İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - BosnianTr

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 12
21
Hearts Of Iron IV / Son sürüm ve yeni eklenti indirme.
« : 19 Aralık 2016, 14:28:36 »
Arkadaşlar bende 1.2.1 yaması ve black ice modu var. Son çıkan 1.3 yaması ve yeni çıkan eklentiyi(together for victory) indirmek istiyorum. Bunları indirmem blitzkrieg modunu oynamamı etkiler mi ?

22
Oyun 1820lerde bitiyor. Dosyalardan oyunun bitiş tarihini 100 yıl daha uzatsam, ai üretimi veya agresifliği veya gelişmeyi birakir mi ?

23
Konu Dışı / Ticarete atılmak istiyorum.
« : 13 Kasım 2016, 19:59:04 »
Siyaset ve Uluslararası İlişkiler son sınıf öğrencisiyim 22 yaşımdayim. 12 yaşından beri yazları çeşitli yerlerde işçi ve temsilci olarak çalıştım. Şimdi öğrenci işi hafif hafif ticarete başlamak istiyorum(hedefimiz akademisyenlige adım atarak yüksek lisans devam etmek) Ailemden para istemek istemiyorum. Sizce ne yapabilirim?
Mesela bilgisayarcı bi abimin adı üzerinden alibaba.com'dan toplu şekilde telefon kılıfı,sarj aleti,sd kart v.s getirmeyi dusundum. Birçok telefonuyla konuştum. Getir alırız dedi(getirttigim kaynaklarım var dedim fazla bahsetmedim), hatta bitanesi fazla ayrintiya girerek; şarj aletinin bana gelişi 7 lira. Ben 20ye satıyorum.sen 5e 6ya getirirsen havada karada gider dedi. Şimdilik fikrim bu, farklı neler yapabilirim acaba ? Telefonculara satmak yerine gittigidiyor.comda paralı mağaza mi acsam ? Fikirlerinizi bekliyorum

24
Europa Universalis IV / Oyun Süresi Bitince
« : 08 Kasım 2016, 01:36:16 »
Oyunun Suresi yaklaşık 1820lerde bitiyormus. Ben 1453 yılında başladığım Portekiz oyununda(İron man mode) koloniler oluşturduk ticareti şömine ettim süper guclerde en iyi olma yolunda ilerliyorum ve öğrendim ki oyun 1820lerde bitiyor, Ben 1750lerdeyim ve 100 yıldan az bir sure var. Siz ne yapıyorsunuz ? Bitince heves kursakta mi kaliyor? Tarihi dosyalardan uzatanlar varmis, kotu etkisi olur mu oyuna ?

25
Diğer Oyunlar / ARMA 3
« : 06 Kasım 2016, 16:18:50 »
Arkadaşlar Arma3'ün fanatiğiyim. Yılbaşı indirimi olursa SATIN ALICAM. Oyun şuanda ilaçlı şekilde elimde ve oynuyorum. Ama oyun çok boş. Birsürü Uçak, Tank, Aİ veya Ekipman modları var internette ama bir türlü indiremedim. Armacholic diye bir site var ordan modlara bakıyorum ama her mod hemen hemen başka bir mod istiyor yüklenmesi için. Bana özelden destek olup yok gösterebilecek bir arkadaş var mı acaba ? Veya modlar yüklü şekilde olan bir link. Bana bir yol gösterirseniz sevinirim.

26
Victoria II / Victoria 2 Tavsiye Edermisiniz?
« : 03 Kasım 2016, 12:15:03 »
Yıllar boyunca HOİ ve EU serilerini oynamış birisi olarak bir ara kisa sureli Victoria 2 denemistim. EU 1800leede bitiyor, HOİ de 2. Dunya Savaşını konu alıyor.
Victoria 2ye başlamak istiyorum tavsiye edermisiniz ?
Paradox İnteractive yeni yamalar dlcler çıkartarak oyunu iyi bir yere getirdi mi ?
Mesela Hoi 3 askeriye üzerine kurulu bir oyundu. EU4 de işe ekonomi, diplomasi ve askeriye şeklinde karma ve iyi bir oyundu. Ekonomiyi ve ticaret gücümü elime alarak söz sahibi bir devlet oluyordum. Victoria 2 bu konularda nasıl bir oyun biraz anlatır mısınız ?

27
Konu Dışı / Saç çıkarıcı Minoksil ?
« : 22 Ekim 2016, 13:13:31 »
Arkadaşlar 23 yaşımdayım saçlarımda dökülme oluyor. Bu sebeple pek çok kişinin kullandığı minoksik %5 isimli ilacı aldım gunde 5 kere sıkıyorum kafama masaj yapıyorum. Dökülmeiyi 2 haftada durdurdu aksine çıkarmaya başladı. Ama dehşet bir baş ağrısı yaptı. Bu melet tansiyonu yukseltiyormuş. Bu urunun bir alternatifi yokmudur ?

28
İnstagramda yeni yeni büyüyen tarihiperspektif isimli sayfamdan paylasmak üzere farklı ve geniş tarih arşivine ihtiyacım var. Benimle paylaşmak isteyen arkadaşlar fatihselcuk35@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Forumdan da faydalaniyorum.

29
Tarih / Tarih Konulu İnstagram Sayfası
« : 15 Eylül 2016, 13:54:17 »
Arkadaşlar uzun düşünceler sonunda kararımı bir tarih sayfası açmaktan yana kullandım.
Instagramda açtığım sayfamın ismi tarihiperspektif.

Link : https://www.instagram.com/tarihiperspektif/

Hergün günmcel olarak ' Bugün Tarihte Ne Oldu?' paylaşımları ve bilgilendirici ilginç fotoğraflarla türkçe tarihi olayları paylaşıcam. Katılmak isteyen arkadaş olursa adminlik de verebilirim. Öncelikle tarih meraklısı arkadaşlar takip ederse çok memnun olurum.

30
Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler son sınıf öğrencisiyim. Gündem ve tarih ile çok ilgiliyim. İnstagramdaki birçok tarih sayfası gordum ama uluslararası ilişkiler ve politika meraklılarına güncel paylaşımlar ve analizler yapan bir sayfa görmedim. Ben bir sayfa açmaya karar verdim. İsim dil ve içerik olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

31
Ben torrent ile çekmiştim kuru şekilde black ice 3.2 vardı. Gayet güzel oyunuyorum ama gördüm ki 8 e kadar gitmiş.Siz hangi sürümü önerirsiniz ?

32
Arkadaşlar biliyorsunuz ki Tümen Komutanı savaşa %100 etki ederken, kolordu komutanı %50, ordu komutanı %25 etki ediyor. Ben bunları değiştiricem ama nerden yapılıyor yardımcı olurmusunuz ? bulamadım ben

33
Diğer Oyunlar / Emlak-Gayrimenkul Konulu PC oyunu var mı ?
« : 23 Ağustos 2016, 14:54:38 »
Emlak-Gayrimenkul Konulu PC oyunu arıyorum.
Örnek : Donald Trump's Real Estate Tycoon

34
Diğer Oyunlar / War İn The East
« : 19 Ağustos 2016, 16:19:16 »
Arkadaşlar bu oyunda HOI serisinde olduğu gibi komutan faktörü var mı?

 Bide oyunu malum yerlerde bulamadım. Birtane buldum o da serial sorup duruyor oyuna girerken. Mesaj bolumunden yardımcı olabilirseniz saolun.

35
Konu Dışı / TSK'da Subay Olmak ?
« : 19 Ağustos 2016, 15:35:04 »
Arkadaşlar merhaba. Küçüklüğümdem beri en büyük hayalim Subay olmaktı. Küçükken plastik askerleri evde yere dizer, 2 kışla oluşturur sürekli savaştırırdım. Belgesellerle büyüdüm ve küçüklüğümdme bu yöne yöneleceğimi babam farketti. Kendisi de emniyet müdürü. Gel zaman git zaman Bilgisayar oyunlarım da bu yönde stratejik oyunlar oldu. Ama Askeri Liselere girmek nasip olmadı, Anadolu lisesini bitirdim.(Ozaman girmiş olsaydım şimdi atılmış olacaktım okullar kapandığı için, çok şükür).

Şuan 22 yaşımda, Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler(İngilizce Tam Burslu) son sınıf öğrencisiyim. Vücut Geliştirme sporu ile hobi olarak uğraşıyorum 5 yıldır. Şimdi malumunuz ordudan tasviyeler oldu ve açık da var.Askeri okullarda da köklü değişikliklere gidildi. Ben seneye mezun olduğum zaman şansımı bu yönde demek istiyorum. Hep ama hep hayalimdi. Olmazsa zaten kaymakamlık sınavlarına hazırlanıcam KPSS filan derken bakıcaz. Sicilim %100 Temiz ve hiç disiplin cezası almadım.
Boyum 1.80, Bildiğim yabancı diller :
1- İngilizce İleri Seviye
2- Yugoslavca (Sırpça-Hırvatça-Bşnakça) Orta Seviye
3- Rusça Temel Seviye

Ayrıca malumunuz Paradox Oyunları ile büyüdüğümüz için askeri hiyerarşi, semboller, birim isimleri ve genel yapıya da hakimiz çoğumuz. Bana tavsiyeleriniz ne olur ? Bu işler nası oluyor ? Prosedür nedir ? Şimdiden teşekkür ederim.
(Lütfen, ortalık karışık, bu devirde subay olunmaz filan demeyiniz, kararım kesin)

36
Diğer Oyunlar / Silent Hunter 3 vs Silent Hunter 5
« : 13 Ağustos 2016, 11:38:45 »
Eskiden Silent Hunter 3 ve 4 oynadım. 5 i de oynadım bir süre.  Geçen gün Das Boot filmini izlerken gaza geldim ve 3 4 ve 5 i indirdim. Silent Hunter 3 : Grey Wolf şeklinde indirdim.  Ama aklım 5. Oyunda kaldı.  Denizaltı içinde gezmek ve Grafikler benim çok hoşuma gitti. Ama saçma sapan 1 2 bug gördüm mesela ilk tutorial dan sona zamanı ileri sarma seçeneği çıkmıyor,  veya bazı bölümlerde Güverte başladığımız zaman aşağı inmek için açılan kapak hep kapalı ve açılmıyor. Ayrıca ben guvertedeyken denizaltı suya dalsa ben gene orda lalabiliyorum.
Silent Hunter 3 grey Wolf güzel ama Denizaltında gezmiyorum gerçekçilik anlamında,  ve sonra radyo radar filan kendim kullanamıyorum.
Sizce hangisini oynamaliyim ?

37
Uzun süredir aklımda olan bir soru. Günümüzde konuştuğumuz Türkçe ile tarihte hangi döneme gitsek rahatça atalarımızla anlaşabiliriz ? Mesela Fatih Sultan Mehmed zamanı ? Veya Alp Arslan zamanında bu Türkçe mi konuşuluyordu ?

Belgesel izlemeyi seven bir insanım. Atatürkün konuşmalarına denk geldim. Bizimle aynı konuşuyor. Atatürk 1881 doğumlu ve bebekken duya duya öğrendi her bebek gibi. Dememk ki 1880'lerde bizim Türkçemiz konuşuluyormuş.

Veya Mahmut Şevket Paşanın Hareket Ordusuna yaptığı konuşma kaydı :https://www.youtube.com/watch?v=xIRUC8p0t7M

Günümüz Türkçesini kullanan birisi olarak herşeyini anladım, şimdi gelse muhabbet eebiliriz yani :)

Demek istediğim kısaca, günümüz Türkçesi ile nekadar öncesi ile tam anlaşabiliriz ?

38
Diğer Oyunlar / Askeri Hiyerarşi İçeren Oyun
« : 02 Ağustos 2016, 17:21:30 »
Arkadaşlar Hearts of İron 3 gibi askeri komuta ve ordu hiyerarşisi içeren, harita üzerinde geçen bir strateji oyunu var mı acaba ? Tugay komutanı bile atayabileceğimiz, arazi ve havanın da önemli olduğu bir harita üzeri strateji oyunu arıyorum. Tek isteğim 'Tur Bazlı' olmaması.

Mesela War İn The East oyunu gayret ayrıntılı ve hoşuma gitti. Ama sanırım tur bazlı bir oyun. Gerçekte Almanlar bir harekat yaparken ruslar onlar bitirince mi saldırıyordu ? Aynı anda Almanlar Stalingradda direnirken Ruslar aynı anda onları kuşattı (örnek).

Bu arada War İn The East fotoğrafı : http://www.matrixgames.com/files/games/489/20130416094156.jpg

Aynı şekilde aynı oyunun War İn The West versiyonu : https://mpogd.com/images/news/13813/t1.jpg

Operation Art of War isimli bir oyun da buldum ama hangisini seçmem gerektiğinde kararsız kaldım :  Operational Art of War

edit not : 'Turn Bazlı olmayacak' şartımı kaldırıyorum. Bu oyunlar gerçek zamanlı çok zor idare edilir. Turn Bazlı da kabulum. Sizce hangi oyunu denemeliyim ?

39
Black Ice indirmistim gecen sene. Halen oynarim. Duydum ki youtubesa yeni versiyon videolari varmis. En son cikan versiyonu hangisi ve neler getirmis oyuna ?

40
Hearts Of Iron IV / Savaş Konusunda HOI3 vs HOI4 ?
« : 21 Haziran 2016, 12:16:36 »
Arkadaşlar ben HOI 3 hiyerarsisi ve savas dinamiklerini cok seviyordum. HOI 4 indirdim ve kafam karisti. Gercekteki gibi tumenleri taburlara boluklere ayiriyoruz, sayi ile ucak tank silah ekipman uretiyoruz, hiyerarsi yok. Askerlerin kontrolu hoi3 gibi degil. Sizce bir karsilastirma yaparsak hangisi daha gercekci ve iyi ?

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 12