İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kerem1249

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 82
1
Paylaşımlarınızda lütfen saygı üslubunu koruyunuz. Forumda paylaşım yapmak için moderatör olmaya gerek yok.

2
Hearts Of Iron IV / Ynt: Savaş Başlamıyor.
« : Dün, 21:51:01 »
Polonya Danzig'i vermiş olabilir (%10 ihtimal veriyor). Almanya'da Demokratik parti başa geçmiş olabilir. Mümkünse oyunundan Almanya'yı gösteren ekran görüntüsü paylaş.

3
Oynama süremi daraltıyorsunuz :wall: :wall: :wall:

Neyse bir kereliğine gelmeye çalışırım ama lütfen şu işi hafta sonunda düzeltin!
Tüm mesajınızı büyük harfle yazmak yasak, bir dahaki iletilerinizde buna dikkat ederseniz teşekkür ederiz. Mesaj düzenlendi.

4
Orta Asyanın ulu Türkleri, dünyaya hakim olmanızı bekliyorum!

5
Tarih / Ynt: Moral Disiplinden Üstündür
« : Dün, 12:17:53 »
Moral ve Disiplin değişkenlerini puanlama metoduyla hesaplayacağız. 1 En düşük, 5 en yüksek.
Modern çağın etkilerine gelirsek bugün Almanya'da hala disiplin beş ancak moral bir, ve Alman Ordusu asker mevcudiyeti de düşük, böylelikle Almanya Polonya'ya dahi yenilebilir.

Süpergüç ABD'ye bakalım. ABD askerlerinde disiplin 3 ve moral 2, bu ülkenin ordusu teknolojik silahlar ve ekonomik yüksek finans olmasa dünyadaki çoğu orduya yenilirdi (Vietnam Savaşı bunu gösterdi).

İsrail moral olarak 5 ve Disiplin olarak 3, bu haliyle tüm sınır komşularından daha güçlü bir askeri kolu var ve Ortadoğu'da ise Türkiye, İran ve Pakistan dışında yenilebileceği bir ülke bulunmuyor...

Türkiye'ye bakalım, TSK'nın disiplini şuan 3 ve morali de 3 (Darbe Girişiminden önce bu değer 4'tü), Türkiye bir hayli yüksek olan adamgücü ve milli birlik etkileriyle bir savaşta baskın güç olur, ancak bu etkiler daha çok savunma savaşlarında lehimize olur, saldırı savaşını kaybetme ihtimalimiz var.

Dünya üzerindeki en güçlü ordu bugün şartlarında hangisi derseniz, Antik Çağlarda da olduğu gibi, Çin Halk Cumhuriyeti. Moral olarak 5, Disiplin olarak 4.

6
@ketolar, Türkiye'ye gelen Yahudiler hakkında ayrıntılı araştırma yapıp eventler ekleyeceğim. Tabii ki bu da event tarihini ayarlamayı öğrenebilirsem olacak. Irak için önerin gayet basit uygulanabilir, Milli Birlik -%10, Askere alınabilir nüfus -%10 yapacağım.
Einstein'ı oyun yapımcıları hiç eklemedi, bende şimdilik ona değinmek istemiyorum.

Yenilikler;
David Ben-Gurion (I. İsrail Başbakanı) Holokost Karşıtlığı odağı ile General olarak Birleşik Krallık ordusuna eklenecek. İsrail'i Dominyon yapma odağındaysa BK ordusundan silinip Mareşal olarak İsrail ordusuna eklenecek.
Ayrıca İsrail Devleti'nin lideri Haim Weizmann (I. İsrail Cumhurbaşkanı) olacak.
Daha önce yazdım mı bilmiyorum, Necef eyaleti "Endüstriyel Başkent" eyalet kategorisinde (bu kategoriyi ben oluşturdum) olacak ve 18 inşaat boşluğuna sahip olacak.

7
Oyuna yeni eklenen darbeci komutanların kaldırılmamasını öneririm, AKP odağı altına bunu sağlayan bir odak gelebilir.
Ayrıca yapabilecek zamanın varsa Türkiye'deki Kürdistan iddiaları geri gelsin ve oyunda iki kürt devleti olsun. Irak'ın kuzeyinde Kürdistan (modun varsayılanındaki gibi); Türkiye'de de bu Kürdistan çekirdek sahibi olsun. Bu Kürdistan Irak'a bağlı bir Dominyon olsun. Dominyon olarak adı Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi olsun.
Suriye'deki de YPG yerine Suriye Kürdistanı adıyla bağımsız olsun ve IŞİD yok olduktan sonra event gelsin Suriye ile de çatışsın. Rusya YZ (AI) ve ABD YZ her zaman bu ülkenin savaşlarına gönüllü göndersin. Böylelikle 2017 gibi Suriye ve Suriye Kürdistanı arasında büyük bir çarpışma olsun.

8
0.9'u pas geçtik. Event tarihini ayarlamayı tamamladığım an 1.0 çıkacak.

9
0.4 geliyor beyler bayağı düzenleme yaptım
Güncelleme notlarından önce ufak bir spoiler bekleriz :)

10
HOI4 - Modlar / Ynt: [MOD] Dengelenmiş Ülkeler V0.8
« : 26 Temmuz 2017, 23:17:55 »
1938'ten itibaren YZ (AI) Birleşik Krallık direkt Holokost Karşıtlığı odağını açacak, bu politik güç kazandıracak ve dünya tansiyonunu düşürecek. Ardından Filistin'de Yahudi Yerleşimi odağı, Necef ve Gazze ve Batı Şeria eyaletine (Necef'e daha çok) nüfus artışı sağlayacak. 1941'den sonra Almanya ile savaş devam ederse İsrail YZ tarafından Dominyon olarak salınacak, 1942 Temmuz'unda savaş devam ediyorsa Birleşik Krallık İsrail'i bağımsız olarak bırakacak ve İsrail'e Gazze ve Batı Şeria'nın kontrolünü verecek (çekirdek Filistin'de kalacak). Birleşik Krallık İsrail'i bırakması karşılığında  Jewish Bankers (Yahudi Bankerler) fikirini kazanacak bu fikirle Tüketim Malları Fabrikaları -%5 azalacak, Fabrika Çıktısı %10 artar.

11
muhammed mursiyi başa geçirip sisi yi öldürebiliriz
ve bu aradadoğu türkistanı kurarken ülkenin yarısını alsın sonra iç savaş çıksın türkiyede yardım etsin
3. dünya savaşı senaryosunda iran tel aviv'e atom bombası atabilir boomm :popcorn:
Mesajlarınız birleştirildi.
Üst üste iki veya daha fazla mesajı önceki mesajdan bir saat geçmeden göndermek yasaktır. Tekrarı halinde uyarı alabilirsiniz, bu kuralımıza dikkat etmenizi rica ederiz.

12
HOI4 - Modlar / Ynt: [MOD] Dengelenmiş Ülkeler V0.8
« : 26 Temmuz 2017, 20:03:25 »
Hükümetler sistemini eklemede problem yaşıyorum. Bu konuda event mekaniğinde eventim istediğim tarihte (Örn 15 Temmuz 1936 [Nasıl easter egg ama :)] tarihinde) olmuyor. Bilgisi olanlar bu linkten belirtirse sevinirim.

13
Tarih / Ynt: Moral Disiplinden Üstündür
« : 26 Temmuz 2017, 09:58:26 »
@Baris, Fransa bu moralini savaş sonuna kadar korudu ve 1918'te galip devlet olarak Versay banliyösünde savaşı bitirdi.
@Vakanüvis, Tayvan ABD korumasında, Çin Halk Cumhuriyeti istediği her zaman orayı işgal ederdi ancak bu küresel bir savaşı başlatır. Bunu göze alabilecek bir zalimin çıkması dünyayı felakete sürükler. Ayrıca ABD koruması olmasa bugün Kuzey Kore diğer ülkeyi füzeleriyle çoktan yok etmişti.

14
Tarih / Ynt: Moral Disiplinden Üstündür
« : 25 Temmuz 2017, 22:34:07 »
Almanlar 2. Dünya Savaşı'nda sahip oldukları moral ruhunu Hitler'e borçlu. Eğer Hitler olmasa sadece yüksek disipline ve ortalama bir morale sahip olacaklardı.
Bugün Almanya hala geleneksel katı disiplinini sürdürüyor, ancak yeni bir savaş için ne halkta ne de askerlerde moral var. Birleşik Krallık, Rusya, Türkiye, ve hatta İsrail günümüzde Almanya'yı rahatlıkla işgal edebilir.

15
1500'e kadar savaşma veya İtalya dışına savaş. 1500'den sonra ise büyük güçlerle dostça ilişkiler kur ve yavaşça ilerle. Venedik'e karşı birkaç müttefikle savaşabilirsin.

16
Güzel gidiyor, Danuban Federasyonu'nu kurmanı ümit ederim Macar eyaletleri de çekirdeğin olacak.

17
Tarih / Ynt: Moral Disiplinden Üstündür
« : 25 Temmuz 2017, 15:15:36 »
Türk Kurtuluş Savaşı askerlerimizde disiplin düşüktü sonuçta savaşanların çoğu sıradan insanlardı. Ancak hem dini, hem milli duygularla herkesin morali yüksekti. Moral uzun savaşlarda korunabilirse galibiyet moralli tarafındır.

18
Tarih / Ynt: Moral Disiplinden Üstündür
« : 24 Temmuz 2017, 18:44:09 »
Roma bölündükten sonra tüm Romalıların morali çöktü. Moralin etkisi azımsanamaz.
Subayların aklanması çabasında tüm Sovyet Ordusu moralmen çöktü, bunu bilmeliyiz.

19
Tarih / Ynt: Moral Disiplinden Üstündür
« : 24 Temmuz 2017, 13:23:33 »
Kısa savaşlarda disiplin çok etkili bir güç kaynağıdır. Öyle olmasa Büyük Britanya Krallığı Arjantin'i Falkland Savaşı'nda yenemezdi. Ancak uzun muharebelerde disiplin yenilmeye mahkumdur, İkinci Dünya Savaşı morali en üst seviyede olan Amerikan askerlerinin disiplinin vücut bulmuş hali Almanları yendiğini bizlere gösterdi.

20
Extended Timeline / Ynt: [MOD] Extended Timeline: 51-9999
« : 24 Temmuz 2017, 01:31:44 »
bu mod ile ilgili bazı  sıkıntılarım var , bir allagın kulu yardım edebilirmi
Özelden de dediğim gibi, oyunun güncel sürümlerini bir şekilde edin. V1.1 desteklenmiyor.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 82