İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Zebercet

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 13
1
Fransa ile ittifakım zaten onun sayesinde aldım adayı finansal destek veriyor 4. deneyişimde adayı aldım. Hedefim adayı almaktı ilerisini düşünmüyordum.   ;D  ;D

Bütün Britanyayı almaya çalış Luck of the Irish başarımı gelsin.

2
Fatih o saydam arkaplan Türkçe yamayla alakalı hocam.  :) Aşırı rahatsız edici bir şey değil ama bil istedim.

3
Fatih emeğine sağlık bu yama çok güzel olmuş ya gazeteler falan. :D

4
Satın alalım mı üstat ne dersin? Dlc olarak hangi dlclere yoğunlaştın onu da söyler misin hangi dlcleri alalım?

5
öğrertici kısmına bakmana gerek yok. bize sorabilirsin  tbrk* (ayriyetten rehberlerede bakabilirsin.)
Aslında bir Türkçe rehber serisi buldum adam inciğini cinciğini anlatıyor. Zaten oyunun tutorial kısmı çok b.ktan diyorlar.  ;D Bakalım biraz HOI ile oyalanacağım gibi duruyor yılbaşına kadar yeni sürüm çıkarırsa arkadaş bunu da artık dlcsiz alıp kütüphaneye ekleyeyim.

6
Öğretici kısmını tamamlama şansın var mı hocam? Son halini denemedim açıkçası 1000 civarı yeni satırdan falan bahsetmişsin en son, oyunu alıp almama konusunda kararsızım, Hoi 4 aldım dün iki dlcsiyle birlikte hızlıca kavradım senin çevirin sayesinde ve oynuyorum. En azından Hoi kadar olduysa bile yeterlidir. Dlcsiz alacağım için çeviri yüzdesi biraz daha yüksek olabilir benim adıma. Bakalım duruma göre almayı planlıyorum.

7
İlk zamanlar epey seri ilerledi ancak günlerdir 4.81'de kaldı yama. Türk gibi başlıyoruz başlamaya da bitirme noktasında sıkıntı var.

8
Hocam Victoria yerine buna biraz daha yoğunlaşma şansın var mı? Demek istediğim Victoria için 1 haftanı ayırıyorsan buna 2 hafta ayır derim zaten hali hazırda oynanacak kadar çevrilmiş çünkü Victoria. Ben 25 saat civarı diğer arkadaşın yamasıyla oynamıştım Victoriayı.

9
Eventler komple çevrilip vakit kaybedileceğine eventlerin sonuçları çevrilse daha iyi bence. Artan zamanla başka detaylar çevrilebilir.

10
Görünüşe göre bir Paradox oyununu daha anlayarak oynayabileceğiz.

11
Çok haklısınız, şuana kadar HOI4 %85 ve Victoria 2 %75 yapabildim. Sonuçta bende insanım benimde bazı şeylere vakit ayırmam gerekiyor. Mesela forumda bulunan arkadaşlar modları çevirmeye çalışıyorlar. Onun yerine gelip şu çevirilere yardım etseler daha iyi olacak. 2-3 kişi bile düzenli yardım etmiş olsa şuan HOI4 ve Victoria 2 yamaları bitmiş, CK2 ise çok daha fazla çevrilmiş olabilirdi.


Kastettiğim tam olarak bu. Ters bir tepki vermediğiniz için teşekkür ederim. Devasa metinler barındıran bu oyunların altına tek başına girmek bile çok ciddi cesaret işi, buna rağmen tek başına eventler harici oynanabilir hale getirmek bile büyük bir başarı. Dediğiniz gibi ıvır zıvır şeylerle uğraşılacağına halihazırda devam eden ve büyük oranda tamamlanan çeviriye yardım edilse şu an üç oyundan biri tamamen çevrilmiş olabilirdi. Ancak kültürümüzde bu yok nedense. Ya çeviriye katılır iki gün sonra bırakır, ya aldığı dosyayı teslim etmez, ya foruma bir girer bir daha girmez vs. Ve bana kalırsa ismini direkt olarak Paradoxtan alan bir sitenin çeviri anlamında çok daha ciddi bir noktada olması ve bu çeviriler üzerinden yapımcıyla iletişime geçip yerelleştirme için sıkboğaz etmesi gerekiyor.

12
Fatih kardeşime büyük saygım ve de sevgim var ancak tek kişinin yapabileceği işler değil bunlar. Arkadaş da zaten ister istemez yüzde 50-60'dan öteye götüremiyor çevirileri. Halbuki dediğim gibi bir ekip kurulsa iş bölümü yapılsa hem çıkan her dlc en geç iki hafta gibi bir sürede çevrilir hem de Paradox tarafından ciddiye alınılırlığımız artar, Türkçe dili isterken elimizde net bir veri olur onun üzerinden tepkilerini ölçeriz.

13
Ekşiye de yazacağım. Umarım çok büyük kitlelere ulaşır da şu oyunlar hızlı bir şekilde çevrilir. Birlik olunsa üstesinden gelinmeyecek şeyler değil, Ruslar her dlcyi çıktığı hafta çevirip sunuyor mesela, Türkiyede ise herkes kendi başına bir çeviriye girişip yarım bırakıyor. Türk gibi başlıyoruz ama İngiliz gibi bitiremiyoruz maalesef.

14
Europa Universalis IV / Ynt: Müttefikler Savaşa Gelmiyor
« : 04 Eylül 2017, 21:37:48 »
İyilik borcu o işte "Favor" dediğimiz şey. Türkçe yamada parasal borç gibi çevirmiş arkadaş.

15
Victoria II - Modlar / Ynt: Victoria 2 - Türkçe Yama %70
« : 21 Ağustos 2017, 12:55:00 »
Müthiş bir haber.

16
Victoria II - Modlar / Ynt: Victoria 2 - Türkçe Yama %90
« : 12 Ağustos 2017, 12:04:28 »
Jasebon blogu kapatmış elinde olan biri yükleyebilir mi ya da link atabilir mi?

http://s4.dosya.tc/server2/pocfl0/Victoria_2_Turkce_Yama.exe.html

Arkadaşlar blogdaki yamanın linki bu. Eski arama kayıtlarımda buldum güç bela.

18
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 26 Temmuz 2017, 22:51:50 »
Savoy oynarken şansımın yardımı ile fransayı pu ya aldım ve avusturya ile veraset savaşı başladı. Zorlanarak beyaz barışla bitirsem de fransanın özgürlük arzusu 100 ve hiç inmedi. Ne yapmalıyım

Fransa senden kat kat güçlü olduğu için rahat bırakmaz. Sal gitsin başına bela olur.

19
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 25 Temmuz 2017, 20:22:43 »
Merhabalar culture shift olayını yapmak için hangi adımları izlememiz gerek acaba? mesela osmanlı ile yunanistan kuruluyorsa  nasıl kurabilirim ? cevaplarsanız çok sevinirim.

Eski sürümlerde kültür değişimi yapıp atıyorum Pers kültürünü ana kültür yaparsan Osmanlı ile Persia kurulabiliyordu yalnız bu son sürümlerde kalktı zannedersem. Hala daha kültür değişimiyle kurulabilen devletler mevcut ama dediğim gibi her ülkeyle kültür değiştirip her ülke kurulmuyor artık. Misal veriyorum Venedik ile kültür değiştirip Yunanistan kurarsın ama muhtemelen bunu Osmanlı ile yapamıyorsun. Benzer kültür grubu içinde olmak gibi şartlar olabilir tam emin değilim. Bilen birisi yazarsa iyi olur.


20
Püf noktası bu tarz devletlerde sabır bence. Hedefin İtalya kurmaksa ben Savoy ile çok rahat kurmuştum. Ama çok oldu açıkçası pek bir şey hatırlamıyorum.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 13