Gönderen Konu: Crusader Kings Hileleri  (Okunma sayısı 15625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Crusader Kings Hileleri
« : 09 Eylül 2010, 03:01:42 »
Oyun esnasında F12 tuşuyla konsolu açıp, alt kısımda yer alan hileleri girebilirsiniz:

Hepsi denenmiştir.

gold - Para   :sombrero:
prestige - Şöhret  8|
piety - Dindarlık  :J

Hileli oynamak kötüdür ama Haçlı Seferleri'ne gidenler gold'u kullansa fena olmaz hani.  &)

Norevolts : İsyanlar çıkmaz.
Difrules: Savaşta yenilmezsiniz.(askerler gider fakat moralden dolayı asla kaybetmezsiniz)
Fullcontrol: Herkezsin askerlerini yönetirsiniz.

die: O an seçilmiş olan karakter ÖLÜR
charevent [event numarası]: Hepimiz biliyoruzdur
nofog: Adından belli, sisi ortadan kaldırır
showid: Şehirlerin ID numarasını gösterir 
charevent 7084 yaparsanız o an olan kuşatma başarı ile sonuçlanır 
charevent 5100 yaparsanız stability +1 olur 
charevent 7084 yaparsanız o an olan kuşatma başarı ile sonuçlanır 
charevent 7037 başkente 20 ingiliz askeri gelir.
charevent 7039 başkente 75 fransız askeri gelir.
charevent 7038 başkente 25 alman askeri gelir.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2010, 14:51:54 Gönderen: fear34 »
"When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground."

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings Hileleri
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2010, 11:55:42 »
Haçlı Seferi için para biriktirmek mesele! :P Ben şahsen bir kaç yıl para biriktiriyorum.( Bu sürede de reputationun azalmasını bekliyorum) 20.000 civarı para yetiyor bir haçlı seferi için. Yalnız her gittiğimde Selçuklu Sultanı k*çıma tekmeyi basıyor.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2010, 12:51:09 »
20,000 mi yuh! Ne gerek var o kadar paraya. Sen herhalde Haçlı Seferi'ne 5 yıldızlı yatla gidiyorsun ;D
En uzak ülke olan İngilitere ile oynarken bile bu kadar para harcamıyordum. İtalya'dan bir prensliği kendi topraklarınıza katarsanız, masraflarınız iyice azalır. Ayrıca oradaki insan kaynağı da çok fazla. Venedik'ten 10,000'den fazla asker çıkabiliyor örneğin.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2010, 12:51:22 Gönderen: Annibal »

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2010, 13:02:23 »
Hollanda'dan gidiyorum. 80k'ya yakın asker gidiyor. Yol masrafları 6000 filan tutuyor. Asıl sorun çıkartan maaşlar. Savaş boyunca ekonomim -'de duruyor.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2010, 15:31:38 »
80 bin asker yollarsan olacağı bu. 80 bin askerle ben bütün Doğu'yu fethederim.

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2010, 15:33:44 »
Haçlı Seferlerinde nereyi alsam bir tarikata veriyorlar uyuz oluyorum.
"When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground."

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2010, 18:43:51 »
80 bin asker yollarsan olacağı bu. 80 bin askerle ben bütün Doğu'yu fethederim.

80 bin askerle gidiyorum, Selçuklular yine de beni dövüyorlar. Alıyorum İsrail'i, tam barış antlaşmalarını imzalayıp salacağım askerleri, Selçuklular kabul etmiyorlar barışı. 2 ay sonra 50k Türk ordusu Kudüs  kapılarında oluyor. Zaten ordunun yarısı helak oluyor ya yolda ya da düşman topraklarında beklemekten. Sonu hep hezimet oluyor yani. Bir de kimse yardıma gelmiyor. Kaç yıl oldu hâlâ bitmedi Haçlı seferi. Herkesin piety yerlerde.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2010, 18:56:09 »
Yıllar çok ilerlediyse belki o kadar asker normal ama 20-30 yıllık bir oyunda hiç o kadar asker görmedim, ihtiyacım da olmadı. Belki askerlerinin donanımları kötüdür. Şövalye ve ağır piyadelerin çoğunlukta olduğu ordular kurmaya çalış. Onlar daha etkili.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Eylül 2010, 19:06:16 »
80K askerin tamamını bir arada götürürsen yenilmen gayet normal. Bölgelerin supply limiti o kadar askeri kaldırmaz. Kısa sürede askerlerinin sayısı yarıya düşer. Bir kaç muharebe sonra bir bakarsın geriye 10k adam kalmış.

Bir de müslümanlardan bir şehir alınca, özellikle de crusade ilan edilen şehirse, çok sert karşı saldırılara hazır olman lazım. Şehri 2-3 sene falan elinde tutarsan, saldırıları püskürtüsen en sonunda barış önerisi gelir.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Eylül 2010, 22:05:11 »
Yıl 1200 civarı, tüm ordularımı da ayrı ayrı şehirlerde bulundurmaya dikkat ediyorum ama yine de helak oluyorlar. Sırf düşman toprağında bulma %5 attrition veriyor. Ama orduların yarısı vassallardan, onlar da az maaş veriyor olabilirler.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2010, 22:07:21 »
Büyük ihtimalle ondan yeniliyorsundur. Askerini aldığın lordlara bir bak. Hiç servetleri kalmadıysa maaşları sıfıra indirirler, bu da askerde moral falan bırakmaz, çok kolay yenilirsin.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2010, 22:29:19 »
Öyle yapacağım bir dahakine. Bu sefer yeneceğim Türkleri!

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2010, 16:49:35 »
Büyük ihtimalle ondan yeniliyorsundur. Askerini aldığın lordlara bir bak. Hiç servetleri kalmadıysa maaşları sıfıra indirirler, bu da askerde moral falan bırakmaz, çok kolay yenilirsin.

Aynen katiliyorum,hatta mumkunse para yardimi yapin onlara:)

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
  • Brawlers, Bawlers & Bastards
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ekim 2010, 10:36:08 »
Norevolts : İsyanlar çıkmaz.
Difrules: Savaşta yenilmezsiniz.(askerler gider fakat moralden dolayı asla kaybetmezsiniz)
Fullcontrol: Herkezsin askerlerini yönetirsiniz.

Bu bir EU2 üzerinden geçirilmiş olduğu için (aynı For The Glory gibi) hileler işe yarar mı diye denedim ve işe yarıyorlar.
Ben yılda bir kere gold yaparım o kadar...
don't be another brick in the wall

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 23 Ekim 2010, 11:55:58 »
İlk mesaja ekledim. Teşekkürler.

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Ekim 2010, 11:59:35 »
Fullcontrol yaptıktan sonra eğer sizin askeriniz değilse o askerin yanında bir bayrak olacak. O bayrağın sapının ucunda da meşale ucu gibi bir şey var. Onu tıklarsanız anca o zaman onları seçebilirsiniz. Yani kendi askerin herhangi bir yerine tıklayıp seçiliyorken burada böyle değil.
Meşaleye tıklayınca seçilmezse bayrağa tıklayın...
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2010, 16:10:32 Gönderen: Ahilex »

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Ekim 2010, 20:26:23 »
  Ben ne hile meraklısıymışım ya : evil*
die: O an seçilmiş olan karakter ÖLÜR (denendi)
charevent [event numarası]: Hepimiz biliyoruzdur (denendi)
nofog: Adından belli, sisi ortadan kaldırır (denendi)
showid: Şehirlerin ID numarasını gösterir (denendi)
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2010, 14:38:14 Gönderen: Ahilex »

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Ekim 2010, 12:23:43 »
Denendi ve hepsi çalışıyor...
charevent 5100 yaparsanız stability +1 olur  krp*
charevent 7084 yaparsanız o an olan kuşatma başarı ile sonuçlanır  krp*
charevent 7037 başkente 20 ingiliz askeri gelir.
charevent 7039 başkente 75 fransız askeri gelir.
charevent 7038 başkente 25 alman askeri gelir.
Zaten sizde eventleri nerede bulabileceğinizi biliyorsunuz...
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2010, 14:37:36 Gönderen: Ahilex »

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Ekim 2010, 19:09:03 »
Bu 20 ingiliz filan hepimiz için ÇOK AZ  :stop:

Bu sefer biraz altın karşılığında olacak fakat hile kullanıyorsan gold hilesini de yapmışsındır  :sneaky:

charevent 5873 = 100 Altın karşılığında 5000 Slovak askeri başkentine gelir.
charevent 5825 ile 5874 arasında hepsi ben denemedim ama deneyen arkadaşlarım var...

Çevrimdışı Bersun

• Ağır Süvari
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Ekim 2010, 21:14:53 »
1000 tane Bask askerini başkente getiren bir event gelmişti bana, onu da ekleyebilirsin. Bu arada oyunda Slovak kültürü var mı?