İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Wayfear

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 130
1
Kısıtlı askeri fabrika ile Albatros üretmek bir hata . Zaten interwar fighter üretmek hata .  :thumbsdown:

2
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 20 Kasım 2017, 16:37:23 »
Yararlanamıyor.

3
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 16 Kasım 2017, 23:31:26 »
Peki nasıl koloni yapacağız? Koloni araştırmalarını yaptım ama koloni yapamıyorum.

Buluşların keşfedildiğindne emin ol . Liman inşaa ederek ve donanmanı genişleterek koloni puanı kazan . Bir bölge için gereken koloni puanı 50-100 arasında olur ( yarışa girmezsen ) . Tüm buluşlar keşfedildiyse Limanlarının rage(erzak uzaklığı) yettiği bölgelerde koloni kurabilirsin . Veya Sahipsiz bir toprağa sınırsan koloni kurabilirsin . Şehire tıklayıp sola alttan + olan butona basıp 6 ay kadar bir süre beklemelisin .

4
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 16 Kasım 2017, 22:29:10 »
Ulusal Odak nasıl seçiyoruz?

Birde reformlar kendi kendine oluyor. Ben nasıl seçeceğim?

Ulusal odak bölge üzerinde kullanılır . Kullanmak istediğin bölgedeki bir şehire tıklarsan seçebilirsin.

 

Reformlar Meclisdeki Reform destekçilerinin artmasıyla yapılabilir ayrıca halkı biraz bilinçlendirmek gerekiyor .

5
Yakında discordlu bir multiplayer kurmayı düşünüyorum . Fakat ilk defa dc ile kuracağım için forumla bir bağlantısı olmayacak . Steamden bana ulaşabilirsiniz .

6
Alıntı
Hearts Of Iron IV gets new expansion “Waking the Tiger”
Yazan: Paradox_bus @ 05:02PM on November 15, 2017
Earn Your Stripes in Hearts of Iron IV: Waking the Tiger
STOCKHOLM - 15 November 2017
The Chinese Republic replaced the tottering empire only decades earlier, and is unprepared for its greatest challenge. China is ideologically divided as well, providing an appetizing target for aggressive neighbors. But the Chinese people are resilient and can unite to protect their homeland.

In Hearts of Iron IV: Waking the Tiger, Paradox Development Studio focuses on the Chinese front - the first front of the Second World War. Here, Japan turned its imperialist appetites before the other great powers got involved. New National Focuses dedicated to Nationalist and Communist China guide you through alternate histories that could save or unite the Chinese nation. But under whose guidance?
Hearts of Iron IV: Waking the Tiger will be available soon on major digital distribution channels for the suggested retail price of $19.99 and is available for pre-order now.

Features in Hearts of Iron IV: Waking the Tiger include:

Chinese National Focuses: Divided and under threat, China has great reserves of manpower and diplomatic flexibility
Chain of Command: Unite your armies under a field marshal who can take advantage of the many skills of the generals under his direction.
Decisions and Missions: Historical decisions and national missions give your new places to spend Political Power, as you deal with domestic politics or start special projects.
General Traits and Abilities: Generals’ traits can now unlock powerful Command Power abilities, allowing great flexibility and creativity.
Updated Japanese Focus Tree: More attention to the Asian campaign and alternate history paths, including restoring Civilian Government or allying with the feared Soviets.
Updated German Focus Tree: New possible histories for the German Reich, including the chance to replace Hitler with the exiled Kaiser, or lead a democratic Germany against Stalin.
Acclimatization: Over time, troops will learn how to survive in the desert or harsh winters, giving these veterans an edge on the battlefield.
And More: Capturing battlefield equipment, and a revitalized air war system that has room for Volunteer air wings.

As usual, Waking the Tiger will also be accompanied by a free patch - 1.5 Cornflakes.

Yeni DLC Duyuruldu Hearts Of Iron IV gets new expansion “Waking the Tiger” .

7
Forum Duyuruları / Ynt: ParadoxFan 8 Yaşında!
« : 13 Kasım 2017, 17:15:43 »
dgko paradox  :sombrero:

9
Erken Sağlık reformları ileride overpopulation'a sebeb olabiliyor.Nüfusun büyük bir bölümü işsiz ve aç kaldığından Amerika'yı feedlemiş oluyorsun.Ben 1900'lerden önce sağlık reformlarını doğru bulmuyorum.''Eğer nüfusun çoğunluğu madenci değilde çiftçi ise''

İşsiz bırakma bi zahmet sende .

10
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 09 Kasım 2017, 17:56:12 »
Dediğin yapmama rağmen bütün araştırmaları yaptım konuyla alakalı lakin gine koloni atmak için ulusal hedef ekliyemiyorum

A house divided eklentisi var ise hedefle yapmıyorsun .

11
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 08 Kasım 2017, 22:52:45 »
Koloni için hangi araştırmaları mı yapacağımı halendaha çözemedim.Ve okur yazarlığı sadece kültür araştırmalarından mı arttırabiliyoruz?Ben durup dururken bana savaş açıyorlar bazen.Belçika ülkesi ile ne gibi yollar izlemeliyim?Teşekkürlerimi sunuyorum.

Medicine ( buluş = Prophylaxis against Malaria )
State and Government ( buluş = Mission to Civilize ) (ama Nationalism Imperialism de şart)
Breech-Loaded Rifles ( buluş = Colonial Negotiations ) (ama Machine Guns da şart)

Okuma yazarlar Clergymen teşvik ettirdikçede artar ( her bölgede %4 maks.)

13
Hitler'in hatası Müttefikler garantisiyle korunan Danzig'e (Günümüzde: Gdansk) saldırmaktır. Tüm dünyayı karşına alırsan kazanamazsın.

Irak'da Kuveyt'e saldırdı, önce şehri işgal edebildi, ancak sonralarında halk sefil kaldı, kuzey ülkeden fiilen ayrıldı, bu ayrılık daha yeni son buluyor.

Hitler Danzig'i almasa ve İttifağıyla Yugoslavya'ya yönelseydi uzun yıllar daha iktidarda kalabilir, çok güçlü bir Reich bırakabilirdi. Hitler genel olarak ülkesini hırsla ölüme sürüklemiş biridir diyebiliriz. Onu o güce ulaştıran halktı, "gücünü milletten alan" adamdı, bu nedenle Hitler yaptıklarından suçlanamaz, suçlu olan; kandırılan Alman milli iradesidir.

Rus harbinde kibrine kapılmayıp ordunun komutasını generallerine bıraksa hata diyemezdik :P

14
Abd'yi savunmak için söylemiyorum bunu ama Japonların Nanking ve Çin'in diğer bölgelerinde yaptığı insanlık ötesi katliamları hesaba katarsak az bile kalır. Kaldı ki atom bombası atılması da taktiksel olarak doğrudur. Kimse 1 milyon askerini kaybetmeyi göze alamaz.

1 milyon değil 3 milyon olarak tahmin edilmiş döneminde .

15
(bkz: Dresden Bombardımanı)

16
Peki dostum niye emir veriyorsun şimdi hani ? kibarca rica edebilirdin ama sizin terbiyenize aykırı olduğu için işimiz var mı yok mu sizin için önemli değil siz sadece bilgisayar başında oturup oyun oynamaktan her çarşamba günü çeviriyi beklemekten başka bir şey yapmıyorsunuz

Moderatörün görevidir günlükleri çevirmek sen bu işi yapmıyorsan veya beceremiyorsan moderatörlüğü bırakabilirsin . Google çeviriden günlük çevirilip Foruma eklemek hem forumun standartlarını düşürür hem de forumu gülünç duruma düşürür . Ayrıca ben çeviri beklemiyorum gayet günlükleri anlayabiliyorum . Burada çeviri bekleyen bazı arkadaşlar için yazıyorum çünkü gayet hızlı ve güzel çeviren yerler de var . Google çeviriden çevirilmiş bir yazı görünce "ufak örnek : Air supply = Hava besleme" moderatörleri sorgulamak düşer bana .

17
herhalde günlüğü kitap zannediyorsun google çeviriden çevirdiğin zaman gayet iyi anlaşılıyor. ne yazıp ne olduğu
moderatöründe belki işi çıkmıştır. adamlar zorunda değil git ingilizce öğren sen çevir.

Lol  ;D

18
Google çeviriden mi çeviriyorsunuz  ???

19
Göze çarpanlar :

 Hava güçlerini Orduya bağlamak
 Havadan Erzak temini
 Stratejik bombardıman için Yapı seçimi

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 130