Gönderen Konu: [WIP]Patriotizm  (Okunma sayısı 333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
[WIP]Patriotizm
« : 04 Ağustos 2017, 10:32:25 »
Patriotizm modu, oyuna her ulusun vatanseverlik derecesini milli ruh olarak eklemeyi hedefliyor. Savaşçı milletler ve birlik içindeki halklar bu sistemde askere daha çok insan alabilecek, bazı ülkelerin milli birliği ve/veya saldırı/savunma değerleri de artacak.

RESİMLER[YAKINDA...]
(aç/kapa)

SÜRÜM NOTLARI V0.1[YAKINDA...]
(aç/kapa)

İNDİRME BAĞLANTILARI [YAKINDA...]
V0.1 - WIZARDFAN[YAKINDA...]
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
Ynt: [WIP]Patriotizm
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2017, 10:36:39 »
İlginç olacağa benziyor, takipteyim  tbrk*

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2017, 10:39:40 »
İspanya Cumhuriyeti (Demokratik ve Komünist için) Vatanseverliği eklendi.
Askere alınabilirliği %12 arttırıyor, Bölük Saldırısı %6 azalırken Bölük Savunması %3 artıyor.
Görüşleriniz?
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2017, 10:55:53 »
İspanya Cumhuriyeti (Demokratik ve Komünist için) Vatanseverliği eklendi.
Askere alınabilirliği %12 arttırıyor, Bölük Saldırısı %6 azalırken Bölük Savunması %3 artıyor.
Görüşleriniz?
Bence olur

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2017, 11:04:08 »
Yunanistan için, Helen Askeriyesi ruhu eklendi. Yunanistan bölük saldırısı %10 azalıyor. Yunanistan bölük savunması %5 artıyor. Askere alınabilir nüfus değişkeni %20 artıyor ve askere alım %1 artıyor.

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2017, 11:06:15 »
Yunanistan için, Helen Askeriyesi ruhu eklendi. Yunanistan bölük saldırısı %10 azalıyor. Yunanistan bölük savunması %5 artıyor. Askere alınabilir nüfus değişkeni %20 artıyor ve askere alım %1 artıyor.
Nüfüs değikeni fazla artmış bir de askere alım biraz az

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2017, 11:09:22 »
Nüfus değişkenini %15'e düşürüp askere alımı %2'ye çıkartsam nasıl olur? Yunan asker sayısının fazla olmasını istiyorum, dünya savaşlarında çok askerleri vardı sonuçta.

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2017, 11:19:02 »
Nüfus değişkenini %15'e düşürüp askere alımı %2'ye çıkartsam nasıl olur? Yunan asker sayısının fazla olmasını istiyorum, dünya savaşlarında çok askerleri vardı sonuçta.
İngilizler olmasaydı fazlayı görürdük.Günümüzde bile  10 milyon nüfusu olan bir ülke savaş zamanlarında da max. 2 milyon anca vardır. ½15'e ½2 olmazda olur diyelim.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2017, 11:21:15 Gönderen: mami2003 »

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2017, 11:39:24 »
2 milyon olamıyor vanilla oyunda işte :) %15 değişkeni ve %2 arttırma ile 1.4M oluyor sanırım. Politikayı da %5'lik yasa seçerlerse 2M olur.
Türkiye için de bu benzeri bir sistem kuracağım.

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2017, 11:41:55 »
2 milyon olamıyor vanilla oyunda işte :) %15 değişkeni ve %2 arttırma ile 1.4M oluyor sanırım. Politikayı da %5'lik yasa seçerlerse 2M olur.
Türkiye için de bu benzeri bir sistem kuracağım.
1.4M bile çok fazla yunanlara

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2017, 11:47:57 »
Kötü olan şey milyonlarca manpower gitse bile nüfusta bir değişim olmuyor. Nüfus dlc si confirmed.

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2017, 11:55:33 »
Kötü olan şey milyonlarca manpower gitse bile nüfusta bir değişim olmuyor. Nüfus dlc si confirmed.
Sanırım nüfuslar iki sınıfa ayrılıyor. Asker ölümlerinde "Hizmet edebilir nüfus" azalıyor. Eyaletlerde görünen sayı sivil nüfus sayısı.

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2017, 11:56:59 »
bu özelliği ne zaman biri eklyecek diyordum ki sen cıktın  :)

ama senden önce bir darkest hour vardı ama onlar henüz yapmadı ilk pratiğe geciren sen olabilirsin

bak benim önerilerim

ya istiklal ya ölüm(savaş zamanı türkiye bonusu)

their finest hour(ingilizler için)

baska aklıma gelmiyor bençe minorlara özen

+metaxas ve atatürk için özellik ekle bunlar çok önemli sahıslar olduğu halde paradox hiçbirsey yapmamıs
hadi atatürkü geçtim WW2 de yok diye ama metexas e de özellik koymadılar adam italyanların ve almanların basını baya bir ağrıttı yunan isgalinde......
gerçi paradox curchhill için bile bir şey koymamıs adamı görmüyorum bile coğu oyunumda ne yazik ki...

yani sırf hitlere diktatör diyip PP vermek için trait sistemi eklemek saçma gelmisti bastan beri baska seyler de ekleseler iyi olurmus....
Sanırım nüfuslar iki sınıfa ayrılıyor. Asker ölümlerinde "Hizmet edebilir nüfus" azalıyor. Eyaletlerde görünen sayı sivil nüfus sayısı.
yalnız orada bende bir DLC nin değisiklik yapacağı yönündeyim

en kötü nükleer atınca nüfüs azalır(simdi nükleer atıyoruz adamlar hiç ölmüyor)

nükleer bomba güçlü bir şey olmalı radyasyon zaiyatı,ciddi adam kayıpları,düzeltilmez altyapı zararları gibi şeyler olmalı
hem ölümçül hemde kafana göre sallayamayacğın bir şey olur o zaman

HELE HELE RADYASON ZAİYATI BEKLİYORUM PARADOXDAN...
veya DMZ gibi bir bölge olur ama o da saçma oluyor en iyisi radyason dan adam kayıp etmek ele geçirmek istediğimiz yerlere bomba atmayız o zaman elimizi sıkı tutarız ama atınca karşı taraf da ağır zarar görür
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2017, 12:02:33 Gönderen: vakanüvis »
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

olması imkansız hayellerim:
age of reason- a vic3 to stallaris AAR
Games for carladian Throne -a bannerlord AAR
Chartage delada est-EU:ROME II AAR

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2017, 12:17:17 »
Kişilere (Metaxas,Atatürk gibi) trait eklemeyi Dengelenmiş Ülkeler'de yapıyorum, bu sadece vatanseverlik ruhu ekleme modu olacak.
Türkiye için Kurtuluş Savaşı Galibi ruhu eklemeyi düşünüyorum, askere alınabilir nüfus değişkeni %20 azalır (Savaşta şehidimiz çoktu), askere alınabilir nüfus ise %7 arttırılabilir ve çekirdek arazide saldırı ve savunma %10 artabilir.

Yunan ruhunda askere alınabiliri 2'den 1.75'e düşürdüm.