Gönderen Konu: Kaiserreich Ottoman Submod'u hakkında fikir?  (Okunma sayısı 211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maestas

• Azab
  • *
  • Tank-ül Celeb.
    • Profili Görüntüle
Kaiserreich Ottoman Submod'u hakkında fikir?
« : 22 Temmuz 2017, 19:14:06 »
Gençler merhaba,Kaiserreich modunda Osmanlı'ya belirli şeyler ekledim eğer beğenirseniz Submod olarak sunacağım ;

1 - Azerbaycan'ın generallerini Osmanlı'ya ekledim ve Azerbaycan bölgesini Osmanlı'ya verdim.(Mondros ile Kafkasya cephesinden çekilmiştik)

2-Yeni Alman askeri misyonu kazanmamız dahilinde planlanmış bir durumdu,çünkü Osmanlı ordusu Çanakkale,Kut'ül Amare ve Bakü muharebelerini saymazsak kötü durumdaydı.(Souchon,Guderian,Hoepner,Manstein Osmanlı Generali-Mareşali ve Amirali)

3-Osmanlı ordusundaki organize olmak ile alakalı askeri odak açıkcası gerçek dışı idi.O kadar toprağa sahip bir devlet neredeyse toprak ölçümüne göre %3,5 gibi bi rakama sahip insan gücü oluştururken elin küçük ülkesi bir anda 2-3M oluyordu.Bende küçük bir odaklanma yaptım.

4-Gazi Paşa'nın ölmesi durumu zaten oyun içiydi lakin müdahale edilemezdi.Oyuna bir tane daha ekledim kendisinden küçük bir isim hilesi yaptım (1921'de ölen Karl varsa Mustafa Kemal'inde yaşaması lazımdı)

5-Belirli başarılı komutanların rütbesini Mareşal'e çektim.

6-Başganımız gibi Hicaz'ı Osmanlı'ya bağlamadım çünkü eğer Axis savaşını kazanamayıp kanser oluyorsanız erkenden girmenizi tavsiye ediyorum ki o event devreye girip birde organize olmakla uğraşıp kaybetmeyin.

7- Son olarak Tebriz'de Çekirdeği'miz var.

Dipnot ; Osmanlı'da boş olan 3 odak ağacını değiştirip doldurmayı planlıyorum.

Dipnot; Oyunda Osmanlı'yı bir anda süper güç yapmıyor yani oyunun zorluğunu yine tadacaksınız lakin saçma olan ve bence eksik olan bir takım durumları ekledim.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2017, 19:15:33 Gönderen: maestas »

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene LYS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kaiserreich Ottoman Submod'u hakkında fikir?
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2017, 19:19:49 »
Çekirdek dediğin core olmalı heralde bir de kendine göre event eklersen güzel olabilir.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.
Evinizde bilgisayarlar, başında paradoxçular dizilmiş oturuyorlar. Ekranda Victoria'lar, HOI'ler oynuyorlar, şakalaşıyorlar. Bunu gören TW'ciler demiyormu benim niye böyle güzel strateji oyunum yok, neden benim oyunumun yapay zekası iyi değil? Sega'ya soruyor, neden yapmıyorsun diyor bizde niye yok diyor! :P

Kendinize iyi bakın. Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı maestas

• Azab
  • *
  • Tank-ül Celeb.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2017, 18:09:52 »
Mod dosyasını kurdum lakin kaiserreich ile birlikte girsemde değişiklikler gerçekleşmiyor vanilla mod kalıyor yardım lütfen :wall: :wall:

Çevrimdışı BozkurtKamil

• Azab
  • *
  • Durdukca Bedende Can, Yasasin Azerbaycan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2017, 18:55:28 »
Azerbaycani osmanliya eklemen hec dogru deyil , mence Azerbaycan Xalq Cumhuriyyetini qurlmaliydin . Osminliyda Azerbaycan ile muttefiq yapardin o zaman dogru olur , Birde yeni bir bolge ekle melisin , Qarabag ile Naxcian arasina KaFan (kapan) bolgesini ekle onuda Azerbaycana ver O zaman mod hakiki olur
Tek Yol Turan

Çevrimdışı HaylHitler

• Yeni Çeri
  • *
  • We will take Jerusalem again!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2017, 22:47:38 »
Ne zaman çıkaracaksın?

Çevrimdışı maestas

• Azab
  • *
  • Tank-ül Celeb.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2017, 13:59:08 »
Mod dosyasını kurdum lakin kaiserreich ile birlikte girsemde değişiklikler gerçekleşmiyor vanilla mod kalıyor yardım lütfen :wall: :wall:
Şu sorunu çözebilirsem ilk sürümünü çıkartacağım.

Çevrimdışı maestas

• Azab
  • *
  • Tank-ül Celeb.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2017, 20:33:46 »
Hala çözemedim,yardım edebilecek yok mu?