İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kerem1249

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 117
1
Diğer... Ak Koyunlu devleti ile oynadım biraz. 2. olarak da Memlükler.
3. olarak Timur düşünüyorum.

2
Sanırım Pasifik üzerinde çalışacaklar. Görsel Filipinler ve Endonezya karasularına ait.

3

Merhaba, Çin dönüşümü ile ilişkili bir diğer geliştirici günlüğüne hoşgeldiniz. Bugün, Mao Zedong'un görünümüne göz atacağız, ayrıca ülkesinin adının "Komünist Çin" olarak yeniden isimlendirildiğini de belirtmek isteriz. Ufak bir de ayrıntı, karar sistemi ile birçok çılgınlık bu ülke için mevcut olacak.

Çin'in 1936'daki durumuna baktığımızda Komünistlerin iç savaşı kazanabileceğini kestirmemiz olanaksızdı. Mao ve Kızıl Ordu artık güvenliksiz bir alan olmuş olan Jianxi'den Uzun Yürüyüş'ü düzenleyerek Shanxi'de kuracakları yeni merkeze yerleşti. Orada, Chiang-Kai Shenk ile yüzleşecekleri çarpışmaya kadar kendilerini eğitme ve destekçi toplama şansı buldular. Ufukta Japon tehditi de görünüyor, basit ve yerinde olan bir soru herkesin aklında: Önce kim saldıracak?
(*1)

Partinin stratejik özgürlüğünü sağlaması için bu soruya en doğru cevabın verilmesi gerekiyor. Eğer önce Japonya saldırırsa, Milliyetçiler ile ittifağa girilip düşmana karşı Birleşik Cephe kurulabilir. Böylelikle Mao güvenli bir halde Uzun Yürüyüş'ün psikolojik ve muharip yaralarını sarabilir. Diğer seçenek pozisyonumuzu korumak, bu durumda zorlu bir yolu bitirerek gerçek komünizmi yaşayabilirsiniz.
(*2)

Odak ağacına bakılırsa, siz Komünistler odak ağacınızın sağ tarafını Milliyetçiler ile paylaşacaksınız (modlayıcılar "paylaşımlı odaklar skripti" ile birçok yeni etkileşim yaratabilecek). Bazı odaklar Komünistlerin Milliyetçilerle olan ilişkilerine göre veya dünyanın durumuna göre farklı şekiller alacak, Japonya'nın komünist olması gibi...
(*3)

Sol tarafta Komünist Parti iç hizipleri arasındaki iktidar entrikalarına dahil olunabilecek 3 odak bulunuyor, Mao ve müttefikleri, Sovyet eğitimli Wang Ming ve Zhang Lan komutasını benimsemiş daha az radikal olan "Sosyal Demokratlar". Hizipsel çatışmaların merkezinde kendi hizbini mi öne çıkarmayı istersin yoksa farklılıkları bir kenara atıp Japon tehditine karşı bir arada durmayı mı?

Ayrıca bir şey daha var, kararlar ile olan komünist gerginlikleri. Artık uygun şartlar oluştuğunda Çin'deki eyaletlerde komünistler gerginlikler yaratma kararı alıp onların size katılmasını sağlayabileceksiniz. İstenilen politik güç puanları kesin olmamakla birlikte, işte örnek bir resim:
(*4)

İç Savaş sırasında kendi konumunuzu güçlendirmenize yarayacak kararlara ve görevlere de sahipsiniz. Dilerseniz destek üsleri böylelikle yaratabileceksiniz.
(*5)
(Politik Güç puanları kesin değil)

Bu haftalık yeniliklerden bu kadar! Gelecek hafta Generaller, ve onların soyağaçlarını ele alacağız. Veda etmeden önce sizlere Devrimin Kahramanları'nın bir resmini armağan ediyoruz.
(*6)

(Sonradan ekleme)ÇHC için yeni portreler de var.
(*7)


Her zaman olduğu gibi, Çarşamba günleri saat 16 (OAS/CET)'da podcat ile Twitch yayınımız var. Bugün yeni Almanya odak ağacı ile Kayser'i başa getireceğiz ve Hitler suikaste uğrayacak. :)


22.11.2017 HOI4 Geliştirici Günlüğü Resimleri
*1

*2

*3

*4

*5

*6

*7

4
West Gold V Creaturius ekleyebilirsiniz. :)
TR'de olsaydın eklerdim. Kuzen tazminat olarak bana kendi 30 level hesabını verdi, o da Gold V oldu. :) Ancak bu sıralar küfürü bıraktığına emin olduktan sonra hesaba geçmesine izin verdim yine, kendim 0'dan başladım.

5
Yamanın sitesi yayından kalkmış. Acaba artık geliştirilmeyecek mi?

6
Extended Timeline / Ynt: [SUBMOD] ET Modern Bayraklar
« : 21 Kasım 2017, 17:25:03 »
Modun mod dosyasında 1.22.0 'da 22'yi 23 yaparsanız oyununuzda çalışır kesin bilgi arkadaşlar.

7
Devasa Online Multiplayer (MMO) / Ynt: League Of Legends
« : 21 Kasım 2017, 17:01:05 »
Önceki hesabıma kuzen ban yedirmiş. :) Artık ona girmeyeceğim.
kerem1249 nickli yeni hesabımı ekleyebilirsiniz.

8
Konu Paradox oyunları hakkında genel değerlendirmelere kaydı, Paradox Interactive bölümüne taşıyorum. :)

9
Extended Timeline / Ynt: [MOD] Extended Timeline: 51-9999
« : 21 Kasım 2017, 00:03:25 »
Mod daha güncellemedi mi?
Armageddon arkadaşımız 1.23'e uygun Extended Timeline'i paylaştı: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=53916

@fksahin @Agnostik ; Bu konuyu güncellerseniz ve indir linkine güncel sürümü eklerseniz iyi olacak arkadaşlar teşekkür ederim.

10
Europa Universalis IV / Ynt: Devlet Önerin
« : 20 Kasım 2017, 15:07:08 »
Lehistan-Danimarka :)

11
Bu oyuna ilgi Türkiye'de az. Bu sebeple Türkçe yama yapmaya çalışanların şevki kırılmış olmalı.

12
Kaiserreich / Ynt: [MOD] Kaiserreich
« : 19 Kasım 2017, 19:11:28 »
.MOD dosyanız varsa (eski sürümlerden) mod çalışacaktır. Eğer hiçbir .MOD dosyanız yoksa oyun istemcisinden oluşturun (mod klasörü olarak kaiserreich dosyalarının olacağı klasörü yazın).

13
The Great War / Ynt: [MOD] The Great War (Büyük Savaş)
« : 19 Kasım 2017, 17:55:59 »
İtalya olup saat 23:00 da başlayıp sabah 06:00'da tüm Afrika kıtasının ve İngilterenin %75'ine hakim bir şekilde oyunu bitirdim. henüz sene 1923. o kadar zevkliydi ki anlatamam. Yapımda emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Sanırım Antant'a katılmadın, Merkez Güçleri yanındaydın. :)

14
Çin odak ağacını beğendim. Ancak askere almada kesinlikle Britanya Hindistanı'nda olduğu gibi kısıtlama geleceğini düşünüyorum.

15
Yeni Dlcleri konuşmak için pek erken olsa da birşey söyleyeceksek yeni DLC'nin Balkanlar veya Kuzey-batı Afrika ile etkileşimli olacağını düşünüyorum.

16
Kaiserreich / Ynt: kasierreich
« : 18 Kasım 2017, 23:36:18 »
von Manstein Osmanlı'da? Çok değişik bir olay. Resim bende 8 saniyede yüklendi ayrıca.

17
Europa Universalis IV / Ynt: Steam
« : 17 Kasım 2017, 22:29:01 »
Tamam onu hallettim de 20 tl yatırdım ben.oyun 14.75.fazlalık boacomprada mı kalıyor?öyleyse onu nasıl steama aktarıcağım.
Para üstü ödeme aracına iade ediliyordur.

18
Teşekkür ediyoruz. :)

19
Merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki birçok sınavım ve başka özel hayatta işlerim olduğundan uzun süredir günlük çevirilerine yardım edememekteyim ve bu durum ne yazık ki bir süre daha böyle sürecek.
Diğer Yöneticilerimiz ise sadece idari işlerle veya teknik sorunlarla ilgilenmekle vazifeli; dolayısıyla çevirilere onlarda destek olamamakta.

Global Moderatörlerimiz de yüksek yoğunluk içerisindeler, foruma girmeye bile vakitleri pek fazla yok.
EU4 Moderatörlerimizden @Agnostik çevirilere yardımcı olamamasının gerekçesini yukarıda anlattı, kendisi sorulara hızla yanıt vermekte ve moderasyonu desteklemekte.
Bir diğer EU4 Moderatörümüz @fksahin 'Geliştirici Günlüğü' çevirileriyle yakından ilgilendi ve Multiplayer ile alakalı olan bir günlük dışında hepsini çevirdi. Oyunun yama notlarını çevirmemesinin muhtemel sebepleriyse şuan zamanı olmaması veya bunu yapması için talimat almamış olması olabilir. Ben kendisini yetkilendirirken ona 'Yama Notları' için birşeyler söylememiştim, 'Geliştirici Günlükleri'ni çevirebilmesini istemiştim. Kendisi foruma girdiğinde sizlerin Yama Notları konusundaki isteklerinizi okuyacaktır, eğer zamanı olursa da ayrı bir konu açarak (1.23 Persia (İran) Yama Notları gibi bir isimle) çevirecektir, bundan emin olabilirsiniz.

@AdolfUstpMert arkadaşımız ise kendi imkanları dahilinde yamanın anlaşılabilir olmasına çabalamış, kimse ondan birinci sınıf bir tercüme yapmasını beklememeliydi, hâliyle o da çevirisini spoiler içinde paylaşmış, memnun kalmayan arkadaşlar kendisine yüklenmek yerine çevirisini hiç okumayabilirlerdi.

Ben burada herkesin iyi niyet içinde olduğunu ancak yanlış anlaşılmalarla hatalı kelime kullanımları yapıldığını görüyorum. Paradoxfan ailesi olarak birbirimizi kırmamaya ve nazik olmaya dikkat edersek saygın ortamımızı korumuş oluruz.
Yeni yama ve DLC'nin herkesi memnun etmiş olmasını dilerim. Oyunlarınızda başarılar!

20
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: Çeşitlilik Modu
« : 15 Kasım 2017, 16:05:10 »
Prince of Terror'deki consumer goods %5'i kaldırmanı öneririm zira olumlu bonuslara göre çok olumsuz.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 117