Gönderen Konu: Trait Rehberi  (Okunma sayısı 3569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
Trait Rehberi
« : 11 Kasım 2012, 13:05:17 »
TRAİTLER

Entrika Traitleri;

Acemi Komplocu entrika becerilerine ağırlık veren bir eğitim almıştır. Ne yazık ki pek işe yaramamıştır.
Acemi Komplocu (Amateurish Plotter) : Entrika:+1----Yöneticilik -1

Gösterişli Komplocular saltanat entrikalarında başarılıdırlar ve kendilerini işin ustası olarak düşünürler. Fakat, gizlilik noksanları en iyi çabalarını bile tehlikeye atmaya meyillidir.
Gösterişli Komplocu (Flamboyant Schemer) : Entrika:+3----Yöneticilik -1

Usta Entrikacı, entrika hayatına gayet uygun bir dalavare ustasıdır.
Usta Entrikacı (Intricate Webweaver) : Entrika+6----Askeri+1----Diplomasi+1----Yöneticilik -1

Yakalanamayan Gölge entrika sanatında ustalaşmıştır ve, muhtemel komplocular için ideal bir akıl hocası olabileceği gibi, çok iyi bir casus lideri de olabilir.
Yakalanamayan  Gölge (Elusive Shadow) : Entrika+9----Askeri+2----Diplomasi+2----Yöneticilik -1

Diplomasi Traitleri;

Saf Tavizciler beğenilmek isterler ve kendilerini diplomat olarak düşlerler. Fakat ne yazık ki, herkes onlara kabadayılık taslama niyetindedir.
Saf Tavizci (Naive Appeaser): Diplomasi+1----Askeri-1

Gizli Düzenbaz kaba fakat doğru dürüst ve verimli diplomattır.
Gizli Düzenbaz(Underhanded Rogue) : Diplomasi+3----Doğurganlık+5%----Askeri-1

Etkileyici Müzakereci, ileri gelenleri şık kıyafetleri ve ikna edici konuşma sanatı ile etkileyen mükemmel diplomattır.
Etkileyici Müzakereci (Charismatic Negotiator) : Diplomasi+6----Öğrenme+1----Entrika+1----Doğurganlık+5%----Askeri-1

Gizli Üstad, diplomasi sanatında tamamen ustalaşmış devlet adamının bir örneğidir. Başbakan için olduğu kadar diplomasi alanında en iyi eğitimi arayan çocuklar için de iyi bir seçimdir.
Gizli Üstad (Grey Eminence) : Diplomasi+9----Öğrenme+2----Entrika+2----Doğurganlık+10%----Askeri-1

Yönetim Traitleri;

Savurgan, para konularında iyi olması için yetiştirilmiştir, ve eğer iyi olmanın manası parayı çabucak harcamaksa, Savurgan kesinlikle çok iyidir.
Savurgan(Indulgent Wastrel) : Diplomasi-1----Yönetim+1

Tutumlu Katip, çok yetenekli olmasa da sorumluluk sahibi bir yöneticidir.
Tutumlu Kâtip(Thrifty Clerk) : Diplomasi-1----Yönetim+3----Bereket/Doğurganlık+5%

Servet Oluşturucu, ergenlikten, iyi bir iş duyusuyla silahlanarak, lüks içinde yaşamaya kararlı bir şekilde çıkmıştır.
Servet Oluşturucu(Fortune Builder) : Askeri+1----Yönetim+6----Diplomasi-1 ----Öğrenme+1----Bereket/Doğurganlık+10%

Hiçbir zaman para kaynağını bitirmeyen bu karakter gerçekten Midas tarafından dokunulmuştur. Hazinebaşılık ve kaderinde yöneticilik olan çocuklar için danışmanlık için mükemmel bir seçimdir.
Midas'ın Dokunduğu(Midas Touched) : Askeri+2----Yönetim+9----Diplomasi-1 ----Öğrenme+1----Bereket/Doğurganlık+15%

Savaşçı Traitleri;

Sapkın Savaşçı savaş alanı ve dövüş sanatları için eğitilmiştir, fakat bunun için gereken tüm yetenekten yoksundur.
Sapkın Savaşçı (Misguided Warrior) : Askeri+1----Öğrenme-1 ----Sağlık+0.5

Çetin Savaşçı savaş meydanında dehşet vericidir, fakat sadece sıradan bir komutandır.
Çetin Savaşçı (Tough Soldier) : Askeri+3----Öğrenme-1 ----Sağlık+0.5

Güvenilir bir komutan ve değerli bir savaşçı olan Yetenekli Taktisyen, savaş sanatının bir ustasıdır.
Yetenekli Taktisyen (Skilled Tactician) : Askeri+6----Öğrenme-1 ----Sağlık+0.5----Entrika+1----Yöneticilik+1

Mareşal veya askeri özel öğretmen olmak için muhteşem özelliklere sahip olan Dahi Stratejist, askeri herşey üzerinde neredeyse doğaüstü bir anlayışa sahiptir.
Dahi Stratejist (Brilliant Strategist) : Askeri+9----Öğrenme-1 ----Sağlık+0.5----Entrika+2----Yöneticilik+2

Öğrenim Traitleri;

Bağımsız Rahip (Detached Priest) : Entrika-1 ----Öğrenme+1

Saygılı Rahip (Dutiful Cleric) : Entrika-1 ----Öğrenme+3

Bilimsel Teolog (Scholarly Theologian) : Entrika-1 ----Doğurganlık-5%----Öğrenme+6----Diplomasi+1----Yöneticilik+1

Üstün Teolog (Mastermind Theologian) :  Entrika-1 ----Doğurganlık-5%----Öğrenme+9----Diplomasi+2----Yöneticilik+2

Olumsuz Traitler(-);

Stresli (stressed) : Entrika-1----Yöneticilik-1----Doğurganlık-10%----Sağlık-1

Bunalımlı (Depressed) : Askeri: -1----Entrika: -1----Diplomasi: -1----Yöneticilik: -1----Doğurganlık: -5%----Sağlık: -1

Deli (Lunatic) : Etki yok.

Cinli (Possessed) : Etki yok.

Hasta (Ill) : Askeri: -1----Doğurganlık: -10%----Sağlık: -2

Zatürree Olmuş (Pneumonic) : Askeri: -2----Entrika: -2----Diplomasi: -2----Yöneticilik: -2----Doğurganlık: -50%----Sağlık: -4

Frengili (Syphilitic) : Askeri: -1----Entrika: -1----Diplomasi: -1----Yöneticilik: -1----Doğurganlık: -20%----Sağlık: -2

Cüzamlı (Leper) : Diploasi-2----Doğurganlık-20%----Sağlık-2

Yaralı (Wounded) : Askeri-1----Sağlık-1

Sakat (Maimed) : Askeri-2----Sağlık-2

Halsiz (Infirm) : Askeri-3----Entrika-3----Diplomacy-3----Yöneticilik-3----Öğrenme-3----Doğurganlık-30%----Sağlık-1

DEVAM EDECEK.İzinsiz Kullanılamaz.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2012, 12:02:09 Gönderen: Michael Wittmann »

Çevrimdışı MadKing

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Trait Rehberi
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2012, 14:00:00 »
eline sağlık hazırlamışsın birde sadece educution traitlerini değilde hepisini yapacaksın heralde
Sinema Öğrencisi

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2012, 16:31:39 »
Tamamlayınca belirtirsin, sabit olursa daha iyi olur.

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2012, 17:57:53 »
eline sağlık hazırlamışsın birde sadece educution traitlerini değilde hepisini yapacaksın heralde
Hepsini yapacağım.
Tamamlayınca belirtirsin, sabit olursa daha iyi olur.
Peki.

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2012, 17:58:40 »
Traitlerin açıklamaları getirilmiştir ve "Diplomasi Traitleri" eklenmiştir."Öğrenim Traitleri" eklenmiştir.

Yarından itibaren 10 ar 10 ar (-) getiren yani "kırmızı" renkli traitleri yazacağım.

Karışık olmuyor değil mi?
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2012, 18:38:03 Gönderen: Michael Wittmann »

Çevrimdışı oguz350

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2012, 21:52:39 »
eline sağlık belki bi ara sword of islam traitlerinide yaparsın gerçi onlar kolay anlaşılır :) ama general traitleri işe yarayabilir

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2012, 12:02:41 »
Soİ yapar mıyım bilmiyorum.Neyse 10 tane olumsuz trait eklenmiştir.