İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Zebercet

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 12
1
Eventler komple çevrilip vakit kaybedileceğine eventlerin sonuçları çevrilse daha iyi bence. Artan zamanla başka detaylar çevrilebilir.

2
Görünüşe göre bir Paradox oyununu daha anlayarak oynayabileceğiz.

3
Çok haklısınız, şuana kadar HOI4 %85 ve Victoria 2 %75 yapabildim. Sonuçta bende insanım benimde bazı şeylere vakit ayırmam gerekiyor. Mesela forumda bulunan arkadaşlar modları çevirmeye çalışıyorlar. Onun yerine gelip şu çevirilere yardım etseler daha iyi olacak. 2-3 kişi bile düzenli yardım etmiş olsa şuan HOI4 ve Victoria 2 yamaları bitmiş, CK2 ise çok daha fazla çevrilmiş olabilirdi.


Kastettiğim tam olarak bu. Ters bir tepki vermediğiniz için teşekkür ederim. Devasa metinler barındıran bu oyunların altına tek başına girmek bile çok ciddi cesaret işi, buna rağmen tek başına eventler harici oynanabilir hale getirmek bile büyük bir başarı. Dediğiniz gibi ıvır zıvır şeylerle uğraşılacağına halihazırda devam eden ve büyük oranda tamamlanan çeviriye yardım edilse şu an üç oyundan biri tamamen çevrilmiş olabilirdi. Ancak kültürümüzde bu yok nedense. Ya çeviriye katılır iki gün sonra bırakır, ya aldığı dosyayı teslim etmez, ya foruma bir girer bir daha girmez vs. Ve bana kalırsa ismini direkt olarak Paradoxtan alan bir sitenin çeviri anlamında çok daha ciddi bir noktada olması ve bu çeviriler üzerinden yapımcıyla iletişime geçip yerelleştirme için sıkboğaz etmesi gerekiyor.

4
Fatih kardeşime büyük saygım ve de sevgim var ancak tek kişinin yapabileceği işler değil bunlar. Arkadaş da zaten ister istemez yüzde 50-60'dan öteye götüremiyor çevirileri. Halbuki dediğim gibi bir ekip kurulsa iş bölümü yapılsa hem çıkan her dlc en geç iki hafta gibi bir sürede çevrilir hem de Paradox tarafından ciddiye alınılırlığımız artar, Türkçe dili isterken elimizde net bir veri olur onun üzerinden tepkilerini ölçeriz.

5
Ekşiye de yazacağım. Umarım çok büyük kitlelere ulaşır da şu oyunlar hızlı bir şekilde çevrilir. Birlik olunsa üstesinden gelinmeyecek şeyler değil, Ruslar her dlcyi çıktığı hafta çevirip sunuyor mesela, Türkiyede ise herkes kendi başına bir çeviriye girişip yarım bırakıyor. Türk gibi başlıyoruz ama İngiliz gibi bitiremiyoruz maalesef.

6
Europa Universalis IV / Ynt: Müttefikler Savaşa Gelmiyor
« : 04 Eylül 2017, 21:37:48 »
İyilik borcu o işte "Favor" dediğimiz şey. Türkçe yamada parasal borç gibi çevirmiş arkadaş.

7
Victoria II - Modlar / Ynt: Victoria 2 - Türkçe Yama %70
« : 21 Ağustos 2017, 12:55:00 »
Müthiş bir haber.

8
Victoria II - Modlar / Ynt: Victoria 2 - Türkçe Yama %90
« : 12 Ağustos 2017, 12:04:28 »
Jasebon blogu kapatmış elinde olan biri yükleyebilir mi ya da link atabilir mi?

http://s4.dosya.tc/server2/pocfl0/Victoria_2_Turkce_Yama.exe.html

Arkadaşlar blogdaki yamanın linki bu. Eski arama kayıtlarımda buldum güç bela.

10
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 26 Temmuz 2017, 22:51:50 »
Savoy oynarken şansımın yardımı ile fransayı pu ya aldım ve avusturya ile veraset savaşı başladı. Zorlanarak beyaz barışla bitirsem de fransanın özgürlük arzusu 100 ve hiç inmedi. Ne yapmalıyım

Fransa senden kat kat güçlü olduğu için rahat bırakmaz. Sal gitsin başına bela olur.

11
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 25 Temmuz 2017, 20:22:43 »
Merhabalar culture shift olayını yapmak için hangi adımları izlememiz gerek acaba? mesela osmanlı ile yunanistan kuruluyorsa  nasıl kurabilirim ? cevaplarsanız çok sevinirim.

Eski sürümlerde kültür değişimi yapıp atıyorum Pers kültürünü ana kültür yaparsan Osmanlı ile Persia kurulabiliyordu yalnız bu son sürümlerde kalktı zannedersem. Hala daha kültür değişimiyle kurulabilen devletler mevcut ama dediğim gibi her ülkeyle kültür değiştirip her ülke kurulmuyor artık. Misal veriyorum Venedik ile kültür değiştirip Yunanistan kurarsın ama muhtemelen bunu Osmanlı ile yapamıyorsun. Benzer kültür grubu içinde olmak gibi şartlar olabilir tam emin değilim. Bilen birisi yazarsa iyi olur.


12
Püf noktası bu tarz devletlerde sabır bence. Hedefin İtalya kurmaksa ben Savoy ile çok rahat kurmuştum. Ama çok oldu açıkçası pek bir şey hatırlamıyorum.

13
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 23 Temmuz 2017, 20:40:15 »
Bende Turkce yama aktiv . Devlet ismi deyistiriyorum ama olmuyo yardim edin

Oyun dosyalarından mı değiştirmeye çalışıyorsun? Eğer öyleyse Türkçe karakter kullanmamayı dene bir. Sorununu tam olarak anlamadım gerçi.

14
Europa Universalis IV / Ynt: Memlüklere full teknoloji verdim
« : 22 Temmuz 2017, 23:58:56 »
WC yaparlar. :-[

15
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 22 Temmuz 2017, 23:56:52 »
Malaya ve Filipinlere koloni oluşturmak için avrupa ülkeleri geliyor mu?Birde Avrupa'nın kolonileşmesi ortalama ne zaman başlıyor?Şu an 1523 yılındayım Malayada bir ülke ile oynuyorum.Daha önce Mali ile oynarken ingilizler gelip tüm ülkenin içine etmiştide yine aynısı olmaz herhalde.Teknoloji farkı çok oluyor 50k orduyla 30k ordu karşısında bozguna uğruyorum.

Oraya sarkmaları zor hacı rahat ol.

16
Europa Universalis IV / Ynt: Oyun Bitmiyor
« : 22 Temmuz 2017, 19:04:13 »
Benim son oyunum da bitmedi 1.20.1 sürümünde. 1840 gibi kapattım ben de. Ironman oyundu bu arada.

17
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 21 Temmuz 2017, 19:23:31 »
Arkadaşlar şu enstüti mantığı nasıl işliyor ? ben bir yeri puan harcayıp geliştirince enstüti artıyor ama aylık ilerlemiyor ne yapmam gerekiyor

Bu dediğin genelde Kongo gibi Allahın def ettiği yerlerde olan ülkelerde oluyor aslında. Osmanlıyla falan aylık belli bir yüzdeyle kabul ediliyor enstitüler. Dediğim gibi bu enstitüye olan mesafeyle alakalı olsa gerek.

18
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 17 Temmuz 2017, 23:25:02 »
Teşekkürler,evet zorla vasallaştırdığım için sanırım.
https://i.hizliresim.com/YNQp2j.jpg

Fareyi %67'nin üzerine tutarsan tam olarak neden bağımsızlık istediğini görebiliriz. Bu sadece ilişkinizi gösteriyor.

19
Europa Universalis IV / Ynt: Buryatya
« : 17 Temmuz 2017, 23:22:34 »
Quantity açarsan 20 olur. Askeri bina kurarak kısa sürede 30 birime ulaşırsın diye düşünüyorum.

Gerçi ekonomi epey çöptür şimdi. Askeri bina israf olur. Koloni ile idare et derim ekonomi düze çıkana kadar.

20
Europa Universalis IV / Ynt: Buryatya
« : 17 Temmuz 2017, 23:15:03 »
Buryatya oynarken Manchu kuruyorlardı sanırım onun ideaları epey sağlamdı diye hatırlıyorum. Hatta Manchu ile dünya fethine giden çok oyuncu var. Emin değilim tabii Buryatya ile kuruluyor mu Manchu. Valla Ming son sürümlerde başbelası oldu çıktı yalnız çözen çözüyor ben de anlamıyorum. Ülkenin developmentı 300ü geçip de haraçgüzarlıktan çıkarsan Ming stability falan kaybediyor isyanlar patlıyor diyen vardı ama ne kadar doğru bilmiyorum. Koloni şu an tek çözüm gibi duruyor.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 12