İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Awake

Sayfa: 1 ... 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 ... 63
441
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV: Art of War İstek Listesi
« : 07 Ekim 2014, 19:18:17 »
Late game de topların gelişmişliğine rağmen siegelerde astronomik rakamlar kaybediliyor, toplar teknoloji geliştikçe siegelerde daha efektif olabilmeliler.

442
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV: Art of War İstek Listesi
« : 06 Ekim 2014, 10:34:55 »
Paradox 4 seriyi tek bir oyunda birleştirmediği sürece bu dedikleriniz oyunun akıcılığını bozmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

443
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV: Art of War İstek Listesi
« : 06 Ekim 2014, 02:30:02 »
Öneri olarak;

Late game de topların gelişmişliğine rağmen siegelerde astronomik rakamlar kaybediliyor, toplar teknoloji geliştikçe siegelerde daha efektif olabilmeliler.

444
EU4 - Modlar / Ynt: City-States
« : 19 Eylül 2014, 09:13:00 »
Bu sorunu yaşıyorum, nedeni ne olabilir?
(aç/kapa)

Aliens? :B

445
EU4 - Rehberler / Ynt: Vassal feed nedir nasıl yapılır
« : 13 Eylül 2014, 03:45:44 »
Gördüğüm en uzun hile rehberi :P

446
Evet corelamak daha iyi demek olmamış yalnız yine de ortada bir trade off var artık, vassal feed için oyunun son sürümü itibariyle gamey demek ne kadar doğru tartışılır. Bir de vassallınıza şehir yedirirken dip puanı gidiyor. Eskisi gibi anlaşmalar beleş olmuyor, hey gidi ne günlerdi, rival yapar ucuza kapatırdın hesabı... Şimdi rival mı kaldı, ohooooo...

Keşke kurdurduğumuz ülkenin hanedanını kendi mensup olduğumuz dinden yapabilseydik ve vassalımızın hanedanını değiştirebilseydik. Çok şugar olurdu.

Arkadaşın Manchu oyunu vassal feedin ne kadar gamey olduğunun kanıtı değil midir? Dip puanının ADM ve MIL puanları ile kıyaslanamayacağı gerçeği var ortada. Vassal feed nerf yemeli.

447
Vassal feed, core olmayan yeni toprakların vassallara bedavaya verilmesi. Sen Vassalı annexlediğinde revolt risksiz core olarak geliyor (şehirdeki modifierların bitmesini beklemen gerekiyor). Hilenin kibar hali gibi. Oturduğun yerden vassallarını büyütüyorsun, hop annexliyorsun. Orduya bile neredeyse ihtiyacın kalmıyor. :dozey:

Hatta resmi forumlarda "etiğini" tartışmışlar. :P


448
Kırım Osmanlı'nın müttefiği, Avusturya Osmanlı'ya saldırmaya başlamadan önce Rusya'ya kök söktürüyorlardı beraber. :)

449
5 yıldır paradox oyunlarını oynuyorum, ilk defa sonuna kadar bitirdim. Genelde benle boy ölçüşebilecek düşman kalmadığında sıkılıp bırakıyordum.İngiltere ile oyun bitmeden 2 yıl önce PU kurduğumdan annexleyemedim.


White monster Avusturya'ya(oyun başından beri müttefiğiz sanırım) rağmen Osmanlı fazlasıyla iyi götürdü durumu.


450
Sonradan katılım açık mı?

451
EU4 - Multiplayer / Ynt: Orijinal EU IV sahipleri
« : 10 Eylül 2014, 18:31:50 »
Uzun zamandır giremiyordum foruma, şimdi güncellendi. URL olarakta ekleyeceğim sonra.

452
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 09 Eylül 2014, 00:02:20 »
Mali gibi ülkeleri genelde sömürge olarak alman senin için daha yararına olur böylelikle hem isyanlarla ugraşmaz hemde ticaretin size doğru akmasını sağlayabilirsiniz  ama illa ele gerirçem diyorsan vassal annex takılırsın

Basit vassal feedleme taktikleri
Saldırdığın ülke aynı dindenseniz saldırıp ortanca bir ülke serbest bırakırsın sonra onu diplomatik yollarla vassal edersin sonra vassal annex (az popüler tecrübe gerektirir)
Bırakılacak büyük bir ülke varsa (basetaxı 40 dan fazla cıkacak bir ülke ) ülkenin bulundugu bir ülkeyi ele geçir ve sonra diplomasi şeçeneğinden o bölgeyi vassal olarak oluştur sonraki savaşlarda toprakları iade ettir sonra vassal annex

Mali'yi Vassal olarak bırakırsam zaten sömürgeye (protectorate) dönüşüyor, sanırım sonradan patchlerle gelen bir şey bu. Sömürge yaparsam Trade Power'ın %50 si geliyor sadece, yine aynı şekilde altın olan bölgelerden vazgeçmiş oluyorum.

Sonuç olarak sanırım altın olan yerleri ele geçirip geri kalanı sömürgeleştireceğim, teşekkür ederim. :)

453
Diğer Oyunlar / Ynt: The Elder Scrolls VI: Argonia
« : 08 Eylül 2014, 23:58:09 »
Bak dostum, sen Skyrim'i sadece yeriyorsun, Role Play öğelerinin yetersiz olduğundan bahsediyorsun, karşı argümanlara ise "hayır ben Skyrim'de kendimi dragonborn olarak göremedim" şeklinde cevaplar veriyorsun. Bunun suçunu oyunda değil kendinde ara diyorum bende. Çünkü yeterince derinliğe sahip Skyrim'in hikayesi. Hatta kendini  daha çok hikayenin içinde hissedebilmen için bir kaç ipucu da aşağıda.


454
Diğer Oyunlar / Ynt: The Elder Scrolls VI: Argonia
« : 08 Eylül 2014, 23:48:35 »
Oyunun RPG olmadığını iddia ediyorsun, bende Morrowind ne kadar RPG ise bu oyunda o kadar RPG diyorum. Kendini Dovahkiin olarak hissedememenin suçunu oyunun RPG yönüne atma diyorum sadece.

455
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 08 Eylül 2014, 22:59:08 »
Bir Avrupa devletiyle overextension ı sorun haline getirmeden Mali gibi büyük ama gelişmemiş ülkeleri nasıl ilhak edebilirim?

456
Diğer Oyunlar / Ynt: The Elder Scrolls VI: Argonia
« : 08 Eylül 2014, 22:54:14 »
 RPG'nin açılımı Role Playing Game dir, rol yapma oyunu olarak Türkçe'ye çevrilir. Rol yapmak bir kişiliğe bürünmektir. Oblivion'da atıyorum hırsız olmak istiyorsun, hırsızı oynamak istiyorsun, istersen gidip Thieves Guild'e katılıyorsun ve onlarla çalışıyorsun, istersende yalnız başına ev, insan soyabiliyorsun. Rol yapmak budur ve Morrowind-Oblivion da ne varsa aynısı Skyrim'de de var. Bunun dışında hikaye olarak Morrowind kadar derin olmayabilir, bu Skyrim'e sözde RPG(!) yaftası yapıştırmak için yeterli sebep değil. Decision-making ise bütün Elder Scrolls oyunlarında çok önem verilmemiş bir olay. Yani kısacası Morrowind ne kadar RPG ise, Skyrim'de o kadar RPG.

Eskimiş RPG anlayışından kastım, oynanış olarak ve grafik olarak gelişmemiş oyunların sırf hikayesi güzel, derin diyerek pazarlanması. Yoksa Morrowind'e kötü demiyorum zamanının en iyi oyunlarındandır.

457
Diğer Oyunlar / Ynt: The Elder Scrolls VI: Argonia
« : 08 Eylül 2014, 19:18:59 »
Tamam boşuna umut beslemeyin artık.
Ben ki halâ bile Morrowind ve Oblivion oynamaktan zevk alıyorum, oturup oyundaki kitapları okuyorum. Ama Skyrim'den hiç öyle zevk alamadım, ne bir mistik havası ne bir gizli-mitolojik havası, ne bir rpg havası, hiç bir şey yok Skyrim denen RPG(!) oyununda. Bir sonraki oyun daha beter olacaktır, asılsız haber olsun olmasın Bethesda'nın defalarca GOTY ödülü alabilmiş bir seriyi iptal etmesini tahmin etmek akıl körlüğü olur zaten. Seri illa devam edecektir, etsin tabi de keşke Skyrim gibi vurma kırmaya dayalı bir oyun olmasa. Biraz daha Morrowind'e benzesin oyun. Uzun diyaloglar falan olsun. Dialog uzun olmasa bile güzel senaryolar olsun, insanı içine sürüklesin. Saçma sapan oyun inceleyicilerinin 2 günlük bir süreçle inceleyip ardından "bu oyuna puanım 99/100" denilmesin. Ama Skyrim'e gösterilen rağbet bir sonraki oyunun benim açımdan daha "beter" bir şekilde olması gerektiğini gösteriyor. Grafikler mesele değil, Morrowind'in bile enhanced modları çıktı yıllar önce, hala da çıkıyor. Skyrim'den daha fazla sistem gerektiren modları vardı Morrowind'in fakat RPG oyunlarında grafik incelemesi yapmak zihinsel mastürbasyon gibi bir şeydir. Morrowind gibi bir oyun gelsin deli gibi oynarım sıkılmadan.

Devir değişti, artık 90 larda yaşamıyoruz, Battlefield gibi GTA gibi yapı taşları var oyun dünyasının. Adam kalkıp BF oynadıktan sonra berbat grafiklere, berbat oynanışa sırf hikayesi güzel diye para vermiyor ve sonuna kadarda haklı.

Skyrim, ME serisi vs. insanlara istenilen zevki RP öğeleriyle uzun saatlerde sunuyor zaten, Morrowind tarih öncesinde kalmış bir RPG anlayışı artık.

458
Diğer Oyunlar / Ynt: PES 14'MÜ FİFA 14'MÜ ?
« : 19 Eylül 2013, 23:54:42 »
OoooOOOoOoo PES çok güzel arkadaşlarla daha iyi oynanıyor diyenler=FIFA 11, 12, 13, 14 oynamamış olanlar. FIFA gibi kaliteli bir oyun varken (çalımlar, grafik motoru, fizik motoru, golü attığında ki o his) gidip odun gibi oynanışı olan PES'i oynayanlar. Bilmiyorum yani.

459
Diğer Oyunlar / Ynt: Total War Rome II (Anket Yenilendi)
« : 17 Eylül 2013, 14:48:21 »
Ben kendi adıma kendimi kandırmıyorum dedim. Sizin için demedim. Ayrıca hatalar düzelmez de demedim. Tabiki her hafta çıkan patch ler ile düzelecek. Ama adam gibi olması için en az 7-8 ay geçicek. Aslında böyle haftada 1 patch çıkaracaklarına, oyunu adam gibi bitirip 1 sene daha geç çıkarsalardı daha süper olurdu.

7-8 ay? Oyunun çoğu problemi Patch 2 ile birlikte düzeliyor. Campaign'de fps artışı, AI movelarının hızlı geçmesi gibi şeyler.

460
Diğer Oyunlar / Ynt: Total War Rome II (Anket Yenilendi)
« : 17 Eylül 2013, 14:35:23 »
 Total War Rome II harika bir oyun, eğlenerek saatlerce oynadığım bir oyuna harika dediğimde kendimi kandırmış mı oluyorum ben? Oyunun çıkışının çok buglı olması, optimizasyon sorunları olması önemli değil, CA her hafta yeni patch çıkartıp düzeltiyor problemleri. Patch 2'nin betasını indirenler farkı zaten görecekler. Her oyunun hataları, bugları olur. Rome II'nun hataları biraz daha fazla, ama düzelmeyecek şeyler değil bunlar.

 GTA V'in 266 milyon dolara yapıldığını ve sadece pre orderlardan bu parayı geri kazandıklarını bilenler SEGA'nın satış politikasının doğruluğunu zaten fark edeceklerdir. Para kazanamazsa CA ve SEGA bir oyuna 266 milyon dolar harcayamazlar değil mi? :)

Sayfa: 1 ... 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 ... 63