İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - nefer17

Sayfa: [1]
1
Europa Universalis IV / İngiltere ile Başlangıç Taktiğim
« : 20 Nisan 2017, 14:30:56 »
Oyun başında Castilla, Avusturya ve Tyrom ile müttefik olun. Hepsi ile kraliyet evliliği yapın. Diplomat yollayın ilişkiler fullensin.
Avusturya ilişkilerine daha fazla önem verin Castilla İspanya olunca rakibimiz olucak. Portekizin de kolonilerini alıcaz.
Tyromla ilişki 190 yapıp vassallayın. İrlandayı ona yutturucaz.

Geldik en önemli kısma. Fransaya hemen oyun başı savaş açacağız. Castilla toprak karşılığında savaşa katılıyorsa savaş başlatıyoruz. Savaşa girmiyorsa oyunu yeniden başlatıyoruz.
Savaşı Başlatıp hemen toprak önererek savaştan çekiliyoruz. Çatışmaya girmeye gerek yok. İspanya tarafındaki kalan topraklarla Mainz şehrini verin. Kabul edecektir.

Bu geri çekilmeyi yaparak müttefiklerimizin favor biriktirmesini bekleyecek kadar uzun bir barış anlaşması imzaladık ve fransadaki en önemli topraklarımızı hala elimizde tutuyoruz.
Mainz saldırma eventinden de kurtulmuş olduk. Güllerin savaşını daha rahat atlatabiliriz.

Bir yandan da İskoçyaya claim atın. Burgonya Fransa savaşı başladığında fransa yardıma gelemeyecektir. Teke tekte icabına rahatça bakarsınız.

Favorlarımız birikti sırada Fransaya gang bang var ;D. Saldırmadan önce müttefiklerinine bakıyoruz Kebabla müttefikse usulca save quik atabilirirsiniz. 

edit: Ben avusturya ittifağım bozulmasın diye Din savaşlarına katılmadım. Yani hiç taraf olmadım. Avusturyanın İmparator kalması önemli. Siz Katolik ligine girebilirsiniz tabi.Bu da bu taktikle oynadığım oyun
 

2
Europa Universalis IV / Yeni Japonya Mekanikleri Sorunu
« : 17 Nisan 2017, 21:28:40 »
Ben japonyanın yeni mekaniklerini çözemedim. Japonyayı nasıl birleştirecez kimse isyan etmiyor veya bana savaş açmıyor. fakat sürekli birbirleri ile savaşıyorlar. Taktik verebilirmisiniz

3
Europa Universalis IV / PU olma rekorum
« : 11 Nisan 2017, 23:55:53 »
İngiltere ile oyun açtım 1445 te avusturyanın PU su oldum. Sevgili modlar bu rekorumu da kitaba yazın.

4
Europa Universalis IV / Fransa taktik veriyorum
« : 09 Nisan 2017, 02:03:10 »
Oyun başlar başlamaz iskoçya garantörlüğü kaldirın ve hiçbir minör devletle ittifak kuramayın.
Save başladığımdan beri bu gereksiz devletlerin savaşlarına katılmak zorunda kaldım. 22 yılda 131.91k asker kaybettim ve sadece 4.700 kadarı benim ülkemin faydası için öldü. Save quik  atıyorum kahrolsun iskoçya

5
Europa Universalis IV / Granada idea önerisi
« : 11 Aralık 2016, 13:53:37 »
Granada ile tekrardan Endülüs'ü kurmak istiyorum.  Hangi ideaları seçmeliyim ? 

Sayfa: [1]