İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - BosnianTr

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 74
1
Diğer Oyunlar / Company of Heroes 2 Soru Cevap
« : 25 Şubat 2017, 15:59:26 »
Company Of Heroes : Blitzkrieg modunu yıllardır oynarım. Oyunca gerçekten büyük bir gerçekçilik katiyor. Normal Company of Heroes oynarken mesela 1 makineli tufek veya mg42 piyadeleri taradığı zaman çok zor öldürebiliyor. Askerler merminin karşısında yere yatmış ve çok zor zarar görüyorlar. Mesela bir anti tank, bir tankı 3 4 vuruşta öldürebiliyor. Ama Blitzkrieg modda mesela bir alana havan topu veya top mermisi düşsün,  askerleri mahveder. Anti tank 1 tankı maksimum 2 atışta  imha edebilir. Makineli tüfekler askerlere kan kustırabilir çünkü askerler 20 mermi yerine 3 veya 5 mermi(örnek) yiyince ölüyor.

Bukadar gerçekçiliğe alışmış olan ben, COH2'yi satın aldığım zaman hayal kırıklığına uğradım. Oyun çok güzel ama dediğim gibi damage konusu çok sıkıntı ve gerçekçi değil. Hepsi birer et parçası insan olan askerler makineli tufeklere karşı baya baya zor ölüyor. 
Bu 1 dakikalık videoyu izleyen arkadaşlar nedemek istediğimi anlayacaktır:

https://m.youtube.com/watch?v=7tAS9Ru1lM4

Yaptığım araştırmalar sonucu, Steam'da çeşitli modlar buldum. Çoğunlukla Coh2 Realism Mod'u oynuyorum. Ayrıca All Units modu da var damage mekaniği Realism mod kadar gerçekçi değil.

Bana önerebileceğiniz veya benim bilmediğim bir Company Of Heroes 2 gerçekçilik modu var mi ?


2
Teşekkürler. Ya içimden biseyler demek geliyor burda söylemek istiyorum bu konuda. Ya ben bu oyunda karşımda bir dış tehdit tarzi bisey göremiyorum. Tamam ülkeyi iyi idare etmezsem(ekonomik sosyal) veya aşırı şeyler yaparsam bir şekilde halk veya ordu beni deviriyor. Burası gayet normal. Ama ben uluslarasi ilişkiler ve dış diplomaside hiç ama hiç kendime karşı bir tehdit hissetmiyorum(türkiye ile oynuyorum). Mesela iran'ı istihbarat yolları ile zayıflatma yoluna gidiyorum, veya terör örgütlerini destekle filan yapıyorum. Sonra düşünüyorum ; bunları yapmasam da benim için birşey farketmiycek. Çünkü ne bir silahlanma yarışı, ne bir uluslarasi rekabet hiçbirşey yok. Bazı ülke liderleri ziyarete geliyorlar beni, getirdikleri  konu ticaret antlaşması. O da eminim oyunda yalnız hissetmeyelim diye yapılmıştır. Çünkü birçok region a baktım haritada. Okul sayısı, yol sayısı v.s sayısı oyunun başında neyse 1 sene sonra da aynı. Yani arkadaşlar en sevdiğim en heves ettiğim oyun böyle olunca bunları yazmak geliyor icimden. Icerik olarak en geniş olan oyun bu, bu yüzden çok seviyorum ama çok yalnız hissediyorum oyunda.

Mesela Suriye bütün muhalifleri  yendi birtek isis kaldı. Ben de Türkiye olarak cevremde güçsüz bir suriye (!) Istedigim için isid e yüklü miktarda destek verdim ve şuan suriye ile savaşıyorlar. Şimdi düşünüyorum? Ben destek vermeseydim de suriye ışıdı temizleyip normal bir devlet haline gelmeye başlasaydı, bana ne yararı veya ne zararı olacak? Güçlenen suriye bana tehdit mi oluşturacak?
Aklımda deli sorular

3
Low ile ne alakası olabilir ki ?

4
Oyun sürekli geolib çalışmayı durdurdu diye hata vererek atıyor. Pes ettim

5
Hocam videoda anlattıgın gibi kabinemde bulunanları ajanlar vasıtası ile incelemeye aldım ama çogu basarısız oluyor bu girişimlerin. Bu yuzden istifa eden bakanlar oldu iş açığa çıkınca. Bütün istihbarat yıldızları full bide.

6
Hocam çok teşekkürler. Şuan diplomasi videonu izliyorum. Gerçekten harika yapmıssın ellerine sağlık

7
Hocam şimdi videonda izledim. Bütün sektörleri Subside yapabilirsiniz dedin. All Activites kısmını seçip yapsak hepsine etki ediyor dimi ?


8
İnanın benim de şüphelerim var o konuda. Bide mesela gizli işler ile başka bir ülkede rejimi değiştirebiliyormuyuz ? Yoksa sadece başkanı mı değiştirebiliyoruz ?

9
Diğer konunuza yazmıstım ama burdan devam edelim. Mesela Türkiye olarak Özgür suriye ordusunu nasıl destekleyebiliriz dolaylı yollardan ?

10
Hocam videolarını tek tek izliyorum. Çok teşekkür ederim. Benim sormak istediğim bir soru var ;

1-)Rusya ile oynuyorum.Gercekteki gibi Suriye'ye yardım etmek için hava kuvvetlerim ile destek veriyordum. Daha sonra buna kara kuvvetlerini de eklemeye karar verdim. Military OperationsOperations kısmından "Defend a country" seçeneğine tıkladım ve suriyeyi sectim. Ve tabiki Putin TVye çıkarak isis ve diğer gruplara savaş ilan etti. Sonra Türkiye den askeri geçiş izni alarak 50.000 askeri suriyeye gönderdim bazı şehirleri alması için. Amaç tamamen müttefike yardım etmek. Kobani'yi isid'den geri aldım. Bu sefer suriye bana savaş açtı askerlerime saldırdı. E ben müttefikinmi kara gücü ile desteklemek istedim. Sadece hava ile olmaz dedim. Yani burda anormallik var mi?

2-) Hocam sence oyunda yalnızmıyız ? Hiç dikkat ettin mi AI biseyler uretiyor mu ? Oyun gazetesine filan bakıyorum dunyada olaylar olmus ama AI neler yapıyor tam bilmiyorum.

11
6.30 Patch çıktı ama halen sadece 6.16 (ilk sürüm) için ilaç var. Bende o versiyonu tekrar indirdim ve yeniden başladım. Biekactane sorum var ;

1-) Rusya ile oynuyorum.Gercekteki gibi Suriye'ye yardım etmek için hava kuvvetlerim ile destek veriyordum. Daha sonra buna kara kuvvetlerini de eklemeye karar verdim. Military OperationsOperations kısmından "Defend a country" seçeneğine tıkladım ve suriyeyi sectim. Ve tabiki Putin TVye çıkarak isis ve diğer gruplara savaş ilan etti. Sonra Türkiye den askeri geçiş izni alarak 50.000 askeri suriyeye gönderdim bazı şehirleri alması için. Amaç tamamen müttefike yardım etmek. Kobani'yi isid'den geri aldım. Bu sefer suriye bana savaş açtı askerlerime saldırdı. E ben müttefikinmi kara gücü ile desteklemek istedim. Sadece hava ile olmaz dedim. Yani burda anormallik var mi?

12
Ya bu Realpolitiks geçen gün çıktı ve şuan ilaçlı şekilde hemen indirilebiliyor. Bu lanet GPS4 ün son versiyonu neden ilaclanmadı hala ?

13
GPS 4 de Aİ sağlam ve mantıklı olsa ben o parayı veririm.

14
Geopolitical Simulator 4'e takip olacağı düşünülen yeni Politika Oyunu "RealPolitiks" dün Steam'da 30Tl ye  satışa çıktı. Oyundan umutluydum ama yorumları oldukça üzüldüm. GPS4 gibi kdv vergisini bile ayarlayacak bir ekonomik ayrinayrıntı ve derinlik yokmuş. Daha doğrusu askeri ekonomik politik herşey pek derin değilmiş, herşeyden biseyler varmış azar azar.

15
Gayet güzel tebrik ederim

16
Ses kaydını hangi mikrofonlar yapıyorsunuz ?

17
6.24 ilacı çıksa da biz de oynasak. 6.16(ilk versiyon) bence hataları cok

18
Harika. Hangi versiyonda oynuyorsun ?

19
Diğer Oyunlar / Ynt: Mafia Konulu Oyun
« : 13 Şubat 2017, 15:05:45 »
Godfather 2yi tekrar indirdim çünkü içerisinde haracharaca bağlama,mekan basma, mafya ailemizi oluşturma gibi şeyler var ama şehir filan çok küçük.

Scarface nasıl sizce ?

20
Diğer Oyunlar / Mafia Konulu Oyun
« : 12 Şubat 2017, 14:25:31 »
Uzun süre önce keyif alarak Mafia 2 yi bitirdim. Şimdi şu aralar Mafia 1'i oynuyorum. Gayet güzel ama farklı arayış içerisindeyim.

Kendi Ailemizi veya Mafyamızı kurabileceğimiz, veya o olmasa bile mekanlar basıp haraca baglamak, rakip mafyalarla catısmak gibi bir oyun arıyorum. Sadece görev yapmak sıkıcı oluyor.

Mesela bi ara Godfather 1 ve 2'yi oynamıştım, dediğim tabirlere uyuyorlar ama farkı bir alternatif varsa lutfen belirtin.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 74