İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kerem1249

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 118
1
Kararlar mekaniği oyun için fazlasıyla gerekliydi, Paradox'un bir sonraki hamlesi casusluk mekaniği olacak gibi geliyor bana. DLC'lerle HOI3'den daha ayrıntılı bir oyun çıkacağına bende katılıyorum, ama HOI3'den son derece fazla para karşılığında daha iyi olacak olması da bir olumsuz yön.

2
Kostantiniyye'nin ticari ürünü şehire ve Osmanlı'ya başlı başına çok büyük bir güçlendirme. Sırf bunun için Osmanlı oynamaya değer.

3
Ekledim Hocam @kerem1249
İnternet kafeye gittiğimde girebiliyorum, girdiğimde onaylayacağım.
Benim moba oyunlarına alerjim vardır. Fakat yine içimde heves var kotaya kıyamıyorum gençler oyun güzelmi sizce? yoksa sadece bir bağımlık&kanser mi? xD
İnternetin kotalı ise başlama çünkü çok yüksek oranda internet kullanan bir oyun. Fakat oyun olarak eğlenceli, bağımlı olmamayı başarınca zararlı olmuyor.

4
Oynayan var mı?

Bu arada şu avatarı kendi isteğimiz yapamıyor muyuz?  rlywrd*
Avatar eklemede bir takım sınırlamalarımız var, 100 mesaja gelmeden kendi avatarınızı ekleyemiyorsunuz. Sadece bizim sunucumuzdaki önceden yüklenmiş avatarları (sorun değil, yaklaşık 300 tane) kullanabiliyorsunuz. Forumdaki bir takım alanlara (Konudışı, Sanat, Haberler) da 50 mesajı geçmeden erişemiyorsunuz onu da ayrıca belirteyim.

Hoşgeldiniz, umarım forumumuzdan keyif alırsınız. Mizahsever bir yapınız var profil ayarlarınızdan gördüğüm kadarıyla, bu gerçekten etkileyici.

5
Xibei San Ma sanırım bölgede daha sonradan Çin Cumhuriyeti tarafından kurulan özerk yapının adı. 1920'lerde fiilen, 1932-1934 arasında ise resmen bölgedeki devletin ismi Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti olmuştur.

Bu devlet hakkında Türkçe tarih kaynaklarının diğer tarihi bilgilere nazaran daha az olması dolayısıyla yanlış bilgilere sahip olabiliyoruz.

6
Osmanlı zayıflatılmış, eskiden mükemmelin ötesindeydi, şuan ise yalnızca çok iyi :) Doğru bir zayıflatma oldu, güçsüz seviyesinde asla değil.

7
Arkadaşlar yeni günlük yazısı temamızı beğendiniz mi arkaplan ve yazı rengi gibi şeylerde değişiklik yapmamızı ister misiniz. Çerçeveler kırmızı, yazı siyah, arkaplan kırmızı/beyaz karışımı.

8
Europa Universalis IV / Ynt: 1.23 ile açacağınız ilk oyun.
« : 23 Kasım 2017, 13:20:02 »
Diğer... Ak Koyunlu devleti ile oynadım biraz. 2. olarak da Memlükler.
3. olarak Timur düşünüyorum.

9
Sanırım Pasifik üzerinde çalışacaklar. Görsel Filipinler ve Endonezya karasularına ait.

10

Merhaba, Çin dönüşümü ile ilişkili bir diğer geliştirici günlüğüne hoşgeldiniz. Bugün, Mao Zedong'un görünümüne göz atacağız, ayrıca ülkesinin adının "Komünist Çin" olarak yeniden isimlendirildiğini de belirtmek isteriz. Ufak bir de ayrıntı, karar sistemi ile birçok çılgınlık bu ülke için mevcut olacak.

Çin'in 1936'daki durumuna baktığımızda Komünistlerin iç savaşı kazanabileceğini kestirmemiz olanaksızdı. Mao ve Kızıl Ordu artık güvenliksiz bir alan olmuş olan Jianxi'den Uzun Yürüyüş'ü düzenleyerek Shanxi'de kuracakları yeni merkeze yerleşti. Orada, Chiang-Kai Shenk ile yüzleşecekleri çarpışmaya kadar kendilerini eğitme ve destekçi toplama şansı buldular. Ufukta Japon tehditi de görünüyor, basit ve yerinde olan bir soru herkesin aklında: Önce kim saldıracak?
*1

Partinin stratejik özgürlüğünü sağlaması için bu soruya en doğru cevabın verilmesi gerekiyor. Eğer önce Japonya saldırırsa, Milliyetçiler ile ittifağa girilip düşmana karşı Birleşik Cephe kurulabilir. Böylelikle Mao güvenli bir halde Uzun Yürüyüş'ün psikolojik ve muharip yaralarını sarabilir. Diğer seçenek pozisyonumuzu korumak, bu durumda zorlu bir yolu bitirerek gerçek komünizmi yaşayabilirsiniz.
*2

Odak ağacına bakılırsa, siz Komünistler odak ağacınızın sağ tarafını Milliyetçiler ile paylaşacaksınız (modlayıcılar "paylaşımlı odaklar skripti" ile birçok yeni etkileşim yaratabilecek). Bazı odaklar Komünistlerin Milliyetçilerle olan ilişkilerine göre veya dünyanın durumuna göre farklı şekiller alacak, Japonya'nın komünist olması gibi...
*3

Sol tarafta Komünist Parti iç hizipleri arasındaki iktidar entrikalarına dahil olunabilecek 3 odak bulunuyor, Mao ve müttefikleri, Sovyet eğitimli Wang Ming ve Zhang Lan komutasını benimsemiş daha az radikal olan "Sosyal Demokratlar". Hizipsel çatışmaların merkezinde kendi hizbini mi öne çıkarmayı istersin yoksa farklılıkları bir kenara atıp Japon tehditine karşı bir arada durmayı mı?

Ayrıca bir şey daha var, kararlar ile olan komünist gerginlikleri. Artık uygun şartlar oluştuğunda Çin'deki eyaletlerde komünistler gerginlikler yaratma kararı alıp onların size katılmasını sağlayabileceksiniz. İstenilen politik güç puanları kesin olmamakla birlikte, işte örnek bir resim:
*4

İç Savaş sırasında kendi konumunuzu güçlendirmenize yarayacak kararlara ve görevlere de sahipsiniz. Dilerseniz destek üsleri böylelikle yaratabileceksiniz.
*5
(Politik Güç puanları kesin değil)

Bu haftalık yeniliklerden bu kadar! Gelecek hafta Generaller, ve onların soyağaçlarını ele alacağız. Veda etmeden önce sizlere Devrimin Kahramanları'nın bir resmini armağan ediyoruz.
*6

(Sonradan ekleme)ÇHC için yeni portreler de var.
*7


Her zaman olduğu gibi, Çarşamba günleri saat 16 (OAS/CET)'da podcat ile Twitch yayınımız var. Bugün yeni Almanya odak ağacı ile Kayser'i başa getireceğiz ve Hitler suikaste uğrayacak. :)


22.11.2017 HOI4 Geliştirici Günlüğü Resimleri

11
Devasa Online Multiplayer (MMO) / Ynt: League Of Legends
« : 22 Kasım 2017, 00:17:33 »
West Gold V Creaturius ekleyebilirsiniz. :)
TR'de olsaydın eklerdim. Kuzen tazminat olarak bana kendi 30 level hesabını verdi, o da Gold V oldu. :) Ancak bu sıralar küfürü bıraktığına emin olduktan sonra hesaba geçmesine izin verdim yine, kendim 0'dan başladım.

12
Yamanın sitesi yayından kalkmış. Acaba artık geliştirilmeyecek mi?

13
Extended Timeline / Ynt: [SUBMOD] ET Modern Bayraklar
« : 21 Kasım 2017, 17:25:03 »
Modun mod dosyasında 1.22.0 'da 22'yi 23 yaparsanız oyununuzda çalışır kesin bilgi arkadaşlar.

14
Devasa Online Multiplayer (MMO) / Ynt: League Of Legends
« : 21 Kasım 2017, 17:01:05 »
Önceki hesabıma kuzen ban yedirmiş. :) Artık ona girmeyeceğim.
kerem1249 nickli yeni hesabımı ekleyebilirsiniz.

15
Konu Paradox oyunları hakkında genel değerlendirmelere kaydı, Paradox Interactive bölümüne taşıyorum. :)

16
Extended Timeline / Ynt: [MOD] Extended Timeline: 51-9999
« : 21 Kasım 2017, 00:03:25 »
Mod daha güncellemedi mi?
Armageddon arkadaşımız 1.23'e uygun Extended Timeline'i paylaştı: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=53916

@fksahin @Agnostik ; Bu konuyu güncellerseniz ve indir linkine güncel sürümü eklerseniz iyi olacak arkadaşlar teşekkür ederim.

17
Europa Universalis IV / Ynt: Devlet Önerin
« : 20 Kasım 2017, 15:07:08 »
Lehistan-Danimarka :)

18
Bu oyuna ilgi Türkiye'de az. Bu sebeple Türkçe yama yapmaya çalışanların şevki kırılmış olmalı.

19
Kaiserreich / Ynt: [MOD] Kaiserreich
« : 19 Kasım 2017, 19:11:28 »
.MOD dosyanız varsa (eski sürümlerden) mod çalışacaktır. Eğer hiçbir .MOD dosyanız yoksa oyun istemcisinden oluşturun (mod klasörü olarak kaiserreich dosyalarının olacağı klasörü yazın).

20
The Great War / Ynt: [MOD] The Great War (Büyük Savaş)
« : 19 Kasım 2017, 17:55:59 »
İtalya olup saat 23:00 da başlayıp sabah 06:00'da tüm Afrika kıtasının ve İngilterenin %75'ine hakim bir şekilde oyunu bitirdim. henüz sene 1923. o kadar zevkliydi ki anlatamam. Yapımda emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Sanırım Antant'a katılmadın, Merkez Güçleri yanındaydın. :)

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 118