İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Revanchism

Sayfa: [1] 2
1
Şimdi anlamadım hangi mod daha fazla FPS arttırıyor?

2
Kampanyaya katılıyorum ve "Brokoli" olmak istiyorum.

Patlıcan iyiydi be.

3
Yeni Kullanıcı adı: Artyom Sebebi bir oyun hikaye karakteri kıyamet sonrası vb... Değiştirmenin sebebi kullanıcı adımın kötü olmasıdır. Özelden değiştirin demiştim illa mesajı atmak gerekiyor nasıl bir gelenekmiş bu :P

Forumda Metro fanı da bulduğuma göre forum gerçekten de iyiye gidiyor.

4
Crusader Kings II / Ynt: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 19 Mart 2018, 20:12:15 »
Wessex oynuyorum bir adamımı Sussex'e Fabricate Claims için gönderdim yıllar geçti gelişme yok yüzdeye nereden bakacağım?

5
Crusader Kings II / Ynt: CKII - İlginç Görüntüler
« : 19 Mart 2018, 19:13:54 »


Telefon çekimi için özür dilerim.

Yahu sen ne ara yaşadın hayatı, ne ara birilerinin ahını aldın da 6 yaşında kanser olup ölüyorsun?

6
Bilgisayarım patates ve EU4'te kasıyor. İnternette Illusionary Flat Political Mapmode isimli modu buldum ancak 1.24 uyumlusunu bulamadım. Bu mod gibi FPS arttıran modlar varsa önerebilir misiniz?

7
1453-1836 / Ynt: I. Selim
« : 18 Mart 2018, 22:11:21 »
Yani gerçekten vizyon bu mu? Dini manipülasyon ile iktidar olmak haklı olmak mı? İlim Çin'de bile olsa gidiniz diyen peygamberin halk isterse bilimi reddeder diyen ümmeti :)
Bu arada demokrasiye inandığımı nereden çıkardın ki? 10 çocuklu düşük imkanlara sahip ilkokul mezunu bir babanın, 2 çocuklu iyi imkanlara sahip yüksek eğitimli bir babanın evlatlarının geleceğine yön verdiği her türlü oy hırsızlığının, oy satın almanın, tehdit ve şantajın işlediği bir sisteme de onun sonuçlarına da saygı duymak zorunda değilim.
Hepinizi Meritokrasi gibi gerçek bir medeni sistemi savunmaya davet ediyorum :)

Konuyu da daha fazla kirletmeyeceğim. İyi akşamlar.

Haksız olandan çekinmek/uğraşmaktan usanmak büyük ahlaksızlıktır ve de bu tür olayların yaygın olduğu ülkeler(bkz. Türkiye) ASLA gelişemez. Bu yüzden ben de seni doğru olanı savunmaya devam etmeye davet ediyorum.

9
Kesinlikle fotoşok olmadığına yürekten inanıyorum.

10
1453-1836 / Ynt: I. Selim
« : 18 Mart 2018, 13:16:15 »
Bana göre I. Selim yaptığı Arap-Fars işgallerinde mantıklı davranmıştır. Bunları yapmasa İmparatorluk farklı şeylere girişmek zorunda kalacaktı, örneğin sömürgecilik. Sömürgeciliği de beceremeseydi yakında yıkım kaçınılmaz olurdu. İmparatorluklar kanla ve fetihle beslenir, devlet tipine göre yaptıkları doğruydu (buna Kızılbaş katliamları da dahil), ancak insanlık açısından Osmanlı'yı katlarca geriye götürdü. Hümanizm ve Tek İnanç politikaları arasından Tek İnançı Osmanlı'ya benimsetti. @battle4royal ın dediği gibi bu tek inanç politikasının etkileri günümüzde de görülmekte.

Sömürgeciliği yapamazdı zaten. Cevabı burada: http://serbestiyet.com/yazarlar/halil-berktay/olabilirligin-sinirlari-845777

Yazını asıl önemli kısmı olan soruları spoiler içine aldım. Okuyun.

(aç/kapa)

11
Crusader Kings II / Mutlak Monarşi?
« : 18 Mart 2018, 00:48:36 »
Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere isteğim şu vasal denen zıkkımları kaldırıp tüm toprakları tek başıma yönetmek. Peki oyun buna imkan veriyor mu?

12
En iyi sömürge bölgeleri nereler sizce? İlk başta nereleri almaya çalışmalıyız?

edit: soru cevap başlığı değilmiş ama yazdık artık.

Yanlış hatırlamıyorsam Orta ve Batı Afrika'da kauçuk çıkıyor. Kuzey Afrika sırf çöl, sadece asker çıkarmaya yarar. Doğu Afrika'da ne var bilmiyorum.

13
1919-1947 / Ynt: Nazi Almanyası
« : 17 Mart 2018, 15:32:30 »
Diğer Adı: Tüm-Alman İmparatorluğu (Almanca: Grußdeutsches Reich)

Büyük Alman İmparatorluğu olması gerekiyor. Aynı zamanda Gruss(şu b gibi olan) değil Gross olmalı.

14
Benim için keyifli bir oyun oluyor. Yasağımın kalkmasıyla birlikte sadece dün oyunda 1846'den 1861'e kadar geldim. Kuzey Alman Konfederasyonu'nu kurmam biraz uzun sürdü. İlk oyunum bu arada. 1861'den sonra Avusturya ile savaşıp, üstünlüğümü kabul ettirip Almanya'yı kurdum. Kriz çıktı(Osmanlı ve Yunanistan arasında. Osmanlı etkimde olduğu için onu destekledim). Rusya-Fransa-Avusturya'ya karşı Almanya-İspanya-Sicilyateyn'dik. Beyaz barışa bitirdik savaşı. Mısır oyunbaşından beri etkimdeydi ama Avusturya ve İngiltere sağolsun etkimden çıktı. İngiltere müttom ama çok pasif. Şuan durum böyle:
(aç/kapa)
Sömürge yapacaksın değil mi? Çünkü koloni puanın az ve 6 sene kalmış.

15
Europa Universalis IV / Ynt: Osmanlı İle Rum Kurmak ?
« : 17 Mart 2018, 08:41:58 »
İlk defa duydum bunu. İlginçmiş. Binaenaleyh Fatih de "Kayzer-i Rum" ünvanını almıştı. Ben anlayışla karşılıyorum bunu. Sonuçta bin seneyi aşkın süredir var olan bir imparatorluğun yadigarı olarak kendini görmek... Belki de itibar için yapmışlardır. Belki de gerçekten Roma'ya, Bizans'a hayrandılar ki dediğim gibi ben bunu anlayışla karşılıyorum. Sonuçta Roma İmparatorluğu büyük bir medeniyetti.
Konuyu da tarih konusuna çevirdim :/

Evet büyük ihtimalle Roma medeniyetine ve gücüne hayrandılar -ki dediğiniz gibi en uç noktası Fatih Sultan Mehmet idi- Ben de İlber Hoca'nın bir kitabında okumuştum. 11. yüzyılda Anadolu'ya gelen İtalyan tüccarları artık Türkleşmiş olan bu topraklara Türkiya ve Türkmeniya isimlerini vermişler. Yine aynı dönemde yerleşen Selçuklular da Diyar-ı Rum demişler ve de dediğiniz gibi sebebi prestij ve de hayranlıkları idi.

16
Crusader Kings II / Bu oyunun amacı ne?
« : 17 Mart 2018, 01:15:53 »
Sorum belli. Daha önce V2 ve HOI3 oynamış birisi olarak bu oyunuda oynamak istiyorum ancak anladığım kadarıyla bu oyunda amacımız hanedanımızın devamlılığı. Devletin genişlemesi değil yani. Sorum da bu işte: bu hanedan mekanikleri ne kadar önemli,yapmak zorunlu mu, çok karmaşık mı?

17
Europa Universalis IV / Ynt: Osmanlı İle Rum Kurmak ?
« : 17 Mart 2018, 00:29:24 »
Rum ne oluyor ya? Anadolu Selçuklu mu? Bizans mı?

TürkiyA(orjinali budur ve İTALYANLAR vermiştir 11. yüzyılda) Selçuklu Devleti'ne denmekle beraber Selçuklular ise kraldan çok kralcılık yapıp kendilerini Roma İmparatorluğu'nun varisi olarak görmüş ve kendi ülkelerine "Roma Diyarı" anlamına gelen "Diyar-ı Rum" demişler. Yani İtalyanlar Türk ülkesi derken biz Türkler Roma ülkesi demişiz. Çok acı, gerçekten çok acı...

18
1453-1836 / Ynt: I. Selim
« : 16 Mart 2018, 20:59:56 »
Akli ilimler de ilerleyeceğiz diye dini ilimleri mi feda edelim?
Evet

19
Var mı MP atacak bir delikanlı :d

Pek iyi oynamasam da ben varım :D

20
Belki oynarız diye kurdum multiyi. Ama olmayacak sanırım sınavlar var bu yüzden düzenli katılamayacağım ve sorun oluşturacak. Bu mesajdan sonraki mesajı yeni giriş mesajı yaparak devam edebilirsiniz. Host isteyen olabilir.

Bizim de sınava 1 hafta kaldı. Katılımcı toplayıp vakitleri belirleyesiye yarısından fazlası gidecek zaten. Neyse belki sınavlardan sonra ben açabilirim.

Sayfa: [1] 2