İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - fksahin

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 24
1
Europa Universalis IV / Günlük EU4 - Geliştirme Günlüğü - 19 Mart 2018
« : 20 Mart 2018, 12:09:32 »
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-19th-of-march-2018.1080437/

Herkese iyi günler. Geçen hafta duyurduğum gibi: Bu haftanın EU4 Geliştirme Günlüğünü bir gün erken yayınlayarak, yaptığımız tüm değişiklikleri özet halinde sunuyoruz. Ben şu anda San Francisco'da yurt dışındayım ve bu yüzden soruları cevaplamakta oldukça yavaş olabilirim, ama hiç şüphesiz Trin Tragula ve Groogy benim eksikliğimi hissettirmeyecektir.

*1

1.25 İngiltere Güncellemesi ve Rule Britannia yarın yelken açıyor, keyfini çıkarın!


*1

Changelog
(aç/kapa)

2
Europa Universalis IV / Ynt: Netherlands rebelleri
« : 15 Mart 2018, 21:11:05 »
Ana kültür Ducth seçince aslında isyan olmaması lazım. Peki isyan sebebi ne? Bağımsızlık mı?

3
Europa Universalis IV / Ynt: Netherlands rebelleri
« : 14 Mart 2018, 18:29:41 »
Disaster var mı?

4
Oynanacak düzeyde olması ile yayınlanacak düzeyde olması iki farklı şey:)

5
Europa Universalis IV / Günlük EU4 - Geliştirme Günlüğü - 13 Mart 2018
« : 13 Mart 2018, 23:33:18 »
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-13th-of-march-2018.1078794/

Herkese iyi günler. 1.25 İngiltere Güncellemesinden ve onunla yelken açacak olan Rule Britannia Immersion Pack'ten bir hafta uzaktayız. Günlüğümüze ekleyeceğimiz fazla bir şey kalmadı, bu yüzden bugün sadece 1.25'te sunulacak olan 10 Başarımı (Achievements) ele alacağız.

1-Evde ve Uzakta: Galler olarak Cardiff, Dublin, Edinburgh, Roma, Paris ve Londra'ya sahip ol.

2-Güneş İstilası: Madyas olarak Tepeacac, Mexico, Tullucan ve Huastec'e sahip ol ve core'la.

3-Seattle'da Uykusuz: Başkentin 2485'te (Chehalis) olsun ve 10 tane kahve üreten Şehire sahip ol.

4-Filipin Kaplanları: Chola İmparatorluğu'nu Cebu olarak yeniden yaratın.

5-Mann İmparatorluğu: Mann olarak, dünyadaki bütün adaları fethet.

6-Gemim Nerede Birader? - Rampa Donanma Doktrini ile 20 gemi ele geçir.

7-Parlak Kıvılcım: 50 Yenilikçilik puanına ulaş.

8-Anglofil (İngiliz hayranlığı): Tüm İngiliz ve Britanya görevlerini tamamlayın.

9-Endüstriyel Güç: Ülkenizde 10 adet fırına sahip olun.

10-Chop Chop: Tek bir monarch ile 6 farklı eşe sahip olun.

Önümüzdeki hafta, Geliştirme Günlüğümüzü bir gün erken yayınlayacak ve 20 Mart Salı günü öncesinde tüm Yama Notlarımızı paylaşmış olacağız. O zaman görüşmek üzere diyelim!

Hmm, bu benim için sarsıcı bir şekilde oldukça kısa bir günlük oldu. Salı günü geldiğinde aklıma mukayyet olmak için bunu hatırlayacağım, Rule Britannia Dev Clash'in 2. oturumunu yayınlayacağız. Videomuza bakarak kimin kaynak olacağına karar verin:


1- 2- 3- 4- 5- 6- 7- 8- 9- 10-
6
Europa Universalis IV / Ynt: Personal Union Annexlemek
« : 10 Mart 2018, 10:44:48 »
Normalde olmaması lazım.

Ekran görüntüsü vs gibi ayrıntılı bilgi içeren paylaşım yapmazsan biz de anlayamayız neyin sebep olabileceğini.

7
Europa Universalis IV / Ynt: Netherlands rebelleri
« : 09 Mart 2018, 17:55:08 »
Ana kültür olarak seçmelisin.

8
DLC ama geniş kapsamlı değil Immersion Pack dedikleri daha lokal kapsamlı bir DLC.

9
Onlar zaten varlar bir önceki paketten. Değişmez artık.

10
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-6th-of-march-2018.1075765/


Selam, Rule Britannia'da yer alan birimleri inceleyeceğimiz geliştirme günlüğüne hoşgeldiniz. Ben Carlberg, Paradox'un 3D artistlerinden biriyim ve beni daha önceki içerik ve immersion paketlerindeki çalışmalarımdan hatırlayabilirsiniz. Bugün, tarihteki dayanaklarına göre yeni asker ve birliklere biraz daha yakından bakacağız.

Birçok yeni ülke eklemesi ve değişiklik içeren İrlanda ile başlıyoruz.

*1, 2, 3

İrlanda birimlerinin erken dönem görünümleri için ana tasarımlar, o çağın Galloglass ve Kern askeri birimlerini esas alıyor. Galloglass, İskoçya'nın Nors-Kelt klanlarından gelen bir grup savaşçı paralı askerlerdi. Bu klanların büyük çoğunluğu 13. ve 14. yüzyılda İskoç bağımsızlık savaşlarından sonra elden çıkarılınca İrlanda'ya döndü.

*4

Kern, İrlanda'da bulanan Kelt tipi piyadeydi ve daha çok Galloglass'ların yanında hafif piyade olarak savaşmışlardı. Daha sonraki dönemlerde, Büyük Britanya İrlanda'yı kontrolüne aldığı için herhangi bir referans bulmak oldukça zordu ve her bir birimi İngiliz kırmızı ceketli piyadesine göre tasarlayamazdık. Bu yüzden kendine özgü bir tasarım denedik ama yine de üniforma tasarımının etkileri görüldü.

İrlanda'yı birleştirdikten sonra (İrlandalı bir ulus olarak) ayrıca, tüm katmanlar için kendi özel birim seti olan İrlanda Krallığı'nı oluşturabilirsiniz.

*5

Son katman için muhtemelen, İrlandalı Muhafızların gaydalı üniformasını kullandığımızı fark edeceksinizdir. Tarihsel olarak, kronolojik bir hata olsa da,  o döneme uygun olduğu için seçtik ve aynı zamanda İskoç Highlander üniformalarına benzerlikler gösteren bir tarzdı (aşağıda örnekleri görebilirsiniz).

*6

Galler

İngiltere'nin ilhak ettiği bir ulus olarak başladıklarından dolayı, Gallerin içinde bulunduğu oldukça yeni ve güvensiz konumu sembolize etmek için, ilk katmanda basit piyade tasarımı kullandık. Özgür olmak için isyan etmeleri ya da başka bir ulus tarafından bağımsız yapılmaları gerekiyor. 3. katman, Amerikan Bağımsızlık Savaşı sırasında kullanılan İngiliz hafif piyadesinden esinlenmiştir. Öte yandan 4. katman, Kraliyet donanmasında Deniz Piyadelerinin kullandığı, dönemin diğer piyadelerinin aksine kendi şapkalarını temel almaktadır.

*7

İskoçya

Şimdi bu, belki de en göze çarpan tasarım seçimi olmaya devam ederken, ofiste en çok merak duyulan birim kümesidir. İskoç highlander üniformaları olmadan bir İskoç birim paketini nasıl yapabilirdik ki? Büyük Britanya'nın üniforması olsa bile (ki İskoçlar bunun bir parçasıdır), dönemin İskoç askerleriyle oldukça bağlantılıdır.

*8

Daha önceki kademelerde kullanacağımız üniformaları seçerken, İngilizler ile bağlantısı olmayanları bulmak için daha fazla zorlandık. 3. katman, Yedi Yıl Savaşı sırasında Highlander alayları tarafından kullanılan bir üniformaya dayanıyor. Son katman, 1800'lü yılların başında kullanıma giren çok eski bir üniforma. Diğer İskoç askerlerin üniforması, zamanın İngiliz üniformasından ayırt edilemezken, bunlar sadece Highlander alayları tarafından kullanılıyordu.

*9

Brittany

(Ama Carlberg, Britanny neden burada? Onlar Britanya'nın bir parçası değiller!)

Doğru. Britanny, Britanya'nın bir parçası olmasa da aynı tarihi paylaşıyorlar. Her iki bölgede de Breton halkının tarihi var. Britanny, İngiltere ve Fransa'nın 100 yıl savaşları sırasında ve hatta daha da önce her iki ülkeden de etkilenmiştir. Aynı zamanda Fransa ve İngiltere'yi kapsayan Pre-Order paketindeki uluslardan biriydi, bu yüzden dahil etmek istedik yoksa onları kapsayacak herhangi bir DLC olmadan bırakma riski söz konusuydu. Ve hiç kimse birim paketimizde bir gedik olmasını istemez, değil mi?

*10

Britanny için tasarlanan birimler kısmen dönemin üniformalarına ve o bölgedeki Bretonların kültürel giysilerine dayanıyor. Tarih boyunca büyük komşularıyla bütünleştikleri için Fransız üniforma tasarımının da bir etkisi vardı.

İsyancı Uluslar

Biliyoruz ki, bazı oyuncular kendileri oynamak için ya da haince emelleri uğruna kullanmak için bir ulusdan diğer ülkeleri ayırmaya bayılıyorlar ve biz de bu emeller için bir sürü Britanya ülkesi ekledik. Northumberland, Normandiya ve Cornwall ile İrlanda'daki Meath bunlar arasında.

*11

Cornwall ve Northumberland

Bu uluslar İngiltere'nin bir parçası olarak başlıyorlar ve yalnızca savaştan sonra birileri serbest bırakırsa görülecekler. Daha erken başlangıç ​​tarihlerinde oynamışsanız, onları CKII'den hatırlarsınız. Bu ülkeler o çağda asla var olmamıştı ve bu nedenle İngiltere'den çok fazla etkilendiler, ancak kendi varyasyonlarıyla araya biraz mesafe koydular.

*12

Normandiya

Normandiya, 100 yıl savaşlarına sahne olan ve 400 yıl önce İngiliz tahtına göz koyan Fatih William'ın ülkesi olması bakımından, üniforma dizaynı için zor bir yerdi. Dolayısıyla, kendimize o dönemde bağımsız olmayan bu alanın en iyi şekilde nasıl tasarlamamız gerektiğini  sormamız gerekti. Normandiya üniforması, ilk kademelerde İngiliz, daha sonraki kademelerde ise Fransız etkisinin hissedildiği, İngiliz ve Fransız karışımı bir tasarım oldu.

Meath

Meath aslında İrlanda'daki ülkelerden biridir, ancak İngiltere tarafından önceden ilhak edilmiş bir il olarak başladıklarından burada yer almaktadır.

Bu günlük bu kadar. Umarım Rule Britannia sizi de en az benim kadar heyecanlandırıyordur. Buna ek olarak Rule Britannia, 3 Britanya temalı şarkıyı içerecek. Sadece harika olduklarını söylemek yerine, bir fragman vermek fena olmaz:  *1, 2, 3
*4


*5


*6


*7


*8


*9


*10


*11


*12 

11
Europa Universalis IV / Ynt: Netherlands rebelleri
« : 05 Mart 2018, 20:38:34 »
Imparatorluktaki din savaşlarıyla bağlantısı olması lazım. O eventi tetikleyen birkaç faktör var.

Başkentini Dutch kültür olan bir yere taşımayı ya da Dutch olan yerleri kendi kültürüne çevirmeyi deneyebilirsin.

12
Fetih tarihlerine çok takılmamak lazım, sonuçta o beyliklerin neredeyse tamamı Ankara savaşına kadar alınmıştı, Timurdan sonra tekrar bağımsız oldular.

13
Evet 20, yanlış yazmışım düzelttim.

14
konu adı çıkış tarihi açıklandı olmalı.

oyun başı osmanlı force limitinin %85i kadar asker basınca tüm anadoluya (doğu hariç tabikide) permanent claim atacak. ilk görev bu.
ayrıca memlük görevini safeguard yapmadan alamayacaksınız bu demek oluyor ki ai sittin sene alamayacak o görevi :D


Yeni gördüm çıkış tarihini düzelttim ona göre.

Yeni görevler mekanizması güzel oldu baya. Plaza'da o kadar verdiğimiz kavganın ve yediğimiz banların sonrasında giden claimler geri geldi yani:)

Bu arada hoş geldin @Patlıcan nerelerdeydin?:)

15
Sadece bir tane seçebilirsin. Osmanlıya uygundan ziyade senin stratejine uygun olanı seçmelisin. AE azaltma, teknoloji iyileştirme vs gibi katkıları var. Seçmek istediğin okulun üstüne fareyi götürürsen hangi ülke ile ilişkinin iyi olması gerektiğini görürsün (+150 diplomasi gerekli).

16
Önemli değil, akşam mesaj atarım diğerlerini.

17
Çevirisi; Kadınlar tarafından yönetilen III. Murad, 1578-90 yılları arasında İran'a karşı yıpratıcı bir savaşa tutuştu ve sonucunda halka da ağır vergiler yüklenmesine neden oldu. Yine de savaş bir hiç uğruna yapılmadı ve İran; Azerbaycan, Tiflis ve Hamadan gibi yerleri Osmanlılara teslim etmek zorunda kaldı ancak, kaynaklar başka bir yerde daha yararlı bir iş için kullanılabilirdi.

18
Deniz savaşı güncellemesi ile ilgili hiç bir şey anlatmamış günlük. Çok şey söylemiş ama pek bişey anlatmamış. Sadece anlayabildiğim kısmı deniz istilasını kısıtlamışlar.

Deniz savaşı güncellemesi beklentisine nereden kapıldın ki? Geçen hafta söyledikleri üzere YZ'nin donanma kullanımını geliştirmek üzere yaptıklarını anlattılar.

19
Europa Universalis IV / Günlük EU IV Geliştirme Günlüğü-27 Şubat 2018
« : 27 Şubat 2018, 23:10:59 »
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-27th-of-february-2018.1071398/


Herkese iyi günler. Bir kez daha Salı günü geldi çattı ve biz her zamanki gibi bir başka EUIV Geliştirme Günlüğü ile karşınızdayız. Bugün iki şey hakkında konuşacağız: donanma YZ geliştirmeleri ve İrlanda konutluklarının ulusal fikirleri (National Ideas).

Öncelikle YZ. Bunun için mikrofonu YZ programcılığının yaşayan efsanesi Chaingun'a uzatıyorum.

#####

Merhaba ben Chaingun, namı diğer Sktnet, gerçek adım ise Peter ( İsveçli olmayanlar direk Peter olarak okuyabilir). Bugünkü günlüğümüzde yakında gelecek olan Rule Britannia ve 1.25 güncellemesinde karşılaşılabilecek yeni YZ bugları hakkında konuşacağız.

1.25 ana [YZ] odak noktası, ideal olmayan donanma davranışlarını çözmek için yapılmıştır. Bazılarınız yakın zamanda YZ Fransa'nın, YZ'nin mantığının bunun oluşmasına her zaman izin vermesine karşın, tüm birliklerini Pasifikteki küçük bir adaya çıkardığına tanık olmuşsunuzdur. Gnivom'un, denizaşırı ülkelere savaş ilanını düzenledikten sonra, YZ askerlerinin denizaşırı ülkelerdeki deniz ulaşımı sıklığı nedeniyle çok daha sık karşılaşıldı.

Bu genel durum ilginçtir, çünkü oyunun YZ gelişiminin birçok kafa karışıklığı yaratan durumlarından bazılarını vurgulamaktadır; bunları şöyle özetlemek isterim:

          °Bir sorunu gidermek, deniz taşımacılığı durumunun da gösterdiği gibi başka gizli bir sorun yüzünden YZ'yi dolaylı olarak daha da kötüleştirebilir. Bir başka örnek, topların ordulara nasıl dağıtılacağını anlamadığında, YZ'nin kuşatma yapan ordu boyutlarını azaltarak yıpranmayı azaltmaya çalışması olacaktır.

          °Bir sorunu çözmek YZ'yi daha da kötüleştirebilir, çünkü aslında bir şeyi kırarak başka bir sorun oluşturuyoruz.

          °Bir belirtinin genellikle birden fazla nedeni vardır. Örneğin, çok genel anlamda oluşan meşhur uyuyan ordu hatası, YZ'nin işleyemediği harici veya dahili bir duruma geçmesi olarak açıklanabilir; bu, eğer varsa, denediği tüm komutların geçersiz olmasına neden olur.

          °Bir olay, tamamen bağlantısı kesilmiş gibi görünen birden fazla belirtiye sahip olabilir veya başka sebeplerle bağlılıkları çok fazla olabilir. Osmanlı YZ'nın, isyancılar tarafından ele geçirilmiş bir adaya (genellikle isyancı ordusundan daha az sayıda taşıma gemisi bulunması sebebiyle) çıkarma yapmayarak teknolojide çok çok geride kalması buna bir örnek olabilir.

Forumlarda ne kadar aptal olduğunuzu duymaya meraklı değilseniz, oyun programlama önerilecek bir iş değildir ne yazık ki. Bug ve özellik arasındaki çizgi aslında oldukça incedir.

Nakliye konularına geri dönersek; 1.25'te, deniz istilalarında YZ, "yurtdışına" birliklerinin %50'sinden fazlasını taşımaktan alıkonulur; burada yurtdışı farklı bir kıta üzerinde farklı bir bölge olarak tanımlanır ve ordu bölünebilirliği söz konusu kısıtlamaya tabi değildir (dolayısıyla eğer Fransa'nın sadece bir ordusu varsa, Güney Amerika'da da aynı şekilde bulunabilir). Bununla birlikte, bu sadece deniz istilası mantığı ... Kara Ordusu YZ hala belirsiz sebeplerden ötürü tüm orduları ile Avrasya'da yürümeye karar verebilir. Gelecekte zaman bulursam eğer düzeltmek istediğim bir şey.

Önceki yamaların donanma YZ'si ile ilgili bir diğer büyük sorun, birliklerin taşınmasında son derece yavaş olması. Bu sorun karmaşıktı ve birkaç alt konu belirlendi ve çeşitli derecelerde ele alındı:

          °YZ filosunun ve / veya ulaşımı bekleyen bir ordunun aslında yeniden yüklenene kadar hatta sonrasında bile sıkışıp kaldığı çeşitli hatalar vardı.

          °YZ şimdi eğer tüm nakliye gemilerine ihtiyaç yoksa bir filoyu parçalara ayırabilir.

          °Denizciler aslında bazı ülkeler için önemli olacak şekilde dengelendi. Kimse YZ'ye bunu öğretmedi ve birçok büyük ülkenin her zaman 0 denizcisi oldu ve zamanlarının çoğunu tamir için harcıyorlardı. Bu benim için de bir sürpriz oldu ve sorunun giderilmesi oldukça karmaşıktı, YZ şimdi denizciler tükenirse onları uçsuz bucaksız havadan çıkararak hile yapabilir. Bu, YZ'nin denizci sorununu halletmesi için olanak sağlayacak.

          °YZ'nin taşıma filosu (örneğin İspanya), Endonezya'da ya da başka bir daha uzak yerde seyir halindeyken, başka herhangi bir yere tepki vermesi yıllarca sürüyordu. İngiltere için, işgal olaylarına karşı savunmada ihtiyaç duyulan savaş gemileri söz konusu seferlere katıldığı için bu daha da kötüydü. Bir sonraki paragrafta detaylandırıldığı gibi, filolarının yapısının nasıl olduğu konusunda oldukça yoğun bir yeniden işleme söz konusu.

Başlangıçta, YZ'nin filoya müdahale sürelerini iyileştirmek için yola çıktığım zaman, bunun, dünyanın dört bir yanındaki uygun limanlara dağıtılmış filolar bulundurmayla alakalı olacağını düşündüm. Ne yazık ki, YZ (ve oyuncularda da) bunun için yeterli gemi yok. Dünyadaki en büyük sömürgeciler bile, çoğu zaman birkaç yüz savaş ve nakliye gemisini alanlara yayabilirler. Dolayısıyla savaş gemilerini bölmek felakete yol açabilir.

Çözüm, YZ'nin savaş gemilerinin büyük bir kısmının, anayurt limanlarından uzakta durmasının yasaklanması ve herhangi bir nakliye gemisi bulundurmamaları olarak gerçekleşti. Nakliye gemisi içermediğinden askeri birliklerin taşınması meşgul olmayacaklar. Bu davranış tutucu olabilir, ancak tutucu davranışlar YZ için uygulamada daha iyidir. Avrupalılar Ming'e büyük bir ağır gemi filosu ile meydan okumaya çalışmayacaklar, ancak kıyılarında birliklerini karaya çıkarmaya çalışacaklar.

Peki bu değişiklikler, YZ'yi denizde heybetli bir güç haline getirmek için yeterli miydi? Zeki oyuncular, YZ'nin neredeyse hiç herhangi bir gemi kurmadığını fark etmiştir. Noel sırasında, YZ'nin ekonomisi çok daha fazla savaş gemisi inşa etmek, bina inşalarına zorlamak ve daha az para harcamak için sıkıştırıldı. Osmanlıların 1.5 milyon adamı sahaya sürmesi korkunç derecede mükemmeldi. Çok daha sonra, yeni ordu bakım maliyetleri ve sonradan YZ ekonomik dengesinin bozulması bir sürprizdi ve bu nedenle 1.25'in çıkması bu konuda bir gerileme yapabilir. Yine de, deniz cephesinde olduğundan daha iyi olmalı.

Bu yeniden yapılanmanın bütün üzerindeki etkisi, YZ'yi denizcilikte daha yetenekli kılıyor. Mikro yönetim hala korkunç ve yetenekli oyuncular, "yem atarak filoyu uzak tutma" taktiği ile Büyük Britanya'yı kolayca istila edebilir. Kendi kurallarına bağımlı ya da YZ'nin zafiyetlerinden yararlanamayan oyuncular, daha önce görmedikleri şekilde denizde zorluklarla karşılaşabilirler.

Oyuncuların neden sürekli kodlanmış EU4 YZ'sini yenmeyi başardığından bahsedebiliriz. Temel olarak, Paradox oyunlarındaki YZ'nin, sabit bir elle kodlanmış strateji kullanıyor olmasındandır. Bir insan rakibinin yaptıklarına tepki olarak davranışını değiştiren şey, insan yazarının önceden programladığı taktiklerle sınırlıdır. Yalnız YZ'nin değişmeyeceği gerçeği karşısında, bir oyuncunun karşı stratejiler geliştirmesi, YZ'nin yaptıklarına karşı oldukça etkilidir, ancak başka bir oyuncuya karşı aynı derecede uzmanlıkla mücadeleye giremezler.

Son olarak, şunu belirteyim, ben EU4'te Sonbahar'dan beri bir danışman olarak (burada 18 ay kadar PDS ile çalışıyordum) bulunduğumu belirtmek isterim, ancak EU4'ten "GİZLİPROJE"ye atandım, yine PDS'de ve burada sınırsız şekilde yeni YZ bugları yaratabileceğim hatta belki de bunların direk YZ tarafından yapılmasına olanak vereceğim.

Şimdilik bu kadar.

#####

Yaşa Chaingun. Şimdi de İrlandalılar için yeni "Ulusal Fikirler"e bakacağız. İrlanda dürüstçe bölünebilecek yerlerdendir, ancak 1.25'te ulaştığımız kurulumdan memnunuz. Aşağıdaki ulusal fikirlere, macd21 katkılarıyla eklendi veya değiştirildi:

    *Leinster
    *Kildare
    *Clanricarde
    *Tyrone
    *Ulster
    *Maccarthy
    *Ormond
    *Faly
    *Tyrconnell
    *Birleşik İrlanda için yeniden grup oluşturuldu.

BU şekilde artık adanın her ulusunun kendi benzersiz Ulusal Fikirleri var, formüle edilebilir bir İrlanda ile kendi ayarlarına sahipler. Bakmak için 3'ünü seçelim: Meath, Kildare ve İrlanda;

MTH_ideas = {
start = {
fort_maintenance_modifier = -0.2
global_garrison_growth = 0.25
}

bonus = {
leader_siege = 1
}

innefectual_overlords = {
global_tax_modifier = 0.10
"The English government in Dublin and their Irish Parliament puppets have been weakened as result of England's many conflicts in the Hundred Years War and the War of the Roses. Their influence no longer holds any sway over the true lords of Ireland, and now is the time to strike out for our independence."
}
foreign_nationals = {
diplomatic_reputation = 1
"In 1487, the Irish lord John de la Pole, Earl of Lincoln, invited a host from Burgundy to Dublin to support the crowning of Yorkist English pretender Lambert Simnel. Ireland would make for a fine base of resistant against the English mainland, and forever keep the would-be occupiers at bay. We may also one day gain powerful supporters, such as the Kingdom of Spain."
}
mth_parliament_of_ireland = {
stability_cost_modifier = -0.10
"When the English were expelled from Dublin, they left behind an institution called the Parliament of Ireland. Meant as an instrument to subjugate us, we will instead use it to organise our efforts to resist a return of English rule."
}
mth_englishtown = {
culture_conversion_cost = -0.15
"Once known as Irishtown and a ghetto for native Irish in Dublin, we have turned the tables. The district is now relegated to the Englishmen who remain, there being forced to integrate into the new order."
}
mth_the_cess = {
global_tax_modifier = 0.1
"The Cess is a special tax for the purpose of maintaining the extraordinary garrisons required to keep our towns safe. The people resent the tax, but understand its necessity."
}
mth_trinity_college = {
adm_tech_cost_modifier = -0.1
"Ireland lacks an institution of higher learning. A Catholic university in Dublin would put Ireland on the academic map."
}
mth_siege_mentality = {
defensiveness = 0.20
"The people of Dublin and Meath have had to endure many sieges through the years. We understand how to survive them and how to resist them."

KID_ideas = {
start = {
global_unrest = -1
defensiveness = 0.20
}

bonus = {
prestige = 1
}

kid_lords_of_ireland = {
diplomatic_reputation = 1
"Through strategic marriages and alliances with both Gaelic and Anglo-Irish families, the rulers of Kildare maintain a degree of influence throughout the island of Ireland unmatched by any of their rivals. Such is their power that successive English monarchs appointed them as their Lords Deputy over the island."
}
kid_ear_of_the_king = {
improve_relation_modifier = 0.2
"Despite repeatedly betraying the crown, the FitzGeralds of Kildare talk their way out of trouble, returning home with a pardon and a promotion."
}
kid_silken_finery = {
land_morale = 0.10
"When Thomas FitzGerald renounced his allegiance to the English king, he did so accompanied by his retinue of armoured gallowglasses, who were bedecked with silken fringes on their helmets. When Thomas wavered in his course of action, an Irish bard recited to him a poem, calling upon the Silken Lord to avenge his father’s death."
}
wizard_earl = {
technology_cost = -0.05
"The 11th Earl of Kildare spent many years abroad, studying and learning much of the world. When he returned home, he brought with him a keen interest in alchemy. Such was his knowledge that his neighbours referred to him as the wizard earl, for he was thought to have magical powers."
}
the_curragh = {
cavalry_power = 0.1
"The wide open plains of the Curragh have long been used as a gathering place for armed forces, but also make it a popular site for horse racing, and later, horse training."
}
kid_architects_of_nation = {
build_cost = -0.1
"The ancestral seat of the FitzGeralds at Carton House is grand, but our fortunes have improved of late. We have drawn up plans for an even grander residence, that could serve not only as a family seat but also as the Earl's court."
}
kid_royal_irish_army = {
global_manpower_modifier = 0.1
"The forces sent by the King of England to subdue the Irish can easily be repurposed by the Peerage. By simply offering better pay the Earldom of Kildare could command a sizable force of English soldiers."


irish_ideas = {
start = {
land_morale = 0.1
trade_efficiency = 0.1
}

bonus = {
legitimacy = 1
republican_tradition = 0.5
}

irish_endurance = {
shock_damage_received = -0.1
"Decades of disease and famine have mostly pushed the English invaders from our lands. Meanwhile, the Irish people grow all the stronger from their harrowing experiences. Yes, there is no stronger man on God's green earth than an Irishman!"
}
the_clanns = {
same_culture_advisor_cost = -0.2
"The Clanns of Ireland make up a strong political body for land and family management. In smaller families, the family elected chieftain is in charge of maintaining the family and protecting their lands. Land and leadership is passed through the family electorate system of Tanistry. From the royal clanns the symbolic high king of Ireland is elected, creating a bond of union between the Irish families."
}
more_than_irish = {
global_unrest = -2
"Heartily did the Norman invaders embrace the Irish traditions; so much so that it was said they put on the airs of being 'More Than Irish'. The very nature of our culture is contagious, and for centuries yet will men embrace our way of life."
}
loyal_catholics = {
papal_influence = 1
global_heretic_missionary_strength = 0.02
"While the English may toil and spin in the winds of the Reformation, the Irish people as a whole are determined to remain under the wing of their lord The Pope."
}
ire_abundant_harvests = {
global_trade_goods_size_modifier = 0.10
"Now that the greedy, neglectful English landlords have been driven out of Ireland, our farmers are finally able to manage their produce in peace. Blights and crop failures are addressed as matters of critical state importance rather than as peripheral concerns of an irrelevant colony."
}
unconquerable_ireland = {
war_exhaustion = -0.02
"No English lord could contain the will of the Irish for long. Despite all efforts, rebellion after rebellion sprouted in an attempt to displace English rule. Insurgency after insurgency will spring up in their path, and Ireland shall never truly be theirs. And, as they sail from our lands, we shall further influence resistance against the protestant imperialists to on our eastern flank."
}
ire_gallowglasses = {
discipline = 0.05
"Formerly loose mercenary bands, the Gallowglasses are being consolidated into a national army. Their institutional experience is almost unrivalled, and their septs are the perfect foundations for regiments."

Bu kadarı bugün için fazla bile! Eh, eğer resim eklemezsem çok fazla tepki gelebilir, o halde alın bakalım:

*1

Önümüzdeki hafta, hem Rule Britannia'nın bir parçası olarak dahil edilecek olan yeni birim modellerini hem de müziğini göstereceğiz. Görüşmek üzere!  


*1

20
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Rule Britannia [Duyuruldu!]
« : 24 Şubat 2018, 12:41:08 »
Steam bizim pazara göre bir fiyat belirtecektir diye düşünüyorum. Ama şu da var, artık Steam alışverişlerine de %18 KDV gelmiş. Onu yansıtırlarsa işler değişir.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 24