İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - alemdar1227

Sayfa: 1 ... 29 30 31 32 [33]
641
Bence mizah amaçlı kullanılabilir.

642
2. Bölüm : Wilhelm'in Rüyası

   Kaiser'in bugünü çok yoğun geçmişti. Sabah 6'da kalkmış kahvaltısını yapar yapmaz inşaası devam eden askeri sivil fabrikaları tetkike çıkmıştı. Fabrikaların inşaası son sürat devam ediyordu. Daha sonra laboratuvarları ziyarete gitti. Araştırmaları devam eden bilim adamlarıyla sohbet etmeye başladı. Kaiser askeri alanda oldu gibi ilmi çalışmalarda da kendini baya geliştirmişti. Bilim adamlarıyla son çıkan ilmi geliştirmelerin Almanya'ya nasıl getirileceği hakkında konuştular. Kaiser oradan 2. orduyu ziyarete gitti. Ordular çok yakındaki olası bir sefer için hazırlanıyordu. Askerlerin moralleri iyiydi ama cephaneleri eksikti. Ülkede sayısı 25'i bulmayan askeri fabrikalar büyük Alman ordusu için yeterli gelmiyordu. Kaiser askerlere ekipman sözünü verdiğinde güneş batıyordu. Orduda askerlerle birlikte akşam yemeğini yiyip sarayına döndü. O gün çok yorulmuştu buna rağmen çalışma odasına geçip masasının başına oturdu. Fransa'dan gelebilecek olası bir saldırı için askerlerin sınıra nasıl yerleştirileceğini düzenlerken uyuyakalmıştı.

  Wilhelm rüyasında kökünün ilk nereden çıktığını kestiremediği bir çınar ağacı gördü. Ağaç çok hızlı bir şekilde büyüyüp yapraklarıyla tüm Dünya'yı gölgesi altına aldı. Ağacın gölgesinde insanlar huzur içinde yaşıyorlardı. Tüm dünyada adalet ve mutluluk vardı. İnsanlar kardeş gibi barış içinde yaşıyorlardı. Dünya hiç olmadığı kadar kandan ve gözyaşından uzak bir hale gelmişti.

  Kaiser bu mutlu rüyadan uyandı ve kendine kutsal bir ideal koydu. O ağacın Berlin'den doğduğuna inanıyordu. Ağacın altındaki DÜnya'yı hedeflemeye başladı. Lakin öyle bir dünyaya gidecek yolun kandan ve savaştan geçmesi gerektiğini düşündü. Böyle bir dünya için biraz savaşla insan canlarının feda edilmesi gerektiğini düşündü. Çınar ağacının Almanya olacağını düşünüyordu. Ve bu dünyayı da kendisinin yaratacağını inanmıştı.

  Kaiser yapacağı çok şey olduğunu farketti. Kendine bir yol haritası çizdi. İlk hedef olarak Polonya'yı belirledi. Lakin iktidar authoritarian demokrasiden paternal otokrosiye geçmesi lazımdı. Bunun için iktidarı DVLP'ye verip bu partinin de başına geçti. Ülke artık daha otokratik bir şekilde yönetilecekti.    Bir an önce Polonya'ya savaş ilan etmek için bir savaş sebebi araştırmaya başladı. Hedefi Polonya'yı tamamen ilhak etmekti. Savaş sebebi oluşturmaya çalışmak Kaiser'in zoruna gidiyordu. Koskoca Almanya vilayeti büyüklüğündeki Polonya'ya savaş ilan etmek için sebeb arıyordu. İleride kuracağı Almanya'nın istediği zaman istediğini yapacağını düşünüyordu.
643
Diğer Oyunlar / En sevdiginiz 3 oyun serisi
« : 24 Haziran 2017, 16:57:04 »
Herkes aşagıya hayatı boyunca en sevdiği 3 oyun serisini yazarsa güzel olur. Ben başlıyorum.

1. call of duty serisi ( özellikle modern warfare ve black ops serisi)
2.assasins creed serisi
3. Paradox oyunları ( Allah pds'den ve ubisoft'tan  razı olsun)

644
Bayramdan sonra devam etmeyi düşünüyorum. Kaiserreich evrenini pek iyi bilmediğim için bilgi hatalarımı söylerseniz güzel olur. Bfmonster kaiserreich evrenini baya iyi biliyor gibi.

645
Gerçeklik payı olmayan hikaye.Kaiser o kadar acemiydiki Almanya onun yüzünden kaybetti.

Ben burada aslında alternatif tarih gibi yeni tamamen farklı bir şekilde ilerleme olacak hikayede.

646
Beyler çok kötü bir şey oldu. Ben tüm ordum polonya sınırına tüm askerimi yığmış savaş için beklerken  yıl daha 1937 iken fransa bana savaş ilan etti. Ben daha  yıl 1937 savaşa daha cok var diye hazırlıksızdım. Hal böyle olunca fransa ve ingiltere bana girip tüm topraklarımı aldılar. Sarp'ın kebapçıyı dürüm yaptığı gibi fransa ve ingiltere de beni dürüm yaptılar. Yani oyun bitti. Peki ben sizce yeni bir oyun açıp hikayeye devam ediyim mi yoksa bırakayım mı ?

647
Tesşekkürler. Ama içerik konusunda işim zor gibi görünüyor.

648
Bölüm 1 :

 Weltkrieg'den sonra Dünya'nın durumu:Avrupa'nın durumu:Avrupayı fethetmek için güçlü bir ekonomiye sahip olmamız gerekiyor. Ülkemin her yerini sivil fabrikalarla donatıyorum. Sanayiyi güçlendirip istihdamı arttırarak her alanda güçlü bir Almanya yapmak istiyorum. Eğitime verdiğimiz önemle bilim yönünde dünyanın en önde gelen ülkesi olmalıyız . Laboratuvarlarımız tüm kadro çalışıyor .
Alman bilim adamlarının son teknoloji ürünlerini ilk icat eden bilim adamları olacaklarına dair inancım sonsuz. Endüstri dahil her alanda ilerlemeye çalışıyoruz.Politik gücümüzü arttırmak için imparatorluğumuzu yeniden yapılandırıyoruz.


 4 bir taraftan bizi yıpratmak için saldırıyorlar. Politik gücümüz azaltmak için her şeyi yapıyorlar. Ama bilmiyorlar ki Almanya onların alayını birden yok edecek güce sahip. Bu arada Rusya 'dan son Brest Litovsk anlaşmasının tazminatını alacağız. Brest litovsk bildiğiniz gibi Rusya'yı Weltkrieg'de yendikten sonra imzaladığımız anlaşmaydı.
Ama inanıyorum ki Almanya güçlü oldukça her zaman düşmanlarını yenecek ve yeni anlaşmalar imzalatacaktır.


Ve dünyada büyük bir kriz oldu. Kara pazartesi. Berlin'de stokların ürün verememesi sonucu öğlene kadar tüm dünyayı domino taşı gibi etkisi atına alan bir kriz başladı. Hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Hemen ekonomik reformları başlatacağım. Krizin piyasada kalıcı olmaması için elimden geleni yapacağım.  Weltkrieg'den sonra kendine sendikalistler diyen bir grup çıktı. Sol komünist eğimli bu grup önce Avrupa Fransa'sında iktidarı ele geçirerek Fransız Komünü'nü kurdular. İtalya'yı 2'ye bölüp kendi kısımlarında Sosyalist İtalya adlı bir devlet de kurdular. Daha sonra başta Britanya olmak üzere çoğu destekçilerini arttırdılar. İngiltere'de de iktidarı ele geçirerek Britanya birliği adlı devletlerini kurdular. Daha sonra da birleşip Third İnternationale adlı bir ittifak kurdular. Ha ha. Bana rakip olduklarını sanıyorlar. Bütün sendikalistler ya bana tabi olacaklar ya da diğerleri gibi cehennemi boylayacaklar.
Şimdi de Avrupa'da koordine olup güçlerini arttırmaya çalışıyorlar. Neyse sonları zaten yakın.Gott mit uns !

1. Bölüm sonu


649
HOI4 - Hikaye ve AAR / Avrupa'nın Fatihi : Kaiser Wilhelm 2
« : 23 Haziran 2017, 17:58:35 »
Hearts of İron 4 1.3.3 Kaiserreich Hikayesi

Giriş :

  Ben kutsal Almanya'nın büyük lideri Kayser 2. Wilhelm . Ülkem Weltkrieg'de (dünya savaşı) büyük bir zafer kazandı . Bütün düşmanlarımı ağır bir yenilgiye uğrattım. Ancak o zaferimizden bugüne 15 yıl geçti. Düşmanlarım güçlerini yeniden topladılar. The Third İnternational Entente adında 2 ittifak kurarak bana düşmanlık beslemeye başladılar. Kendilerini Büyük Almanya'ya karşı rakip sanmak gibi büyük bir ahmaklık yaptılar. Bu hatalarının bedelini onlara Mitteleuropa olarak tüm topraklarına el koymakla ödeteceğim. Tarih beni bütün Avrupa'ya diz çöktüren adam olarak yazacak. Yaşasın Büyük Alman İmparatorluğu.

https://i.hizliresim.com/5QMLOz.png


''İlk bölüm en kısa zamanda gelecek.''

650
Hearts Of Iron IV / Ynt: 1.4 sürümü ile oyunlardan atma
« : 23 Haziran 2017, 01:45:17 »
Çökme hatası hala devam ediyor mu

651
Kaiserreich / Ynt: Kaiserreich - Soru ve Cevaplar
« : 22 Haziran 2017, 21:22:28 »
Ben almanya iken iktidarı paternal otokratlara verdim. İttifakıma katmak istediğim ülkenin de şart olarak paternal otokratların % 30 oy almaları gerekiyor. Bu şartı nasıl ortadan kaldırabilirim ? Bu yüzden ittifak kuramiyorum. Ne tavsiye edersiniz ?

652
Güzel hikaye takipteyim.

653
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 21 Haziran 2017, 18:46:05 »
Sizce victoria 3 ne zaman çıkar.

654
Türkçe yamasında çevrilecek yer varsa özelden dosyaları atabilirsiniz belki yardımım dokunur.

655
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Death or Dishonor
« : 21 Haziran 2017, 18:25:17 »
Şu an 1.33 kullaniyorum. 1.4.1 deneyenlere soruyorum hatalar genel olarak giderilmiş mi yoksa biraz daha bekleyelim mi ?

656
Hearts Of Iron IV / Hoi 4 oyundan atma
« : 21 Haziran 2017, 17:11:58 »
Meraba formu 1 yıldır takip ediyorum. Bu ilk yazım. Ben hoi 4 ün 1.33 sürümünü oynuyorum. Oyun başlar başlamaz kendiliğinden oyundan atıyor. Bu sorun yeni olmaya başladı önceden yoktu. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Sistemim de fazlasıyla yetiyor.

Sayfa: 1 ... 29 30 31 32 [33]