İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kerem1249

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 107
1
Europa Universalis IV / Ynt: Eu4 Arayüz
« : Bugün, 00:58:01 »
O büyütülemez standart boyutunda kalır.

2
Europa Universalis IV / Ynt: Eu4 Arayüz
« : Bugün, 00:36:53 »
Arayüzden kastın oyun ekran çözünürlüğü mü? Eğer sadece arayüzse bu mümkün değil.

3
Victoria II / Ynt: kasıyormu
« : Bugün, 00:06:51 »
Aşırı olmasa da belirgin oranda kasar. Benim sistemimde işlemci dışında aynı. İşlemcim biraz daha zayıf.

4
Victoria II / Ynt: kasıyormu
« : Bugün, 00:02:32 »
Victoria 2'de kasacaktır.

5
HOI4 - Modlar / Ynt: Büyük İsrail Projesi
« : Dün, 21:42:39 »
David Ben-Gurion için portre eklemeni öneririm. Ayrıca eyalet kategorilerini düzenleyip (state_category = bölümü) megalopolis yapmanı öneririm zira İsrail'e verdiğin eyaletlerin çoğu +2 bina slotlu kategoriden sanırım.

6
HOI4 - Modlar / Ynt: Büyük İsrail Projesi
« : Dün, 21:32:59 »
Konu yanlış bölümde, HOI4 - Modlar bölümüne taşındı.

Ayrıca okuyuculardan ricam, beğenmedilerse veya uygunsuz gördülerse yorum yapmamalarıdır. Modda olan eksiklikler için, iyi görüşlerinizi belirtmek için veya yapımcı arkadaşı tebrik için yazabilirsiniz. Konu Forum Kurallarına uygundur.

7
HOI4 - Multiplayer / Ynt: versiyon sorunu
« : Dün, 20:37:46 »
Oyunu Steam'den yüklediğinizde bu hata olmamalı. Oyunun kaydedildiği klasörü silip sonra Steam üzerinden dosyaları kontrol etme yöntemiyle tekrar yükle.

8
Direk boğazları alsaydın iki savaşta Osmanlıyı rahat bitirebilirdin donanmayla kapatırdın
Macaristan oynuyorum donanma diyorsun :) Denize kıyısı olan 5 vilayetim var (Osmanlı ile savaşırken 2 idi), bu halde donanma yapmak zor bir hayal. Ayrıca ordum zayıf, ülkemin toprakları zayıf, bu halde müttefiksiz Osmanlı ile savaşacak ve boğazları savunacak kudreti Batı Hun kanımda bulamıyorum :D

9
HOI4 - Multiplayer / Ynt: versiyon sorunu
« : Dün, 18:06:12 »
Belgelerim>Paradox Interactive>Hearts of Iron IV klasörünü silmeyi dene.

10
Şuan 1510 yılı. Protestan oldum (kilise faydaları ve vergi arttırımı için). Dini kargaşa sona ermek üzere dini birlik %78 şuan. Osmanlı'ya 1475'te Aragon, Kastilya, Napoli, Arnavutluk, Avusturya, Lehistan, Ragusa ile saldırdım. Dededen Arnavutluk'a 1, kendime 3 toprak aldım birde tazminata bağladım. SS eve gidince atacağım, Venedik'e de saldırdım İstirya, Dalmaçya ve Venedik Adası'nın önündeki iki vilayeti aldım. Moskova Litvanya'yı yiyor, Litvanya Lehistan ile PU olmadı. Fransa'ya Aragon saldırdı baya büyüdü şimdi. Sırbistan, Eflak, Ragusa ve Bosna Krallığı'nı yedim. Ragusa vilayet kültürünü Macar yaptım. Bu arada yazmayı unuttum, hanedanım Habsburg.

11
HOI4 - Multiplayer / Ynt: versiyon sorunu
« : Dün, 16:58:24 »
a48d v1.4.2'nin orijinal checksum değeri. Sizin oyununuzun dosyaları başka dosyalarla karışmış. Silip tekrar yüklemenizi öneririm.

12
Kaiserreich / Ynt: [Mod] Kaiserreich
« : Dün, 15:06:29 »
Hayırlı oldun darısı Osman V başına :D

13
1468 yılındayım. Osmanlı'dan 3, Bosna'dan 2, Sırbistan'dan 2, Eflak'tan 2 vilayet aldım. Müttefikler sağlam. Arnavutluk'u genişlettim, Venedik ve Osmanlı'daki vilayetlerini aldı. Aragon Kastilya'nın derebeyi oldu, Fransa ile olan veraset savaşında Paris'i ben işgal ettim.

Şuan düzgün bir ekonomim var.
Taktik verin lütfen.

14
Zor, çünkü 1915'te Doğu Anadolu'da ve Kostantiniyye'de çok büyük bir Ermeni topluluğu vardı. 1930'ta ise aşırı düşük sayıda bir azınlık oldular. Günümüzde de Ermenistan'da 3M Ermeni var, dünyaya dağılmış bir Ermeni topluluğu da var. Herkes 1915 ve 1930 arasındaki demografik değişikliği sorgular. Irkçılık nedeniyle değil ancak terörle mücadele nedeniyle Suriye Çölü'ne yapılmış zorunlu ölüm yürüyüşün gerçekleşmiş olma ihtimali var. Osmanlı zaten bir ırk devleti değildi, çok-uluslu imparatorluktu, ırkçı sebeplerle bir halkı yok etmeyi düşünemez. Aksi yönde deliller bulmak için Google'ı kullanabilirsin ancak tatmin edici sonuçlar çıkmayacaktır.

Ayrıca bu durumun gerçek olup olmadığı tartışmaya çok açıktır, çünkü Holokost'tan sonra en fazla araştırılan ikinci soykırım iddiasıdır.

15
HOI4 - Modlar / Ynt: [MOD] Red World
« : 23 Eylül 2017, 13:09:05 »

16
HOI4 - Modlar / Ynt: [MOD] Red World
« : 23 Eylül 2017, 12:59:42 »
Değişiklik notları yokmuş :) Ancak Discord Grupları (elbette İngilizce) var, oradan bir bilgi alırsam paylaşırım.

17
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Devletinizi Yollayın!
« : 22 Eylül 2017, 13:36:04 »
@wintermute İstanbul'da 3.20M nüfus var onu alınca çok iyi oluyor. Bir ara bende Yunanistan oynayacağım :)

18
Alea Jacta Est / Ynt: Alea Jacta Steam Hatası
« : 21 Eylül 2017, 21:41:49 »
Yeni konudan devam edebilirsiniz arkadaşlar.
@alemdar1227 ekrandaki yazılar İngilizce'yi andırıyor zaten é ve ď harfini saymazsak :)

19
Forum Duyuruları / Ynt: RP Hikayeler ve Anketler bölümü
« : 21 Eylül 2017, 20:02:50 »
RP Hikayelere Paradoxplaza'daki interaktif hikayeler de dahil mi? Adamlar işi aşmış AARlarda okurlar rol alıp önemli kararlar vs. vererek hikayenin gidişatını ekliyor, yazar da oynarken bunlara uymak zorunda tabii kural olarak. Değişik ve rafine bir zevk.
İnteraktif hikayeler hangi oyunu ele alıyorsa onun bölümünde var olabilir. RP Hikayelere "gerçek hayat veya benzeri" temalı durumlar dahil, örneğin "1917: Bir Devrimin Doğuşu" türünden. Oyunlarla da bağlantısız. Resim olarak alakalı görsellere izin verilir, ama oyunlardan çekilenlere verilmez.

20
@Ragnarr Loðbrók Global Moderatör derecesi geçtiğimiz günlerde tamamen kaldırıldı. Genel Moderatörlerin işi geliştirici günlüğü çevirmek ve tüm forumun moderasyonudur. Kaldırılan Global Moderatörlerdeki kadar geniş sorumluluk ve yetki sahaları yoktur. Mod konuları oluşturmak veya güncellemekte sorumluluklarındadır, ancak @mosta13 arkadaşımız bazı nedenlerle boyutu çok yüksek modları güncelleyemeyeceğini belirtti. Bölüm Moderatörümüz FatihTr'de oyun çevirileri ile meşgul.

Konuya dönersek, Millenium Dawn: Modern Day modu birkaç gün içinde en son haliyle forumumuzda yer almış olacaktır. Tartışmaya neden kalmadığından konuyu kilitliyorum.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 107