemen resmini çekmek istedim...

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2010, 22:29:07 »
  Çizme olarak bahsediyorsan değil. Ben İtalya'nın kralıyım ve sınırım içinde olan tüm armalar ve onların kontları benim vassalim. Zaten avrupa da hiç savaşmadan sadece "Offer Vassalization" yaparak genişledim. Bende 4 tane toprak var. Eğer oyuna devam edersem Bizans anadoludaki kontlarımı ve dağıtacaktır o yüzden hemen resmini çekmek istedim...

İlginç. :D Bizans dağıttıktan sonra da bir resim yok.

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2010, 18:01:23 »
Oyuna devam etmediğim için bir resim çekemicem  :scholar:

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Flinders Petrie
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2013, 17:53:25 »
  Moskova Kontluğu ile başladığım oyunumdan bir görüntü oyun başında sadece Moskva'nın kontrolü elimdeydi yaptığım seferler sonucu Mother Russia yolunda emin adımlarla ilerliyorum. Bazılarınız neden CK I oynuyorsun hala diyebilirler hemen açıklayayım çünkü CK I ile başladığım bu oyun kademe kademe HoI 2'ye dek sürecek. Umarım hayalimde ki gibi olur ve güzel bir deneyim yaşarım.

Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2013, 17:55:50 »
Vic'ten HoI'ye geçmiştim ben ama özellikle IC'ler çok sıkıntıydı. Hayırlısı bakalım.

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Flinders Petrie
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2013, 18:00:15 »
Bilmiyorum bir kaç aksama olsa bile basit modlama ile düzeltilebilir herhalde. Deneme amaçlı giriştim bu oyuna eğer hayalimde ki gibi olursa tek başıma güzel bir hikaye yazarım.

(aç/kapa)
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı Galiphan

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2013, 00:56:39 »
AQUITANIA IMPARATORLUĞU

Küçük Dauphine Viennios Kontluğunda başladığım D'albon hanedanlığının geldiği noktadır arkadaşlar imparatorluk dedim çünkü kral rogier e papa tarafından bu ünvan verildi  tbrk*

Burda görüldüğü üzere Kral laurenç 8 Krallık namını elinde tutmakta 3 başka krallığında ilk sırada varisidir 74 vassalım bulunmakta bunların çoğu Dükalıktır ve bu Dükaların çoğu benim kanımdan benim tarafımdan oraya oturtuldular yoğun uğraşlarla  :wall:

Burda Toparklarımın bir kısmı görülmekte yeşil olanlar

fransa ispanyanın neredeyse tamamı bizde tunus ve civarı haçlı seferiyle alındı ve King zirid le savaşırken efsane imparator Rogier D'albon 21000 askeriyle tarihin sayfalarına gömüldü yerine tahta beceriksiz spastik hertürlü dalevere sahibi ezik oğlu Laurenç çöktü tabi imparator trait ı da Rogierle beraber gitti  :wall:

Burada Rogierin Abisi Frederi yi görmektesiniz Kendisi Babası Savarics e aldığım ilk eşi hırvat kralının kızından bir hediyedir Savarics tarafından yapılan ilk haçlı seferi sırasında Kudüs Krallığının yani Kingdom of Heaven ın başına oturtdum ve ilk iş hırvat kralını öldürdüm varisleriyle beraber böyle ce hırvat bölgesinde bulunan toprakları sayesinde asla Selçuklular tarafından ezilemedi ve bizim Entrika dolu İmparatorluğumuz dışında Kendine bi cennet kurdu tek kötülüğü onu başta kuzeniyle evlendirdim bu genetik yakınlık sebebiyle çocukları inbred doğmakta yani bu krallıkta laurenç basiretsizine kalacak neyseki Laurenç çocuk doğurmada beceriksiz efemine bi tip sanırım  rlywrd* onun yerine Kahire Düküm Fernando D'albon geçecek ve altın çağ yeniden başlayacak  evil* Fernanda ilk Castille Kralımın Soyundan gelme son derece yiğit tutarlı ve doğurgan bir Düktür  :-[

Burada da İmparatorluğumun Mısır Güney İtalya Arabistan ve Suriyedeki topraklarını görebilirsiniz

Burada ise Efsane İmparator ve bir Krallığın Başına 8 Yaşında Geçip onu bir İmparatorluğa dönüştüren Rogier D'albon u ve onun Emperor ünvanını görmektesiniz  8|

Bunların Haricinde Rogier in 400 bin asker 40k gold ve bilimum toprakların ünvanların sahibi olduğunu görmenizde mümkün papanın ısrarları sonucu Tunus seferini 200000 askeriyle başlattı ama bitirmek Laurenç cibilliyetsizine nasip oldu  :wall:

Aile Çok Geniş Nerden baksanız 25-30 arası Dükalık var ve herbirinin 2-3 kendine ait toprakları var ve daha 1151 yılını görebildik şu Moğollar gelsede yıkım başlasa diye bekliyorum  :popcorn:

Fotoğraflar biraz küçük oldu kusuruma bakmayın arkadaşlar pek bu işten anlamıyorum
Neden hala CK derseniz inanılmaz güzel bir oyun bence tabi