Gönderen Konu: Kaiserreich Ottoman Submod'u hakkında fikir?  (Okunma sayısı 341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maestas

• Azab
  • *
  • Tank-ül Celeb.
    • Profili Görüntüle
Kaiserreich Ottoman Submod'u hakkında fikir?
« : 22 Temmuz 2017, 19:14:06 »
Gençler merhaba,Kaiserreich modunda Osmanlı'ya belirli şeyler ekledim eğer beğenirseniz Submod olarak sunacağım ;

1 - Azerbaycan'ın generallerini Osmanlı'ya ekledim ve Azerbaycan bölgesini Osmanlı'ya verdim.(Mondros ile Kafkasya cephesinden çekilmiştik)

2-Yeni Alman askeri misyonu kazanmamız dahilinde planlanmış bir durumdu,çünkü Osmanlı ordusu Çanakkale,Kut'ül Amare ve Bakü muharebelerini saymazsak kötü durumdaydı.(Souchon,Guderian,Hoepner,Manstein Osmanlı Generali-Mareşali ve Amirali)

3-Osmanlı ordusundaki organize olmak ile alakalı askeri odak açıkcası gerçek dışı idi.O kadar toprağa sahip bir devlet neredeyse toprak ölçümüne göre %3,5 gibi bi rakama sahip insan gücü oluştururken elin küçük ülkesi bir anda 2-3M oluyordu.Bende küçük bir odaklanma yaptım.

4-Gazi Paşa'nın ölmesi durumu zaten oyun içiydi lakin müdahale edilemezdi.Oyuna bir tane daha ekledim kendisinden küçük bir isim hilesi yaptım (1921'de ölen Karl varsa Mustafa Kemal'inde yaşaması lazımdı)

5-Belirli başarılı komutanların rütbesini Mareşal'e çektim.

6-Başganımız gibi Hicaz'ı Osmanlı'ya bağlamadım çünkü eğer Axis savaşını kazanamayıp kanser oluyorsanız erkenden girmenizi tavsiye ediyorum ki o event devreye girip birde organize olmakla uğraşıp kaybetmeyin.

7- Son olarak Tebriz'de Çekirdeği'miz var.

Dipnot ; Osmanlı'da boş olan 3 odak ağacını değiştirip doldurmayı planlıyorum.

Dipnot; Oyunda Osmanlı'yı bir anda süper güç yapmıyor yani oyunun zorluğunu yine tadacaksınız lakin saçma olan ve bence eksik olan bir takım durumları ekledim.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2017, 19:15:33 Gönderen: maestas »

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kaiserreich Ottoman Submod'u hakkında fikir?
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2017, 19:19:49 »
Çekirdek dediğin core olmalı heralde bir de kendine göre event eklersen güzel olabilir.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı maestas

• Azab
  • *
  • Tank-ül Celeb.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2017, 18:09:52 »
Mod dosyasını kurdum lakin kaiserreich ile birlikte girsemde değişiklikler gerçekleşmiyor vanilla mod kalıyor yardım lütfen :wall: :wall:

Çevrimdışı BozkurtKamil

• Azab
  • *
  • Durdukca Bedende Can, Yasasin Azerbaycan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2017, 18:55:28 »
Azerbaycani osmanliya eklemen hec dogru deyil , mence Azerbaycan Xalq Cumhuriyyetini qurlmaliydin . Osminliyda Azerbaycan ile muttefiq yapardin o zaman dogru olur , Birde yeni bir bolge ekle melisin , Qarabag ile Naxcian arasina KaFan (kapan) bolgesini ekle onuda Azerbaycana ver O zaman mod hakiki olur
Tek Yol Turan

Çevrimdışı HaylHitler

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • We will take Jerusalem again!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2017, 22:47:38 »
Ne zaman çıkaracaksın?

Çevrimdışı maestas

• Azab
  • *
  • Tank-ül Celeb.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2017, 13:59:08 »
Mod dosyasını kurdum lakin kaiserreich ile birlikte girsemde değişiklikler gerçekleşmiyor vanilla mod kalıyor yardım lütfen :wall: :wall:
Şu sorunu çözebilirsem ilk sürümünü çıkartacağım.

Çevrimdışı maestas

• Azab
  • *
  • Tank-ül Celeb.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2017, 20:33:46 »
Hala çözemedim,yardım edebilecek yok mu?