Gönderen Konu: Genetik ve Doğuştan Gelen Traitler  (Okunma sayısı 6712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguz350

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Genetik ve Doğuştan Gelen Traitler
« Yanıtla #20 : 07 Temmuz 2012, 06:29:57 »
güzel rehber  tbrk*

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Temmuz 2012, 15:02:54 »
Harbiden mi?  :mean:

Sence de talipin traitlerin yaşları hiç değinilmediği, hiç bir yorumda dahi sözü geçmediği bir konuya böyle bir yanıt vermesi garip değil mi? Ben bu yüzden o şekilde yorum yaptım. Sen yanlış anlamışsın sanırım  tbrk*

Evet, dun kafam allak bullakti zaten, yanlis anlamisim.
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

taliptako

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 07 Temmuz 2012, 16:22:14 »
Ne çok abarttınız :) en iyi trait kişiden kişiye değişir ancak arkadaş konuda kesin olarak en iyi trait bu dediği için bende dedimki büyük ihtimal yaptığı + katkıya göre demiştir.Her traite +5 ekleyen Genius 25 + puan birazda ilişki arttırıyor.Strong ise 40 + puan ve ilişki arttırıyor.
Alıntı
Genius (dahilik) = Bu da her skillinize +5 ekliyor ki doğuştan gelen en iyi trait budur.

Çevrimdışı lordlombak

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Temmuz 2012, 18:36:49 »
Her Skille +5 eklemesi önemli bir etmen ki Stewardship base puanı ile midas touched birleştiğinde elinizde bulunan toprağın miktarı haliyle baya bir artıyor. Strong ise bol bol holy war yapıyor ve sefere çıkıyorsanız yararlı. İlişki artırma rakamları Genius +5 Strong +10 ancak diğer skillerinizde yüksekliği hem suikaste uğrama şansınızı düşüreceği hem de teknolojik gelişmeyi hızlandıracağı için önemli olduğu için ve kralınızın 90 yaşına kadar yaşamasının ilerleyen süreçte yani ölümü ile beraber büyük ihtimal 60ına gelmiş diğer veliaht ile (ki eğitim sırasında verdiğiniz iyi traitlerde gidecektir) devam edeceğiniz için pek tavsiye etmiyorum. Countlukta ve Dükalıkta Strong çok yararlı, Holy War yaparken yararlı ama büyük bir imparatorlukta kral 90 yaşına kadar yaşar üstüne birde traitleri düşük olursa bir hayli çile çekileceği de aşikardır.

Onun dışında mirza nedir diye sorulmuş, Mirza Seyyid ile hemen hemen aynı ( en azından oyunda) normalde pers beylerinin çocukları bu ünvanla alınır ama sanıyorum ki bu traiti anne tarafından peygambere dayananlar alıyor.

Çevrimdışı oguz350

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Temmuz 2012, 19:41:55 »
ilişki önemli değil o yavaş yavaş hallolur genius 10 numara trait  tbrk* ama yinede strong-genius arasında kararsız kaldıgım ıcın ikisinide seçip en kötü geçici traitleri alıyorum  :beam:

Çevrimdışı zindaninejderi

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 20 Kasım 2012, 13:01:47 »
eline sağlık