İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Muhafız

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 56
1
uzun mücadeleler sonucu Osmanlı'yı Anadolu'dan kovduk. dracula mezarında rahat uyusun  :P
2
rönesansı ne zaman benimsemeyi düşünüyorsun  :P

3
oldukça zevkli bir oyun oldu tahtımda valoisler olsa da henüz Fransa'yı pu yapmak nasip olmadı zaten biraz da zor çünkü kendisi rival  :P
Portekiz vassal ve büyük ihtimalle ilhak etmem çünkü kendisi benim için koloni yapıyor


4
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - İlginç Görüntüler
« : 17 Mart 2017, 15:49:02 »
Fas ile kolonizm :D


aslında pek de ilginç değil  :P


bunlar da benden gelsin5
EU4 - Multiplayer / Ynt: EU4 Mart 2017 Multisi
« : 14 Mart 2017, 21:32:00 »
 bir tek brabant farklı yazılmış  ;D
Saatlere göre yerleştirme sistemi bitti galiba  :P

7
ülkeni reform etmen gerekiyordu galiba

8
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Mandate Of Heaven
« : 07 Mart 2017, 15:46:47 »
musevilik'in bonusu güzelmiş ama edinmesi imkansıza yakın diğer bonusları acaba nasıl bulabiliriz  :P

9
umarım dediğiniz gibi her ordunun maaşını ayrı alması mekaniğini getirirler  :P

10
Sona Ermiş Oyunlar / Ynt: EUIV - Şubat Ayı Multiplayer
« : 27 Şubat 2017, 18:15:06 »
o değilde gh ne yapmış öyle ya. büyümesinde oyuncuların faydası oldu mu?  :P

11
+5 topçu bonusu en az 15 topçu ile geliyor. Parisi %7 şans ile kuşatmaya başladığımı bilirim :D
Beni şimdiye kadar şaşırtmayan tek ordu düzeni 21-2-18 oldu :D

o kadar at da az değil mi  :P

Ben de kendi oyunumda İngiltere'yi bitirdim de Fransa Burgonya'yı puya aldı.İkinci defa Fransayı yemeye çalışıyorum :) Bu arada hangi ideaları aldın?

idea olarak exp def eco off marit qual quan gittim son idea olarak da adm alırım büyük ihtimalle ki eski emevi sınırlarına ulaşmaya çalışacağım için yoksa rel alabilirdim hep qual ve quan ile birlikte %20 moral veren poliçeleri var.

12
dediğim gibi şanssız bir oyundu hatta bir ara otto savaş ilan etti fakat müttefiğim avust ve eng(bi ara onla da müttefiktim  evil* şimdi durumu vahim) ile onu yendik ve ondan mısırdaki gördüğün yerleri aldım. ayrıva 1650 ye kadar tunus ile de müttefiktim ve o da otto ile olunca o yönde de genişleyemedim fakat daha sonra ilişkileri bozulunca girdim ve biraz rahatladım

Fortlar için paralı askerlerden topçu ordusu kur derim. Kuşattığın şehirlerde sana +5 bonus verecek kadar topçu birliğini, şehri kuşatan orduya desteğe gönder. Kuşatma daha kısa süreceği için MP sorunu da azalır  tbrk* (Muhtemelen biliyorsundur ama söyleyeyim dedim :) )

normalde ordu düzenim late dönemde 20 6 14 tü fakat bunları düzeltmediğim için 16 6 10 du paralı asker basacak ekonomi aslında var fakat basamıyorum sıkıntı çıkacak diye  :)

13
teşekkürler ayrıca re-reconquista'yı son 50 sene yaptım diyebilirim. 40ws ile 15 e yakın şehir aldığım için truce süreleri 10 yıla bile yoktu dolayısıyla kolayca işgal ettim. sadece 8 level fortlar mpyi yiyordu. ekonomi için mali civarına inin derim ben öyle yaptım fakat onda bile geç kalmışım ki İspanyollar Nijer'in bir kısmını ele geçirmiş.

14
gerçekten benim için oldukça şanssız bir oyun oldu. öncelikle castil aragon'u pu yaptı ve porto-eng-castil 3lü ittifağı ile beni adadan attılar fakat onlar atmadan önce ben kendimi afrikaya atmıştım. ardından büyüdüm geliştim fransa ile müttefik oldum fakat fransayı da castil-eng-savoy yedi. dolayısıyla Osmanlı'ya yanaşmaya çalıştım. onda ise otto beni rival attı. bende bütün bu yaşananlar üzerine avust hungary ve savoy ile müttefik olup kendimi korudum. spain avrupadaki savaşlarla ilgilenirken adaya adımımı attım ve gerisi geldi  :)

kalan tarihte ise emevilerin eski sınırına geri dönebilirim
son olarak there is no conqueror but god   evil*


15
Gözükmemesi normal çünkü conquest of paradise dlcsi ile geliyor

16
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - İlginç Görüntüler
« : 21 Şubat 2017, 16:02:10 »
zaten çok nadir gelen bir event 2-3 oyunda bir denk geliyor şartlarını tam bilmiyorum. dediğin event ise gayet güzel bir eventtir keşke şartlarını hep sağlasak da gelse  :)

17
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - İlginç Görüntüler
« : 21 Şubat 2017, 15:37:22 »
demek o event gelmiş. bize gelse 100 adm verir ai 1 adm skill almış  :P

18
bu yüzden amerika'da oynamıyorlar  evil*
aslında Amerika'nın birazını steal maps ile açtım ki bu daha mantıklı yoksa manuel olarak açmak tam bir işkence  :P

19
reform bonusları 5 disiplin, -0.05 we,  1 dip relation, 1 kolonist ve 20 stab modifier. ülkenin idealarında 10 inf combat ve 10 moral var. bende inn-qual ideasını açınca dehşet bir ordu oluştu fakat donanmada hala iyi değiliz özellikle İngilizler karşısında.
o terra incognita galiba bug çünkü inka oyunumda da böyle bir şey vardı fransa ispanya ve Portekiz'i se Conquistador'lar ile açtım  :P

20
uzun ve uğraştırıcı bir oyun oldu ama sonunda değdi  :)


başarımlar


Avrupa'daki işgallerde pek sınırlara dikkat etmedim o yüzden kusura bakmayın. bu arada ordumuz dünyadaki en kaliteli ordulardan biri. örnek olarak bizden toplam 5k adam ölürken İngilizlerden 25k gibi bir oran var  :P

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 56